PDA

View Full Version : Атеисти или вярващи?



krastata
02-10-2016, 13:11
Какъв сте? Попълнете анкетата по горе.

solo_
02-10-2016, 17:50
Аз гласувах.
а ти какъв си ?

krastata
02-10-2016, 22:46
Атеист

solo_
02-11-2016, 07:40
Само защото няма доказателства за съществуването на нетаща , това не означава че ги няма

inewton
02-11-2016, 10:08
Защо атеист? На какво се уповаваш тогава? На науката?

Dwyd96
02-11-2016, 10:40
Защо атеист? На какво се уповаваш тогава? На науката?

Защо пък трябва да се уповава на нещо друго освен себе си?
За мен, религията е нужна на човек до момента в който не започне да вярва в себе си..

Иначе по темата : Агностик

inewton
02-11-2016, 11:05
Защо пък трябва да се уповава на нещо друго освен себе си?
За мен, религията е нужна на човек до момента в който не започне да вярва в себе си..

Защото в даден момент от съществуването си повечето хора си задават въпроси- "Вечна и безгранична (т.е. без начало и край във времето) ли е Вселената?"; "Ако не е безгранична, как и от кого/какво е създадена?"; "Откъде идва всичката тази енергия?"; "Как се е зародил животът?"; "Има ли живот след смъртта на тялото?"... Науката все още е млада да даде отговори на тези въпроси. Единственото, дали вярно или погрешно, което имаме е религията, която дава тези отговори. Всеки сам избира дали да вярва или не.

Атеизъм не означава да вярваш в себе си, атеизмът е отхвърляне на Бог с отвъдрелигиозни доводи.

Агноститицизмът е за хората, които не търсят отговори на горепосочените въпроси.

Dwyd96
02-11-2016, 11:25
Ако сметнем че поради липсата на доказателства, написаното в библията (книга ) е вярно, дай да отидем и в Хогуортс..
Не съм казал, че атейзмът е да вярваш в себе си, просто изразих мнението си за религията.. За мен религиозният фанатизъм и атеизмът са две крайности към които човек не трябва да прибягва...
За мен агностицизмът е един вид "златната среда" между религията и науката...(Слабият агностицизъм разбира се )

inewton
02-11-2016, 11:39
Аз вече съм бил в Хогуортс. :D

Логически погледнато, Библията използва аксиоматичен метод. Приема, че Бог е вечен, всемогъщ, несътворен... и оттам изгражда цялата "теория" за Него. Каква е разликата между аксиомата за успоредни прави и аксиомите за Бог?

krastata
02-11-2016, 11:49
Само защото няма доказателства за съществуването на нетаща , това не означава че ги няма

По тая логика и еднорозите не са доказани, че съществуват, но не значи, че ги няма?!?

krastata
02-11-2016, 11:57
По принцип уважавам хората и в това, че са направили своя избор да вярват в божественото и не се меся, не искам да ги разубеждавам, защото от личен опит знам, че и без това няма как да успея да постигна нищо. Особено, ако споря с фанатици...тогава нещата загрубяват и просто съм се абстрахирал. Иначе спирам да уважавам такива хора, които искат да наложат религията си и влизат в личното ми пространство...Разбира се това не значи, че уважавам и религията...както се казва уважението се заслужава, а тя не е направила нищо, с което да го заслужи - точно обратното. Това че не вярвам в бог не значи, че се уповавам напълно на науката. Но тя специално е заслужила уважението ми и "вярвам" в нея. Иначе много неща са обяснени и доказани десетки пъти от науката...като например някои от въпросите, които inewton зададе. Просто някои хора не приемат факти, защото опровергават доста простотии в библията. Плюс, това че някой има доста въображение и са написали книга за това, не значи, че е вярна. Дори и да даваше единствените отговори, пак не я прави източник на информация или история като цяло.

