PDA

View Full Version : Който търси , винаги намира?!?? АЙДЕ БЕ!!



女性の目
02-20-2016, 16:08
Когато Иисус е казал това , той е имал предвид материалното. Ако имаш проблем, изгубил си важно нещо или просто сгафиш - наистна ще се справиш с лекота. Казвам ви това от личен опит защото каквито и гафове да съм правил , колкото и скъпи неща съм си губил - абсолютно винаги съм минавал между капките, но говоря само за случаи от типа на - да избягаш от час , да ти се развали компютъра и подобни. Обаче ако търсиш верни хора на които да можеш да разчиташ и да те ценят- никога няма да намериш. Това е цялата истина.

inewton
02-20-2016, 16:16
Обаче ако търсиш верни хора на които да можеш да разчиташ и да те ценят- никога няма да намериш. Това е цялата истина.

Това е твоят опит. Все още не си намерил истински приятели и мислиш, че не съществуват. Но се запитай търсил ли си наистина такива. Хора със сходни на твоите интереси, твоя начин на живот, твоя морал, принципи и вътрешни убеждения. Защото на първо място това се гледа, когато става въпрос за приятели. Доверието с времето само ще дойде.
Не казвам, че е лесно да намериш такива, казвам ти че е възможно. Няма как сред такова разнообразие от хора да намериш точно твоите хора. Но ако наистина започнеш да търсиш, някой ден ще намериш.

solo_
02-20-2016, 16:23
Обаче ако търсиш верни хора на които да можеш да разчиташ и да те ценят

Всеки гледа себе си и никой не го е грижа за другия
Всеки би забил нож в гърба на някой, ако вече няма полза от него

女性の目
02-20-2016, 16:50
Това е твоят опит. Все още не си намерил истински приятели и мислиш, че не съществуват. Но се запитай търсил ли си наистина такива. Хора със сходни на твоите интереси, твоя начин на живот, твоя морал, принципи и вътрешни убеждения. Защото на първо място това се гледа, когато става въпрос за приятели. Доверието с времето само ще дойде.
Не казвам, че е лесно да намериш такива, казвам ти че е възможно. Няма как сред такова разнообразие от хора да намериш точно твоите хора. Но ако наистина започнеш да търсиш, някой ден ще намериш.

Задавам си въпроса, защо ли изобщо ви рева тук за проблемите си? 100 пъти съм опитвал , и след време нито съм намерил ценен съвет, нито пък някакво решение на проблема. Най-доброто решение е да направя това което съм правил винаги, да чакам.... просто нямам думи.

inewton
02-20-2016, 16:52
Задавам си въпроса, защо ли изобщо ви рева тук за проблемите си? 100 пъти съм опитвал , и след време нито съм намерил ценен съвет, нито пък някакво решение на проблема. Най-доброто решение е да направя това което съм правил винаги, да чакам.... просто нямам думи.

Да чакаш = да бездействаш. А с бездействие не се постига нищо.

espаdа
02-20-2016, 16:59
Да чакаш = да бездействаш. А с бездействие не се постига нищо.

Ел професорио! Ами ако чакаш да ти се открие възможност да направиш своя ход? Това бездействане ли е пак?

Indistinct
02-20-2016, 16:59
Да чакаш = да бездействаш. А с бездействие не се постига нищо.

Не е вярно. Чакането може да е част от замисъл, може да има цел. Не винаги не се постига нищо с чакането.

女性の目
02-20-2016, 17:01
http://novinite.bg/articles/70852/Ubiecat-ot-Kaliforniya-iskal-da-ubie-i-mashtehata-i-brat-si

Ето този пич например е точно същия като мен. Като прочетеш тоя пост, все едно четеш за мен. Човека беше казал в друга статия "цели 5 години гниех в самота" можеш ли да си представиш цели 5 години? Цели 5 години е търсел това което иска, и не е успял да го намери. А тия ми обясняват някви тъпотии на библията че които търси винаги намирал... не стига че и при това съм се молил на господ и така нататък. Да ви кажа имаше някакъв "уж" резултат след молитвите ми, успях да осъществя контакт с него и той ми изпрати послание. Но нещата се объркаха и не всичко стана така както го очаквах. Просто обяснено - господ не успя да ми помогне. Той се опита да, но опита някак си така - Ех този пич се чувства зле , хайде ще се опитам да му помогна , но и той самия ще трябва да се потруди. Ако ставаше въпрос за нещо важно, той щеше да ми го даде наготово ей така , нали? Я почакай... защо казвам потруди като "уж" той има всяка земна власт?? Виж ти...

inewton
02-20-2016, 17:02
Не е вярно. Чакането може да е част от замисъл, може да има цел. Не винаги не се постига нищо с чакането.

