PDA

View Full Version : samoubiistwo



espada
01-02-2016, 07:40
izhod li e samoubiistwoto ili bqgstwo, kak stoqt ne6tata spored was?

inewton
01-02-2016, 14:09
По принцип самоубийството е голям грях, но за теб ще си затворя очите.

npp
01-02-2016, 14:49
защо да се стига до самоубийство, когато само злото у човека може да бъде убито?!, например спомнете си как Исус е изгонвал бесовете от обладаните и те ставали съвсем добри

"срещна Го от града някой си човек, който имаше бесове, и дълго време не беше обличал дреха, и в къщи не живееше, но в гробищата. Той, като видя Исуса, извика, падна пред Него, и рече със силен глас: Какво имаш Ти с мене, Исусе, Сине на Всевишния Бог? Моля Ти се недей ме мъчи. Защото Исус беше заповядал на нечистия дух да излезе от човека. Понеже много пъти бе го прихващал; и връзваха го с вериги и окови и го пазеха; но той разкъсваше връзките, и бесът го гонеше по пустините. Исус го попита: Как ти е името? А той каза: Легион; защото много бесове бяха влезли в него. И молеха Го да не им заповяда да отидат в бездната. А там имаше голямо стадо свини, което пасеше по хълма; и бесовете Го помолиха да им позволи да влязат в тях. И позволи им. И като излязоха бесовете из човека и влязоха в свините, стадото се спусна по стръмнината в езерото и се издави. А свинарите, като видяха станалото, прибягнаха и известиха за това в града и в селата. И като излязоха да видят станалото и дойдоха при Исуса, намериха човека, от когото бяха излезли бесовете, седнал при Исусовите нозе, облечен и смислен;" Лука 8: 27-35

така и човек може да се опитва/старае да не бъде лош, което също изгонва бесовете

espada
01-02-2016, 15:38
По принцип самоубийството е голям грях, но за теб ще си затворя очите.

ti ne si istinski swqt 4owek! :(

LoveInfect
01-02-2016, 16:19
Бягство, но въпросът е че не знаеш накъде бягаш. И никога не знаеш дали ще се върнеш. А от какво всъщност бягаш. Ако искаш да бягаш, самоубийството е последната опция. Има миля места на които можеш да избягаш, тук на земята.

inewton
01-02-2016, 16:31
ti ne si istinski swqt 4owek! :(

Не. Аз съм католик!

espada
01-02-2016, 16:58
Не. Аз съм католик!

ti si 4udowi6te!

inewton
01-02-2016, 17:23
ti si 4udowi6te!

И ко?
Айде, марш оттук, че оспами хубавия раздел!

espada
01-02-2016, 17:30
И ко?
Айде, марш оттук, че оспами хубавия раздел!

izgoni me nasila! ina4e nqma da se mahna!

Pitancho
01-03-2016, 03:58
Нито е изход, нито е начин за бягство, а най-тъпото нещо, което можеш да направиш с живота си. Да покажеш на всички, че си живял, без да разбереш защо и си профукал живота си с глупости, като най-голямата си я оставил за накрая.

Pitancho
01-03-2016, 04:05
Ако ви зачовърка тъпата идея за самоубийство, не оставайте сами с нея, а си намерете някакво смислено занимание, което ще ви помогне да се почувствате полезни. И намерете някой по- опитен човек, на когото можете да се доверите и споделите. Понякога само да изречеш на глас тези мисли е достатъчно, за да проумееш колко са тъпи и нелогични. Имате родители, семейни приятели, каки и батковци, учители, лекари, свещеници, психолози, социални работници, баби и дядовци, абе не е необходимо да разказвате наред, намерете си вашия човек и ако не можете да разберете какъв ви е проблема, та мислите глупости, поне не се затваряйте в себе си с него. От какъв зор точно около празниците, когато може да се правят толкова свежи и интересни неща се забивате в такива теми? Ако не се сещаш за никой, пишеш в гугъл ,,психолог стара загора'' и звъниш. И да нямаш пари, ще ти каже кой може да поеме случая ти безплатно.

espada
01-03-2016, 04:21
Нито е изход, нито е начин за бягство, а най-тъпото нещо, което можеш да направиш с живота си. Да покажеш на всички, че си живял, без да разбереш защо и си профукал живота си с глупости, като най-голямата си я оставил за накрая.

mislq, 4e si praw, Pitancho. porajen4esko mislene e misleneto za samoubiistwo. ti misli6 kato pobeditel. blagodarq za mydrite dumi.

Pitancho
01-03-2016, 04:37
А на теб нещо пречи ли ти да мислиш като победител? Всъщност не е и нужно да побеждаваш всеки път и на всяка цена. Понякога просто трябва да преглътнеш някоя загуба и да продължиш напред. Няма начин да ти се е стоварила такава беда на главата, че да нямаш никакви други възможни изходи. Сега съм зает, но довечера ще погледна темата отново.

Pitancho
01-03-2016, 04:53
Всъщност зает съм означава отивам на църква.