PDA

View Full Version : ИТ специалист



stalker681
02-08-2016, 11:19
Здравейте за ИТ специалист какво образование ми трябва

стигали ми да знам Английски и да съм на много добро ниво с компютрите

sоlo_
02-08-2016, 13:16
асам специалист по педалите щот съм педал

stalker681
02-08-2016, 17:12
добре знам че си такъв моля само сериозни

dimitar_ak
02-08-2016, 19:05
Средно в някое от специализираните училища или висше в СУ или ТУ. Само с уверението "много ги знам компютрите" никой няма да те наеме на работа. Другият път е сертифициране по някоя от официалните програми, където пак си е доста учене и не малко пари за курсовете.

stalker681
02-09-2016, 05:21
Средно в някое от специализираните училища или висше в СУ или ТУ. Само с уверението "много ги знам компютрите" никой няма да те наеме на работа. Другият път е сертифициране по някоя от официалните програми, където пак си е доста учене и не малко пари за курсовете.

а за това специализирано училище с какъв БАЛ трябва да съм ?

dimitar_ak
02-09-2016, 06:38
http://www.elsys-bg.org/admission/campaign/

Dwyd96
02-09-2016, 07:40
Здравейте за ИТ специалист какво образование ми трябва


Ами основно образование... Всъщност можеш и с начална степен... Даже дори не е нужно да си образован -.-... ИДИОТ.

Сега сериозно.. Ако си толкова ниско интелигентен, че да не се сетиш какво образование ти трябва, ти препоръчвам да станеш дюнерджия.... Всъщност и това е много квалифициран труд за теб...

Dwyd96
02-09-2016, 09:20
http://www.elsys-bg.org/admission/campaign/

Защо му го причиняваш :D

stalker681
02-09-2016, 10:28
http://www.elsys-bg.org/admission/campaign/

мерси

Животно
02-09-2016, 12:22
Ами основно образование... Всъщност можеш и с начална степен... Даже дори не е нужно да си образован -.-... ИДИОТ.

Сега сериозно.. Ако си толкова ниско интелигентен, че да не се сетиш какво образование ти трябва, ти препоръчвам да станеш дюнерджия.... Всъщност и това е много квалифициран труд за теб...

това си е изкуство

Dwyd96
02-09-2016, 17:13
това си е изкуство

Да си дюнерджия ли? Сетих се, затова му казах, че и затова не става.

Blockhead
02-09-2016, 19:26
Трябва ти докторантура от университета в Уелс за заплата от 1000+ лв

MaGuSs
02-14-2016, 22:04
Всъщност ИТ специалист е много обширно понятие. Трябва да си зададеш въпроса към какво точно трябва да се специализираш в ИТ сферата, защото един човек няма как да знае всичко...

Под ИТ специалист може да се има предвид много неща:
1. Системен програмист
2. Приложен програмист
3. Системен администратор
4. Администратор на данни
5. Уеб програмист
6. Хардуерен специалист
7. Уеб дизайнер
8. Оператор/Техник


Като на върха на пирамидата са системните програмисти. Те пишат на езици за разработка на ниско ниво. И тука не говоря за програмиране на микропроцесори - да от там се започва, но на един системен програмист работата му е да пише кернели за операционни системи, самите операционни системи и програми за тях.

Приложните програмисти са по-специализирани от към езиците на високо ниво - програми за операционни системи, игри и т.н.

Задачата на системните администратори може би е най-трудна. Трябва да разбират от най-много неща. Изграждане на интернет мрежи, управлението на интернет мрежите, сървъри, дата центрове, управление на сървърни операционни системи, работа с потребителски програми, електротехника и т.н. ...

Уеб програмистите се делят на два вида - бекенд и фроненд програмисти. На бекенд-а работата му е да изгражда ядрото на някой сайт. Да прави динамичната част на всеки сайт, да може да работи с база данни. Тука езиците за тези цели са от порядъка на 15 езика и фронтенд- да може да изгражда визуалната част на един уебсайт - езиците са около 5, но системите са от порядъка на 10 и той, трябва да знае поне 3-4 на изуст от тях... Всеки един уебпрограмист трябва да бъде специализиран или като фронтенд или като бекенд, но да разбира и част от работата на другия вид.

Хардуерния специалист мисля, че се подразбира.

Уеб дизайнера трябва да бъде доста креативен, за да може да създава уникални темплейти и визия за даден сайт.

Оператора му е ясна работата - да опъва кабелите на телекомуникационни компании и т.н.


Аз съм студент 2ри курс в ВВМУ със специалност Информационни и Комуникационни технологии в морската индустрия. Тази специалност е тясно специализирана към Системното администриране /системни администратори/ и малко към системните програмисти. В обучението са включени и лекции от сертификационното обучение на CISCO, за което си плащаме само сертификационния изпит, без да плащаме самите курсове.


Иначе не, за ИТ специалист не се изисква никакво образование, а само умения, които трябва да можеш да докажеш, но винаги една диплома и сертификати са в голям твой плюс пред всеки един работодател :) Английския не ти трябва толкова много във работата, отколкото да можеш да го разбираш, докато се учиш. То всъщност всеки един ИТ специалист се учи докато го работи това. Заключението за езика е - по принцип не ти трябва, на практика е силно препоръчителен, за да бъдеш един добър ИТ специалист.


На кратко толкова за ИТ специалист. Да си инженер ИТ е друга работа. Бих обяснил, само ако ме попиташ...