PDA

View Full Version : Окей ли е да се смея на такъв тип снимки.



forr_cross
01-31-2016, 17:35
Таа, здравейте. Нов съм в този сайт и имам нещо като проблем. Какъв е проблема? Ами, ето го.
Наскоро попаднах на една страница във Фейсбук, която публикува доста странни снимки. Снимките са свързани с Религия, и ги намирам за забавни. Ето тук идва проблема ми.
Разбирате ли, аз съм дълбоко вярващ християнин и избягвам шеги, свързани с религия, но когато попаднах на тази страница, започнах да се смея истерично. Не знаех дали това е редно, не знаех дали е позволено от религията. Попитах родителите си, но те не ми отговориха. Затова реших да попитам вас.
Моля ви, разгледайте снимките в групата и ми кажете редно ли е да се смея на такъв тип снимки?
Вероятно проблемът ми не е много серизон, знам, но се надявам, че ще ми помогнете и ще ми дадете отговор. Благодаря.
Ето я и групата: https://www.facebook.com/letimkamnebostargachi/photos_stream

kaRamella
01-31-2016, 17:40
Оф простащина.

an7raks
01-31-2016, 18:56
Прегледах няколко картинки и се убедих, че това е опит за реклама на адски тъпа страница...

forr_cross
01-31-2016, 21:30
Никога не съм се опитвал да рекламирам страницата, an7raks. Просто се чудех дали противоречи на религията ми да се смея на такъв тип снимки.

tori
02-01-2016, 05:54
Ше гориш в ада, много е лошо.

Dwyd96
02-01-2016, 08:34
Таа, здравейте. Нов съм в този сайт и имам нещо като проблем. Какъв е проблема? Ами, ето го.
Наскоро попаднах на една страница във Фейсбук, която публикува доста странни снимки. Снимките са свързани с Религия, и ги намирам за забавни. Ето тук идва проблема ми.
Разбирате ли, аз съм дълбоко вярващ християнин и избягвам шеги, свързани с религия, но когато попаднах на тази страница, започнах да се смея истерично. Не знаех дали това е редно, не знаех дали е позволено от религията. Попитах родителите си, но те не ми отговориха. Затова реших да попитам вас.
Моля ви, разгледайте снимките в групата и ми кажете редно ли е да се смея на такъв тип снимки?
Вероятно проблемът ми не е много серизон, знам, но се надявам, че ще ми помогнете и ще ми дадете отговор. Благодаря.
Ето я и групата: https://www.facebook.com/letimkamnebostargachi/photos_stream

One ticket to hell ;)

solo_
02-01-2016, 11:35
One ticket to hell ;)

Гпупости... От къде си сигурен че такова място съществува ?

Dwyd96
02-01-2016, 12:30
Гпупости... От къде си сигурен че такова място съществува ?
Хаха тъпак. Той е трол и аз се шегувам с него.
Но иначе нито отричам съществуването на това "място" нито пък го потвърждавам.

solo_
02-01-2016, 14:51
От къде знаеш че е трол ?

inewton
02-01-2016, 14:53
Но иначе нито отричам съществуването на това "място" нито пък го потвърждавам.

Бездействието е по- лошо от всяко действие.

Dwyd96
02-01-2016, 16:12
Бездействието е по- лошо от всяко действие.

Ти си първият РАЗУМЕН човек който отхвърля агностицизма.
А относно бездействието: Без бездействие няма да има и действие (ако приемем че са взаимно противоположни), нали така НЮТОНЕ :D

inewton
02-01-2016, 16:32
Ти си първият РАЗУМЕН човек който отхвърля агностицизма.
А относно бездействието: Без бездействие няма да има и действие (ако приемем че са взаимно противоположни), нали така НЮТОНЕ :D

Точно така (това за противоположностите). :D
Следвам логиката. И бях изправен пред дилема: да вярвам в безграничен и вечен създател или да вярвам в научните теории. Но науката за сега не може да обясни възникването на Вселената, така че докато това не стане аз ще вярвам в Бог.

Dwyd96
02-01-2016, 16:54
Ами големият взрив, Хигс бозонът, материята и антиматерията?

inewton
02-01-2016, 17:45
Ами големият взрив, Хигс бозонът, материята и антиматерията?

Имаше една статия в "Светът на физиката" за Големия взрив. Бяха привели математически доказателства за погрешността му. Още не мога да я намеря. Трябва да прегледам всички броеве от 1990 насам. Останалите са свързани с Големия взрив.

Dwyd96
02-01-2016, 18:52
Да но с откриването на Хигс бозона се доказа че от частица с нулева маса може да се получи материя.
Да не говорим че е доказано и реликтовото излъчване.

inewton
02-01-2016, 18:58
Това са само отделни факти. Все още не е създадена и издържана математически цялостна теория.И тогава пак не е напълно сигурно. Ето например Струнната теория. Една перфектна математическа теория, която обаче не дава очакваните експериментални резултати. Нещо повече, ако се промени броят на измеренията залегнали в нея вече и математически не е вярна.

solo_
02-01-2016, 21:06
нищо не е доказано, няма и да бъде доказано!

Fisherman
02-01-2016, 21:15
Харесва ми как американците си взривиха кулите и го лепнаха на религията,колко удобно.За всеки обикновен гражданин ще изглежда супер достоверно,докато не се вгледа в детайлите.

Отне ми 20 години,докато се оттърса от това,което са ме учили в училище/на улицата/вкъщи/по телевизията и видя,че света около мен е ръководен от лъжци и умствено болни хора.

Fisherman
02-01-2016, 21:19
Това са само отделни факти. Все още не е създадена и издържана математически цялостна теория.И тогава пак не е напълно сигурно. Ето например Струнната теория. Една перфектна математическа теория, която обаче не дава очакваните експериментални резултати. Нещо повече, ако се промени броят на измеренията залегнали в нея вече и математически не е вярна.

онзи палячо доктор Мичио Каку е фен на струнната теория,жалко че никога не е използвал главата си ами е заринат с псевдо-научна пропаганда и не може да проумее истината,пълен папагал

както казва Крис Ланган,американецът със 190-210 айкю университетите са места за развъждане на папагали и нищо повече

Dwyd96
02-01-2016, 22:26
онзи палячо доктор Мичио Каку е фен на струнната теория,жалко че никога не е използвал главата си ами е заринат с псевдо-научна пропаганда и не може да проумее истината,пълен папагал

както казва Крис Ланган,американецът със 190-210 айкю университетите са места за развъждане на папагали и нищо повече

А тогава защо учиш във университет? Нима искаш да станеш папагал?

inewton
02-02-2016, 06:45
онзи палячо доктор Мичио Каку е фен на струнната теория,жалко че никога не е използвал главата си ами е заринат с псевдо-научна пропаганда и не може да проумее истината,пълен папагал

както казва Крис Ланган,американецът със 190-210 айкю университетите са места за развъждане на папагали и нищо повече

Всеки има право да вярва в каквото иска. Каку може и да не е голям учен, ама поне е популяризатор.

Може и да си прав донякъде.

Fisherman
02-02-2016, 08:54
А тогава защо учиш във университет? Нима искаш да станеш папагал?

