PDA

View Full Version : ПРЕДИ СЪСТЕЗАНИЕТО-ДНЕВНИК



tochko
02-01-2016, 15:47
Здравейте, съфорумници :)

Както става ясно от заглавието предстои ми държавен личен шампионат по джудо на 13 февруари - юноши до 23 години. Това ще бъде първото състезание за мен, в категория до 73кг-носи репутацията на едни от най-бързите и технични състезатели изобщо. Ще се конкурирам със състезатели от професионални клубове като НСА, ЦСКА, Левски, Ставен и други.

Ето и малко за мен:
Аз съм на 17, и имам 4 години стаж в джудото, като през последните две съм се занимавал изключително сериозно с тежести (95% от които максимална сила). Понастоящем тежа 73,6 кг, като вече имам 2 седмици интензивна сила, кардио и НВД зад гърба си, при което изчистих около два килограма мазнина. Забелязвам спад в мазнините (не чак толкова колкото ми се иска де :D ), но по-важното е, че не съм загубил мускулна маса. Поддържам се с витамини Daily Vits, магнезии на капсули, HERBAL BURN и по една доза казеин и суроватъчен протеин дневно.

До сега най-големия минус ми беше кардиото, поради което редувам силова тренировка с кардио. От незначитлния ми опит в джудото, разбрах че техниката ми не се налага просто със сила а с много сила и въздух в гърдите.

Ето и целите ми до 13,02,2016, по част от които имам прогрес вече:
-Подобряване на силовата издържливост на мускулите в 5 минутни интервали-вече имам прогрес
-Подобряване аеробната издържливост, и съзнателното запазване на силите по време на борбата-с много мъка имам напредък
-Подобряване работата по захват, личната техника и възможността за "експлозия" повреме на критичен период в борбата-както отгоре. Утре започвам работа с кимона с добър партньор.
-Адаптация към болката-чувствителна
-Подобряване гъвкавостта на мускули и сухожилия, за предпазване от травми-чувствителен напредък
-Подобряване на психическата настройка-тук нещата са сложни при мен. За сега работя с някакви мотивиращи филми и медитация едва по 5 минути дневно. Не си вкарвам филма, че ще взема медал и т.н.-това няма да стане. Целта ми е, да дам най-доброто от себе си и да постигна хвърляне, задържане, душене или ключ, а в някакъв свръхдобър случай да взема среща. Може би пропуснах, че на първо място е здравето ми.
За мое щастие, имам късмета да работя с най-страховития треньор, който е винаги до мен. Не искам да го разочаровам технически в борбата и ще дам най-доброто от себе си.

Благодаря за отделеното внимание, както и на тези които ще коментират. Пускам темата за да следя личния си напредък и да получа съвети от по-опитните състезатели, макар и не в джудо.

Rakshy
02-01-2016, 20:56
не си вкарвай филми и направи така, че да си максимално тежък на състезанието :Д (това би било за силово състезание, за джудото май не ти е кой знае колко голяма полза да си примерно 76 кг на състезанието) /ако не ти е фактор игнорирай написаното :Д /

и си гледай приема на течности

[7h3.0n3]
02-01-2016, 22:33
бил съм състезател по таекуондо и по бокс, а сега ми предстои и бойно самбо. единствения ми съвет е да удряш тежко с голяма сила

Rakshy
02-01-2016, 23:05
да, удряй тежко с голяма сила в граплинг спорт да видим дали ще излезеш жив от там :D

[7h3.0n3]
02-01-2016, 23:40
като се качиш на ринга (тепиха, октагона) и спечелиш медал тогава може да ми говориш люлинчанино ; )

Rakshy
02-02-2016, 00:03
като спечелиш граплинг турнир с нокаут ще ти се извиня публично

tochko
02-02-2016, 13:56
не си вкарвай филми и направи така, че да си максимално тежък на състезанието :Д (това би било за силово състезание, за джудото май не ти е кой знае колко голяма полза да си примерно 76 кг на състезанието) /ако не ти е фактор игнорирай написаното :Д /