Dwyd96
02-11-2016, 12:01
Аз вече съм бил в Хогуортс. :D

Логически погледнато, Библията използва аксиоматичен метод. Приема, че Бог е вечен, всемогъщ, несътворен... и оттам изгражда цялата "теория" за Него. Каква е разликата между аксиомата за успоредни прави и аксиомите за Бог?

Тъй като си привържаник на теорията на относителността ще ти задам един въпрос?...
Какво наричаме студ?

krastata
02-11-2016, 12:03
Доста вярващи са ми казвали "Докажи, че бог не съществува"....което е напълно малоумно. Не е моя работа да докаже, че нещо не съществува, тъй като е невъзможно. Все едно да ви кажа "Докажете, че ЛСЧ не съществува"...айде де. Ваша работа е да докажете вярванията си, но това е парадоксално, тъй като няма да бъдат вярвания, а факти. Ето разликата между науката и вярата - науката е подкрепена с факти, доказателства и куп информация, а религията се уповава на отричането на факти и подкрепянето на безпочвени детски приказки и сляпа вяра в нещо, което си мислят, че съществува.

Dwyd96
02-11-2016, 12:08
Доста вярващи са ми казвали "Докажи, че бог не съществува"....което е напълно малоумно. Не е моя работа да докаже, че нещо не съществува, тъй като е невъзможно. Все едно да ви кажа "Докажете, че ЛСЧ не съществува"...айде де. Ваша работа е да докажете вярванията си, но това е парадоксално, тъй като няма да бъдат вярвания, а факти. Ето разликата между науката и вярата - науката е подкрепена с факти, доказателства и куп информация, а религията се уповава на отричането на факти и подкрепянето на безпочвени детски приказки и сляпа вяра в нещо, което си мислят, че съществува.

Краста и на теб ще ти задам подобен въпрос?
Същесвува ли студът?

inewton
02-11-2016, 12:08
Иначе много неща са обяснени и доказани десетки пъти от науката...като например някои от въпросите, които inewton зададе. Просто някои хора не приемат факти, защото опровергават доста простотии в библията.

Какви отговори?

inewton
02-11-2016, 12:11
Тъй като си привържаник на теорията на относителността ще ти задам един въпрос?...
Какво наричаме студ?
Ето какво казва гугъл: "Време, когато температурата на въздуха е ниска; студено време."
Друг е въпросът какво означава ниска температура, спрямо какъв еталон се определя и т.н.

krastata
02-11-2016, 12:14
Отсъствие на топлина е студът...както и тъмнината е отсъствие на светлина...е, и

mincheto
02-11-2016, 12:15
Вярваща съм.

krastata
02-11-2016, 12:15
Какви отговори?

Нужно ли е да ти отговарям? Мисля, че и сам се досещаш

krastata
02-11-2016, 12:17
Тааа....какво за студа

inewton
02-11-2016, 12:18
Отсъствие на топлина е студът..е, и

Според термодинамиката едно тяло и при -90 °C пак излъчва "топлина". Ама на теб май ще ти е студено при такава температура, нищо, че има топлина.

solo_
02-11-2016, 12:18
По тая логика и еднорозите не са доказани, че съществуват, но не значи, че ги няма?!?

Питай каката на форума (dreamwalker) тя е всезнайка и знае много , много е образована и ще ти отговори на всеки един въпрос, всеки един...

krastata
02-11-2016, 12:24
Питай каката на форума (dreamwalker) тя е всезнайка и знае много , много е образована и ще ти отговори на всеки един въпрос, всеки един...

Това че ще ми отговори на всеки възможен въпрос..прави ли отговорите и правилни? Плюс, че просто се интересувах колко от вас са вярващи и колко не. Не исках да влизам в спорове и дебати...та чак почнахме да говорим за студ, термодинамика и еднорози..но така и предполагах, че ще стане. В 80% от случаите съм забелязал, че вярващите веднага започват да разпитват човек, като узнаят, че е атеист "защо не вярва в бог"

krastata
02-11-2016, 12:26
Според термодинамиката едно тяло и при -90 °C пак излъчва "топлина". Ама на теб май ще ти е студено при такава температура, нищо, че има топлина.