защото искам да се занимавам с това,което уча и по-горе обяснявах,че интересите ми се простират по-далеч отколкото на другите ми колеги,които не ги интересува какво говорят или учат,стига да се дипломират и да взимат пари

възможно е да учиш в университет и да извлечеш само полезната за теб информация а не да вярваш във всичко,което ти кажат

RagioL
02-02-2016, 15:30
защото искам да се занимавам с това,което уча и по-горе обяснявах,че интересите ми се простират по-далеч отколкото на другите ми колеги,които не ги интересува какво говорят или учат,стига да се дипломират и да взимат пари

възможно е да учиш в университет и да извлечеш само полезната за теб информация а не да вярваш във всичко,което ти кажат

вглъбен ли си в науката или познаваш духа?

DoctorSatan666
02-02-2016, 17:24
вглъбен ли си в науката или познаваш духа?

Какво имаш предвид под дух? Дух като субстанция, т.е. първооснова или изначален абсолютен принцип на всичко съществуващо, или нещо в по-индивидуалистическа насока, дух като воля и самосъзнание? Какви са свойствата на този "дух"?

RagioL
02-02-2016, 17:42
във всеки смисъл
бидейки индивидуален и общ принцип
над материя и в нея

RagioL
02-02-2016, 17:55
предполагам съм твърде кратък и ясен
и няма как да за завържем дискусия

Fisherman
02-03-2016, 13:01
ти си само кратък

RagioL
02-03-2016, 20:07
някой ден ще дойде и яснотата

Pitancho
03-02-2016, 17:13
Прегледах няколко картинки и се убедих, че това е опит за реклама на адски тъпа страница...

Веднъж с ан7ракса да сме на едно мнение, макар и по различни причини. И епитетът ,,адски'' е някакси много съответстващ за тези богохулства. И ъ, извинявам се, но подозирам, че и думичката ,,тъпа'' характеризира не само страницата, но и аудиторията ѝ, както и чувството им за хумор.

DoctorSatan666
03-03-2016, 09:47
Веднъж с ан7ракса да сме на едно мнение, макар и по различни причини. И епитетът ,,адски'' е някакси много съответстващ за тези богохулства. И ъ, извинявам се, но подозирам, че и думичката ,,тъпа'' характеризира не само страницата, но и аудиторията ѝ, както и чувството им за хумор.

На мен страницата ми се видя доста смешна. Просто си от претенциозните глупаци, които се правят на ощипана девица като видят някъде черен хумор. Отделно не си запознат с интернет културата достатъчно. Това не е оригинално творчество естествено, такива снимки отдавна циркулират в сайтове като 4chan и reddit. И повечето от хумористичните препратките са към тях. Естествено там всичко може да се обърне на закачка и пародия, тъй като особенно във 4chan хората са с по-изкривено чувство за хумор и общо взето всеки идеал за добро и правилно, всяка превзетост и сериозност, попада под унищожителна ирония, най-вече с цел да се дразнят взаимно. И оттам и Джийзъс е превърнат в такава пародия - като е взет типично американския, захаросан образ на добрия Иисус, който ти помага да си намериш ключовете или да си вземеш изпитите, и е преобразен в обратното - пълен задник, който се заяжда с хората в обикновенни ситуации.

defender
03-03-2016, 12:26
пичове, да се смееш на гърба на някой друг не е ли малко дебилно.

още повече, че посланията на картинките нямат нищо общо с действителността на персонажа върху, който с присмиват.

Pitancho
03-03-2016, 15:35
Епа щом и док признава това чувство за хумор за изкривено, значи работата верно не е читава. А дето не съм бил запознат със световно неизвестен сайт и неговата... хм, ,,култура'' - това е по-малка загуба, отколкото ако бях запознат. Както споменавах и преди, хигиената в интернет е необходима, ако не искаш да се оплескаш до ушите с гадости. Но пък някои дебелокожи животни си ги влече калта, и смрадта на тинята им усилва някакви тръпки, емоции и им задоволява определени гнусни потребности.

DoctorSatan666
03-03-2016, 17:04
Епа щом и док признава това чувство за хумор за изкривено, значи работата верно не е читава. А дето не съм бил запознат със световно неизвестен сайт и неговата... хм, ,,култура'' - това е по-малка загуба, отколкото ако бях запознат. Както споменавах и преди, хигиената в интернет е необходима, ако не искаш да се оплескаш до ушите с гадости. Но пък някои дебелокожи животни си ги влече калта, и смрадта на тинята им усилва някакви тръпки, емоции и им задоволява определени гнусни потребности.
Значи, казваш че си предпочел доброволно да останеш невеж и това трябва да е аргумент срещу качеството на хумора в страницата? Не се изненадвам, предвид че си останал доброволно, бих казал дори само-насилствено, невеж за толкова други неща. Само щото били нехигиенични за твоя малък чистичък свят.
И как очакваш да ти хареса хумор, който прекрачва и противопоставя граници, след като не познаваш същото прекрачване в мисълта си, което е именно необходимо за осъзнаването на самозаблуждения и изграждане на що-годе обективна преценка над нещата. А не с глупости за антропоморфни образи в небитието и сатанински конспирации.

Pitancho
03-03-2016, 20:14
,,Всичко изпитвайте, о доброто се дръжте'' съветва ап. Павел. Както казах, за да изпиташ някои неща, дали са добри, не е необходимо да се навираш в калта. Бог е Свят и Неговото име се произнася с благоговение. Това е 3та от 10те заповеди - да не го споменаваш дори напразно, камо ли да си правиш гавра с него. Но духовната чистота ти е абсолютно непозната и дори теоретично неприемливо като категория. Как тогава ще разбереш радостта от това да живееш, пазейки духовна чистота, да се усетиш ,,изкъпан''? Никак, хеле пък като съзнателно караш наопаки. Аз съм гледал животни, свиквал съм с миризмата им, но не съм забравял, че като изляза навън аз и да не усещам, че съм се омирисал на обор, другите го усещат. Ти обаче хем не се усещаш, хем и не допускаш,, че вониш. Може би защото този тип чистота ти е непозната и подобно сетиво ако и да си имал в зачатък си го затлачил и отрекъл напълно. И затова не осъзнаваш инвалидното си състояние.
Аналогично можеш да си слагаш на очите какво ли не и да ги дразниш с какво ли не, за да прекрачиш границите и да видиш звезди посред бял ден или да изпиташ кефа от кокаин върху тях, но с това просто си съсипваш необратимо зрението. Гледах картини на художник, който нарочно рисувал под въздействието на десетина различни наркотици, като под въздействшието на всеки рисувал по една картина. Само че ако за мен е важно да живея в реалността, всичките тези изкривени нейни отражения за мен нямат ценност. Нали се сещаш, че ако си добър художник , нямаш нужда от подобна стимулация. Не искам да се хващаш за думите, субективната интерпретация е важна в изкуството, но аналогията ми е в друга посока.
А в християнството за автентичното му лично преживяване е важно да живееш в съгласие с Божиите заповеди. Извън това то е невъзможно и даже неразбираемо.

DoctorSatan666
03-04-2016, 08:45
,,Всичко изпитвайте, о доброто се дръжте'' съветва ап. Павел
Едно е да изпитваш, друго е да мислиш и трето да осъзнаваш, но явно не си стигнал нивото при което да правиш разликата. Тъй като именно тия дето изпитват и преживяват, виждат себе си спрямо себе си и себе си спрямо света като реактиви, а не проактиви. За тях света и те самите се проектират върху тях, а не те върху света и самите себе си.

