PDA

View Full Version : Здравословно хранене -> пъпки??



SSGM
01-08-2016, 14:12
Здравейте. Извинете, ако има такава тема и ако ви карам да се повтаряте. Въпросът ми е следния:
От около 2 месеца се храня доста по-здравословно като цяло. Позволявам си сладко (само от него не мога да се откажа), но иначе наблягам много на плодовете и зеленчуците и това ми стана основната храна. Ефектът върху теглото ми не е голям, може би съм свалила 1 кг, но се чувствам доста по-добре, целулита ми намаля. Има само един проблем, който не знам дали има връзка с тази промяна на начина ми на хранене. Винаги съм имала проблемна кожа, но сега сякаш стана още по-зле, постоянно ми излизат пъпки, после остават белези по лицето и изобщо - ужас, не мога да изляза без фон дьо тен. Чудя се дали е възможно организма да се пречиства, откакто съм започнала да се храня така, и по този начин, чрез кожата, да изхвърля токсини? Или логиката ми много куца? Вие как мислите?

Smilee..
01-08-2016, 16:52
При повечето хора е обратното . Пиеш ли достатъчно вода ? Пробвай някоя маска против пъпки.Може да включиш в менюто си и бобови храни и пълнозърнести храни, яйца, кафяв ориз. Те са богати на витамин B1 и на антиоксиданти. Стимулират обмяната на вещества в организма и му помагат да се изчисти от токсините.

LoadRunner
01-08-2016, 18:29
Винаги съм имала проблемна кожа, но сега сякаш стана още по-зле, постоянно ми излизат пъпки, после остават белези по лицето и изобщо - ужас, не мога да изляза без фон дьо тен. Чудя се дали е възможно организма да се пречиства, откакто съм започнала да се храня така, и по този начин, чрез кожата, да изхвърля токсини? Или логиката ми много куца? Вие как мислите?

отскоро проучвам тоя въпрос, аз нямам пъпки но все пак
та ти явно не знаеш че в плодовете и зеленчуците има много токсини, аз вече мисля че е по-вредно да се яде само това отколкото регулярното хранене. Ти буквално се тъпчеш с токсини, кожата и черния дроб са свързани, ако по кожата ти има нещо не както трябва значи един от вариантите е черния дроб да се товари а както казах плодовете вече са вредни а не са полезни
нямам съвет в твоя случай, а да се храниш с български плодове и зеленчуци които не са отровни е скъпо (трудно се намират, тр да ходиш да си намериш в някое село снабдители)
снощи казах, преди кило лимони бяха 4лв сега са 2лв, сама си отговори защо са двойно по-евтини

Rakshy
01-08-2016, 20:37
не схващам кво ядеш и принципно пъпките се влияят пряко от това какво ядеш и главно кога го ядеш. Имаше някъв хормон, който им ебава майката (в смисъл, че цъфваш като пролетно дърво :Д). Този въпросен хормон е пряко свързан с инсулина. Т.е. доста често тъпчейки някви храни не когато трябва води до пъпки