PDA

View Full Version : Ревност в приятелството



Filip1998
01-31-2016, 22:16
Здравейте,
момче съм на 17 години. Уточнявам, за да не си мислите, че съм някакво хленчещо лапе. Направо ще си кажа каквото имам кратко и точно без да ме интересува дали звуча прекалено филмарски. Имам един много добър приятел(най-добър може би) и ми става неприятно като той излиза с един друг негов близък приятел, които аз не познавам. Знам, че е тъпо и знам, че проблемът е в мен. Но моля ви кажете как да се справя с тази ревност?

Благодаря предварително на всички, които ще обърнат внимание на темата! :)

Seattle
02-01-2016, 02:35
Съчувствам ти защото знам как е. Преудоляване няма, но не трябва и да го приемаш толкова навътре. Ако прекарвате доста време заедно, забавлявате се и си говорите за всякакви важни работи както и всякакви глупости (:)), то няма за кво да се дразниш. Все пак неможе да сте 24/7 заедно нали? Ако те пренебрегва постоянно, тва вече е съвсем различна тема. Може би малко повече детайли в темата ти биха били от полза.

Та, що не ходиш и ти да видиш другите си приятели (познати) докато той се мотае с тва другото момче? Играй игри на компа, намери си някво хоби?
В крайна сметка, подметни му да ви запознае. Не очаквай обаче да почнете веднага да ходите насякаде 3-мата заедно, ако въобще някога се стигне до там. Имай в предвид че ако се натрапиш прекалено много в тяхното "лично" пространство изглежда лошо и досадно, така че здържай се и не го прави.

Да не забравиш да ни кажеш как се развият нещата. Късмет!

Filip1998
02-01-2016, 06:17
Благодаря много за отговора! :) Абсолютно си прав и съм на същото мнение.

mincheto
02-04-2016, 12:18
Не взимай нещата толко при сърце .И аз съм ревнива,но мойто е най-вече от чувство за собственост.А пък моят Макс -немската ми овчарка е толко ревнив,че почва да се кара и напада чужди мъже дори само като като говоря с някой :D ..до сега не бях виждала толко ревниво куче :D