PDA

View Full Version : покачване на сила



desperedbob
01-21-2016, 20:02
Колеги от залата, някой да даде съвет за покачване на сила ? не искам да съм някъв огромен ами по-скоро силен ;д
Сега съм в добра сила ,но не се чувствам силен , ръка около 34-35 (чиста ) ;гърба-голям ; краката са корави ,но ръцете не ги чувствам много добре ,нещо по така да кажете?

Rakshy
01-22-2016, 00:26
кво сте се вманиачили с тея ръце ве ,аре малко клякайте да станете корави или малко тяга/ляжанка кви са тея бицепси ,пуууу 33-34 ръка ти стига кво искаш да станеш 40 ръка ? ем яж като мастия да ти стане дебела и тромава ...



кажи честно :Д

Seattle
01-22-2016, 06:20
^ LMAOOO, добро добро.

За бицепса, няма как да качиш сила без да сложиш малко мускул. Гръб, крака, лежанки, там по може щот дърпаш сила от най различни мускулни групи докато ги тренираш, но бицепса си е.... бицепс.

35см за ръка е малко. 40см ръка може да излгежда добре на някой който е до метър-70 и супер сухо на някой 2 метра човек.

Животно
01-22-2016, 08:52
абе, ти луд ли си 33 ръка ти стига, щом той го е казал, ти кво искаш 40 ръка ли, адекватен ли си

Животно
01-22-2016, 08:53
Ракши, я сваляй бързо до 33-34 макс, кво си се напомпал, не ти тря повече !!!

Rakshy
01-22-2016, 10:31
честно казано нямам идея колко ми е ръката :Д

от отдавна не ми пука, чат пат като реша, че ми се помпа я меря

нека кажем, че в момента да ми е 43 напомпана, може и 44, И Е МАЛКО БАТЕ :D

desperedbob
01-22-2016, 15:47
ръката не е фактор (като големина поне за мен ) ,тя може да си стане голяма с упражненията ,но специално за сила не съм сигурен какво точно да правя : с по голяма тежест по малко бройки или повече бройки със средна тежест

desperedbob
01-22-2016, 15:48
смсл предпочитам ръката ми да е около 36-37 но чиста и тъй като тренирам не само в залата ми трябва бързина ( а огромната ръка е по тромава :)

redbul2
01-22-2016, 20:16
за сила не съм сигурен какво точно да правя : с по голяма тежест по малко бройки
Точно това трябва да правиш за сила. По-голяма тежест, по-малко повторения. Или пирамида.

Rakshy
01-22-2016, 20:32
глупости лафиш, по-големият мускул има потенциала да стане по-бърз


не мисля, че ще стане особено бързо с изолиращи да имаш повече сила в бицепсите, ако става въпрос за граплинг примерно.
Много по-добра работа ще ти свърши да държиш като за ZERCHER SQUAT (гугълни си) и изометрично държане примерно на 20ка заставаш и държиш. Както и набиранията и гребането с подхват и надхват, за да си развиеш предмишницата и бицепса. Когато правиш сгъванията по-скоро използвай малко чийт както Арнолд е правил на времето. Напълно умишлено, ако можеш да сгъваш 20ките за 8 чисти, взимаш примерно 30ки и си помагаш с тялото да вдигнеш до горе, задържаш в горно положение и пускаш бавно - негатив. Това е добър вариант, защото при пускане мускулните ти влакна могат да се справят с повече тежест, заради структурата им. Просто при пускане имаш повече сила отколкото при вдигане. Негативите са много добър начин за растеж, само трябва да знаеш как да ги приложиш.

Ignatoff
02-06-2016, 20:39
Еми оправи си диетата,ако не си от маняците,които на всичко викат,че е химия можеш да вземеш Креатин.Та диетата можеш да намериш добра в BB Team,но като цяло наблегни повече на въглехидрат като:Ориз,картоф,плодове и т.н и протеини като:месо,яйца,мляко и т.н,като избягваш тестените и захарни изделия и газираните напитки,те само ще ти добавят подкожни мазнини,нищо друго.