Както казах, за да изпиташ някои неща, дали са добри, не е необходимо да се навираш в калта.
Необходимо е обаче да се навреш в калта за да разбереш че няма кал, и всичко може да бъде кал или хубава пръстчица, според това колко си нагазил и колко далече искаш да стигнеш. А не ли тъкмо тия дето газят най-дълбоко в калта имат най-силни крака? О да, забравих, вашата религия е любов към слабостта, а не силата...И сега сигурно ще тръгнеш да ме убеждаваш колко сила имало във вашата слабост. Е, мога да се надявам единствено ще социалния дарвинизъм ще си каже думата рано или късно.


Но духовната чистота ти е абсолютно непозната и дори теоретично неприемливо като категория. Как тогава ще разбереш радостта от това да живееш, пазейки духовна чистота, да се усетиш ,,изкъпан''?
Никак, защото нямам потребност от такива инфантилни "радости"(дори самата дума намеква за инфантилност). Аз се радвам на всичко, но най се радвам на калта, защото както казах от нея се раждат най-силните крака. А към такива като вас, дето си пестите силите по павирани пътища, изпитвам само погнуса. Гнусно е защото и ти се ръководиш несъзнателно от същия принцип - от волята си за власт, но не осъзнаваш че най-големия стимулатор на тая воля са тъкмо препятствията и неволите, онази дива хаотична бездна от която се ражда всеки стремеж за ред, добродетел и разум.

Аз съм гледал животни, свиквал съм с миризмата им, но не съм забравял, че като изляза навън аз и да не усещам, че съм се омирисал на обор, другите го усещат. Ти обаче хем не се усещаш, хем и не допускаш,, че вониш.'
Допускам и знам, и съм доста внимателен в това, което споделям. Тук обаче не ми се налага да го правя, защото шансът моята воля по някакъв начин да зависи от теб е доста малък.

Pitancho
03-04-2016, 17:27
Допускам и знам, и съм доста внимателен в това, което споделям. Тук обаче не ми се налага да го правя, защото шансът моята воля по някакъв начин да зависи от теб е доста малък.

То и тук не си откровен, но е достатъчно ясно, че ако такъв мъртвешкохладен, циничен, и съзнателно ампутиращ остатъците от човешки черти в себе си лидер получи власт, то историята показва до какви кръвища и масови ексцесии се стига. С Хитлер, Пол Пот и подобни изроди сте един дол дренки. Очевидно защо властта ти е мания, но не приписвай на мен такива желания, тези бръмбари са си твои. Пак добре, че човек със суперелитарни претенции и презритеилно отношение към всички останали е неспособен да привлече значима бройка хора, които да измами, за да застане пред тях и да стане значим фактор. Какво би могъл да дадеш на някого, а и защо би поискал нещо подобно?. В твоя свят няма място за други, освен ако не са сведени до прашинки от звезден прах. В този смисъл приличаш на нпп, който се изживява за единствения известен от двамата пророци и за други просто няма място в сектата му, която няма и как да създаде. Само че ти май си като вълк-единак, на който не му трябва дори глутница, на която да е водач.

npp
03-04-2016, 17:54
нпп, който се изживява за единствения известен от двамата пророци и за други просто няма място в сектата му, която няма и как да създаде.

колкото до вярата, аз слушам само Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог, ти слушаш твоята човешка религия, следователно сектант по-скоро си ти

Pitancho
03-05-2016, 08:20
Нпп, прав си донякъде, като всеки сектант, който приема само донякъде учението на Църквата. Православието е и човешка религия, защото е Богочовешка. По много причини. За разлика от твойта си измишльотина, в която единственият реален човешки елемент си ти.

npp
03-05-2016, 08:34
Нпп, прав си донякъде, като всеки сектант, който приема само донякъде учението на Църквата. Православието е и човешка религия, защото е Богочовешка. По много причини. За разлика от твойта си измишльотина, в която единственият реален човешки елемент си ти.

кое/какво наричаш църква?!, защото някога преди около 2 хилядолетия имаше истинска църква с истинския Светии, Които изгонваха бесовете от всеки срещнат обладан, изцеляваха всеки срещна болен, възстановяваха всеки срещнат сакат/инвалид, и възкресяваха мъртъвци, освен че и проповядваха истинското Божие Благовестие на заинтересованите, като не чакаха хората сами да дойдат при тях, но отиваха да ги търсят като обхождаха света, отивайки от град в град, и ходейки от улица на улица, къща на къща, врата на врата, и т.н., а сега света се напълни с духовни работници/служители, които не вършат нито едно от тези дела, макар и да се наричат църква и светии, те дори чакат хората сами да дойдат при тях, и дори и да отидат, те не ги спасяват приживе, но говорят за някакво спасение след смъртта, което никак не се вижда сигурно, след като не могат да спасят никого както трябва приживе

не съм казал, че само аз съм последовател на истинския Господ Бог, но със сигурност има и много други, макар и без религия/вероизповедане, деноминация, конгрегация, секта, и пр., но със сигурност някъде могат да се намерят и истински църквички, където бесовете наистина са изгонвани от обладаните и болните наистина са изцелявани, лично аз съм срещал такава, освен че и имах възможността да срещна доста добри православни свещеници, които също разчупваха проклятия и благославяха с голяма сила, като така и изгонваха бесовски духове, дори се сещам за един от тях, който оставаше след работно време, и много хора го знаеха и отиваха да ги благославя, като го наобикаляха, а той никога не взимаше пари за това - спомням си, че той ме освободи веднъж от една доста агресивна сатанинска сила...

а аз, без да се хваля със себе си, освен че слушам Онзи, Който наистина е единственият истински Господ Бог, слушам и Неговите истински Светии

Pitancho
03-05-2016, 16:00
Добре бе, човече, какво го увърташ, кажи срещал ли си поне няколко живи, реални членове на тази твоя си църква, щото все ми говориш за пророк и истински светии, дето ти не си ги виждал и само Бог си ги знаел кои са. Сега пък, казваш че ги слушаш, значи можеш да ни кажеш кого си слушал. А кажи още някой реален светия, че ти само себе си даваш за пример, което е бая нередно и подозрително.

npp
03-06-2016, 06:45
Добре бе, човече, какво го увърташ, кажи срещал ли си поне няколко живи, реални членове на тази твоя си църква, щото все ми говориш за пророк и истински светии, дето ти не си ги виждал и само Бог си ги знаел кои са. Сега пък, казваш че ги слушаш, значи можеш да ни кажеш кого си слушал. А кажи още някой реален светия, че ти само себе си даваш за пример, което е бая нередно и подозрително.

след като не си онова, за което се представяш, защо въобще си тръгнал да спориш с нас?!, нито ти имаш сега какво да добавиш

вярата е процес на непрестанно търсене, търсене на какво или кой?!, на Онзи, Който наистина е единственият истински Господ Бог за цялата безкрайна вселена, и на пълно спасение в Него за всички човешки и други одушевени същества - или работиш за това, или въобще не се хвали с вяра пред нас, обаче да упражняваш вярата така правилно означава да си все в процес на търсене и на път да те постигне крайната цел докато това не се осъществи напълно, ето защо ти казахме, че не си онова, за което се представяш, защото не изповядваш правдата, но просто си дон-кихотстваш интелектуално/духовно

вяра означава да търсиш Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог и да вярваш, че никой от Негова страна не би те предал, но ако не можеш да Го видиш(Йоан 1:18, 1 Йоаново 4:12), тогава можеш поне да Го вярваш, а както никой никога не Го е виждал/видял, така и Неговите Светии са били/оставали невидими/непознати за съответните човеци, но това не означава, че човек ни би могъл да слуша/вярва (в) Онези, Които Той е пратил - ти виждаш ли ги възкръсналите светии?!, но ако наистина си бил православен досега, тогава най-малкото си ги вярвал, а това дали съм виждал някого от истинските Светии, няма да кажа

