PDA

View Full Version : Проблеми с нашите?



Ch1024
01-28-2016, 19:41
Исках да ви питам, мили хорица, като вашите не са прави за нещо, но не искат да си го признаят, започват ли да ви крещят: "Ти не ме уважаваш", "трябва да се научиш на респект" и всякакви други подобни приказки, които нямат нищо общо с темата? Нашите доста често го правят и честно казано ме побъркват, защото не е така, но те по непонятна за мен причина нон стоп си въобразяват такива работи, въпреки че се държа съвсем нормално... Какво да ги правя? Опитвала съм се да им обясня, че не е така, ама то влиза през едното ухо и излиза през другото...

kaRamella
01-28-2016, 19:55
ДА. Или редовното ... ама то е за твое добро. Да бе...а ко бе за мое добро нямаше да се караме хахаха

Животно
01-28-2016, 20:01
аз съм овен, нашите избягват спорове с мен

solo_
01-28-2016, 21:08
Просто опитай с по-малко спор, да се разбираш с тях - няма по-хубаво нещо от разбирателството.

И да ако това вече е невъзможно аз те съветвам просто да кажеш "съжелявам мамо и тате" Защото не мисля че е редно да се караш с майка си и баща си. Особено пък с майка си... Това е наказуемо според Библията
Родителите са свещенно нещо и ти трябва да си им благодарна че са те родили а не да се караш и заяждаш с тях.

Една от десетте божи заповеди е:
почитай майка си и баща си за да ти бъде добре и за да живееш дълго на земята която Господ Бог твой ти дава.
Успех в живота, Ch1024. :)

Ch1024
01-28-2016, 21:19
Аз дори не споря с тях, това е проблема :D
Пример: Боли ме главата и търся някакво лекарство, питам майка ми(която се занимава с нещо и вниманието й никакво го няма) къде е, тя ми казва, че не знае. Тръгвам да ровя в някакъв шкаф и след малко тя ми се сопва, че не е там, изхвърлила го била и аз със съвсем нормален тон й казвам: " Можеше да ми кажеш, за да не се налага да ровя.", което съответно довежда до прозрението "как съм можела да й говоря така, никакво уважение съм нямала и тн.". Тоест в повечето случаи дори не е свързано със спор. Просто когато не й изнася това, което казвам, се използва тази тактика.

solo_
01-28-2016, 21:26
Запомни че родителите са винаги прави..
Виж дали няма проблем във връзката с татко ти защото щом ти казва че не знае, а в следващия момент ти дава адекватен отговор на нещата, това гласи че е разсеяна, дай и време и нещата ще се оправят - понякога в живота хората прижевяват трудни моменти разбиващи емоциите, не знам там при вас проблема може да е друг но все пак говори с нея защото понякога е изненадващо как един смислен разговор може да оправи всеки един конфликт / проблем

SkyEatsAirplane
01-29-2016, 07:53
Като бях пикла и аз много се карах с нашите. Като се изнесох от вкъщи, ми се иска да върна времето и да не се карам с тях, а просто да ги слушам (та не е казано, че винаги са прави). Те са ти родители и винаги ще мислят най-доброто за теб. Запомни, че когато повишиш тон на някого, той съответно ще направи същото. До ден днешен почти не се сдържам, когато трябва да обяснявам на майка как да влезе в гуугъл... И после се сещам как аз като съм била на 3 и съм задавала по 100 пъти един и същ въпрос, а тя ми се радва и отговаря винаги. Търпение! Това е, няма как, две различни поколения.

solo_
01-29-2016, 13:53
Абе вие Teenager-ите имате едно нещо което се казва Фацебоок ? То как функционира ? Има и едно друго дето се казва Тветтер и Скупе тия неща как функционират ?

mincheto
01-29-2016, 19:55
аз съм овен, нашите избягват спорове с мен

Аз пък съм скорпион и жиля отровно ;)

solo_
01-29-2016, 19:58
Аз пък съм риба и плувам бързо.

Ch1024
01-29-2016, 20:04
Абе вие Teenager-ите имате едно нещо което се казва Фацебоок ? То как функционира ? Има и едно друго дето се казва Тветтер и Скупе тия неща как функционират ?


Toва пък какво общо имаше?

solo_
01-29-2016, 20:08
Toва пък какво общо имаше?

Ох, обърках темата...

Френча
02-03-2016, 13:37
И аз мисля, че вашите имат проблем помежду си и си го изкарват на теб. Имат нужда от чуждо уважение и им е най-лесно да го изискват от тях.
Защо не ги питаш директно, когато ти кажат извън темата "защо смятате, че не ви уважам? да видиш какво ще отговорят.

baby_baby
02-09-2016, 14:04
Не ми казват такива неща прости говориме по нормален начин и ако мисля че не са прави не ги слушам но в повечето случаи до сега са излизали прави така че ги слушай няма да збъркаш

sоlo_
02-09-2016, 14:18
Няма да Збъркаш !!

sоlo_
02-09-2016, 14:19
За 11 000 мнения не се ли научи поне да пишеш, кофо

Ch1024
02-09-2016, 15:01
Няма да Збъркаш !!

Айде сега, не се прави на безгрешен. Да те светна, с и з са много близко на Qwerty клавиатурата.