Може да има цел, но е бездействие.
А особено в случая, когато трябва нещо да се търси, чакането не е начинът.

espаdа
02-20-2016, 17:04
Може да има цел, но е бездействие.
А особено в случая, когато трябва нещо да се търси, чакането не е начинът.

Мисленето не е бездействие! А ти не мислиш какво пишеш!

女性の目
02-20-2016, 17:07
Все пак каквото и да се случи, никога няма да изпитвам почит към небесната сила. Не мога да почитам някого , който ме заплашва с ада ако не го почитам. Ада е място което никога не свършва нали така? Да беше място на което да си 100000 години ще е добре , защото все някога ще има край, но завинаги ??????????????? ОТКЪДЕ НАЙЪДЕ ИМА ПРАВО ТАКА ДА СИ ИГРАЕ С ЖИВОТА НА ХОРАТА ТОЗИ БОГ?? Той идея си няма какво е вечност в ада , тъй като той самия си има вечно царство на небето , нали така? Той си царува там при добрите хора които не са направили кой знае какво, а ние които искаме просто да сме щастливи , но като няма кого - ще трябва гнием в ада , за дето ТОЙ не ни е дал това което искаме. Всичко което написах е логично. Хората служат на тези сили от страх че ще лежат в ада, никой никога няма да тръгне да им служи по своя воля. Лайнари скапани...

inewton
02-20-2016, 17:08
Мисленето не е бездействие, но ти ако търсиш приятели само с мислене ли ще го правиш?

espаdа
02-20-2016, 17:09
Аз искам да се озова в ада при злите, поне да знам, че мога да наранявам наред. Аз понеже често съм прекалено добричък с хората и често ми се отразява зле... Искам да отида в ада и да трепя наред и да обръщам казаните по дяволите. Искам да откачам!


Мисленето не е бездействие, но ти ако търсиш приятели само с мислене ли ще го правиш?

Аз не бих търсил приятели, бих измислил начин да привлека такива. Това не е ли хитро?

女性の目
02-20-2016, 17:13
Забравих да допълня нещо, в библията думата Бог бе премахната, тогава може би щеше да ми бъде по-интересно да я чета. Винаги ми е била интересна библията и ме кефи историята... но това че тези сили за написани в нея , ме отвращава!

inewton
02-20-2016, 17:14
Аз не бих търсил приятели, бих измислил начин да привлека такива. Това не е ли хитро?

Хитро, но с изграждането на плана/стратегията свършва мисленето по този въпрос и трябва да започнат действията.

espаdа
02-20-2016, 17:15
Хитро, но с изграждането на плана/стратегията свършва мисленето по този въпрос и трябва да започнат действията.

Аз само с хитростта бих си останал тогава, аз съм един мързел. :(

女性の目
02-20-2016, 17:24
Хитро, но с изграждането на плана/стратегията свършва мисленето по този въпрос и трябва да започнат действията.

Какво очакваш да направя? Какво да направя за да намеря компания , отделно и приятелка която да обичам и да ми бъде вярна? Иначе съм планирал следното: Някой ден ще спестя 600 лева, не знам как ще стане , но трябва да го направя. Ще почна да търся някое красиво момиче , и ще и предложа тези 600 лева , за да прекара един ден с мен. От 4 часа през деня до 9 часа вечерта да се мотае с мен срещу 600 лева. От нея ще искам само да прави това което кажа , и да ми отговаря честно и подробно на абсолютно всички въпроси. Например:-

- Съгласна ли си да пообиколим малко и да си поговорим през това време?
- Оф , вече ми стана тъпо от тва обикаляне , съгласна ли си да отидем на някое място и да си починем?...

Да правим същите неща като тези. И когато стане 9 часа , и вечер да и кажа

-"Ухуу , кога стана вечер? Виж колко ясно се вижда , освен това и подухва много хубав вятър , харесва ли ти? Колко хубаво щеше да бъде ако ти чувстваше това , което аз сега чувствам..."