Като за начало.....не съм измислил аз тази хипотеза, че да задаваш въпроса на мен, плюс питат ме - отговарям

solo_
02-11-2016, 12:27
Всеки нейн отговор е правилен и логичен.

krastata
02-11-2016, 12:27
Всеки нейн отговор е правилен и логичен.

......за теб

Dwyd96
02-11-2016, 12:29
Всъщност, в съответствие със законите на физиката студ не съществува. Това, което възприемаме като студ е всъщност отсъствието на топлина в дадено тяло. Като пълно отсъствие на топлина в едно тяло е приета абсолютната нула.(която напрактика е непостижима). Но въпреки това хората са измислили думичката студ и с нея описват нещо което за науката съществува само на теория, но за останалите и на практика (студеното време).

Същото е и с думичката Бог.. Във времената когато хората не са успявали да си обяснят нещата от природата са въвели думата Бог като първоизточник на абсолютно всичко, което не могат да си обяснят.. И тази дума ще присъства винаги в човешкия речник, тъй като човек никога няма да може да познае цялата заобикаляща го вселена. А дори и да успее, той ще продължава да си задава още и още въпроси, тъй като любопитството е характерно за всеки един развит организъм...
Това което искам да ти кажа е, че човек създава Бог а не обратното..

solo_
02-11-2016, 12:32
......за теб

Защо не вярваш в dreamwalker ? Над всички нас е.

krastata
02-11-2016, 12:32
Всъщност, в съответствие със законите на физиката студ не съществува. Това, което възприемаме като студ е всъщност отсъствието на топлина в дадено тяло. Като пълно отсъствие на топлина в едно тяло е приета абсолютната нула.(която напрактика е непостижима). Но въпреки това хората са измислили думичката студ и с нея описват нещо което за науката съществува само на теория, но за останалите и на практика (студеното време).

Същото е и с думичката Бог.. Във времената когато хората не са успявали да си обяснят нещата от природата са въвели думата Бог като първоизточник на абсолютно всичко, което не могат да си обяснят.. И тази дума ще присъства винаги в човешкия речник, тъй като човек никога няма да може да познае цялата заобикаляща го вселена. А дори и да успее, той ще продължава да си задава още и още въпроси, тъй като любопитството е характерно за всеки един развит организъм...
Това което искам да ти кажа е, че човек създава Бог а не обратното..

Съгласен съм....напълно

Животно
02-11-2016, 12:33
Всъщност, в съответствие със законите на физиката студ не съществува. Това, което възприемаме като студ е всъщност отсъствието на топлина в дадено тяло. Като пълно отсъствие на топлина в едно тяло е приета абсолютната нула.(която напрактика е непостижима). Но въпреки това хората са измислили думичката студ и с нея описват нещо което за науката съществува само на теория, но за останалите и на практика (студеното време).

Същото е и с думичката Бог.. Във времената когато хората не са успявали да си обяснят нещата от природата са въвели думата Бог като първоизточник на абсолютно всичко, което не могат да си обяснят.. И тази дума ще присъства винаги в човешкия речник, тъй като човек никога няма да може да познае цялата заобикаляща го вселена. А дори и да успее, той ще продължава да си задава още и още въпроси, тъй като любопитството е характерно за всеки един развит организъм...
Това което искам да ти кажа е, че човек създава Бог а не обратното..

плюсчи

golemiq_korab_minava
02-11-2016, 12:38
От един филм, ще ви задавам въпрос.

Обичате ли майка си? Или братята си, всеки квото има..


Докажете.

Да не вярваш, че има нещо повече от нас? Да вярваш, че всичко се е пръкнало от нищото и цялата еволюция, цялата вселена съществува от само себе си, без никаква по-висша сила, без никакъв разум, без вечна енергия, без уникална трансформация на материята..... Това означава, че сме много примитивни същестества.