себе си не давам за съвършен пример на подражание, нито казвам, че само аз съм последовател на Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог, има и други, и може и да съм срещал някои от тях, но не (го) намирам за уместно да говоря за това сега

Pitancho
03-06-2016, 16:46
Пак ми се измъкваш от отговор, който не ти изнася. Ти си сам в бълнуванията си и говориш от името на общност, която не съществува, за дремливо божество, което не съществува. Затова се таиш като интернетен мишок, криещ се зад анонимност, вместо да се изявяваш публично. И нямаш топки да го направиш, че ще станеш за резил и ще се види от всички че си един перко с мания за величие, зад когото не стои никой. А и те е страх да не те вкарат в психото.Толко години като проповядваш, спечели ли поне един лапнишаран за твойта виртуална църква? Кажи истината, ако ти стиска!

defender
03-06-2016, 19:22
колкото до вярата, аз слушам само Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог, ти слушаш твоята човешка религия, следователно сектант по-скоро си ти
Глава на Православната църква не е човек, а Христос, разбра ли сектант и твоята човешка секта666. При католиците глава на църквата е човек (демек папата) и при исляма е човек (демек Мохамед). Така, че няма да ни говориш за "човешка религия".

npp
03-06-2016, 19:54
Пак ми се измъкваш от отговор, който не ти изнася. Ти си сам в бълнуванията си и говориш от името на общност, която не съществува, за дремливо божество, което не съществува. Затова се таиш като интернетен мишок, криещ се зад анонимност, вместо да се изявяваш публично. И нямаш топки да го направиш, че ще станеш за резил и ще се види от всички че си един перко с мания за величие, зад когото не стои никой. А и те е страх да не те вкарат в психото.Толко години като проповядваш, спечели ли поне един лапнишаран за твойта виртуална църква? Кажи истината, ако ти стиска!

поведението ти е твърдо съмнително за да си истински православен/християнин - не си мисли, че не го забелязвам

а пророк Йона спечели ли някой за някаква своя (си) собствена църква?!, не, но спечели мнозина, дори цяло религиозно общество, за истинския Господ Бог - и именно това е и една от разликите между човешката религия и правилната вяра в истинския Господ Бог, че духовните служители на човешката религия печелят последователи за своята собствена религия, докато истинските Светии печелят последователи за истинския Господ Бог

а относно това дали ми стиска да свидетелствувам Словото на истинския Господ Бог публично, вече съм го правил хиляди пъти из улиците на големия град, при това на висок глас, така щото дори хора на периметър от стотици метри можеха да чуят Словото, което свидетелствувах, но не се хваля с това, защото за мен е по-важно да има истинско спасение за човеците още сега или поне колкото се може по-скоро, отколкото само да свидетелствувам Божието Слово

а не е ли и интернет място където Словото на истинския Господ Бог може да бъде проповядвано/свидетелствувано на доста хора?!

казваш, че говоря от името на общност, която не съществува, а как е написано за Авраам, че след като е издъхнал се е прибрал при своите си люде(Битие 25:8 ), след като не е написано да е имал цяло свое общество на земята приживе?!, защото се говори за истинските Светии/Праведни, които вече са били възкръснали на "Небето", ако и всеки от тях (приживе) да е живял в различна държава/град/населено място на този свят, както Господ Исус Христос е казал: "И други овце имам, които не са от тая кошара, и тях трябва да доведа; и ще чуят гласа Ми; и ще станат едно стадо с един пастир."(Йоан 10:16), както и в случаят с Елисей и небесните огнени колесници, как слугата му си мислеше, че са сами насред толкова много вражески войски, а всъщност по-скоро вражеските войски се оказали обкръжени(те) от голямо множество невидима небесна войска (4 Царе 6:15-17)

ти си с безброй много пъти по-заспал от Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог, а Той с безброй много пъти по-буден от теб ако и да е бил в състояние на полусън за последните хилядолетия до сега, така че въобще си нямаш представа за какво става въпрос, дори и фактът, че не само ти но и всички други живи все още съществувате е благодарение на Него, Който крепи атомите и молекулите сплотени, както и биологичните единици, иначе ако Той беше напълно заспал, отдавна щяхте вече да сте се дезинтегрирали до най-малки(те) елементарни частици

solo_
03-06-2016, 20:00
поведението ти е твърдо съмнително за да си истински православен/християнин

Не му ли виждаш аватара ? С този аватар той преиграва...
-Също като dreamwalker и аватара с колбите

DoctorSatan666
03-07-2016, 15:09
То и тук не си откровен, но е достатъчно ясно, че ако такъв мъртвешкохладен, циничен, и съзнателно ампутиращ остатъците от човешки черти в себе си лидер получи власт, то историята показва до какви кръвища и масови ексцесии се стига. С Хитлер, Пол Пот и подобни изроди сте един дол дренки.
Хахаха, не се надявах чак толкова лесно да се вържеш на трола ми. Дори не се налагаше да кажа много - капацитетът към филмиране си го имаш, трябваше само леко да подхраня делюзиите ти и ти веднага ми отреди място в колекцията си от анти-идоли, като напълно пренебрегна всичко останало. :lol:

Очевидно защо властта ти е мания, но не приписвай на мен такива желания, тези бръмбари са си твои.
Тук просто проектираш. Харесва ми колко си сигурен обаче, като ми приписваш някакви сатанински бленувания за власт и прочие :D. А аз дори не говорех за такава власт. :D Идеята за воля за власт дори не е моя, но като философска концепция, очаквах да я вземеш малко по-насериозно. А ти прочете по диагоналната схема и за каквото ти се залепиха очите, веднага премина в maximum shitposting mode.

Пак добре, че човек със суперелитарни претенции и презритеилно отношение към всички останали е неспособен да привлече значима бройка хора, които да измами, за да застане пред тях и да стане значим фактор
Обявяваш ме за неспособен за нещо, за което нито съм имал претенцията че съм способен, нито дори претенцията че думите ми са предназначени да привличат хора. Ако не си забелязал думите ми имат по-скоро отблъскващ масите характер. Ако думите ми привличаха хората, тогава щях да съм истински притеснен.

Само че ти май си като вълк-единак, на който не му трябва дори глутница, на която да е водач.
Правилно. И няма как да има глутница от вълци-единаци, нали?

Защо тогава тръгна да ме слагаш на едно с Хитлер?

Zlennox
03-07-2016, 17:32
колкото до вярата, аз слушам само Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог, ти слушаш твоята човешка религия, следователно сектант по-скоро си ти

Може ли да попитам по най-любезен начин, кой от всички богове е този все така привилигерован 'истински' господ бог? От листа с богове като яхве, баал, алах... кой според теб е с по-голям ВИП пас за да се счита като сам по себе си така нареченият 'истински бог'? Или ти сам по себе си се считаш много голям късметлия че твоят истинки бог те е родил точно в християнската религия а не като евреин или мюсюлманин и все така все-обичният твой бог загърбва всяка друга религия или доктрина защото библията както всяка друга религиозна скрипта проповядва че точно тяхната религия и идеология е сама по-себе си божия идеал за човека ? Не намираш ли поне малка ирония че този твой единствен бог отрича всички други религии, както по същия начин по който тези не божий религии отричат по-същия толкова безпрецедентен начин твоят бог и християнската религия колкото и ти тяхната ? О, какъв голям късметлия си да си роден в единствената християнска религия която порповядва думата божия която сама по-себе си не бива да сме скептични към АБСОЛЮТНИЯ факт че тя е единсвтената истинска господна дума...

