PDA

View Full Version : Не знам на къде отиват нещата!!!



EagleBrat
01-31-2016, 02:07
Здравеѝте преди да споделя това искам да помоля всички с негативни коментари да напуснат темата в крайна сметка като не ти е интересно не се вписвай... :)

Ще започна с това че с приятелката ми се познаваме от доста време като казвам доста още сме били в начален стадий на училище та така де през всичките тези години тъй като сме от различни градове се виждахме мноого рядко и поддържахме връзка за много кратко време минаха се не минаха две години от както не се бяхме виждали и една вечер докато бях навън се сетих за нея реших естествено да я намеря в фейсбук и да си пробвам късмета всичко стана тооочно така както го бях планувала тя беше на 14 а аз на 17 въпреки детските ни години развихме що годе дълга връзка две години и нещо въпрез тези години имахме няколко раздели и последната беше в порядъка на близо 3 месеца след като се оправихме нещата бая загрубяха адски много зверски караници въпреки това след тях се оправяхме аз адски много държа на нея тя твърди същото идва си при мен всяка седмица като си тръгне пак се караме по телефони кмтовете и тем подобни не знам на къде въобще отиват нещата и на какво се дължат тези проблеми не може да се каже че сме си омръзнали след като се виждаме за по 2-3-4 дена дайте мнение кажете нещо :)

HollyGolightly
01-31-2016, 03:49
Не е нужно да се виждата всеки ден или да прекарвате много време заедно, за да си омръзнете. Понякога именно това омръзва, чакането да се видите, чакането да получите СМС, обаждане, всичко това е свързано с ежедневието ви и е пряко свързано с другият и неговите действия.
Не можеш да пуснеш тема и да очакваш само позитивни коментари, не чакай всички да ти пишат как всичко ще е наред и как скоро живота ви отново ще е цветя и рози. Сядаш и говориш с девойката или мислиш сам за какво точно се карате и как да го избегнете. Разбери какво я тормози нея, какво не и харесва. Ако наистина искаш да си с нея и тя с теб, прави повече компромиси, ако можеш да избегнеш някой скандал и си замълчиш, вместо да и отговаряш заядливо- направи го.

EagleBrat
01-31-2016, 03:55
Благодаря ти мисълта за негативните коментари всъщност не се изразих правилно е примерно ,,ко споделяш тука е'' или ,, тази тема не е за тук''

jghgh
01-31-2016, 11:30
И за какво толкова се карате?


Иначе, накъде вървят нещата. Ами към късане вървят, както го описваш. Не смятам, че е нормално постоянно да се карате. Нито е нормално да се разделяте за по месеци и после пак на черешата. Звучи като детинска работа. (не искам да обидя, но е така; обаче това не е толкова лошо - сега ви е времето за такива изпълнения).

В момента на колко сте? Ако правилно съм сметнала, тя вече е на 16, а ти на 19 - може би й се "живее", иска да изпита нещо друго, нещо различно, да походи по други момчета и т.н.; или просто й е омръзнало да бъде в "сериозна" връзка, та вие сте в рацвета на тинейджърството (ти не чак толкова, но все пак) - и сега е моментът да експериментирате, да правите щуротии, да грабите с пълни шепи и пр. клишета, които са обществено приети (и донякъде логични).


Още докато ти четох темата ми хрумнаха някои спекулации. Още от сега ти казвам, че трябва да ги приемеш скептично, защото само ти и момичето познавате отношенията си. Само вие знаете какво ви е отвътре. Започвам:

1. Много често момичетата се карат с приятелите си, когато вече не ги обичат. Многократно съм го виждала у приятелки, които нямат смелост просто да са честни за чувствата си. Стоят насила с човека, развиват омраза, и си измислят някакви причини, поради които да се скарат. Положението се влошава, ако момчето е типичният Mr. Nice Guy и няма за какво "да се хванеш", за да го зарежеш. Сега ще обясня. Доста често, когато вече не споделяш чувствата на партньора си, се чувстваш малко или много виновен. Бориш се с безразличието си, опитваш се да се "вразумиш", че всъщност не трябва да късаш с човека, защото той има много положителни качества; Обаче любовта си е любов, във връзките логиката и разумът не помагат много. Кръгът се затваря. От цялото това борене с емоциите, непризнаването, че всичко вече отдавна е свършило в душата ти, почва да се трупа и гняв от цялото това потискане, и бум, ето ти постоянно една раздразнителна жена, на която не можеш да угодиш, която постоянно се кара, и т.н.; Просто защото вече не те обича.

2. По линия на разсъждението "Твърде добър, обаче не го обичам вече", може да се появи освен чувство на вина, и чувство че си манипулиран. Чувство на задължение. Защо така? Защото освен че си "толкова добър", си й приятел от детството. И едва ли не се чувства длъжна да те обича и й е виновно, че вече не те. Още повече след всички тези години, в които сте били заедно. И пак, защото не може да намери "разумна" причина, поради която да те остави. (тук ще се повторя - разумът рядко помага в интимните отношения; и чувствата винаги трябва да са водещите).

Повярвай ми, това се случва често, виждала съм го много пъти. Не всеки човек има силата и доблестта да е просто ЧЕСТЕН с отсрещния до него. За това се иска и зрялост все пак, и житейски опит. Да приемем, че хипотезите ми са верни. Не искам да я оправдавам. Просто казвам, че съм виждала подобни сценарии доста пъти. Хората потискат реалните си емоции, това ги прави кълба от нерви, и всичко това е, просто защото им липсва малко откровеност.
И друго, не по-малко важно, често "твърде добрите хора" са прикрито, неосъзнато дори за тях, манипулативни. Изискват, изкарват доводи от рода на "Та ние сме от Х години заедно", "Та аз те познавам най-добре", "Друг като мен няма да срещнеш" и др. подобни, с които "жертвата" няма как да спори, и отново се получава патова ситуация; Ето това последното, примерно, съм го изживявала на свой гръб и е ужасно :D



Пак казвам, това са САМО хипотези, освен това самото обяснение е базирано на типажи. Не знам колко е комплексна ситуацията при вас, може да е нещо съвсем различно.
Говори с нея. Бъди искрен как се чувстваш, какво искаш от отношенията ви, и т.н. Помоли я да бъде искрена и тя. Само така може да разрешите проблемите си - ако и двамата искате да ги разрешите, разбира се;
И не на последно място: думите са важни, но действията много повече. Любовта се познава по действията, по жестовете, по отношението.

еspada
01-31-2016, 11:32
koi iska da me 4uka