PDA

View Full Version : Често замайване.



女性の目
01-31-2016, 08:34
Вече от около 2 месеца всеки ден пия по една бутилка кока-кола от 1 или 2 литра. Последния път се случи следното. Не бях закусвал от 2 дни, първото нещо което сложих в устата си беше кола... издъних колкото беше останало в бутилката само за след което си легнах да спя. Няколко часа след като се събудих изведнъж доста се замаях , буквално виждах нещата размазани и непълни . И след 1-2 минути се оправих рязко и не бях замаян , но ме болеше главата и пих там някакво хапче след което си легнах и поспах 4-5 минути. Като се събудих вече нищо ми нямаше , а от замаяността и главоболието нямаше и следа. Сега всеки ден по някое време на деня се изморявам когато вървя или изкачвам стълби и ми е много горещо сякаш е Август... да не би това да е от кока-колата? Да не съм си направил нещо ? Знам че от кофеина могат да се случат такива неща , но не ми се вярва и изморяването да е от него. Ако пък е от колата , тогава мисля да мина на Ред Бул... първо започнах с Monster Energy , после минах на кока-кола. Сега нищо чудно и на Ред Бул да го обърна. Не съм го пил никога ли , и се чудя дали и той е същата работа като останалите? Не съм някакъв пристрастен или манияк на тема кофеин, просто кофеина ми помага да изпадам в друго състояние в което мога да се чувствам добре когато си искам... а ако не пия нещо свързано с кофеин всичко ми е тъпо и безразлично. Някой може ли да ми помогне? Ако и Ред Була е вреден , тогава има ли някакъв шанс да усетя кофеина , без да пия кола и енергийни напитки? ... колкото и смешно да звучи ще се надявам някой да ми отговори!

Грозния
01-31-2016, 10:05
Спри да пиеш тези изкуствени химии (коли, енергийни напитки и т.н.)! Това е най-добрият съвет, който мога да ти дам. Успех :) !

女性の目
01-31-2016, 12:00
Купих си 4 кенчета HELL и изпих само 1 от тях , и веднага ми стана ужасно горещо . Повече от разгневен съм.

jghgh
01-31-2016, 14:22
Чудя се дали си поредния измислен профил, с поредните тролски теми.
Дори и да си, може пък да мога да помогна с мнение:

Спри тези напитки. Ако искаш да се чувстваш добре и зареден, има и др. начини: например лека физическа активност, разходка, кратко бягане в парка или дори серия от клекове/бърпита.
Добрият дневен режим е предпоставка за уравновесяване и на душата. Лягай по-рано, ставай по-рано. Движи се - движението е ключово за хормоналния баланс също, а от там и настроението. Храни се пълноценно. Уважавай стомаха си, не го тъпчи само с боклуци, от недобра чревна флора е известно че произлизат доста заболявания, освен това повлияват и настроението.
Не прекалявай с кофеина. Не знам на колко си, но ако си тинейджър 1 кафе на ден е Ок, или примерно 1 чаша кола. Мярка му се вика на това. 2л на ден е ужас, да не говорим, че си товариш и сърцето.


Да живееш по-здравословно не е причина за по-добро настроение, но е предпоставка, и ще имаш повече сили да работиш над проблемите си, а и като цяло да построиш живота си по-уместно.
Може би не е зле и да се научиш да се обичаш, да се глезиш от време на време, да успееш да си доставяш комфорт, но не по най-деструктивния начин.

It's easier said than done, ама все пак.. Опитай.

mincheto
01-31-2016, 14:27
Виене на свят от ниско кръвно се получава,иначе не трябва да пиеш кола секи ден ,тя така може да разяде всичко,че много хора я ползват да си чистят идеално тоалетните с нея.

女性の目
01-31-2016, 15:08
Не знам на колко си, но ако си тинейджър 1 кафе на ден е Ок, или примерно 1 чаша кола

Ще го пробвам някой път, мерси все пак.

女性の目
01-31-2016, 15:10
Предполагам че тежа 80-90 кг макс... и ей сега изпих още един HELL и абсолтно нищо ми нямаше. Предполагам че това е бил някакъв вид алергична реакция.

haritov
01-31-2016, 19:22
енергийните напитки изразходват запасите на тялото ти което е стрес за организма

това е най-малкия ти проблем при честа употреба е нормално да имаш подобни неща

възможно е да загубиш и мускулна маса с времето ако продължаваш така ще рухнеш изведнъж

ти решаваш

LudiqZaek
02-08-2016, 11:47
Спри всичките напитки с кофеин, но не напълно. Аз също до преди 2 месеца всеки ден пиех даже по повече кола към 3-4 бутилки от 1л. ако искаш ми вярвай. Брат ми беше започнал да трепери, защото и той пиеше по толкова и това продължи към 5-6 месеца. От самия кофеин започват да ти треперат ръцете. Наскоро откриха, че кръвта ми не е така да го кажа здрава има завишени нива на лимфоцити и още някои, на които не им помня името. Не ми казаха от какво е, но ме пратиха на хематолог, който да ми предпише хапчета. Възможно е от многото кофеин да ми е станало това. Кофеина е много вреден както казаха по-горе натоварва сърцето, кара го по бързо и повече да работи. Съвета ми е да започнеш да пиеш водичка, аз така отказах колата, може да ти е малко гадно и безвкусно отначало, но накрая ще ти хареса повярвай ми. Вече пия само натурални сокове. :)

sоlo_
02-08-2016, 13:17
Аз от толкова зомбиране пред тоя комп се замайвам постоянно и нямам живот

kaRamella
02-08-2016, 22:11
Не е толкова от енергийните напитки, а от това - че не закусваш стабилно и вероятно и по-малко сигурно ядеш от преди.
Аз не пия енергийни напитки, но днес кантара чукна 38,500 и си ме замайва главата точно от това , че свикнах с по-малко храна.
Хапвай колкото се може повече, защото като минат няколко дни, корема ще привикне и ще се справя с по-малко и така все по-малко, все по-малко и ще станеш като мен, което хич не е хубаво. При мен се получи от много стрес събран наведнъж. Намали все пак колите , ако мислиш , че е от тях.

mincheto
02-09-2016, 05:22
И преди да пиеш кафе винаги трябва да закусваш макар,че аз лично не закусвам.

baby_baby
02-17-2016, 14:31
Не пий тая отрова замайването ти е от колата но най-вече и от това че не си ял