Всеки трябва да има правилна вяра. Вяра се нарича, именно защото НЕ ЗНАЕМЕ какво е. Когато разбереш какво е, то тогава ще изгубиш и вярата си, нали? Какво ще стане, ако всички разберем смисълът на живота С ДОКАЗАТЕЛСТВА? Ще си намерим други алтернативи, в които вярваме. Или ще умрем.

Да вярваш в себе си, това не е достатъчно. Не може личността да се поставя над всичко, защото тя не е съвършенна. Кой си ти, че да вярвам в теб? Кой съм аз, че да вярвам само в себе си? Вярвайте и в колективното. Нещо така изгубено в Западната цивилизация. Вярвайте в извънземните.

Животно
02-11-2016, 12:41
аз в извънземни вярвам

Dwyd96
02-11-2016, 12:49
От един филм, ще ви задавам въпрос.

Обичате ли майка си? Или братята си, всеки квото има...
Разбира се...

krastata
02-11-2016, 12:50
От един филм, ще ви задавам въпрос.

Обичате ли майка си? Или братята си, всеки квото има..


Докажете.

Да не вярваш, че има нещо повече от нас? Да вярваш, че всичко се е пръкнало от нищото и цялата еволюция, цялата вселена съществува от само себе си, без никаква по-висша сила, без никакъв разум, без вечна енергия, без уникална трансформация на материята..... Това означава, че сме много примитивни същестества.


Всеки трябва да има правилна вяра. Вяра се нарича, именно защото НЕ ЗНАЕМЕ какво е. Когато разбереш какво е, то тогава ще изгубиш и вярата си, нали? Какво ще стане, ако всички разберем смисълът на живота С ДОКАЗАТЕЛСТВА? Ще си намерим други алтернативи, в които вярваме. Или ще умрем.

Да вярваш в себе си, това не е достатъчно. Не може личността да се поставя над всичко, защото тя не е съвършенна. Кой си ти, че да вярвам в теб? Кой съм аз, че да вярвам само в себе си? Вярвайте и в колективното. Нещо така изгубено в Западната цивилизация. Вярвайте в извънземните.

Пак казвам аз не "вярвам" в еволюцията...аз знам за нея, само като го прочетох и си представих каква фанатична глупост ще е останалата част...no offence

inewton
02-11-2016, 12:51
Същото е и с думичката Бог.. Във времената когато хората не са успявали да си обяснят нещата от природата са въвели думата Бог като първоизточник на абсолютно всичко, което не могат да си обяснят.. И тази дума ще присъства винаги в човешкия речник, тъй като човек никога няма да може да познае цялата заобикаляща го вселена. А дори и да успее, той ще продължава да си задава още и още въпроси, тъй като любопитството е характерно за всеки един развит организъм...

Бог е субстанция. Не е нужно да е точно като описания в Библията (а и както знаем в нея има много метафори и алегории). Човекът и Бог не познава напълно. Никой не го е виждал, нито го е чувал. Няма как да сме сигурни дали е с човешки образ, дали е енергия, съзнание и прочее. Но някои хора вярваме в Него, дали за да се отървем от търсенето на отговори на някои фундаментални въпроси, дали заради стремежът си да не признаем, че не знаем някои неща, не мога да отговоря.

Това което искам да ти кажа е, че човек създава Бог а не обратното..
Велики умове като Фойербах и Фройд също са изказвали тази хипотеза. Но това не означава, че тя е единствена и правилна. Става въпрос за философия, където един въпрос има много отговори. А човекът като свободно същество сам си избира кой отговор да приеме за правилен (или поне приемлив).

golemiq_korab_minava
02-11-2016, 12:54
аз в извънземни вярвам

Но това няма да те спре да убиеш милиони хора с ясната вяра, че правиш нещо правилно.

Същото го обяснявах и на доктора. Светът е многостранен, не се крепи на една идеология, не се крепи на 1 мозък.

