PDA

View Full Version : Как се чувствате когато сте влюбени ? <3



LoveInfect
02-16-2016, 08:50
Как се чувствате когато сте влюбени ? Непрекъснато ли мислите за вашата любов ? И най-вече, как разбирате чесе влюбени ? Отричате ли го ? Признавате ли си го ? Какви глупости сте вършили когато сте били влюбени ?
Криете ли чувствата си, или точно обратното, ги показвате ?
Моля споделете как изразявате любовта си ?

Azoria
02-16-2016, 11:19
Веднага се сещам за това:

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/fb/9d/6a/fb9d6aa6042a6890447ccf4210109c8a.jpg

Има нещо вярно.

inewton
02-16-2016, 11:27
Не може да става въпрос за влюбване преди да си разговарял с човека, да го познаваш...

Сигурна ли си, че не говориш за харесване?

Fihn
02-16-2016, 14:34
Как се чувствате когато сте влюбени ? Зависи. Напоследък най-често чувствам тъга, защото знам, че е абсурдно дори да ми минават такива мисли през главата. Случва се да се усмихвам без причина, когато се замисля за въпросния човек.
Непрекъснато ли мислите за вашата любов ? Опитвам се да не мисля за него, но имам часове при него 3 пъти в седмицата, а и всеки ден го виждам в училище и на консултации.
И най-вече, как разбирате чесе влюбени ?Не знам как разбрах. Това е просто усещане, което не може да се опише. Просто го разбрах в първия момент, в който го видях.
Отричате ли го ? Не, няма какво да отричам. Пред себе си не го отричам. Но се ядосвам на себе си, че изпитвам тези чувства.
Признавате ли си го ? Да.
Какви глупости сте вършили когато сте били влюбени ? Самият факт, че споделих всичко това в този форум, въпреки че някой от съучениците ми може да прочете написаното и да се досети, че това съм аз, е голяма глупост, но София е голяма, надявам се никой няма да се досети. :D
Криете ли чувствата си, или точно обратното, ги показвате ? Крия ги, доколкото мога, би било ужасно неетично да ги показвам.
Моля споделете как изразявате любовта си ?

1

corbV2
02-16-2016, 14:39
Гадно

Fihn
02-16-2016, 15:01
Гадно

Кратко и ясно обобщение на моя отговор.

skate
02-16-2016, 15:05
Гадно

или невероятно...винаги е едно от двете,но като цяло е доста трудно да се обясни с думи(даже невъзможно по скоро)
Все едно да се опиташ да обясниш на сляп по рождение човек какво представляват цветовете

corbV2
02-16-2016, 15:16
^ Така е. За някои хора я има и другата страна.

Blab
02-16-2016, 15:51
"Не зная как да се държа, когато ме обичат.
Разплисквам се по някакви излишни улици. Купувам
си лимони. Пея. Прииждат равнините във главата ми." (https://bg-bg.facebook.com/ElinRahnev/posts/306735569344851)

Непрекъснато ли мислите за вашата любов? - Да.) обичам да си го представям наоколо в различни моменти от ежедневието си:Д

Как разбирате, че сте влюбени ? - когато превземе мислите ми. умът ми рядко се концентрира в една точка за повече от няколко минути, така че това е показател;

Отричате ли го? - о, първоначално винаги. не обичам да съм сантиментална, емоциите ме разбалансират/разфокусират, изобщо - съсипват ме.

Какви глупости сте вършили, когато сте били влюбени? - пхах, всички възможни. включително да мисля, че любовта е нещо уникално, несломимо и божествено.

Криете ли чувствата си, или точно обратното, ги показвате? - опитвам се да ги държа в себе си за известно време. сублимирам в творчество. чувствата са нещо строго лично, не считам за редно да занимаваш другиго с тях. //освен ако изрично не поиска;

Моля споделете как изразявате любовта си? - с грижа към субекта и с творчество. мноого творчество.

Ivaaaaa
02-16-2016, 16:12
Как се чувствате когато сте влюбени ?
Приятно е. Мислите ти са заети, което е положително при мен. Колкото повече съм сама със себе, толкова по-зле. Кой не е изпитвал пеперудките?

Непрекъснато ли мислите за вашата любов?
Не. Твърде съм и лесно се разсейвам, но често е в мислите ми, да.

Как разбирате, че сте влюбени?
Когато се интересувам от обекта :д. Трудно е да ме заинтригуват, ахах.

Отричате ли го?
Да. Дори повече отколкото е необходимо.

Какви глупости сте вършили, когато сте били влюбени?
Не съм давала достатъчно от себе си може би. Никога не съм била достатъчно открита в отношението и чувствата си.

