PDA

View Full Version : Пиърсинг



divergent
02-07-2016, 13:34
Обмислям да си направя пиърсинг на хрущяла, хеликс мисля, че се нарича. четох обаче много противоречиви мнения - не трябва да се прави с пистолет, в ухото имало много нервни окончания и можело да си засегна нещо... В същото време познавам много хора с пиърсинг там и никой не е умрял още. :д Ако можете да ме просветлите малко за рисковете ако има такива, каква грижа точно изисква и всичко, което ви хрумне и може да ми е от полза. :)

Mickey G.
02-11-2016, 12:31
Аз имам индъстриал и хеликс. Индъстриала ми го правиха с абокат, а хеликса с пистолет. По принцип знам, че навсякъде, където искаш да имаш пиърсинг трябва да ти го правят с абокат, защото представи си, тръгнат да ти дупчат носа с пистолет и нещо заяде и се заклещи това чудо в носът ти... ужас голям. Хрущяла би могъл да се счупи, ако се пробиеш с пистолет, но това се случва рядко и се радвам, че на мен не ми се случи. Но не поемай такъв риск ;д .. Като отиваш да се пробиваш, поискай с абокат. Кофти е спането после, аз година и малко повече не можех да спя на дясната страна заради обецата, там наистина зараства меееега бавно. Грижата не е кой знае колко сложна, чистиш със спирт (точно какъв беше не помня) и се мажеш с каквото ти кажат. По принцип повечето ти препоръчват гентамицин, но аз не съм доволна от него .. както и да е, щом ти харесва, направи го :3

tori
02-11-2016, 16:03
В пиърсинг студио и със игла за пиърсинг. Пак казвам за десети път тия дни - следиш дали ще извади нова, неизползвана игла, която да извади от неразопакована единична опаковка за игли пред теб. Чистиш с физиологичен разтвор, спирта изсушава кожата и дупката. Ако имаш проблем като инфекция, антибиотична паста максимум 7 дни. Не връткаш като луда, само като накапеш разтвор врътваш лекичко, за да изчисти, ако има нещо залепнало. Можеш да си купиш и занесеш твоя обеца, но с ясното съзнание, че трябва да си искаш да я почисти МНОГО добре, както и да гледаш самата обеца да е свободна. Ще вземеш да се подуеш и с някоя тесничка ще е тегавиня. Не сменяш обеци първите 4-5 месеца - зараства бавно и бавно се оформя дупката. Другодругодруго... А, да, внимаваш със заплитането на косата. Първите няколко дни можеш да мацваш по малко вазелинец отгоре и долу на дупката, за да не влизат вода и козметика, че ще щипе. И това е май.
А, и подбери добре човека и студиото, че има много неграмотници. И при лекари, сестри и козметички НЕ ходиш - техните работи са съвсем различни от пиърсинга.

divergent
02-11-2016, 19:43
мен най-много ме притеснява инфекцията, втората дупка на ухото я правих при козметичка, инфектира се и набра. на един приятел точно на хрущяла му се възпали, на братовчедката пистолета ѝ заял на ухото, нервни окончания имало, опасни точки... но пък знам също, че ухото е като бебешки ембрион и където пробиеш, там атакуваш. главата на бебето е в долната мека част, хрущяла горе е задника, демек това пробивам... :D

BadAss
02-12-2016, 23:33
като цяло другите ти го казаха, единственото което мога да добавя и в случая да потретя - хрущял не дупчиш с пистолет. в никакъв случай.

divergent
02-13-2016, 15:58
на много места го срещнах това, че не трябва с пистолет, а в същото време е масова практика... много лошо ако не си информиран и идеш да я свършиш тая глупост. а с абокат не е ли зверска болка? :D иначе днес си взех от джъмбо едни полу-халкички точно за хрущяла, но се носят без да имаш дупка. ще си ги понося малко и ако наистина ми хареса как стои и го искам, ще се дупча. :)

BadAss
02-13-2016, 16:47
ами как да ти кажа, един семеен приятел е хирург и се е нагледал на натрошени уши и носове от пиърсинги правени с пистолет.. най-фрапантния му случай беше обеца на пъпа, правена с пистолет, в следствие на която долната част на кожата на пъпа се беше откъснала, тъй че си прави извода :D

divergent
02-13-2016, 16:57
неслучайно се казва пистолет, опасно оръжие е... :D