PDA

View Full Version : Работа на морето за непълнолетни



shadowghost
01-20-2016, 15:29
Здравейте, извинявам се, че пускам темата тук, но не намерих къде...Та, момче съм, на 16 години, юли месец правя 17 и ме интересува дали мога да работя някаква работа по морето, та да изкарам някой лев. За предпочитане е работата (ако има такава де) да е някъде в Албена или близо до Албена, например Кранево, Зл. пясъци и тн, защото съм от малък град и имам възможност да отида само там с едни познати (питал съм ги и тях за работа, но не са запознати с работата за непълнолетни). Та ако някой има някаква информация, моля да я сподели, ще съм много благодарен. Благодаря предварително!

Misheto_iw
01-21-2016, 16:45
Аз в сф, дори като сервитьорка, не можах да си намеря, според мен е абсурдно! ;д е, освен,ако не ис танцьорка в някой нощен клуб. Познавам поне такива, добри пари си изкарвали момичетата,ама морала им е под нулата.

Животно
01-21-2016, 16:53
може, всякви схеми се правят, крият се от проверки и тн, специално за Слънчев говоря, там е лудница, но предполагам и че в Албена се правят схеми

Грозния
01-21-2016, 17:25
Като непълнолетен не можеш да сключваш договори, вкл. и трудов!
Иначе на черно може и да намериш някъде, но не ти го препоръчвам!
Заведенията явно се плашат от проверки и също не искат да рискуват.

Starless
01-24-2016, 12:19
От личен опит ти казвам - откажи се.

Dwyd96
01-24-2016, 18:54
По-добре се хвани на работа в града в който живееш.
Едва ли някой ще те наеме, като си непълнолетен. А дори и да те наеме, може да се възползва от това. Иначе след като си над 16 можеш да сключиш трудов договор, но със съгласието на вашите. (грозния говори глупости)

slicky
07-02-2016, 16:08
Охрана на Митьо.

Юлиян
07-02-2016, 19:48
Здравейте, извинявам се, че пускам темата тук, но не намерих къде...Та, момче съм, на 16 години, юли месец правя 17 и ме интересува дали мога да работя някаква работа по морето, та да изкарам някой лев. За предпочитане е работата (ако има такава де) да е някъде в Албена или близо до Албена, например Кранево, Зл. пясъци и тн, защото съм от малък град и имам възможност да отида само там с едни познати (питал съм ги и тях за работа, но не са запознати с работата за непълнолетни). Та ако някой има някаква информация, моля да я сподели, ще съм много благодарен. Благодаря предварително!

Легална или нелегална те интересува ?

Зайче..
07-03-2016, 19:42
Иначе след като си над 16 можеш да сключиш трудов договор, но със съгласието на вашите. (грозния говори глупости)

+1
обаче това предизвиква доста проверки и най-често работодателите предпочитат да няма сключен договор, ако човека е непълнолетен.
И отделно от това не може да работи на каса (т.е. с пари), не може да работи повече от 4 часа (въпреки, че за това лесно може да се излъже и да си работи пак на 8 часа, примерно) и доколкото знам идвали да проверяват дали ти понася средата и т.н., което не е много окей също.

black pearl
07-12-2016, 12:00
Глупости не можело да се намери работа. По хотелите , специално в Златни пясъци ,където съм аз , на тези кпито не са от Варна им осигуряват стаи ,където да спят. Изобщо не е трудно. И под 18 взимат повечето ама е голяма играчка докато ди оправиш документите. Взимат под 18 постоянно,защото се водим по-евтина работна ръка и сме малко по-балами и не изявяваме кой знае какви претенции. Не е лесно разбира се ама има ли желание има и начин.