PDA

View Full Version : А вие вярвате ли?



dear space
02-19-2016, 11:26
Здравейте всички! Реших да пиша тук, място, където можеш да си го излееш и да споделиш, да намериш разбиране или място където могат да те пренебрегнат, даже и да те напсуват...като в училище...понякога не се различава въобще. Аз обаче искам да разбера дали съм единствения човек, който не вярва в любовта. Не съм я срещала, засичали сме се, но никога не е оставала за по-дълго, за да се опознаем. Май по-скоро тя не е проявявала интерес към разговори и запознанства. Ще питате защо така съм заключила - ами май защото съм карък и не ми върви. Може пък аз да съм добре, а другите да не са.И в двата случая някой е сбъркан тотално. Да, вярвам в много неща, не и в любовта. По-възможно е да има дракони или подобни митични същества отколкото любов (любовта към храната е друга тема на разговор..) и въпреки това....Гледам всичките тия хора по улицата, чета за тях в книгите, виждам ги по телевизията и цялата тази работа ми изглежда също толкова нагласена, колкото и печалбите в моментните лотарийни игри. Показват ти ги че ги има, но ти самия не си печелил никога (двата лева, които спечели от тотото и похарчи за дюнер не се броят!)
И ако някой чете това, "спечелил" и изпитал всичко това да сподели - как се променя живота ти?; с какво по-различен става? А за всички останали като мен, питам ви сега - А вие вярвате ли? :)

solo_
02-19-2016, 11:33
такова нещо като любов от много време няма...
сега аз ще те питам ти отчаяна ли си от живота ?

ПП: Само не разбрах това с хората - как така нагласено
*Не си единствения човек който не вярва в любовта , но това не значи че я няма
абеее... въобще живота е тежка работа... :(

dear space
02-19-2016, 11:55
Не бих казала, че съм отчаяна, има много неща за които съм благодарна и заради които си струва да живея. Въпроса ми е там, как любовта избира своите жертви (до колкото разбрах тя те оплита в мрежите си и те задушава).

Относно това с нагласените неща, аз съм човек който вярва на това, които е преживял, при мен любовта с нищо не е показала, че съществува (връзка между момче-момиче и другите им форми...) Определено любовта може да е към семейството, природата, музиката, изкуството, работата (тук може да се спори,хаха) и така нататък.

Моята дружка определено е развихреното ми въображение, което често ми изиграва лоша шега, създавам някакви идеални места, събития, хора, които никога няма да вземат участие в реалния ми живот, поне така си мисля, може и да греша

solo_
02-19-2016, 11:58
Може просто да не си попаднала на подходящияи да си нямала късмет

dear space
02-19-2016, 12:48
Възможно е, а и все по-често си мисля, че аз прецаквам нещата.
Ами ти? Намерил ли си я?

solo_
02-19-2016, 12:52
Аз прижевях най-големите кошмари в сферата на любовта!
Това е причината да съм сам в момента

dear space
02-19-2016, 13:45
А вярваш ли, че може да се появи отново нещо голямо?

solo_
02-19-2016, 13:50
може, може...
възможно е

solo_
02-19-2016, 13:58
Обаче виж
това че аз мисля така, не означава че и ти трябва да мислиш като мен
хората като мен затъват в живота!

dear space
02-19-2016, 15:42
Вярата не винаги е хубаво нещо... прави те някакъв съвсем различен човек, много по-уязвим и наивен

NomNomNom
02-19-2016, 16:58
При жените по принцип тези проблеми се оправят със сваляне на някой и др кг, смяна на прическа, малко грим/козметични процедури, крайна мярка частитчна промяна на гардероб ( защото неподдържана жена с чанта гучи си остава неподдържана жена, но пък хубавото винаги е хубаво).
Ако това е окей, значи самочувствие/поведение не са ок.


Трябваше и цинично мнение да има на страницата.

