PDA

View Full Version : Студио вкъщи



gabrielageorge13
02-06-2016, 19:25
Здравейтеее! Нещо,което доста ме вълнува принципно (а в последно време необичайно много) е как мога да си направя нещо като мини студийце вкъщи? Не ми трябва нещо голямо,искам най-важното,като искам да отбележа,че ще правя кавър песнички,няма да е нещо сериозно. Искам да пробвам просто и за това не ми се ще да влагам твърде много,главно като парични средства,защото може да не ми допане,омръзне,не ми се получи и т.н.,пък ако се получат нещата по-нататъка ще го мисля по-сериозно,ще се оборудвам като хората. Та,ако може някой да ме светне кои са основните работи,които ще са ми нужни,ореантировачно парите и съветчета, едно-друго. Много ви благодаря предварително,че се занимавате с неосведомената ми душица!

LoadRunner
02-06-2016, 19:42
най-важно шумоизолация на стаята
че на хората им е писнало от грачещи откачалки и лаещи кучета по апартаментите
все пак който си е избрал да живее в блок ще се съобразява с някои норми
знаеш ли колко талантливи барабанисти са си останали неизвестни защото живеят в блок със съседи

RapExotic
02-07-2016, 18:45
Здравей,
за да си направиш домашно студио са ти нужни основно няколко неща:
Микрофон, смесител към който да включиш микрофона, компютър с подходящ софтуер за запис и обработка, помещение в което да записваш.

Първо за микрофона: За да записваш качествен звук ти трябва студиен (кондензаторен) микрофон. Разнообразие на такива микрофони има много, най-евтиния за който се сещам е този http://www.musicworld.bg/bg/m_20000/i_15635/f_1508/BEHRINGER_C_1.html и е около стотина лева.

Второто, което ти трябва е смесител (или подходяща звукова карта), чрез която да включиш микрофона към компютъра. Най-евтиния вариант, за който се сещам е този смесител http://www.musicworld.bg/bg/m_20000/i_42562/f_2778/BEHRINGER_Xenyx_Q502_USB.html и струва около 120лв.

За компютъра и софтуера, който ще ти трябва мисля, че като за начало биха ти свършили робота програми като Audacity, VirtualDJ и FLStudio. Има ги безплатно в интернет и можеш да си ги инсталираш.

Относно помещението - хубаво е да имаш помещение със специална звукова изолация, но тя е доста скъпа и като за начало би могла да записваш някъде, където няма много мебели и най-вече завеси. Важното е акустиката да е добра и да няма много шумове, тъй като тези микрофони са доста чувствителни и най-малкия шум, като примерно перката на охлаждането на компютъра би влошил качеството на записа.

Други неща, които ще ти трябват са:
Кабелче за микрофона, тъй като то не върви заедно с микрофона и трябва да го купиш отделно. Струва около 10лв.
Стойка за микрофон, тъй като тези микрофони не могат да се държат в ръка по време на запис. За стойка можеш да приспособиш нещо, тъй като такава струва около 50лв.
Поп-филтър, който се поставя пред микрофона, за да няма смущения от дъха ти по време на изпълнение. Такъв също можеш да си направиш сама. Потърси из интернет как. Иначе оригинален такъв струва около 25лв.

До тук най-евтиния ти вариант, ако купуваш всичко ново е около 250лв.