PDA

View Full Version : Помощ! Коледно ястие на английски език превод!



kolio99
01-10-2016, 11:35
Здравейте, домашното ми е да напиша и преведа коледно ядене но ми е труден превода и ми е за вторник. Незнам дали е имало такава тема(ако има моля качете линк) поне аз не намерих. Ако намерите някоя по кратка рецепта качете направо английската "версия". Благодаря предварително за превода а ето и рецептата: Необходими продукти за тестото:
284 гр. брашно
170 гр. масло, мас или растителна мазнина – при мен смес от трите
1 чаена лъжица бакпулвер
1 чаена лъжица оцет
1 яйце, 53 гр.
евентуално малко прясно мляко за получаване на меко тесто
За пълнежа:
1 буркан (411 гр.) Mincemeat, смес от сушени плодове, ябълки, ядки, бренди, захар и мерудииЗа намазване и наръсване преди печене:
прясно мляко
кристална захар
За наръсване след изпичане:
пудра захар смесена с ванилия

Начин на приготвяне:
Тестото може да се приготви в кухненски робот или на ръка. Процедира се по един и същ начин, просто робота смесва продуктите вместо вас. Смесете брашното с бакпулвера. Нарежете маслото на парченца и го смесете с маслото, докато се получи смес като трохи. Яйцето се разбива леко, смесва се с оцета и се добавя към сместа от брашно и масло. Меси се с ръка (или с кухненският робот), докато продуктите се смесят добре. Може да е нужно да добавите малко прясно мляко, ако тестото е твърдо или ронливо. Консистенцията му трябва да е на меко тесто. При мен тестото се получи добре само с яйцето и не съм добавяла прясно мляко. Готовото тесто се завива в прозрачно домакинско фолио и се прибира в хладилника да се изстуди за около час.За оформянето на сладките се ползват специални малки формички. Може да се ползват и форми за кошнички или мини пай. Формичките които аз имам са под формата на тава с 24 отвора като за мъфини, но миниатюрни (за т.нар. Tassie). Във всеки от отворите се слага парче от тестото – около 15-16 гр. Притиска се и със специален уред, при което тестото много лесно се разпределя по дъното и стените на формата. Разбира се, това може да се направи и с ръце, но с уреда става за нула време! Като щракане с пръсти. Във всяка от тестените кошничка се слага от плънката – Mincemeat. Добре е да не се пълнят до горе, защото при печенето се надуват, а това както вече споменах, си има последствия. Покриват се с кръгче от тестото с размера на кошничка. Може да изрежете звездички, или нещо друго интересно. Намазват се с прясно мляко и се наръсват със захар Пекат се в предварително затоплена на 175˚С фурна, с вентилатор и включени горен и долен реотан. Печенето отнема около 25 мин. или докато повърхността им придобие красив златист загар. По желание, след като се извадят от формите, може да се наръсят с пудра захар.