PDA

View Full Version : пристрастеност към шоколада ?



like_a_diamond
12-28-2015, 15:18
Здравейте :) Бих искала да ви попитам за съвет, тъй като осъзнавам, че не се храня правилно. Както доста хора, обичам много шоколад. Лошото е, че дотолкова съм свикнала с него, че ям доста. Като например това да изям 1 шоколад от 100 грама и една вафла на едно хранене е нещо като нормално за мен. Индекса на телесната ми маса е 18,8 и засега нямам проблеми с теглото. Но все пак искам да поддържам това и да се храня правилно. Затова се опитвам да намаля захарта. Опитите ми обаче не се получават - мога да издържа няколко дена без сладки работи, но след това ме хващат нервите и си наваксвам като 1-2 дена ям само захарни изделия. Опитите ми да ям всеки ден по малко сладки работи също не се получават.
Въпросите ми са дали има още някой, при който е така, и имате ли някакви съвети как мога да променя това - нещо от рода на йога и т.н. за оправяне на хранителния режим. Защото предполагам това си е на психическа основа, а не защото организмът ми иска толкова много захар. Мнения ?

tochko
12-28-2015, 15:32
За йогата може и да си права. До колко е качествена храната, която ядеш за основно? Ако не е особено добра, шоколадът е логичен глад за тялото. Това за което се сещам е, да замениш единия вид пристрастяване с друг. Например плодове или фрешове. Ако се нуждаеш дори, приемай по повече от нужното като плод, само да изместиш шоколада. Също така прочети за плодовете които вдигат твърде много захарта (банани, грозде). От веднъж трудно ще спреш промишлената захар, така че почни със ограничаване на един шоколад дневно, след това два, три и докато не се удовлетвориш. Макар и да докараш десертите 50/50 шоколад и плодове, пак ще си напред.

Indistinct
12-28-2015, 15:35
Хубаво е, че ИТМ ти е 18,8 - идеален е, но при толкова сладко нямаш ли проблеми с кожата?
Искаш да си поддържаш тялото - започни да спортуваш, освен да ядеш здравословно. Мен ме хваща срам да се нагълтам с калории ако знам, че съм се трудила толкова време в упражнения, пък и нямам желанието. Не само, че ти уврежда фигурата, а и с времето може да доведе до сериозни заболявания - http://gotvach.bg/n5-29523-%D0%9E%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%BE_%D0%BB%D0%B8_ %D0%B5_%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D1%8F% D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE_%D1%81%D1%8A%D 1%81_%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%BA%D0%BE
Надявам се като прочетеш това да ограничиш количествата сладко, които приемаш, но не ги изключвай напълно от менюто си. От време на време трябва да има и някоя награда :D

like_a_diamond
12-28-2015, 15:43
Другата храна, която приемам е основно готвени зеленчуци, млечни продукти, яйца. Приготвям си храната с много малко мазнина. За сметка на шоколада пък не се сещам често да ям месо, а трябва, защото имам недостиг на желязо в кръвта. Да, плодове също много обичам и когато съм се опитвала за няколко дена да не ям изобщо промишлена захар, се е получавало като ям наистина доста плодове. Явно ще ми трябва твърде голяма воля и ще се опитвам да заменям постепенно шоколада с плодове. И може скоро да пробвам дали йогата ще помогне. :)

like_a_diamond
12-28-2015, 15:47
Хубаво е, че ИТМ ти е 18,8 - идеален е, но при толкова сладко нямаш ли проблеми с кожата?
Искаш да си поддържаш тялото - започни да спортуваш, освен да ядеш здравословно. Мен ме хваща срам да се нагълтам с калории ако знам, че съм се трудила толкова време в упражнения, пък и нямам желанието. Не само, че ти уврежда фигурата, а и с времето може да доведе до сериозни заболявания - http://gotvach.bg/n5-29523-%D0%9E%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%BE_%D0%BB%D0%B8_ %D0%B5_%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D1%8F% D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE_%D1%81%D1%8A%D 1%81_%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%BA%D0%BE
Надявам се като прочетеш това да ограничиш количествата сладко, които приемаш, но не ги изключвай напълно от менюто си. От време на време трябва да има и някоя награда :D

Опитвам се да ходя поне веднъж седмично на фитнес, но понякога ми изникват някакви ангажименти и плановете ми се провалят. Иначе за кожата - да, при най-малките надрасквания обикновено ми остават белези. :D

Indistinct
12-28-2015, 15:53
Опитвам се да ходя поне веднъж седмично на фитнес, но понякога ми изникват някакви ангажименти и плановете ми се провалят. Иначе за кожата - да, при най-малките надрасквания обикновено ми остават белези. :D

Когато не можеш да отидеш на фитнес, си прави тренировки у вас. Можеш да намериш много такива в youtube.

like_a_diamond
12-28-2015, 15:54
Благодаря ви много за съветите. Ще се опитвам да ги прилагам. Другото, което ме учудва е, че при всичко това, не съм с наднормено тегло и кръвната ми захар е сравнително нормална :D Според вас това нормално ли е ?

like_a_diamond
12-28-2015, 15:56
Когато не можеш да отидеш на фитнес, си прави тренировки у вас. Можеш да намериш много такива в youtube.

Преди правех тренировки вкъщи, но нямам условия за много видове упражнения, а и се разсейвам. Докато във фитнеса съм нахъсана и се трудя доста по-усърдно :D

Indistinct
12-28-2015, 15:57
Благодаря ви много за съветите. Ще се опитвам да ги прилагам. Другото, което ме учудва е, че при всичко това, не съм с наднормено тегло и кръвната ми захар е сравнително нормална :D Според вас това нормално ли е ?

Има такива типове тяло. Ядеш постоянно и нищо не ти се лепва. Има си и добри, и лоши страни. :D
Но това не означава, че не трябва да се храниш здравословно, само защото не качваш килограми.

гост-12
12-28-2015, 19:26
Аз съм на периоди - понякога супер много ми се яде шоколад и то в големи количества - за пример онзи ден си купих 8 вида шоколад Schogetten. (:
И сега - когато ми се дояде - взимам по едно блокче от всеки вид. (:

Rakshy
12-29-2015, 22:44
захарен наркоман :Д



така че почни със ограничаване на един шоколад дневно, след това два, три и докато не се удовлетвориш

:lol: я пак? :Д


това, което ми идва на ум първо - вкарай повече месо в диетата си, поне 1 хранене дневно да е месо. Използвай "бавни въглехидрати" като основа и добави повече мазнини, за да "ти държи повече време" (иначе казано, чувствуваш се сита по-дълго). Също като ти се прияде дъвчи дъвка. Най-лесно е с дъвката :Д