и си гледай приема на течности

Предимство е да си по-тежък наистина поради самата стабилност и така нататък, но всичките тлъстини които съм махнал са ми само в плюс. Чуствам се по-лек като перце и имам повечко въздух, сякаш съм махнал малко товар от гърба. В случая е важна предимно общата форма на тялото, за максимална пъргавина, сила и издържливост, не толкова 1-2 кг примерно, при това с тегло от 75 се чуствах като прасе на татамито.
За възстановяване след кантара, няма да имам много време да възстановя-около час само, в който ще мога да хапна преди борбите някакво месце. Днес кантара показа 72,5 след почивен ден, което ми се вижда супер. Имам отпускане на мускулите, поради което ще си позволя по още едно хранене с въглехидрат от тук нататък, за да не съм дръглив за турнира и да имам енергия да тренирам в краткосрочен план.

Днес се събрахме с авера уж да тренираме, но само ми загуби времето защото му се правеха ластици и щанги в безразборен принцип и ред. Поради това, сега трябва да направя някаква физическа и да се надявам утре сутрин с партньора да сложим кимоната.

tochko
02-02-2016, 14:04
;11391209']бил съм състезател по таекуондо и по бокс, а сега ми предстои и бойно самбо. единствения ми съвет е да удряш тежко с голяма сила

За таекуондо няма да изразявам мнението си, но бокса си го бива. Какъв опит имаш с тях като месеци?
Макар и да не съм правил спаринг на бойното самбо, мисля че ще ти е супер кофти като страйкър и преди всичко такуондист, а бокса си го пускаш с пълна сила. Имам в предвид, че повечето състезатели на бойно самбо са почнали със спортно, което изисква мнооого усет и инстинкт от играча. Ако се помъчиш да вдигнеш високо крак-свършено е с боя ти, ако направят захват на курката пак няма да може да се биеш. Имаш ли опит с граплинг за курката или някакви хвърляния? Как си в партера? На мен ми се вижда малко апсурдно, страйкър да се пуска на спорт в в който е замислено да преобладава борбата.

Rakshy
02-03-2016, 00:20
преобладава борбата, ако позволиш ;д

espаdа
02-03-2016, 02:45
https://www.youtube.com/watch?v=sax9XTACHRE basi sambista!!!

tochko
02-03-2016, 05:57
преобладава борбата, ако позволиш ;д

И да не позволиш пак, защото самбото е смесица от множество азиатски борби и включва елементарсни удари.

Rakshy
02-03-2016, 16:14
образно го казах, то е неизбежно

tochko
02-03-2016, 20:08
Днес с партньора правихме малко влизания и борба на захват, но хаотично. Следобеда бягах 7 км и ги взех за 36 минути, което е нов личен рекорд. Време е за почивка.

tochko
02-08-2016, 13:06
Не съм се разписвал отдавна. Ето и как минаха последните няколко дни:

Четвъртък сутринта: отидох в залата с адски мъки поради напрегнатия крос предния ден. Краката боляха стабилно и тренировката изглеждаше обречена. Събрах се и направих три кръга на ластика, с гирите и коремни. Разучаваш ново съчетание на гирите и си беше пръскащо за ръцете.

Вечерта се видях с един познат (над 40 75-6кг и доста як) с който щяхме да се борим. Всичко вървеше гладко докъто не се стигна до това той да ми покаже една шибана кука която съм правил-техника за бял или жълт колан. След няколко безумни провала цялата зала буквално се събра и почна да дава наставления и резултатът си остана нулев. На следващия ден нямах проблем с влизането но на момента ме нямаше просто.

Петъчната тренировка сутринта беше титанична: 40 сек работа/20 сек почивка/8 уреда за цялото тяло (клякане, обръщане, лежанка, чукче, коремни, суинг с торбата, учи-коми на ластика и скачане на въженце)-издържах 4 кръга, но запазих сили и за вечерта.