TROLLDADLOLCAKE
02-21-2016, 03:35
С теб си приличаме адски много, и аз съм голям карък..Едно ще ти кажа - с времето се свиква.Някак се приспособяваш да се справяш сам,изграждаш навици да си адски самостоятелен и до някъде си добре...От друга страна пък, ще има моменти, в които ще се чувстваш доста "самотна", ей така за ден или по-малко..Ще се чудиш защо при теб не се получава (както сега) и после пак ще минава..И ако има едно нещо, което съм осъзнал след всички неуспехи в тази т.н "любов", е че ако се налага да се раздаваш като луд и да се доказваш, за да имаш някого, то това не е любов, а чист мазохизъм.
П.С - Сетих се за една песничка,май беше на Бате Сашо (доста стара) " По некой път ми става мъчно като гледам влюбени..Все едно съм в сериала "Изгубени" "

dear space
02-21-2016, 09:42
При жените по принцип тези проблеми се оправят със сваляне на някой и др кг, смяна на прическа, малко грим/козметични процедури, крайна мярка частитчна промяна на гардероб ( защото неподдържана жена с чанта гучи си остава неподдържана жена, но пък хубавото винаги е хубаво).
Ако това е окей, значи самочувствие/поведение не са ок.


Трябваше и цинично мнение да има на страницата.

Ти сериозно ли би си пандал по човек, се правя на някой, който не е? Има доста такива, така че не е трудно да се намери "любов". Струва ми се че ти говориш за нещо моментно, аз вземам нещата по-насериозно...

dear space
02-21-2016, 09:51
С теб си приличаме адски много, и аз съм голям карък..Едно ще ти кажа - с времето се свиква.Някак се приспособяваш да се справяш сам,изграждаш навици да си адски самостоятелен и до някъде си добре...От друга страна пък, ще има моменти, в които ще се чувстваш доста "самотна", ей така за ден или по-малко..Ще се чудиш защо при теб не се получава (както сега) и после пак ще минава..И ако има едно нещо, което съм осъзнал след всички неуспехи в тази т.н "любов", е че ако се налага да се раздаваш като луд и да се доказваш, за да имаш някого, то това не е любов, а чист мазохизъм.
П.С - Сетих се за една песничка,май беше на Бате Сашо (доста стара) " По некой път ми става мъчно като гледам влюбени..Все едно съм в сериала "Изгубени" "

Лятото на 2015 се бях депреснала доста сериозно, нямах нито един близък приятел, знаех че мога да разчитам на нашите, но е различно да споделяш с някой, който е извън това обкръжение. Беше ми много отчаяно, скитах се сама, харесваше ми, но аз съм социален човек... и тогава се запознах с един уникален човек, чужденец, живял доста повече от мен. Той ме накара да се замисля над живота, изпадал е в подобни ситуации като мен, даже повече от веднъж. Видях, че нещата се подреждат от само себе си. Остана ми май само да чакам...

baby_baby
02-21-2016, 12:13
При повечето хора няма любов просто интереси което е много глупаво но това че не си попадала не значи че няма ще я изживееш когато най-малко очакваш така като си мислиш че няма любов и някакви такива трудно ще я намериш

GoldenBoyAtanasov
02-21-2016, 15:17
И аз съм на твое мнение.Имал съм някакъв късмет в "любовта" - натисках се с няколко момичета.Обаче нищо сериозно.Имах и няколко приятелки,ходихме известно време(от 2 до 4 седмици),но скъсахме поради различия в характерите.Любов според мен има,но не е като по холивудските филми...трябва търпение.В същото време сега е на заден план,защото си имам други проблеми.Между другото на колко си години и този чужденец,за когото говориш разочарова ли те?

TROLLDADLOLCAKE
02-21-2016, 16:12
Лятото на 2015 се бях депреснала доста сериозно, нямах нито един близък приятел, знаех че мога да разчитам на нашите, но е различно да споделяш с някой, който е извън това обкръжение. Беше ми много отчаяно, скитах се сама, харесваше ми, но аз съм социален човек... и тогава се запознах с един уникален човек, чужденец, живял доста повече от мен. Той ме накара да се замисля над живота, изпадал е в подобни ситуации като мен, даже повече от веднъж. Видях, че нещата се подреждат от само себе си. Остана ми май само да чакам...

И аз имах един такъв период преди години!Бойни спортове са му майката :)..но ти си момиче,при теб е разлчино.Радвам се,че си срещнала някой, който да придава смисъл на живота ти малко или много.

dear space
02-21-2016, 18:06
И аз съм на твое мнение.Имал съм някакъв късмет в "любовта" - натисках се с няколко момичета.Обаче нищо сериозно.Имах и няколко приятелки,ходихме известно време(от 2 до 4 седмици),но скъсахме поради различия в характерите.Любов според мен има,но не е като по холивудските филми...трябва търпение.В същото време сега е на заден план,защото си имам други проблеми.Между другото на колко си години и този чужденец,за когото говориш разочарова ли те?