Религията, библията, корана.. много от вас мислят, а и може да са прави, че са измислица, нужна за контрол над масите.

И когато говорим за днес, излиза, че съвременния човек едва ли не бил осъществил по-добър начин на управление, науката била много добре се развила..... Напротив. Туй, което 1939 година избухва е закономерност в науката. Науката сама не стига. Тя само констатира случващото се, но досега не е променила коренно хората.

Масите са длъжни да вярват в нещо, бъдейки в единство. А днес в какво вярваме? Къде е същонстта ни? Изгубели сме Вярата, а с нея и корените ни. Обезличени сме.

golemiq_korab_minava
02-11-2016, 12:54
Разбира се...

Е докажи де?

defender
02-11-2016, 12:54
абе, в анкетата що няма атеисти, колко сте смотани, раздел на изостанали вЕрууищи сбръчкани бабички от 18 век.

бъдете модерни атеисти ве.

defender
02-11-2016, 12:56
слагам ви печат 666 на всички, ае ревете ся.

golemiq_korab_minava
02-11-2016, 12:57
Пак казвам аз не "вярвам" в еволюцията...аз знам за нея, само като го прочетох и си представих каква фанатична глупост ще е останалата част...no offence

Ти знаеш за една добре развита теория. И вярвам в нея. Не те карам да вярваш на всяка религия, или че сме на 6000 години.

Dwyd96
02-11-2016, 12:57
А тази "субстанция" как се е появила ? Аки приемем че тя се е появила от нищото, същото може да направим и за вселената.

И да доста съм повлиян от екзистенциализма.. Както и от Фройд.

Dwyd96
02-11-2016, 12:59
Е докажи де?

Ако се налага да го доказвам значи имам съмнения....

krastata
02-11-2016, 13:01
Ти знаеш за една добре развита теория. И вярвам в нея. Не те карам да вярваш на всяка религия, или че сме на 6000 години.

Малко се разминаваме тук...сега не уточни атеист/ка, агностик/чка или вярващ/а си? Защото не мога да разбера

inewton
02-11-2016, 13:03
А тази "субстанция" как се е появила ? Аки приемем че тя се е появила от нищото, същото може да направим и за вселената.

И да доста съм повлиян от екзистенциализма.. Както и от Фройд.

А аз да не съм казал, че не е възможно? Просто използвам думата Бог поради липса на по- подходяща. Ако приемем Вселената за Бог, да, тя изпълнява критериите за Бог.

Аз пък съм повлиян от Паскал, Нютон, Айнщайн... За теб може техните възгледи да не са правилни, но това не ги прави задължително таквива.

golemiq_korab_minava
02-11-2016, 13:04
Ако се налага да го доказвам значи имам съмнения....

Ха, и аз как да разбера, дали казваш истината? Никакви факти.

golemiq_korab_minava
02-11-2016, 13:05
Малко се разминаваме тук...сега не уточни атеист/ка, агностик/чка или вярващ/а си? Защото не мога да разбера

Да си Вярващ, не означва, че трябва да си силно религиозно вярващ.

espаdа
02-11-2016, 13:06
6te gori6 w ada, dwyd96!

solo_
02-11-2016, 13:07
6te gori6 w ada, dwyd96!

Той си е за там...

Ела на скайпа да ти пратя една снимка... :)

defender
02-11-2016, 13:07
тва да си агностик, означава да си най-големия лицемерен страхопъзел, не искам да имам приятели агностици, тва са психически болни нагаждачи.

espаdа
02-11-2016, 13:09
тва да си агностик, означава да си най-големия лицемерен страхопъзел, не искам да имам приятели агностици, тва са психически болни нагаждачи.

ti satanist li si?

defender
02-11-2016, 13:10
^амида666

Dwyd96
02-11-2016, 13:12
6te gori6 w ada, dwyd96!

