PDA

View Full Version : Добре или Зле е това според вас ?



reddo
02-17-2016, 16:29
Здравейте, според вас проблем ли е след средно образование да останеш да учиш във университет в собствения си град(при наличие на добри университети),да работиш и да живееш при родителите си или трябва задължително човек да се изнесе във друг град и да учи там на квартира и ,че примерно когато си на двадесет години и те питат със кого живееш ти да си още със родителите си.

divergent
02-17-2016, 19:26
Не мисля, че е проблем. Никъде няма закон, че когато завършиш гимназия трябва да напуснеш гнездото и да се гледаш сам самичък. Да речем, че си от София и оставаш да учиш там. Да не би да си задължен да си намериш ново жилище? След като учиш в града, в който живееш, е логично да продължаваш да живееш с вашите, освен ако не си в сериозна връзка и имаш възможност и да живееш с гаджето. Познавам супер много хора между 20 и 30 години, които живеят с родителите си. Да се изнесеш на квартира след като имаш жилище в града е безсмислено и даже отваря още повече разходи на родителите ти. Стой си при вашите колкото можеш по-дълго, защото след години, когато свиеш своето гнездо, ще ти липсват. :)

Грозния
02-17-2016, 20:32
Няма нищо лошо да останеш да учиш и живееш в родния с град, но да живееш при родителите си не е препоръчително, скоро ще разбереш защо ;) (ако още не си)! Успех :) !

Seattle
02-18-2016, 05:26
че примерно когато си на двадесет години и те питат със кого живееш ти да си още със родителите си.

Не е проблемно освен на теб ако не ти е проблем. Не гледай хората какво ще кажат, гледай да си уредиш живота както ти искаш и можеш да си позволиш. Това че живееш с вашите си е само твоя работа, и ако си мислиш че хората дето са в такава ситуация са малко... лъжеш се. Също ако си мислиш че ще живееш сам, пак се лъжеш. Най вероятно ще си с съквартиранти и ще трябва да се съобразяваш с някого (вместо с вашите в къщи). По различно е, да, но ако е само за да кажеш че не живееш с вашите, не си заслужава. Аз примерно също си живея с нашите, въпреки че имам собствено жилище. Така че всичко е до твоята нагласа.

reddo
02-18-2016, 18:57
Благодаря за отговорите.