Криете ли чувствата си, или обрато, ги показвате?
Вече отговорих без да искам. За съжаление трябва да е много упорит, за да събори стените ми и да си пада по предизвикателствата.

Как изразявате любовта си?
Почти не я. Но пък съм вярна и отдадена като кученце, ако успее да достигне границите ми.

fanton1
02-16-2016, 16:18
А някога питал ли си се какво щеше да стане ако не можеха хората да обичат, да се влюбват, а хората правеха секс само за да се размножат? Интересно ми е да чуя/прочета твойте мисли и расъждения оносно това. Имам спомен, че си питал за любовта и много хора са ти отговаряли така че се замисли над това което те питах и ми отговори.

golemiq_korab_minava
02-16-2016, 17:23
А някога питал ли си се какво щеше да стане ако не можеха хората да обичат, да се влюбват, а хората правеха секс само за да се размножат? Интересно ми е да чуя/прочета твойте мисли и расъждения оносно това. Имам спомен, че си питал за любовта и много хора са ти отговаряли така че се замисли над това което те питах и ми отговори.

Щеше да се разпада бързо семейството. Ако става въпрос за всякакъв вид обич, любов, хората нямаше с какво да сравнят доброто, за да различат злото. В момента дори обичта ни към себе си, която стои в основата на всичко, е предпоставка за оцеляването ни.


По някакъв начин в съзнанието ни чувствата са нужни, за да се учим. Поне в начални етапи. Дали щеше да се научим да живеем без да знаем усещането им? Все едно да не чувстваш болка. Ще предприемеш ли лечение? Как ще разбереш каквото ти е?

Според мен, хората поучили се от чувствата, вече предстои да успяват да ги контролират, за да прескочат развитието си.

Защото вече трябва да е ясно, че както омразата, така и любовта не съответстват на разума, на реалността.








По темата. Обичал съм, колкото със щастие, толкова и с болка.

Lilanda
02-16-2016, 17:28
Ехааа, една хубава тема да има в тоя форум напоследък....

Така, въпрос по въпрос, после ще добавям:

Как се чувствате когато сте влюбени? - Тук едва ли ще кажа нещо по-различно от всеки един влюбен човек - пеперуди, щастие, розови очила, тнт. По-нагоре някой беше споменал, че е двете крайности - тъга и радост. Въпреки че обикновено е тъга при несподелената любов и тогава може да си го направиш и радост. 8-)
Непрекъснато ли мислите за вашата любов? - Непрекъснато е доста пресилено, ако трябва да гледаме реално на нещата, няма как да се случи, но в смисъла, в който влагаш ти, може би да. Много зависи от това в какъв 'стадий' на влюбването съм например, но понеже съм човек, който обича да размишлява над случващото се около него, а любовта е напълно нормално да заема по-голямата част от ежедневието ни /ако я има/, по-скоро бих казала да. Дали ще е просто 'какво прави той сега', или ще е 'той е/не е човекът за мен, защото...', постоянно се върти нещо относно човека в главата ми.
И най-вече, как разбирате, че сте влюбени? - Точно по горното - когато човекът е постоянно в мислите ми, когато забелязвам, че днес е сменил 3 пъти тениската си, защото жегата е убийствена, когато чувам гласа му в главата си, въпреки че не сме се чували от дни, когато забелязвам главно положителните черти от характера му, а отрицателните остават на по-заден план, когато се чудя какво ли би било да съм с него. Някакви такива нещица. ;д
Отричате ли го? Признавате ли си го? - Случвало ми се е и да отричам, но като цяло поне пред себе си съм искрена. Тук вече много зависи от ситуацията дали ще кажа на някого или не, но обикновено си споделям.
Какви глупости сте вършили когато сте били влюбени? - Оооох какво ли не. :Д Сигурна съм, че всеки е правил по някоя щуротия от любов.
Криете ли чувствата си, или точно обратното, ги показвате? - Пак зависи от ситуацията. Обикновено докато не съм сигурна в намеренията на отсрещния крия и после вече се откривам и си казвам и майчиното мляко хаха.

Допълнението ми е, че няма по-хубаво от това да има на кого да споделиш как е минал денят ти, да те изслуша, да прояви разбиране, да те утеши, да ти каже, ако с нещо си сгрешил, после ти да му отвърнеш със същото и да чувстваш топлината на отсрещния във всичките тези действия. Любовта е отрова, както се пее в една песен. ;д

jghgh
02-16-2016, 18:09
обсебена и изцяло ирационална.

