PDA

View Full Version : За хора работели с еконт.



kaRamella
01-09-2016, 21:06
Искам да попитам как стои финта с размяна/бартер..
Примерно искам да дам мой телефон и да взема друг * фул бартер, само доставките да си платим *
Има ли някаква защита или де да знам, да не стане така , че да пратя телефон и да не ми пратят после , този за който съм го бартеросала...

RapExotic
01-10-2016, 17:39
Няма как да се прецакаш да изпратиш и да не получиш стоката.

Първо се уговаряш с човека, с който ще разменяте стоките. Той ти дава адрес или офис, на който ти да изпратиш твойта пратка и ти му даваш адрес, на който той да прати неговата. След това единия от вас отива в офиса и заявява, че иска да ползва услугата "бартер". Той изпраща неговата пратка и в същия ден трябва и ти да изпратиш твойта. На пратките се обявява наложен платеж, който след това отпада (не се плаща при чист бартер) и служи като гаранция. Предварително уговаряте час, в който следващия ден и двамата трябва да сте по едно и също време в съответните офиси за да си получите стоките. На следващия ден отивате в уговорения час в офисите и имате 15 минути да разгледате стоката. Ако и двамата сте доволни от стоката и нямате възражения сделката се счита за сключена и всеки си плаща единствено стойността на доставката. Ако единият от вас откаже пратката или не се яви в посочения час бартера отпада и съответно стоката се връща на подателя.

kaRamella
01-14-2016, 13:36
Ахааааааааа..супер! Много благодаря!