PDA

View Full Version : Взаимност...



mkio
01-14-2016, 12:05
Здравейте! Чудя се как да започна, в общи линии имам проблем, който ме кара да не се чувствам окей от известно време :)
С моя приятел сме заедно от година и нещо, като всяка връзка си имаме проблеми, но като цяло се разбираме. Обаче той хич не ми споделя, комуникацията ни куца зверски много. Чатим си или си говорим когато сме свободни, но разговорите ни са дежурните приказки как си, как са изпитите/работата и това е. Имаме ангажименти и се виждаме рядко, като се видим гледаме филм или той си забива в телефона и всеки мой опит да говорим за нещо се проваля. Пресен пример от онзиден-не се бяхме виждали близо месец,поради ангажименти, отидох в тях, той пусна филм, вечеряхме и заспа, мен ми беше адски тъпо и скучно. Сигурно на приятелите си споделя повече, отколкото на мен. А ако аз му споделя нещо или го попитам за мнение не срещам никаква реакция, просто казва ок.Страшно много ми липсва взаимност, усещам го супер далечен, с приятелките ми даже съм по-близка и по-отпусната, отколкото с него. Не ми предлага да ходим някъде, виждаме се само в тях или у нас, рядко навън. Аз предлагам някакви неща за правене, той казва ок, ще отидем където искаш и си остава с обещанието. Нямаме собствен автомобил, това донякъде затруднява нещата. Но все пак има градски транспорт. Цял ден клати някакви зверове в онлайн игра, аз се чувствам много на заден план, нито съм щастлива, нито пък ме вдъхновява и мотивира за нещо нашата връзка. Говорила съм с него, той ми казва, че аз съм била прекалено мълчалива и не съм подхващала разговор, което не е така. Не знам какво да направя и как да подходя с него, ще се радвам да чуя вашето мнение. Thank u! :)

oneway
01-14-2016, 12:37
Явно трябва да си поговорите по-сериозно, ако това не промени нещата..ти си преценяш, дали искаш да си с този човек.Аз не виждам други варианти.Като цяло комуникацията е много важна, а щом тя куца..

Спри му и игрите, че е възможно да е потънал в гейминг света.

Животно
01-14-2016, 12:53
на мен ми звучи като умряла връзка, говори по-сериозно с него, ако пак не го ебе, не виждам изход

Животно
01-14-2016, 12:55
то това връзка ли е, месец не сте се виждали и като се видите нищо не правите и той заспива

jghgh
01-14-2016, 15:09
И в началото на връзката ли бяхте така?

mkio
01-14-2016, 15:31
И в началото на връзката ли бяхте така?

В началото той имаше по-голямо желание за интимности, беше по-страстен...вече не е. И от самото начало не е от най-разговорливите, но проблемът се задълбочи.

AnarchyBoy
01-14-2016, 17:17
Звучи тежко и тъжно... Горяло е, а сега не.
Ъм щом преди е бил по един начин, а в последствие се е променил, нещо се е променило (всичко се променя де ;д), но нещо го е отдалечило. С риск да те огорча, няма много какво да направиш. Естествено опитай с разговори, спри му игрите и прочие, но като гледам е безразличен, а безразличие трудно се оправя... Това за колата въобще не е оправдание.
Който иска намира начин, който не иска намира оправдание.
Можеш да опиташ да му поставиш ултиматум (Но ако е станал безразличен най-вероятно точно това иска), че ще се разделите ако не спре да бъде ленив, неинициативен, грам без-взаимен гамен..! *патент* :D
Ако нищо не стане, просто си потърси щастието другаде.

DarkManX
01-14-2016, 17:35
В интерес на истината, хората се променят с времето дали в добра или лоша посока, това е в зависимост от много фактори.
Моята връзка продължи 4 години, докато момичето, което беше с мен каза, че не ме обичало, така че най-добрият изход в тази ситуация е комуникацията и разрешаването на проблемите на момента, а не да се оставят с времето да се трупат..

Ако питаш мен накарай го да излезете някъде на планина, в парка без значение да не е в кафе и т.н, и си поговорете за тези неща, ако и тогава не те разбере и чуе в крайна сметка, няма смисъл неговото щастие да се базира върху твоето нещастие ;)
Успех!

mkio
01-15-2016, 20:05
Хей, извинявам се, че пак повдигам темата. Просто нещо ме възмути преди малко... С момчето ми не сме се виждали от седмица, защото аз не бях в града. Днес бързам да се прибера само заради него, защото много ми липсва вече, а той ми казва, че има да си учи и по-добре да го оставим за друг път. Каза също, че ако толкова искам да излезем ще дойде, но аз отказах. За какво да става насила? Аз знам, че той не пипа да учи, по цял ден е онлайн. И това не е за първи път, доста често не се виждаме по цяла седмица. Ако съм му омръзнала защо продължава да е с мен? Вече ми е много тъпо така, във вашите връзки случват ли се такива неща? По една камара време да не се виждате и другия да е окей с това....

P.S. благодаря ви за отговорите до момента :)

Животно
01-15-2016, 21:18
Хей, извинявам се, че пак повдигам темата. Просто нещо ме възмути преди малко... С момчето ми не сме се виждали от седмица, защото аз не бях в града. Днес бързам да се прибера само заради него, защото много ми липсва вече, а той ми казва, че има да си учи и по-добре да го оставим за друг път. Каза също, че ако толкова искам да излезем ще дойде, но аз отказах. За какво да става насила? Аз знам, че той не пипа да учи, по цял ден е онлайн. И това не е за първи път, доста често не се виждаме по цяла седмица. Ако съм му омръзнала защо продължава да е с мен? Вече ми е много тъпо така, във вашите връзки случват ли се такива неща? По една камара време да не се виждате и другия да е окей с това....

P.S. благодаря ви за отговорите до момента :)

оставяй го, кво се мъчиш

jghgh
01-16-2016, 11:10
2 години да влачиш такава "връзка", след като и в самото начало не е била кой знае колко страстна, а сега пък съвсем....
Извинявай, ама все едно влачиш мъртво куче и се преструваш, че си имаш пухкав домашен любимец.
УмрЕла работа си е това, не знам.. Някои хора ги устройват такива скучни, предвидими, "сигурни" връзки, на мен всичко това ми звучи като мъчение.
Пуснала си тема, предполагам, че вече търпението ти се е изчерпало; даже се чудя как си издържала 2 години на такива условия?

Ти какво искаш от живота си реално? Така ли искаш да го живееш? Питам те, защото несъзнателно или не, човек прави избори въз основа на ценностите си. Това, че си търпяла толкова дълго време ме замисля дали за теб сигурността не е по-важна от риска, от новото; и дали не си човек с примиренческа нагласа за нещата? Не знам, това са само хипотези. Каквото и да е, ако не си щастлива, няма изгледи да можеш да промениш нещата, няма взаимност, и няма изгледи заедно да можете да изгладите нещата, то тогава .... сещаш се, време е за нещо ново.

Smrazqvashta
01-18-2016, 13:49
Тъжно.

kaRamella
01-18-2016, 14:31
Такива мъже определям като Скучльо. Може и да си има друга и да не те ебава теб .. не се знае.