сега малко ме мързи и по-късно ще се включа в анкетната част

NomNomNom
02-16-2016, 22:39
Не знам дали се влюбвам вече наистина, или е просто нагон, май второто. Харесва ти, основно вниманието, всичко е рационално, но не е това, дето е, като си невинен.
Иначе, глупости върша и без да съм влюбена, окобено за/с приятели.

sladura89
02-17-2016, 12:03
Как се чувствате когато сте влюбени ? Непрекъснато ли мислите за вашата любов ? И най-вече, как разбирате чесе влюбени ? Отричате ли го ? Признавате ли си го ? Какви глупости сте вършили когато сте били влюбени ?
Криете ли чувствата си, или точно обратното, ги показвате ?
Моля споделете как изразявате любовта си ?

Ами когато се усетят пеперуди в корема или така наречената втората чакра(сексуалната) това определено не е любов, а е страст! Любовта поне според мен е когато погледите ви се срещнат и имаш чувството, че се познавате много отдавна, а не сте се виждали преди принципно, освен това погледа на другия сякаш те докосва по сърцето и то забързва биенето си! :)
Е то да се мисли непрекъснато е малко трудно, защото тогава трябва да не мислим, за абсолютно нищо друго, но пък да често се сещаш принципно! Е когато сте влюбени определено първо действате, а после мислите! :)
Обикновено си крия чувствата, особено пък, ако са толкова специални! :)

tori
02-17-2016, 13:11
А някога питал ли си се какво щеше да стане ако не можеха хората да обичат, да се влюбват, а хората правеха секс само за да се размножат? Интересно ми е да чуя/прочета твойте мисли и расъждения оносно това. Имам спомен, че си питал за любовта и много хора са ти отговаряли така че се замисли над това което те питах и ми отговори.
Прочети Делириум, снощи я свърших. После следват Пандемониум и Реквием от Лорън Оливър.
В поредицата е развита идеята за любовта като болест, секса и семейството - като задължения, за да не се обезлюди САЩ, и близостите от родителите към детето като нещо лошо, невъзпитано, забранено от правителството. Мисля, че би отговорило на въпросите ти.

divergent
02-17-2016, 15:06
Веднага се сещам за това:

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/fb/9d/6a/fb9d6aa6042a6890447ccf4210109c8a.jpg

Има нещо вярно.

доста е вярно. :)

divergent
02-17-2016, 15:27
Как се чувствате когато сте влюбени ? мислех, че са мит тези пеперуди в корема, но след като ги изпитах няколко пъти преди първите ни излизания заедно, вече вярвам. иначе съм в едно положително настроение, което се задържа доста дълго, а аз имам функцията да ги сменям бързо... казвали са ми , че ми личи по физиономията, че съм влюбена. аз също съм го забелязвала у много хора, сякаш се разхубавяват направо, лицето им свети.
Непрекъснато ли мислите за вашата любов ? в началото мислех за него почти непрекъснато, ходех на места, на които мога да го срещна, след като премина първата фаза на еуфория... да, пак си мисля за него, но просто съм свикнала вече и не го забелязвам като разсейване или нещо странично... просто сякаш е част от мен.
И най-вече, как разбирате, че сте влюбени ? Отричате ли го ? Признавате ли си го ? Точно заради тези моменти в началото, когато се улавяш, че мислиш за него почти непрекъснато. Когато ти се случи нещо, независимо дали е хубаво или лошо, първата ти мисъл е да го споделиш с него. Изпитваш щастие само когато го видиш, дори и да е отдалеч. Лично на мен ми стигаше само да го видя за секунди от разстояние докато работи, за да ми е готино през целия ден.
Отричах в началото, бях си втълпила, че няма как да го харесвам като нещо повече от приятел, камо ли да говорим за любов. Дотолкова бях решена, че е невъзможно, че чак сама си вярвах, че нямам такива чувства. Казваха ми, че ми е изписано на челото какво чувствам. Едва когато ми го спомена страничен човек се замислих и осъзнах какво се случва.
Какви глупости сте вършили когато сте били влюбени ? Не съм правила нещо крайно романтично като по филмите, но пък съм излизала от вкъщи много пъти през нощта, само за да се видя с него за половин час. Обаждала съм се на нашите, за да им кажа, че ще работя до късно или ще ходя у приятелка, за да се мотая с него. Бягала съм и от училище.
Криете ли чувствата си, или точно обратното, ги показвате ? Не ги споделих, научила съм се, че трябва да си мълча за тези неща. Но пък го показвах по много начини. Търсех го, а когато той търсеше мен зарязвах всичко, за да бъда с него. Непрекъснато го изненадвах с разни малки жестове, демонстрирах загриженост и заинтересованост.
Моля споделете как изразявате любовта си ? С грижа, дребни жестове и много други неща. :)
:)

