PDA

View Full Version : Увреждания от непрофесионален бокс



LudiqZaek
02-13-2016, 22:25
Здравейте, надявам се да има свестни отговори по тази тема.

Въпросът ми е към трениращите, а може да вземат участие и тези, които са любители.

Според вас от бокса затъпява ли се ? По-конкретно от непрофесионален бокс 16+ години, защото лятото ще се записвам и нямам желание да затъпявам, а да спортувам без толкова големи травми на мозъка.

Dwyd96
02-13-2016, 23:00
Имай предвид че травмите на главата в бокса са най-често срещаните.....А относно това дали се затъпява, и да и не....Зависи от много фактори.... Но при много боксиори които примерно са били нокалтирани много пъти или от дълги години са се занимавали с това се наблюдава забавяне на мисловния процес..


В нета намерих тая статия :
http://sport.framar.bg/%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BC%D0%B8-%D0%B2-%D0%B1%D0%BE%D0%BA%D1%81%D0%B0

Mozzela
02-13-2016, 23:30
кво да ти кажа, затъпяване силно казано, ама разсеяност, световъртежи и слаба кратка памет да.нищо не ти пречи да пробваш все пак, няма да има последици от две три тренировки

an7raks
02-13-2016, 23:53
Ако блъскаш по чувалите и рядко спаринги, в които не се млатите за нокаут, няма нищо да ти стане. Иначе при редовни тежки спаринги е много вероятно да получиш сътресение. Последиците от сътресенията са описани от мозела. Всичко зависи колко време се занимаваш с това и какъв тип тренировки ще правиш. След години ежедневни удари в главата, можеш и разни по-сериозни заболявания да развиеш, но едва ли ще се занимаваш толкова време.

BadAss
02-14-2016, 00:21
Пиша като човек минал от бокс, през кик бокс и завършил с ММА. От около 7-8 години се занимавам с бойни спортове и мога да ти кажа че поводи за притеснение няма. НО, много зависи от залата и най-вече хората с които тренираш. Идеята е да спортуваш и това да ти доставя удоволствие. За да затъпееш и наистина да се стигне до сериозни увреждания в главата трябва да си активен професионален спортист и да получаваш около 5-600 удара за 2 часа в главата. Тежки. Така че - действай смело. За любителски тренировки никой няма да тръгне да те нокаутира по време на спаринг.

LudiqZaek
02-14-2016, 13:20
Благодаря ви за отговорите. Попринцип преди бях спортист 5 години съм тренирал фехтовка, но станаха усложнения и прекъснах всичко, 3 години не съм тренирал нищо освен лостове и реших да започна пак, но този път боен спорт, за да видя какво е. Няма да се занимавам дълго, това е ясно, но поне 1-2 години мисля да изкарам, защото изпитвам удоволствие от спорта като душевен оргазъм е да се прибираш с мисълта, че правиш нещо добро за тялото си и да си доволен от себе си, a по-късно може да запиша и някакъв боен спорт с хватки. За сега съм избрал Боксов Клуб "Национал", никога не съм тренриал такъв тип боен спорт и не мисля много спаринги да правя, а да не говорим за тежки спаринги. Ако някой е тренирал там, нека сподели мнение за какво става на въпрос. :)