Мисля че след като се отказах да общувам с глупаци си разбрал че и с теб няма да общувам но явно си глупав и трябва да ти го кажа персонално.. НЕ СИ МИ ИНТЕРЕСЕН, НЯМАМЕ ОБЩА ТЕМА ЗА РАЗГОВОР, НЕ ТЕ ХАРЕСВАМ, НЕИСКАМ ДА ОБЩУВАМ С ТЕБ

п.п Айнщайн също е бил агностик... Но въпреки това не бих привл твърденията му по темата...
Но все пак сам каза че човек в свободен да избвре на правдоподобната за него теория..

espаdа
02-11-2016, 13:13
^амида666

6te gori6 w ada po zapowed na gospod i dqwolyt 6te te 4uka otzad cqla we4nost

espаdа
02-11-2016, 13:13
Мисля че след като се отказах да общувам с глупаци си разбрал че и с теб няма да общувам но явно си глупав и трябва да ти го кажа персонално.. НЕ СИ МИ ИНТЕРЕСЕН, НЯМАМЕ ОБЩА ТЕМА ЗА РАЗГОВОР, НЕ ТЕ ХАРЕСВАМ, НЕИСКАМ ДА ОБЩУВАМ С ТЕБ

п.п Айнщайн също е бил агностик... Но въпреки това не бих привл твърденията му по темата...
Но все пак сам каза че човек в свободен да избвре на правдоподобната за него теория..

duhai we wyzduhar :D:D:D

Dwyd96
02-11-2016, 13:14
Ха, и аз как да разбера, дали казваш истината? Никакви факти.

А защо ми е ти да разбираш... Не трябва ли хората които обичам да го разберат...

defender
02-11-2016, 13:16
6te gori6 w ada po zapowed na gospod i dqwolyt 6te te 4uka otzad cqla we4nost
що ме заплащваш ве, ти да не си някаква религиозна мутра, фейс контрол на рая.

нЕма ми говориш така сатанински.

sоlo_
02-11-2016, 13:16
ей тия двамата простаци всяка тема трябва да развалят, ето затова призивът ми е да не се общува с тях, inewton i dwyd са първите просветлени !

espаdа
02-11-2016, 13:17
А защо ми е ти да разбираш... Не трябва ли хората които обичам да го разберат...

Prof. dwyd96 ne se 4uwstwa dlyjen da dokazwa liubowta si na korabi kato teb!!!

Dwyd96
02-11-2016, 13:17
тва да си агностик, означава да си най-големия лицемерен страхопъзел, не искам да имам приятели агностици, тва са психически болни нагаждачи.

Да си глупак е по-лошо. Но ти сигурно вече знаеш..

espаdа
02-11-2016, 13:18
Да си глупак е по-лошо. Но ти сигурно вече знаеш..

zabiwka!!! prof. dwyd96 dnes e opasen!

inewton
02-11-2016, 13:21
п.п Айнщайн също е бил агностик... Но въпреки това не бих привл твърденията му по темата...
Но все пак сам каза че човек в свободен да избвре на правдоподобната за него теория..

Агностик? Не че съм специалист по темата, но не откривам агностицизъм в следните цитати:
"И все пак, различията между евреите и християните не бяха ли преувеличени от фанатици и от двете страни? Всички ние живеем под благоволението на Бога и притежаваме почти еднакви духовни способности. Евреин или неевреин, роб или свободен - всички ние принадлежим на Бога."
"Колкото по-дълбоко човек прониква в тайните на природата, толкова по-голяма става неговата почит към Бога."
"Всеки, който се занимава сериозно с наука, постепенно се убеждава, че един Дух се проявява в законите на Вселената; Дух, Който е безкрайно по-могъщ от духа на човека и пред лицето на Когото ние, с нашите скромни възможности, трябва да се смирим. По този начин научните изследвания водят към едно специфично религиозно чувство, което е твърде различно от наивната религиозност."
Сигурно е, че една увереност в разумността и познаваемостта на света, увереност, която е сродна с религиозното чувство, стои в основата на всяка научна дейност от по-висок ранг.
Тази твърда вяра, която е обвързана с едно дълбоко чувство - вярата в един Върховен Разум, който разкрива себе си в сетивния свят, всъщност изразява моята представа за Бога."