jghgh
02-17-2016, 19:00
Как се чувствате когато сте влюбени? От една страна безпомощна, раздразнена, слаба, извън контрол (а мразя да съм извън контрол), от друга - вдъхновена, детинска, прекалено силно мечтаеща.
Непрекъснато ли мислите за вашата любов ? И най-вече, как разбирате че се влюбени? Да, непрекъснато мисля за човека. При мен нещата са винаги в крайности, обсебването е една от тях. По това разбирам, че съм влюбена. И когато си представям, че правя секс с човека. По принцип не съм силно сексуална, така че няма вариант да си представям това с човек, в когото не съм влюбена, бил той и супермодел. Емоциите и секс за мен са неразривно свързани.
Отричате ли го? Пред себе си и пред човека да. Tsundere 8-)
Признавате ли си го ? Не. Много комфортно трябва да се чувствам, за да го направя, а това се случва рядко.
Какви глупости сте вършили когато сте били влюбени? Не се сещам. Но съм позволявала да ме стъпчат отгоре до долу, уж в името на любовта.
Криете ли чувствата си, или точно обратното, ги показвате? Крия ги, и ако се чувствам комфортно и защитено, може и да ги покажа.
Моля споделете как изразявате любовта си? Помня нещата, които човекът ми казва..

baby_baby
02-18-2016, 09:21
Няма как да го опишеш това чувство

divergent
02-18-2016, 18:44
Няма как да го опишеш това чувство

беден речник? :D

divergent
02-18-2016, 18:46
в рамките на шегата беше, разбира се. :) действително може да се сравни с други усещания, но не се описва пряко, чувства се.

Fisherman
02-18-2016, 18:47
да питаме животните,много хора твърдят,че животните ни обичат

solo_
02-18-2016, 18:53
да питаме животните,много хора твърдят,че животните ни обичат

ако кучетата можеха да говорят...

an7raks
02-18-2016, 18:56
...щяха да псуват бабичките, които ги обличат в някакви плетени дрешки и кифлите, които ги носят в чантите си... Както и децата, които си мислят, че са плюшени играчки.

therichbitch
02-18-2016, 18:57
Как се чувствате когато сте влюбени ? - На първо време малко ядосана честно казано, че съм лапнала по човека, защото обикновено не искам да се поддам (така се случва поради ред причини). А и си казвам: тоя ли мен ще ме омае, не е познал. На по- късен етап вече се чувствам окрилена- сякаш всичко мога да постигна и спокойна, че ако не го постигна, пак ще имам пристан в лицето на любимия.
Непрекъснато ли мислите за вашата любов ? Не, непрестанно, но в голяма част от времето ми е заета мисълта с него. Понякога съм се улавяла, че с часове съм си мислила за даден човек и времето безвъзвратно е излетяло, а пък аз просто съм се сещала някакви малки неща, не нещо особено.
И най-вече, как разбирате че се влюбени ? Като видя клечка от сладолед на земята и си помисля: еее онзи шоколадовия сладолед, който ядохме колко беше вкусен , а той как ме гледаше, като си отварям някой учебник и си кажа: ех, има прекрасен вкус, любимата му книга мн ме трогна, т.е. когато започна да обвързвам неща от всекидневието си със спомени/случки/мисли за него и когато искам да споделя всеки глупав детайл с него, а не е наоколо и се тюхкам. Най- лесно разбирам, когато сме в компания, започвам да реагирам супер странно и сприхаво ии троснато, ако ми се каже нещо по въпроса и в един момент се усещам.
Отричате ли го ? Признавате ли си? До дупка и до последно, до целувката, до секса, до всичко, пред себе си и пред него. Мнооого съм крива в това отношение. Призная ли си обаче, съм непоклатима.
Какви глупости сте вършили когато сте били влюбени ? Такива, които обикновено хладната ми рационалност би потиснала, по принцип много премислям нещата. Не е нужно да са свързани с човека, просто емоциите преливат и започват да взимат превес в повече и повече ситуации.
Криете ли чувствата си, или точно обратното, ги показвате ? В началото много храбро и зорко ги крия, държа се доста дистанцирано и хладно и не си позволявам волности, от даден момент нататък вече, когато нещата са осъзнати и признати и съм се примирила, че съм попаднала в нечии мрежи, тогава започвам всячески да ги показвам и гледам постоянно да правя жестове само за да видя задоволството в очите на отсрещния, доставя ми голямо удовлетворение.
Моля споделете как изразявате любовта си ? Ами горното- чрез жестове и чрез показване, че разбирам човека и съм му опора, според мен е много важна част от любовта това да накараш някого да се чувства защитен и спокоен.

divergent
02-18-2016, 18:59
...щяха да псуват бабичките, които ги обличат в някакви плетени дрешки и кифлите, които ги носят в чантите си... Както и децата, които си мислят, че са плюшени играчки.

абсолютно вярно!