PDA

View Full Version : За кандидатстването в университет



KIRIL98
01-08-2016, 19:52
Добре, незнам дали тази тема е за тук, но все пак ще питам. Мисля да кандидатствам в ТУ и по-точно КСТ. Ако някой е информиран може ли да ми каже на кое трябва да наблягам в училище (11клас съм) и какъв ми е шанса да вляза там, понеже дипломата ми ще е може би около 5,50.

inewton
01-08-2016, 19:55
Добре, незнам дали тази тема е за тук, но все пак ще питам. Мисля да кандидатствам в ТУ и по-точно КСТ. Ако някой е информиран може ли да ми каже на кое трябва да наблягам в училище (11клас съм) и какъв ми е шанса да вляза там, понеже дипломата ми ще е може би около 5,50.

То е ясно, че на математика. Но защо си избрал/а ТУ? ФМИ на СУ е класи над ТУ.

SprayPaint
01-09-2016, 14:39
Само да знаеш, че ще ти скъсат гъза от математика :D

iFang
01-11-2016, 19:09
Тъй като и аз съм се насочил след като завърша я към техническия, я към ФМИ на СУ (но може би със специалност нещо включващо програмиране - ако някой е по-запознат със специалностите, ще съм му благодарен ако ми обясни как стоят нещата), бих искал да попитам - къде са по-така с математиката (имам предвид не чак толкова да държат на нея, че като съм слушал от по-големи приятели, повече учат математика отколкото по специалността)?

Мерси предварително.

Dwyd96
01-11-2016, 21:19
Добре, незнам дали тази тема е за тук, но все пак ще питам. Мисля да кандидатствам в ТУ и по-точно КСТ. Ако някой е информиран може ли да ми каже на кое трябва да наблягам в училище (11клас съм) и какъв ми е шанса да вляза там, понеже дипломата ми ще е може би около 5,50.

Програмиране в ТУ няма да научиш :д
Нютон е прав ФМИ-то е светлинни години пред ТУ-София...

Но все пак, ако искаш да кандидатваш в ТУ...
Гледай, математика и физика да са с високи оценки..
Иначе може даже някой с матура по БЕЛ да те измести..
П.С в ТУ държат на математиката в повече, което за мене си е нормално, все пак излизаш инженер...
Пък и програмист без математика нещо трудно ми се връзва.

inewton
01-11-2016, 21:40
Тъй като и аз съм се насочил след като завърша я към техническия, я към ФМИ на СУ (но може би със специалност нещо включващо програмиране - ако някой е по-запознат със специалностите, ще съм му благодарен ако ми обясни как стоят нещата), бих искал да попитам - къде са по-така с математиката (имам предвид не чак толкова да държат на нея, че като съм слушал от по-големи приятели, повече учат математика отколкото по специалността)?

Мерси предварително.

На математиката най- много държат във ФМИ. Но какво е програмирането без математика? Особено линейната алгебра я смятам за много важна. Не намирам само смисъл в това програмисти да учат диференциални уравнения, но както и да е, това е мое мнение.
А и преподавателите във ФМИ (тези по математиките, другите не ги познавам) са на много високо ниво и никога няма да откажат да ти обяснят нещо.
Моето мнение: Ако ще се занимаваш с програмиране, отивай във ФМИ.

HardJ
01-11-2016, 21:43
Програмиране без математика не става ! От опит казвам :) Не знам как седят нещата с университета,но относно математика спор няма ;) Най-голяма част да не кажа почти всичко е Алгебра =;

Dwyd96
01-11-2016, 21:59
На математиката най- много държат във ФМИ. Но какво е програмирането без математика? Особено линейната алгебра я смятам за много важна. Не намирам само смисъл в това програмисти да учат диференциални уравнения, но както и да е, това е мое мнение.
А и преподавателите във ФМИ (тези по математиките, другите не ги познавам) са на много високо ниво и никога няма да откажат да ти обяснят нещо.
Моето мнение: Ако ще се занимаваш с програмиране, отивай във ФМИ.