Имах планове да вкарам техника и много влизания срещу треньора, тази вечер бяхме само двамата. Планът ми трая към 10 секунди, когато ми нанесе първия ипон. Не се отказах, но последваха десетки хвърляния от негова страна през 10 сек-беше се пуснал на максимума си и 80% от влизанията му бяха хвърляне :) все пак нямах шанс срещу човек който е бил първи на европейското по джудо, въпреки че правих влизания -_- Издържах 3 борби по 5 минути в които буквално умирах и когато всичко беше срещу мен стисках зъби. Най-големия ми минус беше вдървяването на ръцете-не толкова зле колкото цялотот тяло, но не се издържаше по едно време.

На другия ден ходих да бягам в залата. Издържах 3 жалки кръга по стапалата поради множеството болки и продължих с гладко бягане около 10 минути. Това беше за събота.

Неделя се отдадох на почивка и храна.

Днес след 6 пак ще ида, но не съм си обещал нищо-смятам тази седмица да работя предимно за гъвкавост, техника и експлозивност на влизането. Чувствам се по-готов от всякога за 13-ти относно формата, опасенията ми са относно техниката.

Съвети или критики?

redbul2
02-08-2016, 17:11
Издържах 3 борби по 5 минути в които буквално умирах и когато всичко беше срещу мен стисках зъби.
Е, браво! Като мъж си се държал, въпреки твоята възраст. Не съм добре запознат с джудото за разлика примерно от свободната борба. Доста динамичен спорт. Хем сила трябва да имаш, хем техника, а и бързина. За техниката можеш да си изтеглиш от нета някоя книга с илюстрации на разните хватки. И да ги заучаваш в допълнение към треньорските инструкции. За силовите тренировки можеш да поставиш акцента върху мускулните групи, които вземат голямо участие в единоборствата. Примерно сила при дърпане-тренировки за бицепса и гърба,предно бедро. Избутване-трицепс, гърди, рамене, задно бедро. Повдигане-бицепс,трапец, тяга. И нещо подобно въобще.

Rakshy
02-09-2016, 10:06
Петъчната тренировка сутринта беше титанична: 40 сек работа/20 сек почивка/8 уреда за цялото тяло (клякане, обръщане, лежанка, чукче, коремни, суинг с торбата, учи-коми на ластика и скачане на въженце)-издържах 4 кръга, но запазих сили и за вечерта.


тва се нарича табата, #дасизнаеш :Д



а другото, което е - намали обема малко. Няма смисъл да се убиваш от тренировки 4 дни преди състезанието. Прави някви поддържащи да не се вдървиш в следващите 4 дни, като даже последните 2 примерно аз не бих правил нищо. Примерно с щангите/трибоя практиката е последната седмица да не правиш нищо почти, евентуално един deload на 40-50-60% и толкова. А и в целия ти пост думата "болежки" присъстваше твърде много пъти, нещо не е наред :Д

espаdа
02-09-2016, 10:11
na djudoto kato sybori6 oponenta po gryb, w posledstwie restartirate li na kraka pak? az ne sym zapoznat

tochko
02-09-2016, 19:35
Е, браво! Като мъж си се държал, въпреки твоята възраст. Не съм добре запознат с джудото за разлика примерно от свободната борба. Доста динамичен спорт. Хем сила трябва да имаш, хем техника, а и бързина. За техниката можеш да си изтеглиш от нета някоя книга с илюстрации на разните хватки. И да ги заучаваш в допълнение към треньорските инструкции. За силовите тренировки можеш да поставиш акцента върху мускулните групи, които вземат голямо участие в единоборствата. Примерно сила при дърпане-тренировки за бицепса и гърба,предно бедро. Избутване-трицепс, гърди, рамене, задно бедро. Повдигане-бицепс,трапец, тяга. И нещо подобно въобще.

Това с книгата го правя, следя един олимпиец който има канал в ютюб.

tochko
02-09-2016, 19:37
Петъчната тренировка сутринта беше титанична: 40 сек работа/20 сек почивка/8 уреда за цялото тяло (клякане, обръщане, лежанка, чукче, коремни, суинг с торбата, учи-коми на ластика и скачане на въженце)-издържах 4 кръга, но запазих сили и за вечерта.