Dwyd96
02-11-2016, 13:22
Агностик? Не че съм специалист по темата, но не откривам агностицизъм в следните цитати:
"И все пак, различията между евреите и християните не бяха ли преувеличени от фанатици и от двете страни? Всички ние живеем под благоволението на Бога и притежаваме почти еднакви духовни способности. Евреин или неевреин, роб или свободен - всички ние принадлежим на Бога."
"Колкото по-дълбоко човек прониква в тайните на природата, толкова по-голяма става неговата почит към Бога."
"Всеки, който се занимава сериозно с наука, постепенно се убеждава, че един Дух се проявява в законите на Вселената; Дух, Който е безкрайно по-могъщ от духа на човека и пред лицето на Когото ние, с нашите скромни възможности, трябва да се смирим. По този начин научните изследвания водят към едно специфично религиозно чувство, което е твърде различно от наивната религиозност."
Сигурно е, че една увереност в разумността и познаваемостта на света, увереност, която е сродна с религиозното чувство, стои в основата на всяка научна дейност от по-висок ранг.
Тази твърда вяра, която е обвързана с едно дълбоко чувство - вярата в един Върховен Разум, който разкрива себе си в сетивния свят, всъщност изразява моята представа за Бога."

Сам казва че е такъв в писмо до Берковиц.

defender
02-11-2016, 13:23
Да си глупак е по-лошо. Но ти сигурно вече знаеш..

ох, какво остроумие, ами доУбре, айде. затапи ме чойвек. Поздравявам те, имаш 666 талант.

golemiq_korab_minava
02-11-2016, 13:23
А защо ми е ти да разбираш... Не трябва ли хората които обичам да го разберат...

аз съм субкета, вие сте обектите.
Въпросът го поставя субекта. Вие отговаряте.

Щом не искаш да защитиш отговора си, приемаме, че не знаеш как.
За какво ми трябваше да знаем АЗ, че обичаш майка си? За какво ми отговори, щом не ми трябва да знам?


Не е нужно доказваш, защото НЕ можеш.

Цветята, целувките и каквото се сетиш твое действие не са аргументи.
Да кажеш, че си създаден с подобно чувство, както на всички - също не е аргумент, нищо не ми показва.

espаdа
02-11-2016, 13:24
Да си глупак е по-лошо. Но ти сигурно вече знаеш..

az mislq, 4e da si osyznat glupak e da si "mydyr"!

inewton
02-11-2016, 13:26
Сам казва че е такъв в писмо до Берковиц.

Но мислите му показват друго. Няма значение... да не спамим излишно темата.

espаdа
02-11-2016, 13:26
аз съм субкета, вие сте обектите.
Въпросът го поставя субекта. Вие отговаряте.

Щом не искаш да защитиш отговора си, приемаме, че не знаеш как.
За какво ми трябваше да знаем АЗ, че обичаш майка си? За какво ми отговори, щом не ми трябва да знам?


Не е нужно доказваш, защото НЕ можеш.

Цветята, целувките и каквото се сетиш твое действие не са аргументи.
Да кажеш, че си създаден с подобно чувство, както на всички - също не е аргумент, нищо не ми показва.

усещам на къде въртиш руля, корабисимо!

inewton
02-11-2016, 13:27
ох, какво остроумие, ами доУбре, айде. затапи ме чойвек. Поздравявам те, имаш 666 талант.

Ти вече не си вярващ? Разочараваш ме.

Dwyd96
02-11-2016, 13:28
Не искам ли?... ПРОСТО НЕ СЕ НАЛАГА ДА ГО ДОКАЗВАМ.. Както ти казах вече на доказателство подлежът всички твърдения за чиято истинност има колебания..

defender
02-11-2016, 13:30
Ти вече не си вярващ? Разочараваш ме.

