PDA

View Full Version : Търся подходяща книга



monivutova
01-23-2016, 15:02
Здравейте, интересувам се от подходящи книги за момиче-тийнейджър. Ще се радвам да получа вашите предложения! Поздрави: Мони

Indistinct
01-23-2016, 16:31
Книгите на Джон Грийн, но не допадат на всеки.
Иначе класиката - Брулени хълмове.
Ако е за това да си тинейджър: 6-те най-важни решения в живота ти (Шон Кови)

solo_
01-23-2016, 16:32
Ти сериозно ли питаш такова нещо в тема като тази ???

monivutova
01-23-2016, 17:12
Обожавам книгите на Джон Грийн. Благодаря за другите предложения!

Грозния
01-24-2016, 10:46
Здравейте, интересувам се от подходящи книги за момиче-тийнейджър. "Алхимикът" на Паолу Коелю :D. Всички момичета и жени си падат по тая книга.

inewton
01-24-2016, 14:05
Пробвай "Спасителят в ръжта". Аз не го харесвам, но много приятели казват, че им е харесал. А ако искаш женски романи, Джейн Остин е класика. Малко депресарски, но все пак добри са и книгите на Чарлз Дикенс. "Коледна песен" не е за изпускане.

Ivaaaaa
01-24-2016, 18:00
Тийнейджърски, ама жанр? Или това е някакъв жанр :о
Хари Потър? Игрите на глада?

Dwyd96
01-24-2016, 18:48
Една съученичка, по едно време много хвалеше "Аз, преди теб" на Джоджо Мойс.

baby_baby
02-09-2016, 17:34
"Игра на маски" - от Бени Хюбнер
"Аз бях тук" - от Гейл Форман
"Моят Свети Валентин" - от Лорън Оливър
"Момичетата от филма" - от Зоуи Дийн

BadAss
02-14-2016, 15:08
принцът и просякът на марк твен
зелените хълмове на африка - хемингуей
повест за истинския човек - борис полевой
да убиеш присмехулник - харпър ли
горещо препоръчвам и джек лондон квото хванеш негово
сюркуф на луи ноар е готино също

LoveInfect
02-17-2016, 08:19
Виж в други теми.

vickyg
03-06-2016, 08:28
Изборът- Кийра Кас
Лабиринтът
Саванти

VictoriaM
03-11-2016, 14:12
Хора, търся си няква книга, в която става въпрос за бедност, престъпност, нещо от порядъка на Чучо ако сте я чели или пък на Улица Холера, обаче все не си намирам подходяща, нещо да препоръчате?

inewton
03-11-2016, 14:14
"Оливър Туист"; "Големите надежди"; "Повест за два града";... като цяло Дикенс.

Грозния
03-11-2016, 21:08
"Оливър Туист"; "Големите надежди"; "Повест за два града";... като цяло Дикенс.А "Дейвид Копърфийлд" къде забрави?

inewton
03-11-2016, 21:11
А "Дейвид Копърфийлд" къде забрави?

Той е в многоточието.

RuiMyaoBG
03-13-2016, 15:06
Гондолата на времето:

Ана попада във Венеция през 1499 г. Буквално е пренесена гола и боса, без идея защо е попаднала там и какво ще прави.
Оказва се, че тя е сред малцината избраници, които трябва да изпълнят определена задача, преди да се върнат в собственото си време. Съществува тайна организация, чиито членове се занимават с предотвратяването на определени събития в историята. Такъв е Себастиано, който всъщност е издърпал Ана на червената гондола и който е единствената й връзка със съвремието. Задачата на героинята се оказва свързана с неговата и двамата заедно се изправят пред врагове и интриги.

Сянка:
Малкият Аман и майка му са напуснали дома си и живеят в пещера, подобно на много други афганистанци, опитвайки се да оцелеят в един жесток свят на бедност и насилие. Един ден пред входа на пещерата се появява измършавяло и покрито с рани куче. Аман се грижи за него, докато раните му заздравеят, и кучето става негов постоянен спътник, негова сянка. Така и го наричат http://www.teenproblem.net/forum Сянка.
Когато Аман и майка му решават да поемат на дълго пътешествие през опустошения Афганистан в търсене на нов и сигурен дом, Сянка се превръща в техен закрилник. Скоро ще разберат, че Сянка въобще не е обикновено куче...

Младият Шерлок Холмс
Годината е 1868-а и четиринадесетгодишният Шерлок Холмс с разочарование научава, че през ваканцията няма да остане у дома си заедно с родителите и брат си. Вместо това е принуден да прекара лятото при свои роднини, които никога не е виждал. Ала ваканцията му се оказва всичко друго, но не и отегчителна, когато в гората той се натъква на труп. Откривайки в близост до него загадъчен жълт прашец, намерен и
край тялото на друг умрял наскоро мъж, Шерлок е твърдо решен да разследва връзката. С помощта на американския си учител и двама нови приятели Шерлок разкрива грозните кроежи на един злодей да сломи Британската империя. Ще бъдат ли достатъчни силната воля и дедуктивните умения на Шерлок, за да му попречат?

Нядавам се поне малко да съм помогнала!:)

fuel.
03-19-2016, 06:58
"Алхимикът" на Паолу Коелю :D. Всички момичета и жени си падат по тая книга.
На мен пък не ми харесва.
,,Крадецът на книги" е хубава книга.Също ,,Спасителят в ръжта",,,Великият Гетсби" , ,,Предимството да бъдеш аутсайдер", ,,Бяла като мляко,червена като кръв" сюжета напомня на онази книга на Джон Грийн със болното от рак момиче,а също и ,,Тетрадката".За първите три книги гарантирам,че си заслужават,за другите имам само наблюдения,че повечето момичета ги харесват.
Съмнявам се,че има много тинейджъри четящи и харесващи Хемингуей и Дикенс,а ако съм в грешка наистина ще се радвам.

fiery girl
04-07-2016, 19:40
Е може би ти отговарям малко късно но по добре късно отколкото никога.Не знам какви книги предпочиташ ти затова ще ти предложа такива каквито харесват на мен (предупреждавам може и да ти се сторят тъпички но мен много си ме кефят). И така ето и книгите:
Маги Стийвотър- Тръпка; Копнеж; Завинаги (това е трилогия)
Кристин Каст- поредицата ,,Училище за вампири''
Ришел Мийд- Поредиците ,,Академия за вампири'' и ,,Кръвни връзки''
Лейни Тейлър- ,,Създадена от дим и кост''
Рейчъл Хокинс- Трилогията ,,Хекс Хол'' (невероятни са и 3-те)
Сюзан Колинс- трилогията ,,Игрите на глада'' (тези книги не са за всеки искам да кажа не всеки ги разбира)
Вероника Рот- ,,Дивергенти'' (трилогията е супер и филмите стават но книгите ми харесват повече)
Джос Стърлинг- поредицата ,,Саванти'' (невероятни са всички много ми харесаха)
Керстин Гир- трилогията ,,Скъпоценни камъни'' (леле с Гуен много си приличаме по характер :)
ами това са за сега дано ти харесат(съмнявам се защото незнаино защо тези книги са обект на коментари като '' ужас това е поредната скапана книга'' или ''ама че боза'' ) е на мен си ми харесват всички всички съм ги чела и всяка ме е грабнала от първата страница

WATERMELONY
04-09-2016, 21:19
"Време разделно" на А. Дончев. За други идеи тук: https://www.facebook.com/groups/1354858121196649/

A Lone Wolf
04-15-2016, 22:04
Много се прехвалва „Крадецът на книги". Чета я в момента. Наистина, не е зле и може да ти хареса.
Ако искаш фентъзи ПРЕПОРЪЧВАМ „Хрониките на Нарния".
„Да убиеш присмехулник"-Харпър Ли
„Да остана ли?"-Гейл Форман
„Къде си, Аляска?"-Джон Грийн (“Вината в нашите звезди" също, но според мен е малко депресарска)
и „Златният храм" (На Уилям Голдман) много ми харесва, но не е толкова "тийн".
Дано да съм ти била полезна! :)