PDA

View Full Version : Растеж на косата?



ALBENAAA11
02-14-2016, 08:18
Здравейте! Искам да попитам някой от вас дали са ползвали тази маска за растеж на косата и ако някой я е ползвал, да сподели своите резултати. Благодаря предварително. : )
http://beautybg.bg/%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%B3/%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%B6-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81-%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BC%D 0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BB

marilyn
02-15-2016, 19:40
Да, няма особен ефект. Тривитаминолът не е вълшебен, заздравява косата, усеща се разлика, но не мисля, че има особено влияние на растежа.

moonllightt
02-15-2016, 20:26
Тривитаминолът по скоро укрепва косата, не я кара да расте. Но ако си с изстъняла коса има ефект, косата се усеща по - "жива" . Лично аз ползвам следната маска и съм доста очарована от резултатите.

Ето я и нея :

2 с.л. тривитаминол
1 с.л. бадемово масло
1 с.л. кокосово масло
2 с.л. хининова вода
1 жълтък от яйце
1 с.л. кисело мляко
1 с.л. ябълков оцет
1 с.л. ракия / за предпочитане домашна :D /
И утайката от варено кафе. Аз като реша да си правя маската, не си прецеждам кафето, за да мога след това да я използвам.
Та всичкото това го смесваш до получаването на хомогенна смес и я мажеш върху цялата коса. Слагаш си шапка за баня или найлонова торбичка и си увиваш косата с нея, след това си слагаш кърпа за баня, за да може скалпът ти да се затопли и стоиш така минимум 2 часа, за да може косата ти да извлече максимума от маската. След това измиваш хубаво с шампоан, балсам по краищата и това е. Надявам се да съм ти била полезна :) .

desi_dm
02-16-2016, 14:02
Да, наистина тривитаминола не кара косата да расте, но действа добре, като я укрепва и съживява, ако е увредена. Колкото повече, толкова повече. Трябва да се правят различни маски и да се редуват шампоаните. Установих, че като ги редувам, косата ми стои по-добре. Имам предвид, че в банята имам поне 2 шампоан и го редувам при две поредни измивания. Същото правя с маските.
Последната ми придобивка е комплект за растежа на косата - http://www.foryoubg.com/products.php?id=823
Всъщност новото за мен е билковия концентрат, защото маската и шампоана вече съм ползвала.

baby_baby
02-17-2016, 15:08
няма ефект но съм пробвала тази

Яйчена маска с горчица

От пипера се движим към горчицата. Именно, така може да охарактеризираме следващата маска за бърз растеж на коса, която се приготвя от съставки, които има във всеки дом.

Взима се 1 жълтък, като се смесва с пълна супена лъжица захар и се прибавят на капки 2 супени лъжици масло (може зехтин или козметично). Сместа хубаво се обърква. Към същата смес се добавят 2 равни супени лъжици горчица. Получената маса е действена смес, която се нанася в корените на косата. Ако маската не ви щипе на кожата на главата, може да я държите половин час. След тази процедура задължително трябва да измиете косата с шампоан, а после да я облеете с отвара от коприва.

mincheto
02-24-2016, 06:11
Пробвай да си подстригваш краищата всеки месец и като си къпеш косата си слагай маска от домашни яйца върху косата после отмивай.