Щом от поведението ми достигна до този фундаментален за живота ми извод, значи може би заслужаваш да бъдеш разочарован братко, последовател на папата666.

Животно
02-11-2016, 13:32
представям си как излизаш с приятелката си и тя тръгва да те целува, ама я отблъсваш и почваш да и обясняваш, че първо трябва да докаже, че те обича и че ти си субект, а тя е обект и тн и тн

inewton
02-11-2016, 13:33
Щом от поведението ми достигна до този фундаментален за живота ми извод, значи може би заслужаваш да бъдеш разочарован братко, последовател на папата666.

Зададох въпрос. Не съм изказвал твърдение.

Това, че съм последовател на папизма няма общо с вярата ми.

Dwyd96
02-11-2016, 13:34
представям си как излизаш с приятелката си и тя тръгва да те целува, ама я отблъсваш и почваш да и обясняваш, че първо трябва да докаже, че те обича и че ти си субект, а тя е обект и тн и тн

Плюсчъ

espаdа
02-11-2016, 13:35
корабът е социопат!

defender
02-11-2016, 13:35
Зададох въпрос. Не съм изказвал твърдение.

Първо задаваш въпрос, но после ненадейно се разочароваш без отговор. Това е някакъв 666 талант, явно тука сме много с такъв, цяла армия.

inewton
02-11-2016, 13:36
представям си как излизаш с приятелката си и тя тръгва да те целува, ама я отблъсваш и почваш да и обясняваш, че първо трябва да докаже, че те обича и че ти си субект, а тя е обект и тн и тн

Пълни глупости говориш. Тук обсъждаме само теории. Да не мислиш, че аз например преди за започна да наричам някого по име ще го питам дали е приел Кръщение!?

golemiq_korab_minava
02-11-2016, 13:37
Не искам ли?... ПРОСТО НЕ СЕ НАЛАГА ДА ГО ДОКАЗВАМ.. Както ти казах вече на доказателство подлежът всички твърдения за чиято истинност има колебания..

По тая логика джихадистите викат АЛАХ АКБАР, без колебания.

Когато си говорим научно, всяко решение си има доказателство.

Ти в момента се подиграваш с мен. Лъжеш ме като говедо. С това впечатление оставам.

Като ми кажеш нещо, добре е да го защитиш.

Можеше просто в самото начало да ми теглиш майната и да не ми отговориш.


Не го приемай емоционално.

Примерът, който изиграх, беше в отговор на хората ,които търсят доказателства за съществуването на Бог, на висша сила.

inewton
02-11-2016, 13:38
Първо задаваш въпрос, но после ненадейно се разочароваш без отговор. Това е някакъв 666 талант, явно тука сме много с такъв, цяла армия.

Във всичките ти коментари по темата присъства 666. Как да не се разочарова човек!?

defender
02-11-2016, 13:40
Ти вече не си вярващ? Разочараваш ме.

Зададох въпрос. Не съм изказвал твърдение.
от въпроса си без твърдение ли се разочарова, това е неземна мъдрост.


Във всичките ти коментари по темата присъства 666. Как да не се разочарова човек!?

че какво е 666, стереотипно визионистче малко.
тва сигурно е най-нещастното число в света, бедното.

inewton
02-11-2016, 13:45
от въпроса си без твърдение ли се разочарова, това е неземна мъдрост.



че какво е 666, стереотипно визионистче малко.
тва сигурно е най-нещастното число в света, бедното.
Както искаш го наричай.

Обикновено число, на което обаче ти май придаваш и смисъл по- различен от математическия му.

defender
02-11-2016, 13:49
да, предавам му огледално-комплексарски смисъл.

Darkness23
03-11-2016, 18:08
Сатанист.

LoveInfect
03-11-2016, 20:41
Сатанист.

++
Смисълът на 666 е измислица. Просто символ.