PDA

View Full Version : Приятел или вече не....



angel_S
02-01-2016, 15:52
Здравейте, този път искам да ви помоля за съвет. Аз съм момиче на 14. Нека започна от началото.... когато бях по- малка ми беше много скучно, защото имах малко приятелки и не излизахме често защото те излизаха с друга компания. Малко по- късно аз се сприятелих с останалите. Сред тях беше и едно момче, с което в началото определено не се разбирахме, но после се опознахме и станахме добри приятели. Той не е от моя град, но идва често. С времето станахме още по- добри приятели и той ми споделяше много неща. Но с другото момиче винаги са били по- добри приятели, колкото и понякога да не ми се е вярвало по неговите думи за нея. Тя го харесваше, но той нея не, но въпреки това продължава да е приятел с нея. Това лято аз му помагах с едно друго момиче, което харесва, но накрая нищо не се получи... няма значение. Важното е, че това другото момиче прекарваше повече време с него и почти винаги той е излизал с нея първо, а не с нас. Дори когато са се карали и аз съм била до него, а не тя той пак ходи при нея, въпреки че съм сиг че не я харесва или нещо такова. Последния път, когато той идва се обади първо на мен, но аз не можех да изл защото ме нямаше и след няколко дни другото момиче го беше зарязало за да ходи при нейни приятелки и ние пак отидохме при него и си говорихме и писахме много дълго като истински приятели. Следващите няколко дни ми се е обаждал и сме излизали всички. Но после изведнъж спря да говори с мен. За нова година го бях питала дали ще излиза навън и той ми беше казал не и след това се държах малко лигаво и го питах какво му има и тн и той малко ми се ядоса. Те не ме извикаха да ходим заедно навън вечерта и аз отидох сама и ги видях там, стана ми гадно, но все пак останах. След това не сме си писали до преди няколко дни, когато ги питах дали ще дойде тази ваканция и той ми каза не. Днес той и др момиче бяха навън, а аз им звънях и писах те или не ми вдигаха или казваха, че после ще изл. Накрая ги видяхме и отидохме при тях, а те не ни казаха нш и си тръгнаха. След това и ние си тръгнахме, а те се върнаха. Какво му става до онзи ден бяхме почти най- добри приятели, а сега дори не си говорим. Страх ме е че ако го питам ще ми се расърди и ще го загубя завинаги. Не искам да бъда твърде нахална, но той ми беше наистина добър приятел. Какво да направя, да изчакам ли, за да видя какво ще стане или направо да го питам.

FirePenguin
02-01-2016, 17:41
Явно не ти е толкова добър приятел, щом те зарязва, лъже и игнорира... Имал съм подобна случка, просто го остави и ти, с времето ще го забравиш и готово... Няма смисъл да ходиш зад г*за на човек, който не те отразява. Сигурен съм, че един ден ще съжалява, че те е изгубил като приятелка, но такъв е живота. Той сам си го прави, най-вероятно другото момиче с което излиза ревнува от теб и му е казала да не ти говори повече. Това е дори по-зле - той слуша нея, без да мисли за теб. Един е начина - остави го. Имал съм подобна случка, един ден ще съжалява, когато осъзнае глупавата си грешка. А и сте още на 14, не мисли, че приятелите ти сега ще останат такива до живот. Това не е филм.

mincheto
02-04-2016, 08:51
Този не ти е никъв приятел.Не се унижавай,а му тегли една майна...не виждаш ли,че само те използва и си му кошче за душевни отпадъци?

angel_S
02-04-2016, 15:14
Нещата се оправиха... проблема е бил че някой му е казал, че го хр, а не е така наистина. Той ми каза и аз му казах че не го хр... повярва ми, но нз как мога да го обедя 100% въпреки че аз съм му казала истината.... Благодаря Ви все пак за вниманието

mincheto
02-04-2016, 17:53
А и дори да е така и ,и да го харесваш какво лошо има в това невиждам?

FirePenguin
02-04-2016, 18:14
Момчето явно е гадняр и има грешни разбирания за света... жалко, че вече почти всички са такива като него. ;x