PDA

View Full Version : Косата ми пада



crazyfenka
02-14-2016, 19:34
Не бях сигурна дали тук да публикувам темата но няма значение ,почнах вече да пиша тук :D Така ,значи исках съвет защото на последък супер много ми пада косата и като почна да си реша и след това половината коса ми остава на четката... Нямам представа защо е така от пубертета ли от какво ... ама много пада .. Рядко я изправям ... Чувала съм че е от стрес но нямам представа ,някакви предложения ако може някак с нещо да ми помогнете и да ми кажете?

solo_
02-14-2016, 19:36
Точно от стреса и депресията е.
Съди министрерството на образованието.
Те са виновни с таз инатоварена програма!
В общи линии няма от какво да се притесняваш, след като си в пубертета няма никакъв шанс да ти падне.
Просто си дай почивка от напражението и ще се оправиш.

Indistinct
02-14-2016, 20:07
Не бях сигурна дали тук да публикувам темата но няма значение ,почнах вече да пиша тук :D Така ,значи исках съвет защото на последък супер много ми пада косата и като почна да си реша и след това половината коса ми остава на четката... Нямам представа защо е така от пубертета ли от какво ... ама много пада .. Рядко я изправям ... Чувала съм че е от стрес но нямам представа ,някакви предложения ако може някак с нещо да ми помогнете и да ми кажете?

През лятото косата ми беше същата. Реших да я подстрижа по-късо, понеже преди беше до кръста, и още на същия ден спря да пада от раз. Аз изобщо не я изправям, не че е възможно това да се случи де. :D Взех си витамини за подсилване на скалпа и като цяло за укрепване на косата.
Има и едни ампули за подсилване на косъма, от тях останах много доволна. Направиха ми косата много мека и бляскава, но не се сещам името им в момента.
Колко ти е дълга косата? Ако е колкото моята беше преди, нищо чудно, че пада. Но е възможно и да е свързано и с хормоните.

solo_
02-14-2016, 20:15
Погледни се
http://curious.actualno.com/eto-kak-shte-izglejda-chovekyt-sled-1000-godini-news_402899.html

Liora
02-14-2016, 21:27
Може да е от стрес или от неправилно хранене. Пий повече вода и взимай цинк и биотин (поне 300 мкг).

baby_baby
02-19-2016, 11:28
Намали стреса и депресията иначе няма да ти мине бъди спокойна защото стреса вреди на всичко

m0nky
02-22-2016, 16:31
Аз имах същия проблем. Ето как намерих решение: Първо, замених четката за коса с дървен гребен, който не скубе и също така дървените гребени разнасят мазнината на косата от скалпа към корените. Второ, започнах да използвам био шампоани и балсами, също така понякога се къпя и с хума. Трето, след като се изкъпя, поливам косата си с изстинал чай от коприва или розмарин. Четвърто, веднъж месечно си правя маска от яйце, мляко и зехтин. Пето, втривам в корените си смес от Витамин B6 и спирт, което според мен имаше най-голям ефект. Шесто, ежедневно пръскам в косата си розова вода за подхранване и блясък. И също така, трябва да я подстригваш редовно. Дано това да ти помогне. :)

mincheto
02-24-2016, 13:36
Ще пада,ако често -всекидневно използваш преси за коса и гелове ....поспри се малко.