тва се нарича табата, #дасизнаеш :Д



а другото, което е - намали обема малко. Няма смисъл да се убиваш от тренировки 4 дни преди състезанието. Прави някви поддържащи да не се вдървиш в следващите 4 дни, като даже последните 2 примерно аз не бих правил нищо. Примерно с щангите/трибоя практиката е последната седмица да не правиш нищо почти, евентуално един deload на 40-50-60% и толкова. А и в целия ти пост думата "болежки" присъстваше твърде много пъти, нещо не е наред :Д

Да, същата е стратегията и в джудото, предимно техника се прави, лична при това. Днес имах борби, сигур о последните тежки преди сблъсъка.

tochko
02-09-2016, 19:47
na djudoto kato sybori6 oponenta po gryb, w posledstwie restartirate li na kraka pak? az ne sym zapoznat

Ако оценката не е ипон-чиста победа се продължава играта в партер до задържане или ключ

tochko
02-11-2016, 12:29
По-малко от 48 часа до сблъсъка кантара показва 73 след хранене-утре ще погладувам до кантара в петък вечерта.

Предстои последна тренировка днес-лична техника само влизания и хвърляния.

Rakshy
02-11-2016, 22:23
кефи ме как го наричаш "сблъсъка" сякаш е някаква титанична война между боговете :Д :Д

tochko
02-12-2016, 09:06
По-малко от ден до борбите-кантата е довечера, тръгвам от нас.
Желая си Бог да е с мен!

Rakshy
02-13-2016, 17:02
кво направи?

tochko
02-14-2016, 07:46
Състезанието за мен беше жалка изява. Играх само една среща, срещу доста по голям и силен противник, но слабо техничен. Заради това влизанията ми ги спираше и беше доста вдървен. Върна ме на раменно и ми взе ипон. След това падна и не бях изведен. Състезанието за мен свърши без време. Разбрах, че нямам място в категогия 73, за това щр свалям за 66, което е много под нормалните за мен.

Rakshy
02-14-2016, 20:02
добре дошъл в клуба на хората, чиито очаквания са били смачкани :Д :Д :Д


не можеш да се пуснеш на 66... Нито има логика, нито има смисъл. Трябва да си подобриш просто играта в тази категория. Малко са Aldo-тата, които директно влизат в категория и мачкат. Продължавай да тренираш, не се обезкуражавай, защото в края на краищата нищо не печелиш като се откажеш (не говорим за напълно спиране, а за онова гласченце, което ти повтаря, че няма да си толкова добър колкото искаш и даваш с поне 20% по-малко в тренировките).

espаdа
02-14-2016, 20:05
добре дошъл в клуба на хората, чиито очаквания са били смачкани :Д :Д :Д


не можеш да се пуснеш на 66... Нито има логика, нито има смисъл. Трябва да си подобриш просто играта в тази категория. Малко са Aldo-тата, които директно влизат в категория и мачкат. Продължавай да тренираш, не се обезкуражавай, защото в края на краищата нищо не печелиш като се откажеш (не говорим за напълно спиране, а за онова гласченце, което ти повтаря, че няма да си толкова добър колкото искаш и даваш с поне 20% по-малко в тренировките).

Алдо- тата ХАХАХААХАХХАА

tochko
02-14-2016, 20:27
Ще ми обясните ли термина? Междудругото Ракши не беше ли от Люлин?

espаdа
02-14-2016, 20:34
https://youtu.be/xLxFpQ8OvoU?t=4m38s - това са Алдо- тата преди и по време на дрямка.

Rakshy
02-15-2016, 11:01
Ще ми обясните ли термина? Междудругото Ракши не беше ли от Люлин?

заплашваш ли ме ? ахахах

tochko
02-15-2016, 12:11
заплашваш ли ме ? ахахах

Да :D :D хахахах
просто нощувах в квартала в едни познати на треньора

Rakshy
02-15-2016, 21:19
щом си жив значи всичко е било чудесно :Д

tochko
02-16-2016, 12:01
щом си жив значи всичко е било чудесно :Д

Пхахаха

Следващото състезание на 27,02-продължавам с пълна пара