PDA

View Full Version : Искам да умра



talasami
12-30-2015, 18:10
Здравейте. В следващите няколко реда ще си излея мъката. За да не ви натоварвам с глупостите ми, може да спрете да четете, тъй като най-вероятно ще си загубите времето. На 19 години съм, студент, уча в чужбина. Не искам да издавам къде или как се казвам, за да не може случайно някой мой "познат" или "приятел" да разбере, че това съм аз. Псевдонимът ми също е измислен и никъде не се подвизавам с него в социалната мрежа. Моят живот е един голям провал, една мъка без край. За този период от време мога да кажа, че нямам почти никакви приятели, което ме прави тъжен и депресиран. Смея да твърдя, че съм скромно, добро момче. Някои биха казали, че проблемът е в мен, щом като за толкова години не съм си намерил, срещнал сродни души като мен, и може би са прави. Да не говорим, че почти не съм ходил по някакви излизания, дискотеки, кръчми и т.н. Когато учех в БГ, имах някакво странно усещане в училище, че учителите също не ме харесваха, повечето от тях си мислеха грешни неща за мен, въпреки че имах високи оценки и добро поведение. Що се отнася до бившите ми съученици до момента, доста често съм подиграван на различни основи - без причина. Може би просто, защото съм по - различен от останалите, и аз не знам. Под "по - различен" имам предвид, че не ми е целта в живота да се напия с половин литър ром или да се напуша, само и единствено, за да бъда част от дадена компания. Но както и да е, мислех си, че животът ми ще се промеи коренно и ще срещна нови, позитивни хора. Донякъде се случи, но все още не съм щастлив. Проблемите ми се увеличават с всеки изминал ден. Допълнителните скандали в семейството също доста ме "изтощават" и не ми влияят добре. Няма смисъл да разказвам случки за това, че ако почна, може би ще разказвам с дни. От няколко месеца насам, да не кажа и година ми се появи идеята за самоубийство или по друг начин казано за край на живота. Да, някои ще кажат, гледай го - келеш, който само се оплаква и трябва да се стегне. Със сигурност има хора, които са много по-зле от мен, но чувството и емоциите да нямаш приятели, да не виждаш подкрепата у никого просто ме подтиква да кажа "Стоп" и "Край". Едва ли това е решението на проблемите, но към този момент това е единствения сигурен вариант за мен.

inewton
12-30-2015, 18:29
И защо ни го съобщаваш? Хвалиш ли се?

Indistinct
12-30-2015, 18:31
Не е нужно да срещнеш приятелите във дискотеката. Дори не е препоръчително това.
Защо съучениците са те тормозили като малък? Най-вероятно защото са ти завиждали за успеха. В такива случаи не им остава нищо друго, освен да се опитват да съсипят самочувствието ти. Явно са успели. Пътят за оправяне е много труден и дълъг, но не е невъзможен. Звучиш като стойностен човек, но с разбито самочувствие, можеш да го преодолееш. Приятели не се намират лесно, особено като си в чужбина. Бих ти препоръчала да се запишеш на някакъв курс или хоби, което да включва повече хора. Проблеми със семейството винаги ще има, никой не може да се измъкне от това.
Така че горе главата и намери начина си да общуваш с правилните хора, които имат сходни интереси като твоите.

LoveInfect
12-30-2015, 20:19
Indistinct много правилно се изрази. Друг път мислил ли си за самоубийство, опитай се да игнорираш проблемите в семейството, не бъди мъченик, знам че си добър, но точно сега ти имаш нужда от внимание. И направи това което Indistinct ти каза.

golemiq_korab_minava
12-30-2015, 20:33
Кажи СТОП на гадните чувства, че нямаш приятели.. Не всички хора трябва да бъдат много социални, особено днес. Разбира се, не спирай да търсиш хора от средите ти, но не си го слагай като фикс идея, свързана за щастие. Щом казваш, че имаш високи цели в живота, ами изпълнявай ги и след време ще береш плодовете, ще си над милиони човеци, ако ще пък и само на философско равнище.

Dwyd96
12-30-2015, 20:50
Моят съвет няма да е кой знае колко по-различен от този на останалите. Общо взето яко си се вкарал във филма.
Ако искаш да намериш някакви приятели запиши се на някакъв спорт. Дори и да не намериш нови приятели там, съм сигурен че ще се почувстваш много по-пълноценен. Освен това каза че си в университет- се трябва да има някои колеги от твоя курс, които ти допадат поне малко. Също така университета ти няма ли някакви клубове по интереси, към които да се присъединиш?

П.С Не съм от най-социалните личности и не си поставям като цел да променя това, но въпреки това някак си става така, че намирам приятели :Д (може би тук ти е проблема, поставяш си го като някаква фикс идея).

AlaBalaa
12-31-2015, 00:23
Често казано, часът е 3:20... не ми се чете, над мен какво са казали, но общо взето мога да кажа, че съм в подобна ситуация, може би по-лек вариант. Нямам проблеми със семейството, но и нямам супер много приятели, рядко излизам и рядко ми е хубаво. Вече просто съм свикнал някои хора да ме търсят само за услуги и други, които ми се водят приятели да се виждаме само когато се налага, стане ли дума за излизане, за мен не се сещат. Подигравки, много малко хора са се измъквали от тях. Какво правя аз ли? Влизам си в разни сайтове като този тук, чета разни теми, включвам се, убивам време, гледам сериали, влизам и си чатя в разни сайтове. Разнообрази стига го мисли това, по-добре няма да стане ако го мислиш. Просто си живей живота какъвто е. Ако трябва малко се промени.

Грозния
01-01-2016, 10:10
Здравейте. В следващите няколко реда ще си излея мъката... Недей така брат, напълно те разбирам. След като учиш в чужбина, предполагам не си с вашите и контактът ти с тях е минимален, което е добре в твоя случай ;)! След като не си в България, трябва да опиташ да си намериш приятели там където си. Предполагам че езикът не ти е проблем. Аз също съм учил в чужбина и докато бях там си намерих приятели по-бързо и по-лесно отколкото тук ;) !

Ако искаш да намериш някакви приятели запиши се на някакъв спорт. Дори и да не намериш нови приятели там, съм сигурен че ще се почувстваш много по-пълноценен. Освен това каза че си в университет- се трябва да има някои колеги от твоя курс, които ти допадат поне малко. Също така университета ти няма ли някакви клубове по интереси, към които да се присъединиш?dwyd е прав! Спортът ще те разсее от лошите мисли и настроение :) ! Още повече там може да намериш хора с които да общуваш и дори да се сприятелите! Успех брат :) и пиши как се развиват нещата!

И весела и успешна нова година :) !