PDA

View Full Version : Помощ, пада ми косата !!!



Trollla23
02-10-2016, 08:46
Така... Момче на 13 години съм.. Вдигам си косата с лак за коса и гел както и сешоар .. Това беше в продължение на 3 месеца ( всеки ден )..Но обаче, вчера докато стоях в час и правих тест, като си дръпнах съвсем леко косъм от косата той пада.. Някой път като хвана към 5-6 косъма, като ги дръпна леко- те падат... Притеснявам се, понеже преди да използвам тези тъпотии косата ми беше по-здрава и не падаше толкова лесно.. Дълга е около 10 сантиметра... Моля, някой да помогне, ще съм му много благодарен

tori
02-10-2016, 10:09
Спри да ползваш стилизиращи продукти и сешоар, промени си храненето също така и може да си скъсиш косата докато се пооправи. А, и шампоан с хинин би бил добро решение, купува се от аптеката и е в диапазона 3-4-5 лева доколкото помня. Или тия за косопад на Здраве Актив, за тях също има добри отзиви.
И е края на зимата, ако вземеш някакви комплексни витамини, ще видиш цялостен резултат, а не само в косата. Бирената мая е възможно най-глупавото и евтиното, от което определено има ефект И върху косата ми. А това го казвам в качеството си на човек с редовно боядисвана и суха коса, който на къпане хвърля обикновено по една шепа козинка. Въобще, витамините по никакъв начин няма да ти навредят. Само че те се ползват в комбинация със относително качествено и разнообразно хранене и НЕ са негов заместител. Можеш да поговориш с някой лекар/фармацевт за маята, ако не си сигурен., макар да не е с някакво предписание. Зъболекаря ми след всеки контролен преглед ми напомня да си направя един курс, за да се позасили организма изцяло.

kaRamella
02-10-2016, 11:13
Това е от гела то е ясно. Откажи се от него.