PDA

View Full Version : Защо е толкова трудно да бъдеш щастлив?



女性の目
01-28-2016, 08:08
Спомням си доскоро носталгията която изпитвах. В момента се чувствам ужасно , спомням си за онези хубави времена които бяха преди 3 години... защо е толкова трудно да бъдеш щастлив?

Ospi
01-28-2016, 22:34
Защото на обществото не му трябват щастливи хора. Иначе нямаше да се продават дрехи, дезодоранти, коли, ланци само да сме най-големите, че може би да ни оценят... Идеята е следната - създават се несигурности в хората и се предлагат решения, които можеш да купиш. Това обаче е краткотрайно решение, заради което другия сезон си купуваш ново якенце.

espаdа
01-28-2016, 23:00
za da ceni6 6tastieto i za da go razpoznawa6 kato takowa, a ne da si 6tastliw bez da polaga6 nikakwi usiliq i 6tastieto da go preobrazi6 kato monotonnost w syznanieto si.

petia1
01-28-2016, 23:42
tva xi4 ne e trydno ne razbiram kwo tolkova wi e trudno

mincheto
01-30-2016, 12:24
Въобще не е трудно да си щастлив стига да можеш ,да забелязваш и малките неща.

Pozitron
02-02-2016, 12:08
Не си щастлив, защото не оценяваш истински това, което имаш..
Така е при повечето хора, все нещо им липсва да са щастливи, защото е много по-лесно да си негативен и да виждаш това, което нямаш, вместо да се радваш на това, което имаш...

女性の目
02-02-2016, 12:17
Аз съм асоциален и нямам приятели в реалния живот, е добре де имам само 2-ма , но с тях контактувам само и единствено в училище....
Когато бях зле само интернета беше до мен. Всичките хора които мислех за приятели се оказа , че са ме използвали и ме изоставиха, а аз си разбивах психиката ден след ден. Станах асоциален и не виждам полза , ако се социализирам просто искам да се почувствам щастлив. Не е нужно да правиш усилия за да бъдеш щастлив, щастието идва само при теб. Аз като човек зависим от интернет бих приел много тежко да ми спре тока примерно. Един ден нямахме интернет за 2 дни, през тези 2 дни аз постоянно бях в леглото и се ядосвах, идваше ми да счупя нещо и постоянно се депресирах. Но през нощта аз се събуждах по някое време и почувствах мекото ми легло... имаше пълнолуние и луната светеше през прозореца. От този кратък момент остана една малка носталгия и позитивно чувство, мога да кажа че се почувствах щастлив. Почувствах се щастлив без да правя усилие? Я почакай.. аз съм интернет зависим и ми спря интернета, и вместо да се почувствам зле се чувствах щастлив? Все едно да загубиш дома си, работата си и всичко което имаш но въпреки това да бъдеш щастлив. Разбирате ли ме какво искам да кажа... щастието идва само при теб. Има хора които живеят като богове... имат милиони и цял живот не са си мръднали ей толкова пръста за тях си без да се притесняват за нищо, но въпреки това не може да се каже , че те са щастливи.

Pozitron
02-02-2016, 12:38
Щастието ти е дошло, защото си спряла да мислиш за това колко си асоциален и колко ти е скапан живота, а просто си се насладил на нещо просто.
Общувай повече с тези двамата, покани ги на кафе, на кино. Те могат да те запознаят със свои приятели, с които да си паснете и т.н. Прояви желание поне да бъдеш малко по-социален.
Не гледай другите хора как живеят, не знаеш на тях какво им е на главата и на сърцето, те какво мислят и чувстват, дали са щастливи или се преструват.

mincheto
02-02-2016, 13:04
И аз предпочитам да нямам много приятели,но около мен да не се навъртат предатели.

女性の目
02-02-2016, 14:45
https://www.youtube.com/watch?v=VWSRtPTmRr4

Тази песен..............

KIRIL98
02-03-2016, 12:14
Защото все има някой, който просто няма да ти позволи да си щастлив, макар и да не иска това.

Френча
02-03-2016, 13:42
Щастието не идва само, докато лежиш в леглото и се депресираш. Излез навън, почни да спортуваш, обаждай се на 2-мата приятели или пък на някой друг, който ти е симпатичен и интересен. Когато си отворен към хората и те ще са отворени към теб.
Постави си някакви цели и си ги преследвай и ще видиш колко удовлетворен ще се почувстваш.
Може да е нещо малко, не е нужно супер грандомански неща да мислиш - например за 1 месец да почнеш да тичаш по 10 километра. Или да се научиш да работиш с photoshop. Каквото ти е интересно.
Няма кой друг да те мотивира, ако сам не си решиш.