Да ама ние в ТУ си имаме Трендо :)
П.С И аз съм се чудел... Тая по математика постоянно ни повтаря че щяло да ни трябва в програмирането. (въпреки че съм ФТК :Д)

inewton
01-11-2016, 22:12
Да ама ние в ТУ си имаме Трендо :)
П.С И аз съм се чудел... Тая по математика постоянно ни повтаря че щяло да ни трябва в програмирането. (въпреки че съм ФТК :Д)

Какво е това Трендо?
Не знам, ама съквартирантът ми (СИ във ФМИ) много заляга над линейната алгебра. Казали са му, че ще му трябва.
Учите само една математика?

Dwyd96
01-11-2016, 22:28
https://blazes66.wordpress.com/tag/%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BD-%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D1%84%D0%B8%D 0%BB%D0%BE%D0%B2/

Професор е по математика... На изпит пуска по 2-3 от група :Д => КСИ и ФТК са силно застрашени :Д

inewton
01-12-2016, 18:47
https://blazes66.wordpress.com/tag/%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BD-%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D1%84%D0%B8%D 0%BB%D0%BE%D0%B2/

Професор е по математика... На изпит пуска по 2-3 от група :Д => КСИ и ФТК са силно застрашени :Д

Трябва да се запозная с този човек. Изглежда стабиуен. :D

KIRIL98
01-12-2016, 19:22
Добре това с ученето не ме плаши. Влизането ме притеснява, защото по физика в дипломата ще имам 5,50, по математика 6 ама не помня нищо от математиката. При този вариант сега трябва ли да се запиша на уроци по математика. И още нещо. От някъде разбрах, че ми трябва английски да го знам като роден. Това вярно ли е, защото ако е и на него ще трябва да наблегна.

Dwyd96
01-12-2016, 19:40
Добре това с ученето не ме плаши. Влизането ме притеснява, защото по физика в дипломата ще имам 5,50, по математика 6 ама не помня нищо от математиката. При този вариант сега трябва ли да се запиша на уроци по математика. И още нещо. От някъде разбрах, че ми трябва английски да го знам като роден. Това вярно ли е, защото ако е и на него ще трябва да наблегна.

:Д Ако записваш с преподаване на английски ще трябва да го знаеш.. Но иначе не...

nqmamNervi е прав, първите години се учи мега безполезните неща (само дето в моя списък са ОИП и Икономика :Д), общо взето първи семестър трудно би могъл да комбинираш ту и софтуни(примерно) но към 2 курс имаш повече време...
Хубавото на ТУ е влаченето на изпити(ако не успееш да си земеш някои от изпитите може да запишеш следващ курс/семесър).

Щом имаш ниска оценка по физика, се стегни на кандидат студентския изпит да искараш висока.. За КСИ баловете са страшно високи, като нищо може някои с 6 на матурата по БЕЛ да те измести (В ТУ оценката от матура се умножава по 2.9 а от изпита по 3)...
Късмет :)

До нютон: Много е стабиуен :Д Най-спокойно си ни каза на първата лекция че ще скъса над 90% от нас... :( Всеки който е при него, вече брой изпита по Математика 1 за провален :Д

kaRamella
01-14-2016, 13:24
Откажи се ... нямам познат, който да не се оплаква нещо от ТУ..

Dwyd96
01-14-2016, 20:15
Откажи се ... нямам познат, който да не се оплаква нещо от ТУ..

Оплакваме се защото много ни гърчат. Но целия тоя гърч дава резултати.. :Д

Dwyd96
01-14-2016, 20:40
Дали?



Ако не друго, поне те учат как да си разпределяш времето правилно. :Д

kaRamella
01-15-2016, 16:33
Пълен минус

KIRIL98
01-18-2016, 09:35
Еми добре щом не е "здравословно" да се ходи в ТУ, къде другаде мога да отида, да мога после да се занимавам с компютри (програмиране)?