Ето какво и аз мисля за такива нарцистични ексцентрици като твоят род: попринцип хипотезата ми спада в два варианта, или този твой единствен господ бог страда от раздвоение та може би дори и дватесет и пет-двоения на личноста чрез които той самият отрича себе си и свойте учения или ти сам по себе си, си егоистичен шизовреник с невеж възглед към вселената. Попринцип, доказателствата и фактите сочат повече към втората ми теза но има още път да се извърви за да направим един разумен прогрес ако не до атеизма поне до агностицизма, въпреки че и агностицизма не е правилния подход за такъв фундаметализм

Pitancho
03-09-2016, 18:25
Доктора. Думите ми имат по-скоро отблъскващ масите характер
Като си избрал да си някакъв Гаргамел, и не търсиш други вуци, защо си във форума? Имаш нужда от хора, върху които да изливаш презрението си ли? (МРАЗЯ СМЪРФОВЕ!!! :-()

Pitancho
03-09-2016, 19:07
npp: поведението ти е твърдо съмнително за да си истински православен/християнин - не си мисли, че не го забелязвам.
A твоето поведение с всичкото шикалкавене, премълчаване, извъртане, лицемерие е ПОКАЗАТЕЛНО, че си УАН МЕН ЧЪРЧ. Не си мисли, че не се забелязва! Това е протестанско сектантство, довдено до логичната си абсурдна крайност. За да разбереш как работи една система, я натовари до край - католиците си имат 1 папа, протестантите си имат много, а при такива единаци като нпп, всеки си е сам папа, пророк и църква.
А, и за сведение на Соло - не ,,преигравам" с кръста. Което ми е на аватара, това ми е и на гърдите, това ми е и на сърцето. Просто и от този форум личи, че дечорлигата от малки се учат на лъжи и лицемерие. Затова не вярвате, когато ви се говори 1 към 1.

npp
03-12-2016, 20:10
Може ли да попитам по най-любезен начин, кой от всички богове е този все така привилигерован 'истински' господ бог? От листа с богове като яхве, баал, алах... кой според теб е с по-голям ВИП пас за да се счита като сам по себе си така нареченият 'истински бог'? Или ти сам по себе си се считаш много голям късметлия че твоят истинки бог те е родил точно в християнската религия а не като евреин или мюсюлманин и все така все-обичният твой бог загърбва всяка друга религия или доктрина защото библията както всяка друга религиозна скрипта проповядва че точно тяхната религия и идеология е сама по-себе си божия идеал за човека ? Не намираш ли поне малка ирония че този твой единствен бог отрича всички други религии, както по същия начин по който тези не божий религии отричат по-същия толкова безпрецедентен начин твоят бог и християнската религия колкото и ти тяхната ? О, какъв голям късметлия си да си роден в единствената християнска религия която порповядва думата божия която сама по-себе си не бива да сме скептични към АБСОЛЮТНИЯ факт че тя е единсвтената истинска господна дума...

Ето какво и аз мисля за такива нарцистични ексцентрици като твоят род: попринцип хипотезата ми спада в два варианта, или този твой единствен господ бог страда от раздвоение та може би дори и дватесет и пет-двоения на личноста чрез които той самият отрича себе си и свойте учения или ти сам по себе си, си егоистичен шизовреник с невеж възглед към вселената. Попринцип, доказателствата и фактите сочат повече към втората ми теза но има още път да се извърви за да направим един разумен прогрес ако не до атеизма поне до агностицизма, въпреки че и агностицизма не е правилния подход за такъв фундаметализм

ще отговоря по този въпрос като цитирам от Библията една от най-великите проповеди съществували досега:

"Павел застана всред Ареопага и каза: Атиняни, по всичко виждам, че сте много набожни. Защото като минавах и разглеждах предметите, на които се кланяте, намерих и един жертвеник, на който бе написано: На непознатия Бог. Онова, прочее, на което се кланяте, без да го знаете, това ви проповядвам. Бог, Който е направил света и всичко що е в него, като е Господар на небето и на земята, не обитава в ръкотворени храмове, нито Му са потребни служения от човешки ръце, като да би имал нужда от нещо, понеже сам Той дава на всички и живот и дишане и всичко; направил е от една кръв всички човешки народи да живеят по цялото лице на земята, като им е определил предназначени времена и пределите на заселищата им; за да търсят Бога, та дано биха Го поне напипали и намерили, ако и Той да не е далеч от всеки един от нас; защото в Него живеем, движим се и съществуваме; както и някои от вашите поети са рекли: "Защото дори Негов род сме". И тъй, като сме Божий род, не бива да мислим, че Божеството е подобно на злато или на сребро, или на камък изработен с човешко изкуство и измишление. Бог, прочее, без да държи бележка за времената на невежеството, сега заповядва на всички човеци навсякъде да се покаят, тъй като е назначил ден, когато ще съди вселената справедливо чрез Човека, Когото е определил; за което и е дал уверение на всички, като Го е възкресил от мъртвите. А като чуха за възкресението на мъртвите, едни се подиграваха, а други рекоха: За тоя предмет пак ще те слушаме. И така Павел си излезе измежду тях. А някои мъже се прилепиха при него и повярваха, между които беше и Дионисий Ареопагит, още и една жена на име Дамар и други с тях." Деяния 17: 22-34

каква е била религията на Св. Павел, след като той е говорил за съвсем жива вяра в Бога?!, гърците(в горния случай атиняните) също са били много набожни, като религията им е била съчетание от строга философска дисциплина и поклонение на божества, които най-малкото са олицетворявали разните теистични философски основи, при все това всичкото им онова предание и до ден днешен остава доста неразгадано, въпреки толкова многото тълкуватели и аналитици, измежду които също и доста теистични философи последователи на аристотел, платон и тям подобните считани за авторитети на древногръцката религия, някога ареопагът е бил място където са се събирали най-големите мъдреци на древногръцката религия, именно те, които сега са известни като велики древногръцки философи, обаче ето как истинските Светии, а именно Светиите на истинския Господ Бог, говорят за правилно упражняване на вярата в Онзи, Който наистина е истинският Бог, понеже именно вярата е в основата на всички религии, затова и Апостолът казва: "И тъй, като сме Божий род, не бива да мислим, че Божеството е подобно на злато или на сребро, или на камък изработен с човешко изкуство и измишление", но на първо място Той говори за непознат Бог, понеже истинският Бог е най-непознатият сред всички богове, защото е най-невидим и неосезаем за човешките и другите одушевени същества, дотолкова щото, както казва и Св. Апостол, дори съществуваме, живеем и се движим в Него, без обаче да Го забелязваме, при все че Той е по-близо до нас отколкото каквото/който и да е друг(о нещо), дори и от тази проповед се вижда, че истинският Господ Бог е Господарят на вярата, без значение религия(та), защото ето как един от Неговите Светии проповядва покаяние от духовно беззаконие, защото ги увещава да не вярват в други богове и да не си създават подобия на Бог т.е. на Божието веро-учение, понеже не напразно цялото онова предание е наричано в наши дни "древногръцка митология", защото това са всякакви подобия на учението на истинския Господ Бог за вяра в Него, които не дават реална представа за истината, но по-скоро в естеството си на явления на "тъмнината" са в състояние да подведат (своите) последователи и поклонници