И започвам да броя парите , но преди да платя , аз я моля за 1 прегрътка и 1 целувка, и тя се съгласява...
И така всеки поема по пътя си , и аз оставам отново сам. Сякаш това никога не се е случвало. В този живот от нищо няма смисъл , ако то не е вечно.

inewton
02-20-2016, 17:30
Тази, която ще ти бъде вярна не е тази, която ще се съгласи да прекара един ден с теб срещу 600 лв.
Направи го щом искаш. Има някои, които цял живот плащат за да бъдат "обичани", но никога не биват обичани истински.

女性の目
02-20-2016, 17:33
Ами ако съдя по тва което пишеш всеки път мисля че отделяш доста време на религията , и ти си важен човек за бог. Знаеш ли какво... всичко да върви на майната си. Интересувам се само да си живея живота и да се забавлявам колкото се може повече.

inewton
02-20-2016, 17:38
Ами ако съдя по тва което пишеш всеки път мисля че отделяш доста време на религията , и ти си важен човек за бог. Знаеш ли какво... всичко да върви на майната си. Интересувам се само да си живея живота и да се забавлявам колкото се може повече.

Аз не знам какво да те посъветвам. Не знам и дали е нужно. Животът е за да се живее, но всеки сам избира как да живее. И ако се абстрахираме от религията, мога да ти кажа, че няма правилен и грешен начин на живот. Той си е твой, живей го както искаш, не се поддавай на конформизма, защото животът на другите може да не те направи щастлив.

defender
02-20-2016, 19:01
Знаеш ли какво... всичко да върви на майната си. Интересувам се само да си живея живота и да се забавлявам колкото се може повече.

А какво разбираш под забавление и какво ти дава забавление.

Например да ядеш кюфтаци ли, колкото се може повече? Има хора дето този вид забавление ги отегчава, а на тебе в това се заключава живота ти.

espаdа
02-20-2016, 19:07
Кой не обича кюфтаци?! Тъпите вегетарианци! А веганите са сган и половина!

LoveInfect
02-20-2016, 19:31
А какво разбираш под забавление и какво ти дава забавление.

Например да ядеш кюфтаци ли, колкото се може повече? Има хора дето този вид забавление ги отегчава, а на тебе в това се заключава живота ти.
На теб къде ти е забавлението ?

Indistinct
02-20-2016, 19:40
Кой не обича кюфтаци?! Тъпите вегетарианци!

:D

defender
02-20-2016, 20:22
На теб къде ти е забавлението ?

ако приемем, че съм психо-физично същество, значи материалното недостига да съм пълен.

ПП: дето се вика, ядеш кюфтаци, па ти е тъпо.

LoveInfect
02-20-2016, 20:32
Кви са тия откговори ? По какъв начин се забавляваш ?

defender
02-20-2016, 21:08
https://www.facebook.com/MikeProDJ/videos/10206721773256207/

npp
02-21-2016, 04:20
Когато Иисус е казал това , той е имал предвид материалното. Ако имаш проблем, изгубил си важно нещо или просто сгафиш - наистна ще се справиш с лекота. Казвам ви това от личен опит защото каквито и гафове да съм правил , колкото и скъпи неща съм си губил - абсолютно винаги съм минавал между капките, но говоря само за случаи от типа на - да избягаш от час , да ти се развали компютъра и подобни. Обаче ако търсиш верни хора на които да можеш да разчиташ и да те ценят- никога няма да намериш. Това е цялата истина.

