PDA

View Full Version : Изтрита операционна система на телефон. Виваком?



La.Francé
02-01-2016, 10:48
Здравейте! От няколко дни съм с един проблем .. значи изтрих Software и OS на телефона ми (Huawei p8 lite). Направих го като инсталирах Xposed Frameword installer и преебах всичко.. Значи гаранцията не поема щетата и нямам решение на проблема, обаче имам застраховка във Виваком, която поема само щетите по телефона, но не и от Software-а .. Имам 3 варианта и ми кажете дали нещо от тях може да проработи :
1) Взимам телефона от Виваком и го потрошавам + изпускам го във вода и дано ми го подменят (дайте и вие ако имате някоя идея как да проработи това със смяната на телефона), защото ми искат 260 лв. поправка, а телефона е на цена 400.

2) Взимам телефона от Виваком и качвам на карта с памет Firmware на Huawei и го правя FLashable ZIP и го флашвам и се надявам проблема да е отстранен.

3) Отивам в някой сервиз и ги питам как може да се оправи и дали при тях ще могат да го оправят.

Blockhead
02-01-2016, 10:55
Първият вариант е застрахователна измама и като такава си подсъдим/а за това с последствия до 1000лв парична глоба, имайки предвид обстоятелствана (цената на телефона).

La.Francé
02-01-2016, 11:05
Еми добре иначе то сумати хора си изпускат телефоните .. И моят може да е паднал случайно и да е потрошен ? Как тогава това ще се счита за застрахователна измама?

SprayPaint
02-01-2016, 11:37
Ако recovery-то ти работи, качваш си ROM на картата, Цъкаш wipe data/factory reset и си флашваш ROM-a.

Blockhead
02-01-2016, 11:38
Еми добре иначе то сумати хора си изпускат телефоните .. И моят може да е паднал случайно и да е потрошен ? Как тогава това ще се счита за застрахователна измама?
Записах този разговор и го изпращам в момента на Виваком, за да знаят с какво си имат работа. Ето така ще се счита за застрахователна измама като го изпуснеш "случайно" и им го занесеш да ти го сменят... Колко 16-годишни момчета от Благоевград мислиш, че имат Huawei p8 lite със застраховка от виваком и ще го счупят в скоро време?

La.Francé
02-01-2016, 11:48
:Д всъщност поне аз познавам 4. Не ми се прави на моралист, моля ти се :) Застраховката е точно затова - да предпазва от счупване, повреда, намокряне и тъй подобни. Наистина мога да го изпусна и да не е било нарочно. Пък и има комисия за защита на потребителя, по закон плащам тази застраховка - следователно трябва и от виваком да спазят затова за което я плащам. И бейби в профила съм писал на 16 :Д 5-6 годинки съм над тая възраст така че няма как да изпратиш доклад, тъй като даже мога да кажа на приятелката ми да го занесе на поправка с мойте документи. :Р

Blockhead
02-01-2016, 12:13
:Д всъщност поне аз познавам 4. Не ми се прави на моралист, моля ти се :) Застраховката е точно затова - да предпазва от счупване, повреда, намокряне и тъй подобни. Наистина мога да го изпусна и да не е било нарочно. Пък и има комисия за защита на потребителя, по закон плащам тази застраховка - следователно трябва и от виваком да спазят затова за което я плащам. И бейби в профила съм писал на 16 :Д 5-6 годинки съм над тая възраст така че няма как да изпратиш доклад, тъй като даже мога да кажа на приятелката ми да го занесе на поправка с мойте документи. :Р
SAMO DA NE TE VIDQ NA ULICATA V BLAGOEVGRAD 4E DANO IMASH ZASTRAHOVKA NA GLAVATA DA TI Q SMENQT 4E KATO GLEDAM I TAM SI SI IZTRIL SOFTUERA

Dwyd96
02-01-2016, 12:40
:Д всъщност поне аз познавам 4. Не ми се прави на моралист, моля ти се :) Застраховката е точно затова - да предпазва от счупване, повреда, намокряне и тъй подобни. Наистина мога да го изпусна и да не е било нарочно. Пък и има комисия за защита на потребителя, по закон плащам тази застраховка - следователно трябва и от виваком да спазят затова за което я плащам. И бейби в профила съм писал на 16 :Д 5-6 годинки съм над тая възраст така че няма как да изпратиш доклад, тъй като даже мога да кажа на приятелката ми да го занесе на поправка с мойте документи. :Р

Ако счупването не е неволно, св счита за застрахователна измама. То ако ставаше така както го мислиш всеки месец щеше да съм с нов телефон.

koko95
02-18-2016, 01:38
Просто си инсталирай на смартфона андроид. В нета има сумати обяснения как става.