PDA

View Full Version : Новобранец във фитнеса



KIRIL98
01-01-2016, 13:05
Така. От другата седмица мисля да тръгвам на фитнес, да стопя малко мазнина и да направя малко маса. Четох, че л-карнитина помага за стопяването, а протеина и креатина ще ми дават повече енергия. И въпроса ми е мога да ги приемам смесено (в смисъл по едно и също време), има ли проблем да ги приемам (понеже съм на 17 години). Също така досега не съм стъпвал във фитнес, не съм спортувал и другия въпрос ми е дали трябва да направя стаж във фитнеса или от самото начало да започвам да ги приемам? Предварително благодаря на отзовалите се.

tochko
01-01-2016, 13:42
Започни да четеш и разгледай скелетните мускули, метаболизъм, действие на мазнини, белтък и въглехидрат от биологията за 8 клас.
Не може да качваш и чистиш едновременно със или без добавки. Като добавки, в началото може да почнеш с витаминки след 1 месец примерно. За да вземеш максимум от креатин, протеини или бърнъри трябва да имаш много стаж и литература прочетена. Аз ползвах след повече от година добавки. Целта е, да хванеш достатъчно много упражнения и тренирвки и да ги изпълняваш правилно. Ако работят без добавки може да си позволиш, но трябва да си изля доста хляб до тогава.
Съветвам те, първо да работиш за качване на маса. Колкото и малко да качиш зимата като мускул ще ти е от полза на пролет за чистенето. Тренирай според сезона и целите.

Rakshy
01-01-2016, 18:43
почни да тренираш, после ще мислиш за добавки. С или без тях, няма да стане по-бързо, тъй че..

KIRIL98
01-01-2016, 19:47
Много мерси за отговорите. А сега като за начало мога ли да започна с кръгова тренировка или да си търся нещо друго.

Rakshy
01-01-2016, 23:08
аз съм твърдо за кръговите, защото мисля, че трябва да създадеш някаква основа като мускулно развитие и след това да се съсредоточиш евентуално върху изолиране на специфични мускулни групи


един вид градиш обща сила и след това детайлите :Д


бих ти препоръчал да се научиш да правиш тяга, лежанка, клекове, обръщания, изтласквания (военна преса), гребане, набирания. От най-голяма полза ще са ти

KIRIL98
01-02-2016, 08:54
Mersi

tochko
01-02-2016, 10:23
Това което каза Ракшито е вярно, комплексните движения изискват повечко техника и дават много като сила и напредък. Едноставните са по-лесни като техника но не са голяма загуба в началото. Научи се как да ги съчетаваш.
Аз след повече от 2 год щанги, все още работя с кръгове. След като свършат кръговете пак може да се прави нещо което изостава или ново упражнение, стига да не се изцедиш напълно.
В началото предполагам, ще имаш малко мускулна и попринцип си прави сметка колко да тренираш и как се възстановяваш.

KIRIL98
01-02-2016, 14:02
Мога ли да гледам програми от bb team или от другаде да търся?

Rakshy
01-02-2016, 14:12
що да не можеш :Д

tochko
01-02-2016, 14:17
Там не знам дали има кръгове. Тренировката ти трябва да има няколко уреда като почваш винаги с големи мускули и намаляваш към по-малки. Примерно крака, гръб, гърди, рамо, ръце, преса. Аз така нареждам винаги, като само променям движенията. При мен работи този кръг. Като за начало прави 10 бройки и 3-4 кръга. Прочети за групите, как да ги тренираш и дишаш.

Slarc3
01-02-2016, 17:57
When ppl cut with L-carnitine and get protein for energy.. дафък ппл.. и можеш да "чистиш и качваш ММ едновременно" първите няколко месеца именно поради това,че не си стъпвал във фитнес зала. Бих стоял от цялото бро на бб-тийм и бих си заровил главата в изследвания на твое място, ако искаш да учиш нещо стойностно бих ти казал да последваш хора като Лейн Нортън, Брет Контрерас , Ерик Хелмс , Менно Хенселманс, Алан Арагон , Брад Шоенфелд и Грег Нъкълс поне ще научиш нещо стоиностно със сигурност. Относно тренировки Ракшу ти е казал .. кръгови - напълно съгласен съм да повъртиш малко кръгови докато научиш правилната техника на упр. , а след това буквално има сумати програми дет щи вършат работа. Ако имаш излишни пари бих си взел креатин ,coz cmon creatine is the best supplement out there for its price. Успех.

Rakshy
01-02-2016, 20:39
програмата на Лейн Нортън е за напреднали, даже аз се чудя дали съм готов да я пробвам :Д
от на Алан Арагорн и Шоенфелд и Нъкълс и дума няма да разбереш :D :D Хората са едни от най-"умните" и добри в сферата и просто не говорят на нивото на човек, който ще взима протеин за енергия :Д


Прави 5х5 програмата от бб-тийм без да гледаш проценти на тежестите и т.н. Правиш ги с колкото мислиш, че ще можеш да си направиш сериите ииии туй то :Д

Slarc3
01-03-2016, 09:18
Е ще чете да се образова бе , колега :D

Fisherman
01-03-2016, 10:13
не знам за кво се завирате в тия потни фитнеси,вместо да тренирате на атмосферен въздух

tochko
01-03-2016, 12:14
При мен атмосферния въздух сега е -9°С

Rakshy
01-03-2016, 14:47
оти завале снег :lol: