PDA

View Full Version : Как започвате разговор с непознати или полупознати?



the_strange_one
01-23-2016, 20:12
Здравейте!Незнам дали пиша в правилния раздел, но мисля, че такъв тип тема ще вълнува много голяма част от посетителите на форума. Интересно ми е как започвате разговор с напълно непознат човек и с човек, с когото имате общи приятели/познати, но не се познавате лично? На мен например ми е много по-трудно да започна разговор с човек, с когото се познаваме визуално, но не и лично?При вас така ли е?Ако е така как бихте започнали един такъв разговор например в онлайн средата?

Dwyd96
01-23-2016, 20:21
Здрасти, как е, кп и тем подобни :д как да започнеш :д

the_strange_one
01-23-2016, 20:23
На мен ми е било много приятно, когаот някой напълно непознат ми каже, че ме познава от доста време и ми каже нещо повече за мен, но дали всички са така? Струва ми се странно да напиша нещо от типа на "Здравей, не се познаваме лично, но бих искал да се запознаем" :D

Dwyd96
01-23-2016, 20:41
По странно ще е ако не те познава, а ти му знаеш половината живот :д

the_strange_one
01-23-2016, 20:43
Именно какво би било уместно да се каже в такъв случай, за да не изглеждам като последния идиот :D

Dwyd96
01-23-2016, 20:48
Ми аз лично започвам разговор с някой, когото не ги познавам лично така както по-горе съм писал :д (разбира се в неформален разговор)

LoadRunner
01-23-2016, 20:53
На мен ми е било много приятно, когаот някой напълно непознат ми каже, че ме познава от доста време и ми каже нещо повече за мен, но дали всички са така?

аз пък си помислих че това си е тотална грешка
последната дето заговорих така рандом се изплаши и за мое нещастие после я видях пак след половин година :D
(да се доуточня че аз говоря за улично преследване а не онлайнски неща)

Dwyd96
01-23-2016, 21:02
аз пък си помислих че това си е тотална грешка
последната дето заговорих така рандом се изплаши и за мое нещастие после я видях пак след половин година :D
(да се доуточня че аз говоря за улично преследване а не онлайнски неща)

:д ми ако си я срещнал на улицата и си почнал да и разправяш неща за нея дето и тя не знае, нормално :д
Too creepy :d

the_strange_one
01-23-2016, 21:37
аз пък си помислих че това си е тотална грешка
последната дето заговорих така рандом се изплаши и за мое нещастие после я видях пак след половин година :D
(да се доуточня че аз говоря за улично преследване а не онлайнски неща)

да колкото и да ми е някак приятно, че ме познава дадения човек и също ми пада в очите, защото е смешно в моите очи напълно незпознат човек да те познава всъщност доста добре, а иначе хвърлил съм око на едно момиче, с което бяхме в едно училище, но никога не съм имал приказка с нея или нейни приятели докато учех там, а след време съм се засичал с нея и нейни приятелки тук там и сме се позаглеждали и е доста мой тип момиче и искам да си опитам шанса с нея, но незнам как ще е най-правилно да започна разговора (чата) с нея ... важното е в първите минути да се представя добре, след това си личи дали би потръгнал разговора и тн.Не съм някой притеснителен тип човек или мега сдухан просто ми е трудно с хора, с които визуално се познаваме да им пиша "може ли да се запознаем" :D

Ewok
01-24-2016, 05:01
По странно ще е ако не те познава, а ти му знаеш половината живот :д

Затова се учиш да мълчиш за тези неща, за да не избълваш някое твърде -странно-че-го-знаеш нещо :д

Иначе, моето мнение по темата е, че лек столк наистина не е вреден. И то на неща във фб профила, нищо по-дълбоко. За да можеш да се хванеш за поне едно нещо (интерес, посетено събитие, хоби, образование, етц). Ако си чул нещо от някой познат също е ок. Интро от рода на "хей, здрасти, понеже виддях, че се интересуваш от това, искам да те попитам..." е супер. Така хем показваш интерес, хем задаваш въпрос, хем не изглежда напълно рандъм писането ти. После вече е лесно да смениш темата, дори и с въпроси от рода на как си кп и тн.

Dwyd96
01-24-2016, 08:30
Затова се учиш да мълчиш за тези неща, за да не избълваш някое твърде -странно-че-го-знаеш нещо :д

Иначе, моето мнение по темата е, че лек столк наистина не е вреден. И то на неща във фб профила, нищо по-дълбоко. За да можеш да се хванеш за поне едно нещо (интерес, посетено събитие, хоби, образование, етц). Ако си чул нещо от някой познат също е ок. Интро от рода на "хей, здрасти, понеже виддях, че се интересуваш от това, искам да те попитам..." е супер. Така хем показваш интерес, хем задаваш въпрос, хем не изглежда напълно рандъм писането ти. После вече е лесно да смениш темата, дори и с въпроси от рода на как си кп и тн.

