PDA

View Full Version : Препоръчайте ми нещо, моля!



fifito19
01-04-2016, 11:19
Като начало имам много силно изразени тъмни кръгове под очите, за които коректорът не помага. В момента започнах да се наливам с вода колкото може повече, защото много хора казаха, че помага, но се чудя има ли и някакъв козметичен продукт, който да ми помогне и да е на поносима цена?

Освен това имам черни точки по върха на носа си. Пробвала съм с онези засъхващи и отлепящи се маски, но те не ги вадят, не знам защо. Пробвала съм и с парни бани и прочее.. Бих желала да си спестя ходенето на козметик, ако е възможно. Нещо да препоръчате?

Акне и пъпки нямам по принцип, но веднъж в месеца се случва да ми излезе някоя подкожна, от онези, дето болят, и не знам какво да я правя. Казаха ми с паста за зъби да я мажа нощем, но тя изсушава допълнително смесената ми кожа. Например на сгъвката на брадичката, по носа и около него кожата ми е мазна, но на останалите места, особено между веждите и около устата е суха.

И най-вече, през зимата получавам т.нар. "dry patches", което не зная как се нарича на български език, но са участъци със съвсем леко затъмнена кожа, които са сухи и груби и кожата се рони около тях. Трябва ми нещо, което да я хидратира, но да не я задръства. Тежките гъсти кремове не ми вършат работа. Нито прозрачните гелообразни консистенции. Стигнала съм до извода, че ми трябва лек, воднист, "топящ се" крем без силен аромат, ако е възможно, тъй като не харесвам ароматизираните неща особено.

Кожата ми е с различни цветове на различните места- около носа е червеникава, в ъглите на устата и под очите е зеленакава... не знам на какво се дължи това. Цялостният и цвят е неопределим, тъй като по принцип е много светла и бледа, но цветните "петна" са много големи и ярки.

Миглите ми са светли и редки, остри, падат често и сочат надолу. Използвам студена извивачка за мигли преди да сложа спирала, но смятам, че ми трябва някакво чудодейно мазило, стимулиращо растежа на космите, за да си подобря положението. Чувала съм, че има разни масла, които струват доста, чувала съм също и за някакви безумно евтини домашни алтернативи и ме интересува какво бихте ми препоръчали?

Може би е редно да отбележа, че почти всеки ден нося следния грим- коректор, пудра, молив за вежди, сенки и/или очна линия, спирала и руж. Свалям грима си с мицеларна вода на Mixa, от която не съм доволна, а когато ме домързи- с мокри кърпи за грим на Nature of Agiva Make Up за проблемна кожа при черни точки или ревитализиращи против бръчки. Мия лицето си сутрин и вечер с чешмяна вода, подсушавам с обикновена кърпа и нанасям обикновен крем за лице на Rubella с невен, от който не съм доволна особено. Извинявам се за титаническата тема, в която само мрънкам за проблемното си лице, но много бих се радвала, ако някой все пак се отзове. :)

sexa_na_kompleksa
01-04-2016, 12:10
Защо толкова много грим, и то почти всеки ден? Проблемната кожа допълнително се затормозява от толкова козметика, особено ако не е качествена.
Пробвала ли си продуктите на Акне Аут? Може да пробваш с основния им крем против пъпки - нанася се само върху отделните пъпки, и кремът им за суха кожа, който да слагаш върху сухите участъци от лицето си.
За миглите не знам лек, но извивачката и спиралата със сигурност не вещаят нищо добро в дългосрочен план, ако се използват често.

tori
01-04-2016, 13:06
Кръговете можеш да третираш външно с изстудена лъжица. 10 минути на терасата на -200 както е сега. Или във фризера. И гледай да се наспиваш, както и да ядеш здравословна храна. Цигарите пречат също. И Да - вода.
Миглите можеш да ги оставиш месец-два без спирала и преса за мигли за почивка. А през това време да си купиш рициново масло и да мажеш всяка вечер с клечка за уши. И да - смъди, попаднало в окото. Или да измиеш добре четката и контейнерчето на стара спирала и да сложиш маслото там - било по-удобно.
И не знам защо, но не загрявам - слагаш прахообразни продукти на лице само с крем под тях? А бб крем или фдт? Или поне основа.

Hilary_
01-04-2016, 13:15
Не спомена с какво се храниш? Сигурна съм, че са ти казвали за здравословните храни, с които няма да те занимавам сега.
За сенките под очите си вземи освен телесен коректор и такъв, който да ги неутрализира - зелен, жълт. Всеки цвят си има значение и можеш да провериш в интернет кой за какво е.
По описанието - кожата ти е смесена и е хубаво да започнеш грижата за нея с едно професионално почистване при добър козметик. Комедоните няма как да ги махнеш иначе. За Т-зоната можеш нещо изсушаващо да вземеш, като предложения Акне Аут, само че аз харесвам лосиона, а за хидратация - Eucerine е добро решение, Bioderma - също.
Миглите можеш да ги мажеш с разни масла, серуми за растеж, но не знам колко помагат. Друг вариант е така известното присаждане косъм по косъм.
Ежедневния грим ти е много! Намали го до bb кремче, пудра (минералните са добър вариант), черен молив/очна линия и не забравяй грижата за устни! (особено сега през зимните месеци)

Mary_Jane_69
01-04-2016, 18:36
За тъмните кръгове - свикни с тях, лягай нормално, ползвай по-малко източници на изкуствена светлина.
За черните точки по носа - мий си лицето по-често.

Ivaaaaa
01-05-2016, 15:38
За миглите мога да препоръчам серумът за очи и мигли лифтактив на виши. Не знам реално доколко помага за миглите, защото моите са бая гъсти, аз го ползвах като противобръчкова превенция и ми допадна. Обаче очите ми сълзяха, та ако са ти чувствителни няма да ти е приятно. За пъпките акне аут лосионът, а за сухата кожа хидроактив кремът пак на биотрейд.
Черни точки о.о на носа о.о
Бтв, най-нежната мицеларна вода, която съм ползвала е на ив роше.

kalpazanka
01-06-2016, 07:27
За черните точки си вземи почистващата маска http://i.enzo.bg/view/12/lavera/laefbmw_kmsk10__9.jpg и нанасяй само на проблемните участъци, иначе ще ти изсуши допълнително кожата. За стягане на пори и срещу омазняване препоръчвам това- http://www.puls.bg/cache/spravochnik/248_big.jpg нанасяй само на проблемните участъци.

Съветвам те да спреш с гримирането за известно време. Може нещата, които ползваш, допълнително да ти влошават проблема.

Защо продължаваш да ползваш мицеларната вода на микса, като не си доволна? Има мини опаковки на биодерма и SVR на приемливи цени. ;)
Не спомена какъв гел за лице ползваш.