Иска ми се нещо, което да идва от сърце, дано да има хора още с такъв орган.
Хората казват че противоположностите се привличат, но и хора със сходни интереси се намират и остават заедно за много дълго време. И как се намират не знам. Не разбирам и как може да си бил с някого с месеци, да сте се обичали и да скъсате. И след два дни момичето/момчето вече да е с друг/друга. Повечето хора от типа "само и само да имам някого" ли са?
Мисля че вече любовните истории в киното стават малко в повечко. И птици, и мравки, и риби, и всякакви чудесии вече се обвързват. Ахх...любовта е във въздуха хаха
На 16 съм, вероятно не съм права да да пиша тази тема предвид възрастта ми, но просто предполагам, че не съм единствената която има несполуки в тази област.

dear space
02-21-2016, 18:08
И аз имах един такъв период преди години!Бойни спортове са му майката :)..но ти си момиче,при теб е разлчино.Радвам се,че си срещнала някой, който да придава смисъл на живота ти малко или много.

Много пъти съм си мислила за боен спорт, както и за онези "Стрес стаи" където може да потрошиш всичко хаха. Наистина ли могат така добре да те разтоварят?

dear space
02-21-2016, 18:10
... и този чужденец,за когото говориш разочарова ли те?

Не, той беше на около 35-40. Уникално свеж човек.За съжаление можех да говоря с него само няколко дни, което беше доста жалко, имайки предвид колко много той знаеше за наболелите човешки, душевни, а и обществени проблеми. А предполагам и имаше решения или поне методи, с които тези моментни, може би и по-дълготрайни неразположения на душата, могат да се преодолеят. И като всеки човек, който ме е впечатлил в момента нямам възможност да говоря с него.
Онова лято той беше щастлив, имаше всичко, от което може да се нуждае един нормален човек, силно се надявам да е така и сега, и да вдъхва някаква малка надеждица в хората.

TROLLDADLOLCAKE
02-21-2016, 18:22
Много пъти съм си мислила за боен спорт, както и за онези "Стрес стаи" където може да потрошиш всичко хаха. Наистина ли могат така добре да те разтоварят?

В началото тренирах хамалската (Муай тай) исках просто да си избивам агресията някъде..и се прибирах парцал..После започнах кйокушин..С ръка на сърце мога да кажа,че този спорт изгражда ХОРА,нещо което днешно време липсва.Адската дисциплина и силовите тренировки действат като лекарство направо.

dear space
02-22-2016, 17:54
Хмм, определено ще разгледам идеята. Звучи доста интересно и предполагам ще ми донесе някакъв духовен и емоционален баланс. А това че те учи и на един вид самоотбрана... Благодаря

mincheto
02-23-2016, 07:43
Такова нещо като любов не съществува :!: :!:

Indistinct
02-23-2016, 07:46
Такова нещо като любов не съществува :!: :!:
Кой те е наранил?

mincheto
02-23-2016, 09:18
Кой те е наранил?

а3 съм от хората дето нямат доверие на никого,та дори и се съмняват в собствената си сянка дето има един израз и поради тая причина интуицията ми за заобикалящите ме предатели НИКОГА НЕ греши :idea: надушвам ги помярите както кучето надушва котката :!:

Животно
02-23-2016, 10:57
Кой те е наранил?

просто е в някъв адски филм

solo_
02-23-2016, 15:33
просто е в някъв адски филм

Като всички тук
-ОСВЕН МЕН!

mincheto
02-23-2016, 17:40
просто е в някъв адски филм

Във филма си ти.
И аз те мразя :!:
;)

dear space
02-25-2016, 18:47
Пхх тез' филми. Ето защо сме в това положение, създават се някакви идеали за момчета/момичета, мъже/жени, прекрасни събития, красиви приказни животи... Трябва ли да ги има? Можем да сме щастливи и от много други неща, но любовта...

dear space
02-25-2016, 18:48
надушвам ги помярите както кучето надушва котката
Мислиш ли, че всички са такива?

KREED
02-25-2016, 22:49
На 16г. си... Къде сте се засичали с любовта? Тепърва навлизаш в живота като цяло, камоли в любовта. :D Аз съм на 18г. и още имам мляко по устата, ти вече се тревожиш за любовта. Спокойно, имаш един цял живот пред тебе. Нормално е човек да се депресира, случва се на всекиго, но минава.