до тук добре, но най-важното е фактът, че истинският Господ Бог е абсолютно добър, което и означава, че в Него няма зло, никога не Е вършил, и никога няма и да извърши зло, това е, което Го отличава от останалите т.нар. "богове", които по природа всъщност не са никакви богове, но явления на "тъмнината", която е другият "бог", т.е. нещото, което, имайки потенциал за огромен разум и способности от категорията на самия Бог, би могло да се яви под всякакви форми на отклонение и заблуда от истинската "Светлина", дотолкова щото нейното явление е повлияло дори и на думите, които са били използвани за написването/в превода на Библията, това и е една от причините, поради която много от вярващите, които се водят от написаното в нея се оказваха в заблуди и отклонение от правия път на вярата, понеже "тъмнината" се опитва да заблуди колкото се може повече вярващи/духовни човеци да вярват на нейното познание вместо на Божието, с което прави опит да съсипе доброто и да докара зло за целия свят - ето защо не бива да има духовно беззаконие, понеже Бог е Дух, и Неговото Царство е Духовно в своята същност, обаче лукавият(сатана) също е дух, и неговото царство също е духовно в своята същност, а духовното е в основата на всяко нещо във вселената, един куршум би могъл да покоси до няколко човека, докато дейността на духовното беззаконие би могла да засегне неблагоприятно дори цялата вселена за кратък срок, но "тъмнината" не би могла да стори това без достатъчно човеци служещи задълбочено и систематично в качеството (си) на духовни служители на неправдата, това е и причината, поради която Светиите на "Новия" Завет са проповядвали покаяние най-вече на вярващи, духовни, окултисти, набожни, религиозни, теистични философи, и пр.

вярата, средство дадено първоначално да служи за всеобщо спасение в истинския Господ Бог, но оказало се и средство за съсипване на живота чрез духовните служители на неправдата, подобно на нож с две остриета - едното острие е спасително, другото - пагубно, не трябва да се върши духовно беззаконие, иначе последствията могат да бъдат адски пагубни дори и за милиони, а после Бог е много вероятно да накаже човеците, чрез които духовното беззаконие е действувало (най-)активно
|
|
v

npp
03-12-2016, 20:11
казваш, че ние не зачитаме опитите на пророци от други духовни традиции, но истината е, че, както вече сме казвали и преди, мохамед е един от човеците, които се опитаха да насочат идолопоклонниците по правия път, защото допреди неговата поява е имало много идолопоклонници в персия и арабия, понеже вероизповеданията там са били доста идолопоклоннически, но когато той се яви като пророк се опита да насочи колкото се може повече от онези поклонници по пътя към истинския Бог, затова и в корана, както се вижда, има не само стилистични елементи от старите/древните персийски/арабски религии, но и доста библейски елементи, т.е. именно такива, които са като инспирирани от официалното Св. Писание за тази планета, а именно Библията - лично аз признавам тези опити на мохамед за нещо, а също и онези на буда(сидхарта гаутама), който също се е опитал да направи голям прелом в индия, където още навремето е било пълно с ангели на сатана, лъжепророци, и всякакви лъжливи духовни учители и предания, а той много се стараел да (по)търси/намери съвършената истина за живота, поради което никак не бързал да се съгласи с онези, които се опитвали да го вербуват и учат на вяра, затова той изоставил двамата си духовни учители, йоги, които го учили на йога/медитация, а също и странстващи индуски пилигрими, които се опитали да го привлекат и задържат при себе си до последно, но той потърсил по-добър път, и затова оставил онези духовни/религиозни традиции за да намери нещо по-добро, не само за себе си, но и за други, иначе доколко мохамед и буда са водили последователите си към Бог е друг въпрос, понеже лично аз не препоръчвам следването на такива религии като исляма и будизма, защото имам известия от истинския Бог малко или много против тези традиции, обаче и двамата са малко или много някакъв пример за това как вярващият/поклонникът трябва да търси онова що е по-добро за всички, така щото да дойде повече спасение от Бога за човеците...

а ние като верни свидетели на истинския Господ Бог не смеем да препоръчваме нищо извън правилното упражняване на вярата в Онзи, Който наистина е единственият истински Бог за цялата безкрайна вселена, понеже и така сме повярвали отначало, така и продължихме, така сме и сега, няма по-добро от това да Го търсиш, Него, Невидимият, Неосезаемият, Който никой никога не е виждал, и никой никога няма да Го зърне, от което се и познава, че Той не търси слава за себе си, но живот за всички, иначе щеше да е като един от господарите на света, които биха дали всичко за да могат (така да се каже) да дишат във вратовете на другите, и които обичат да приемат похвали и да бъдат величани от другите, но Той, истинският Бог, очевидно не се стреми към тщеславие, нито към властолюбие...

npp
03-12-2016, 20:42
A твоето поведение с всичкото шикалкавене, премълчаване, извъртане, лицемерие е ПОКАЗАТЕЛНО, че си УАН МЕН ЧЪРЧ. Не си мисли, че не се забелязва! Това е протестанско сектантство, довдено до логичната си абсурдна крайност. За да разбереш как работи една система, я натовари до край - католиците си имат 1 папа, протестантите си имат много, а при такива единаци като нпп, всеки си е сам папа, пророк и църква.
А, и за сведение на Соло - не ,,преигравам" с кръста. Което ми е на аватара, това ми е и на гърдите, това ми е и на сърцето. Просто и от този форум личи, че дечорлигата от малки се учат на лъжи и лицемерие. Затова не вярвате, когато ви се говори 1 към 1.

никога не съм твърдял, че съм Бог, Господ, самият Св. Дух, или Небесен Ангел (понеже съм на земята), нито съм твърдял, че съм църква (понеже истинската Господна църква се състои от двама или повече човеци), нито пък съм твърдял, че съм единак, но е факт че верните последователи на истинския Господ Бог обикновено са единици т.е. разпръснати по света, или както още е писано:

"Ето, Аз ви изпращам като овце посред вълци; бъдете, прочее, разумни като змиите, и незлобиви като гълъбите." Матей 10: 16,

"Исус каза: Истина ви казвам: Няма човек, който да е оставил къща, или братя, или сестри, или майка, или баща, или чада, или ниви, заради Мене и заради благовестието, и да не получи стократно сега, в настоящето време, къщи и братя, и сестри, и майки, и чада, и ниви, заедно с гонения, а в идещия свят вечен живот. Обаче мнозина първи ще бъдат последни, а последните първи." Марк 10: 29-31,

"Ще поразя пастиря, и овцете ще се разпръснат" Марк 14: 27,

"Затова, когато видите мерзостта, която докарва запустение, за която говори пророк Даниил, стояща на светото място, (който чете нека разбира), тогава ония които са в Юдея, нека бягат по планините; който се намери на къщния покрив да не слиза да вземе нещата от къщата си; и който се намери на нива да се не връща назад да вземе дрехата си." Матей 24: 15-18,

"на същия ден се подигна голямо гонение против църквата в Ерусалим; и те всички с изключение на апостолите, се разпръснаха по юдейските и самарийските окръзи." Деяния 8: 1,

"А тия, които бяха се разпръснали, обикаляха и разгласяваха благовестието." Деяния 8: 4,

"Между това, разпръснатите от гонението, което стана по убиването на Стефана, пътуваха дори до Финикия, Кипър и Антиохия, като на никой друг не възвестяваха словото освен на юдеите." Деяния 11: 19,

"ти си последвал моето учение, поведение, прицелна точка, вярата ми, дълготърпението, любовта, твърдостта, гоненията, страданията; какви неща ме сполетяха в Антиохия, в Икония, в Листра; какви гонения издържах; и от всички тях ме избави Господ. Но и всички, които искат да живеят благочестиво в Христа Исуса, ще бъдат гонени." 2 Тимотей 3: 10-12

предпочитам да се гневя на неспасението и погибелта, отколкото да съм славолюбив грешник

а вместо да разбираш как работи една система, можеш да работиш за спасението на мнозина, включително и ако не е по-удачно да се занимаваш със лоши сектанти, обаче ето че и ти (поне според онова което казваш тук) си един от терористите, които се занимават с подривни дейности, следователно, ако е така, тогава и ти не си над нивото на останалите терористи...

Pitancho
03-15-2016, 17:07
npp/1_man_church, аз задавам прости и ясни въпроси, а ти шикалкавиш, вместо да отговориш просто и ясно, с което само доказваш, че отговорите, които упорито избягваш не са ти изгодни. Гърчиш се като червей, щото хем не смееш да лъжеш директно, хем не ти стиска да кажеш истината. Че не можеш да посочиш нито един реален свой съмишленик. Нито дори виртуален, което показва каква е файдата от това дето висиш в форума толко години.

npp
03-15-2016, 23:33
npp/1_man_church, аз задавам прости и ясни въпроси, а ти шикалкавиш, вместо да отговориш просто и ясно, с което само доказваш, че отговорите, които упорито избягваш не са ти изгодни. Гърчиш се като червей, щото хем не смееш да лъжеш директно, хем не ти стиска да кажеш истината. Че не можеш да посочиш нито един реален свой съмишленик. Нито дори виртуален, което показва каква е файдата от това дето висиш в форума толко години.

ако наистина си праведен, тогава ще разбереш, че да се допринася за всеобщото спасение в истинския Господ Бог е единственото нещо, което си заслужава да се прави във вярата, или как въобще човек, който има претенции да е по-духовен от други духовни би се осмелил да интригантства с такива на фона на милиарди погиващи човеци?!

1 Тимотей 6:3-6 "ако някой предава друго учение, и не се съобразява със здравите думи на нашия Господ Исус Христос и учението, което е съгласно с благочестието, той се е възгордял и не знае нищо, а има болничава охота за разисквания и препирни за нищожности, от които произлизат завист, разпри, хули, лукави подозрения, крамоли между човеци с развратен ум и лишени от истината, които мислят, че благочестието е средство за печалба. А благочестието със задоволство е голяма печалба;"

Pitancho
03-16-2016, 12:12
Ето един от признаците, че човекът срещу вас не казва истината, цитирам една статия по темата:
“Внимавайте за дълги и многословни отговори на обикновен въпрос, на който се отговаря с да или не. Ако непознатият човек срещу Вас продължава да говори и говори, докато отговаря на относително прост въпрос, има голяма вероятност да ви лъже. Трябва да се уверите, че човекът, с когото говорите, не говори обикновено по този начин. Ако той или тя говори несвързано и скача от мисъл на мисъл, когато отговаря на прост въпрос, има вероятност да не казва истината.»
Или както казваше една учителка “ Като не мога да ти напиша кратко писмо, сядам да ти напиша дълго." Както споменах, изписа сумати спам, вместо да кажеш с една цифра колко реални членове има твоята тъй наречена истинска църква и колко от тях си виждал лично. Къде се събирате за обща молитва и т.н.

npp
03-16-2016, 12:47
Ето един от признаците, че човекът срещу вас не казва истината, цитирам една статия по темата:
“Внимавайте за дълги и многословни отговори на обикновен въпрос, на който се отговаря с да или не. Ако непознатият човек срещу Вас продължава да говори и говори, докато отговаря на относително прост въпрос, има голяма вероятност да ви лъже. Трябва да се уверите, че човекът, с когото говорите, не говори обикновено по този начин. Ако той или тя говори несвързано и скача от мисъл на мисъл, когато отговаря на прост въпрос, има вероятност да не казва истината.»
Или както казваше една учителка “ Като не мога да ти напиша кратко писмо, сядам да ти напиша дълго." Както споменах, изписа сумати спам, вместо да кажеш с една цифра колко реални членове има твоята тъй наречена истинска църква и колко от тях си виждал лично. Къде се събирате за обща молитва и т.н.

ти си който не дава адекватен ответ, каза ти се хиляди пъти, че инспектирането във вярата при всички случаи не решава проблема, но Господ не напразно казва, този род с нищо не може да излезе освен с молитва и пост (Марк 9:29), колкото и да разследваш човеците, те се нуждаят от спасение сега, а не от инспектор, който да узнае всичко за тях, Исус не е бил институт за изследване на живота на ближния, а Спасител на човеците, така и всеки един от Неговите истински ученици, които са представени в Библията

истинските Светии са милиони, и Те не се нуждаят от ръкотворен от човеци храм за да се (по)молят единодушно, защото именно пълното съгласие на всеки един от Тях с истинския Господ Бог ги обединява в Единна(та) Църква, какво значение има дали двама, трима или повече истински Светии ще се помолят събрани физически заедно или физически разединени и разпръснати по света, когато всеки от Тях вярва в същото и се моли за същото, а именно в и за всеобщо(то) спасение в истинския Господ Бог?!, иначе наистина би било (още) по-добре да има такова физическо място където да се събираме, обаче уви не всеки намира такова събрание, защото истинските Свети по принцип са разпръснати по света

Pitancho
03-16-2016, 15:59
нпп-1_man_church, пак отказа да отговориш на въпросите. Липсата на отговор също е отговор, и то очеваден. А той е, че си единственият човек с подобни религиозни бълнувания. Тоест, за теб дори думата сектант е прекален комплимент, защото сектантът си има все пак някакви съмишленици. Докато нещата, които ти проповядваш нямат привърженици нито сега, нито пък е имало в историята хора с подобни възгледи.
Както казва нашият просветител св. Кирил, в диспута си със сарацините, когато го питат защо християните вярвате едни тъй, други инак( за разлика от мюсулманите, които били единодушни), той отговорил , че за разлика от ислямът, който прилича на рекичка, която всеки може да преджапа, християнството е дълбоко море и мнозина, които са се опитвали да го преплуват, са се удавили. Да се опитваш да го преплуваш на тресчицата на своя си ум и да се ориентираш по видения, с които може да те изпързаля всеки демон, е сигурен път към самозаблуда и погибел.Това море може да се преплува успешно до пристанището на Царството Божие само на кораба на Църквата, имаща за Глава Христос, Който обеща, че ще бъде с нея през всички векове, и че портите адови няма да ѝ надделеят, и водена и наставлявана от Св. Дух. Не такава, дето ти разправяше, че скоро след като апостолите я основали, взела, че се заблудила :-D :-D

npp
03-16-2016, 19:44
нпп-1_man_church, пак отказа да отговориш на въпросите. Липсата на отговор също е отговор, и то очеваден. А той е, че си единственият човек с подобни религиозни бълнувания. Тоест, за теб дори думата сектант е прекален комплимент, защото сектантът си има все пак някакви съмишленици. Докато нещата, които ти проповядваш нямат привърженици нито сега, нито пък е имало в историята хора с подобни възгледи.
Както казва нашият просветител св. Кирил, в диспута си със сарацините, когато го питат защо християните вярвате едни тъй, други инак( за разлика от мюсулманите, които били единодушни), той отговорил , че за разлика от ислямът, който прилича на рекичка, която всеки може да преджапа, християнството е дълбоко море и мнозина, които са се опитвали да го преплуват, са се удавили. Да се опитваш да го преплуваш на тресчицата на своя си ум и да се ориентираш по видения, с които може да те изпързаля всеки демон, е сигурен път към самозаблуда и погибел.Това море може да се преплува успешно до пристанището на Царството Божие само на кораба на Църквата, имаща за Глава Христос, Който обеща, че ще бъде с нея през всички векове, и че портите адови няма да ѝ надделеят, и водена и наставлявана от Св. Дух. Не такава, дето ти разправяше, че скоро след като апостолите я основали, взела, че се заблудила :-D :-D

мислиш ли, че посещаващите този форум не разбират, че си фейк като ти четат постовете?!, знаеш какво означават думи като горделивост, надменност, високомерие, нахалство, наглост, нахаканост, безочливост, подмолност, лицемерие, и пр.

