PDA

View Full Version : Акне!?!?



Ukn19
02-06-2016, 11:40
Момче на 17 години. Имам проблем.. постоянно ми се появява акне по кожата. Ползвам крема Акне Аут, но не мога да се похваля с ефект. Някой с някакво решение?

Indistinct
02-06-2016, 13:15
Отиди на дерматолог. Ще ти предпише каквото ти трябва според типа кожа и вида акне.

sоlo_
02-06-2016, 13:22
Отиди на дерматолог. Ще ти предпише каквото ти трябва според типа кожа и вида акне.

Аз трябва на психолог нали или на психиатър

baby_baby
02-06-2016, 15:45
Най-добре да отидеш на дерматолог той най-добре знае какво да ти препоръча остави го това акне аут

sоlo_
02-06-2016, 16:49
аз ти препорачфам да се намажеш сас сперда

mincheto
02-08-2016, 11:27
Има си спецялна сапуни за акне пък може да питаш и козметичката си.

mayaaa
02-08-2016, 14:57
За дерматолог проучи мнооого старателно кой е добър в твоя град.
Акне аут пробвай активния лосион - по-силен е от крема.
Разни по-качествени от dm маските, но сигурно си пробвала, пък и трябва да влагаш повече пари за целта.
Другото дарсонвал (питай козметичката си за тази процедура), но не за всяко акне върши работа.

mincheto
02-09-2016, 05:19
mayaaa
Една приятелка така от козметици преди 3г беше станала червена в лицето и не смееше да излезе пред хората.

merilyn85
02-11-2016, 18:28
И аз съм напълно ПРОТИВ козметиците, специално за процедурите свързани с акне, черни точки и т.н....от личен опит знам! Преди две години отидох да ми маха черните точки, което беше 2-3 часа ужасна мъка....направо ад. Само който е изпитал тази процедура знае каква адска болка е. И след това как ми се възпали лицето няма да ви казвам...още обирам последствията. Сто пъти съжалявам, че отидох на козметик...не правете тази грешка!

merilyn85
02-11-2016, 18:32
Можеш да отидеш на дерматолог в частна клиника, хем ще ти обърнат внимание хем ще има файда....но бая парички ти трябват. Ние не сме богати и направо ме болеше сърцето като гледах колко пари пръскат родителите ми...но сега съм много по - добре. Та ако си по заможна отиди направи си някой друг пилинг и някоя друга процедура...ще ти изпишат и качествени продукти. След това ако имаш белези можеш да се подложиш на лазерна процедура и така...

BlauMeise
02-13-2016, 20:56
Всичко е до възрастта, не се притеснявай с годините ще отшуми. Когато си вкъщи можеш да използваш народна медицина за облекчение. Тези козметични средства / Не. Те засилват омазняването, защото изсушават кожата. Някои лекари предлагат антибиотик, при тежка форма на акне. Ако имаш ограничени средства като за първо време посети личния си лекар. Това са моите съвети. И пак не се бой, всичко е преходно.

mayaaa
02-20-2016, 08:54
За черните точки съм ходила десетки пъти на почистване и никога не съм имала проблем след това, нито пък е било 2-3 часа, така че подозирам, че причината е била в точния козметик или в това как си третирала кожата след процедурата. А дарсонвал като цяло е безобидна процедура, поне не е нещо което ще остави рани и такива неща, така че не мисля, че може да навреди особено.

m0nky
02-22-2016, 15:21
Първоначално, трябва да си създадеш ритуал за почистване на лицето. Както си миеш зъбите сутрин и вечер, трябва да придобиеш същия навик и с лицето. Особено ако се гримираш, никога не трябва да си лягаш с грим. Хубаво е да си купиш някакъв основен продукт за почистване, например пяната за почистване на Nivea или на Lòreal, с който да измиваш лицето си сутрин и вечер. След почистване, ползвай някакъв тоник или флорална вода, за успокояване на кожата (аз ползвам розова вода от Био Магазин Зоя, там има и много други флорални води). На мен добре ми действат и peel-off маските на Nivea, прилагани веднъж на две седмици. Веднъж седмично, или през един-два дни, също е добре да ползваш и ексфолиант. Също така веднага щом се прибереш, трябва да изчистиш грима си, например с мицеларна вода, която има страхотен ефект върху кожата. Препоръчвам тази на Био Дерма, или на Гарниер. Голямо влияние върху кожата на лицето има и начина на живот - задължително трябва да пиеш поне 2 литра вода на ден, да се храниш разнообразно, тъй като тялото ти има нужда от различни витамини и други съставки и да получаваш достатъчно сън. Надявам се това да ти помогне. :) Ако не, най-добре е да се посъветваш с дерматолог.

mincheto
02-24-2016, 06:04
Аз всяка вечер си почиствам лицето с тоалетно мляко на Билка.

Carb_Up
02-27-2016, 16:08
Освен, че трябва да се грижиш добре за кожата си.. да я почистваш,хидратираш и ексфолиираш редовно, от огромно значение е и това какво слагаш в тялото си (с какво се храниш , защото рано или късно ти се отразява и външно!). Обърни внимание на храненето си, яж повече плодове и зеленчуци (сурови най-добре, особено зеленолистни ) , изключи всичко мазно, пържено най-вече.. ( забелязала съм от собствен опит, че мазнините влияят зле на кожата ми, както и млечните ( тъй като те съдържат доста мазнини и хормони) .. така, че се опитай да ги намалиш колкото можеш. И пий много вода естествено!!!