Сафо знае как се свалят мацки :D
Наистина е добре да покажеш че си виждал какво харесва в социалните мрежи, така показваш интерес към нея.

the_strange_one
01-24-2016, 11:00
Там е работата, че по това, което виждам в социалната мрежа немога да разбера изобщо какво харесва. Единствено гледам, че е ученолюбива и плюса ми е, че и аз съм учил същото и смятам, че може да завържем някакъв разговор на тази тема, но първите няколко съобщения са ми най-трудни, началото дали да е просто едно здравей или нещо повече :D

Fisherman
01-24-2016, 11:48
Затова се учиш да мълчиш за тези неща, за да не избълваш някое твърде -странно-че-го-знаеш нещо :д

Иначе, моето мнение по темата е, че лек столк наистина не е вреден. И то на неща във фб профила, нищо по-дълбоко. За да можеш да се хванеш за поне едно нещо (интерес, посетено събитие, хоби, образование, етц). Ако си чул нещо от някой познат също е ок. Интро от рода на "хей, здрасти, понеже виддях, че се интересуваш от това, искам да те попитам..." е супер. Така хем показваш интерес, хем задаваш въпрос, хем не изглежда напълно рандъм писането ти. После вече е лесно да смениш темата, дори и с въпроси от рода на как си кп и тн.

не знам защо го практикувате това столкване момичетата,винаги е супер крипи,дори момичето да е красиво и да ти харесва,когато то знае неща за теб,които никой друг не знае си е неприятно

inewton
01-24-2016, 13:01
Не й казвай какво знаеш за нея и какво не. Не е добра идея, бил съм свидетел на такъв случай. Човекът по- скоро се уплаши, отколкото се зарадва.
Някой по- горе каза за интересите. Това е добра идея за започване на разговор.

the_strange_one
01-24-2016, 18:07
Ясно е, че няма покажа никога или особено в начален етап, че знам някои неща за нея, защото всъщност не знам кой знае колко неща за нея освен, че е сериозно момиче. Въпроса ми е предимно какви биха били първите реплики за започване на един виртуален разговор

FirePenguin
01-24-2016, 18:17
Мен веднъж една, която не познавам знаеше къде ходя, в колко часа, дори ми писа по едно време нещо от сорта на "Пием кафенце, а" или "Кого посрещна на гарата?" и наистина си знаеше... Това не казвайте, че го правите, дори и да се случва, странно е. :D

Fisherman
01-25-2016, 09:04
странно и противно,никой не харесва да го следят.на мен дори снимки и клипове са ми правили

solo_
01-25-2016, 09:24
странно и противно,никой не харесва да го следят.на мен дори снимки и клипове са ми правили

Голямо приключение, а на мен веднъж ми свалиха гащите на плажа.

Fisherman
01-25-2016, 12:46
Голямо приключение, а на мен веднъж ми свалиха гащите на плажа.

на кой плаж?на тоя на една от луните на юпитер?

Ivaaaaa
01-25-2016, 12:58
не знам защо го практикувате това столкване момичетата,винаги е супер крипи,дори момичето да е красиво и да ти харесва,когато то знае неща за теб,които никой друг не знае си е неприятно

Тя даде пример за неща за които сам си дал достъп. Иначе и аз не си падам по столкването. Но пък и зависи от човека и мащаба. Единственото, което съм правила е да пътувам в определен час, за да срещна едно същество, послее малко го попроследих, ахаха. От тогава нищо. Той ме заговори, аз блокнах есте и вече избягвам да пътувам по това време.

Fisherman
01-25-2016, 14:23
Тя даде пример за неща за които сам си дал достъп. Иначе и аз не си падам по столкването. Но пък и зависи от човека и мащаба. Единственото, което съм правила е да пътувам в определен час, за да срещна едно същество, послее малко го попроследих, ахаха. От тогава нищо. Той ме заговори, аз блокнах есте и вече избягвам да пътувам по това време.

justgirlythings

sexa_na_kompleksa
01-25-2016, 18:12
Ако се засичате на разни места на живо, защо не я заговориш по конвенционалния начин? Така вероятно биха изникнали повече теми за разговор, но пък остава факторът с притеснението.
Ако все пак си се насочил към чат - мислиш ли, че знае кой си? Естествено, при всички пожелания не трябва да започваш с "Искаш ли да се запознаем?", но ако няма представа за съществуването ти, вероятно все по някое време трябва да й кажеш кой си, от къде си и за какво се бориш. Ако смяташ, че те знае, може да започнеш с нещо, което е споделила на стената си във Фейсбук или да я питаш как върви с образованието, дали има нужда от съдействие, допада ли й и т.н.

venito1
01-25-2016, 19:32
s ebi si maikata pa4a

LadyGG
01-31-2016, 20:42
Зависи от ситуацията...изобщо не се стеснявам, ако човекът ми е симпатичен...Питам име, години, интереси, после въпросите изникват от само себе си
Според мен е най-тъпо да си пас, хората които се срамуват не знам какво очакват, на телепатия ли разчитат...