а нима всеки от Св. Апостоли не си е носил "кръста" сам?!, но пак нито един от тях не се е удавил, ето и думите на Св. Павел по въпроса:

"когато Бог, Който още от утробата на майка ми беше ме отделил и призовал чрез Своята благодат, благоволи да ми открие Сина Си, за да Го проповядвам между езичниците, от същия час не се допитах до плът и кръв, нито възлязох в Ерусалим при ония, които бяха апостоли преди мене, но заминах за Арабия, и пак се върнах в Дамаск. Тогава, след три години, възлязох в Ерусалим за да се запозная с Кифа, и останах при него петдесет дни; а друг от апостолите не видях, освен Якова, брата Господен. (А за това, което ви пиша, ето, пред Бога ви уверявам, че не лъжа). После дойдох в сирийските и киликийските страни. И лично не бях още познат на Христовите църкви в Юдея; а само слушаха, че оня, който по едно време ги е гонел, сега проповядвал вярата, която някога разорявал. И славеха Бога поради мене. Тогава след четиринадесет години, пак възлязох в Ерусалим с Варнава, като взех със себе си и Тита. (А възлязох по откровение). И изложих пред братята благовестието, което проповядвам между езичниците, но частно пред по-именитите от тях, да не би напразно да тичам или да съм тичал. Но даже Тит, който бе с мене, ако и да беше грък, не бе принуден да се обреже; и то поради лъжебратята, които бяха се вмъкнали да съгледват свободата, която имаме в Христа Исуса, за да ни поробят; на които, ни за час не отстъпихме да им се покорим, за да пребъде с вас истината на благовестието. А тия, които се считаха за нещо, (каквито и да са били, на мене е все едно; Бог не гледа на лицето на човека), - тия именити, казвам, не прибавиха нищо повече на моето учение; а напротив, когато видяха, че на мене беше поверено да проповядвам благовестието между необрязаните, както на Петра между обрязаните, (защото, който подействува в Петра за апостолство между обрязаните, подействува и в мене за апостолство между езичниците), и когато познаха дадената на мене благодат, то Яков, Кифа и Иоан, които се считаха за стълбове, дадоха десници на общение на мене и на Варнава, за да идем ние между езичниците, а те между обрязаните. Искаха само да помним сиромасите, - което също нещо и ревностно желаех да върша." Галатяни 1: 15-24_2: 1-10

и така, както можеш да прочетеш, в този пасаж от Галатяни се вижда, че важно е правилното упражняване на вярата в Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог, а не толкова това да се събираш физически с други на едно място, нито непременно да се учиш от друг човек, за което и Св. Йоан казва:

"Пиша ви това поради тия, които желаят да ви заблудят; а колкото за вас, помазанието, което приехте от Него, остава във вас, и нямате нужда да ви учи някой; затова, както Неговото помазание ви учи за всичко, и е истинско, а не лъжливо, пребъдвайте в Него, както ви е научило да правите." 1 Йоаново 2: 26-27

дори и фактът, че за нито един от истинските Ученици на Исус/Христос не е представено да се е учил повече от около 3 години е достатъчен за да е ясно, че следването на човеци не е основен приоритет в правилното упражняване на вярата, но всеки от Тях е станал напълно обучен до около 3 години откакто е започнал, друго доказателство е фактът, че неотлъчното следване на човеци като основен приоритет във вярата винаги е водило до заблуда, много типичен пример за това са сума ти индийски поклонници, които обикновено следват разни т.нар. "гуру"(духовни учители) дори до края на живота си, а никога не достигат до познаване(то) на истинския Господ Бог, но все се покланят на други богове като брахма, вишну, шива, кришна, или др. от този род, обаче обикновено не признават Исус като единствен истински Христос/Господ

друг пример е преобладаващата суета във вярата на такива поклонници, защото никога не достигат до познаване на Божията истина, ето например как ти никога не изповядваш открито всеобщото спасение в Онзи, Който наистина е единственият истински Господ Бог, но като че ли по-важно за теб е да си търсиш/намираш опоненти, с които да се дуелираш като някакъв интелектуален/духовен дон кихот, подобно на дефендър, който също така проявяваше горделивост, а иначе в същото време говореше за его у другите, понеже каква полза, че си се наричал или си бил наричан "християнин" ако не започнеш да упражняваш вярата в истинския Господ Бог правилно, например ако не започнеш поне да желаеш от сърце доброто на другите за изобилен и вечен живот в Исус, тогава каква полза, че си прекарал толкова време/години като вярващ/поклонник?!, понеже обикновено в този свят досега доста хора търсеха своята собствена полза, но ако поклонникът/вярващият не започне и (не) продължи да бъде праведен поне/дори във вярата, тогава с какво ще надмине правдата на неправедните/нечестивите?!, ако нито е праведен в дело, нито в слово, нито във вяра, нито в каквото и да е отношение?!

твоето т.нар. "християнство" може и да е море, но правилната вяра не е "морска", но е "Небесна", иначе нямаше да бъде правилна ако беше "морска": "И видях ново небе и нова земя; защото първото небе и първата земя преминаха; и море нямаше вече."(Откровение 21:1), от тази гледна точка, "морски" са окултизмът, езотеризмът, йога, трансцеденталната медитация, индуизма, и тям подобните, но правилната вяра не е основана като тях, но е "Небесна"

моята способност да свидетелствувам Божиите неща не е от самия мен, но е от Онзи, Който наистина е единственият истински Господ Бог за цялата безкрайна вселена, или както още е писано:

"Такава увереност имаме спрямо Бога чрез Христа. Не че сме способни от само себе си да съдим за нещо като от нас си; но нашата способност е от Бога, Който ни и направи способни като служители на един нов завет, - не на буквата, но на духа; защото буквата убива, а духът оживотворява." 2 Коринтяни 3: 4-6,

"Но духовният(т.е. истински духовният) човек изпитва всичко; а него никой не изпитва. Защото, "Кой е познал ума на Господа, За да може да го научи? А ние имаме ум Христов." 1 Коринтяни 2: 15-16

и така аз не съм с нищожен ум, но самият истинския Господ Бог е моят ум, докато вярващите/поклонниците, които все се водят по-човешки предания/традиции рискуват твърде много като им се доверяват (сляпо/лекомислено/лековерно)

knox
03-18-2016, 08:22
ОКЕЙ е да правиш КАКВОТО СИ ПОИСКАШ и както го чувстваш СТИГА да не пречиш на никого!

npp
03-18-2016, 20:17
ОКЕЙ е да правиш КАКВОТО СИ ПОИСКАШ и както го чувстваш СТИГА да не пречиш на никого!

добре казано, стига да не причиняваш зло никому