всъщност Господ е имал предвид цяло учение когато е казал "който търси, намира", защото най-напред става въпрос за спасение на всички човешки и други одушевени същества - всички души на вселената, като първо има учение за вечен съд, т.е. което обяснява причината, поради която трябва да се работи за всеобщо спасение в истинския Господ Бог, накратко ние се намираме в един жив филм, или както е наричан в Библията, неугасим огън, когато този филм свърши, започва отначало - това е един безкраен цикъл на повторение, единствената разлика е, че душите разменят ролите си, всяка душа ще бъде на мястото на всяка друга, т.е. във всяка една персоналност, но това включва и факта, че ще има същата съдба, която тази персоналност е имала в настоящата вечност, защото филмът е един и същ, поради тази причини се явява проблема, че ако страданията на душите не бъдат съкратени/спрени възможно най-скоро в настоящата вечност, те пак ще страдат по абсолютно същия начин в следващите вечности, макар и в ролите на други(те), затова Господ е дошъл да постави началото на края, от тази гледна точка Той е казал да искаме да няма никакво зло на света, за да получим онова, което наистина е добро за всеки един от нас, да търсим решението на проблема, за да го намерим, и да постоянстваме, за да постигнем тази цел възможно най-скоро, следователно, като е говорил тези думи, Той не е имал предвид най-напред да търсим своята лична полза/изгода/облага, било то материална, или духовна, но всеки от нас най-напред да търси ползата на другите за изобилен и вечен живот в истинския Бог, защото помним ли какви сме били в миналата вечност, в кои персоналности, и какви са били съдбите ни?!, така и не знаем какви ще бъдем, понеже Той е скрил това, поради което и никой освен Него не знае нищо за това, и никога никой освен Него не е могъл да узнае каквото и да е по този въпрос, следователно тук вече единствено вярата може да бъде средство за решение на проблема, защото знанието би могло единствено да се провали, понеже какво ако знаем какви ще бъдат съдбите ни в следващите вечности с всички подробности, но не можем да ги променим към по-добро?!, ето защо Той ни е направил добро като е скрил тази информация от нас, и ни е дал вяра, чрез която бихме могли да работим за съвсем директно подобрение, а вяра преди всичко значи вярност към доброто, добротата, любовта към ближния/съжителя, и към Него, Онзи, Който наистина е единственият истински Господ Бог за цялата безкрайна вселена

ако нито аз, нито ти, нито когото и да е друг можем да променим истината, тогава защо да се обвиняваме за това?!, мислиш ли, че аз съм супер уреден, или че всеки друг се е уредил напълно?!, но и до този час света беше пълен с недоимък/неуредици, и каква е истината, не е ли именно, че нито една душа не би искала да претърпява онова, което за нея е неприятно, непоносимо/нетърпимо, или вредно?!, но че по-скоро всеки би предпочел да получи/има възможно най-доброто за себе си?!, но има и естествени причини, поради това че дори и животът на Бог си има цикъл с начало и край, иначе сега нямаше да сме под грях в този свят, но щяхме през цялото време на изминалата до този момент времева безкрайност да бъдем/живеем в Рая, и никой от нас нямаше да пострада дори и съвсем малко, колко ли други мъже са искали да имат най-красиви руси момичета до себе си, но не са имали, сигурно е, че е имало милиарди такива, не само ние сме били така

и за съжаление системата на човешката(666) религия/духовност е която докара цялата тази бъркотия на света, защото се напълни с милиони безпощадни господари, на които не им пукаше за никого, а трябваше да работят за осигуряване на човеците с изобилен и вечен живот, но уви предпочетоха да се отдадат на суетни игри, обаче ако започнем да бъдем безпощадни като тях, макар и единствено към самите тях, тогава не ще се различаваме от тях, и така те ще убиват, но и ние ще убиваме, а по този начин проблема няма да се реши, но би се задълбочил, ето защо Господ е казал да побеждаваме злото с добро, и неправдата с правда, ето например как можем да свидетелствуваме истината с кротък дух, така щото нашите врагове да видят, че ние не сме зли/неправедни, но нека правдата да е не само на слово, но и на дело

без да се хваля със себе си, винаги съм предпочитал такива млади хора като теб да имат възможно най-доброто в живота, дори и в този свят, но ето как това не се случваше само защото един човек го иска, защото явно има нужда и от повече такива хора, които да работят за това, иначе ако само един човек беше достатъчен за да се реши проблемът съвсем директно, напълно и окончателно, тогава дори и само Исус щеше да бъде достатъчен за това решение, при това то щеше да дойде още преди 2 хилядолетия, но Той дойде само за да посее семето...

с труд всичко се постига...

npp
02-21-2016, 04:26
Да чакаш = да бездействаш. А с бездействие не се постига нищо.

Ел професорио! Ами ако чакаш да ти се открие възможност да направиш своя ход? Това бездействане ли е пак?

Не е вярно. Чакането може да е част от замисъл, може да има цел. Не винаги не се постига нищо с чакането.

Може да има цел, но е бездействие.
А особено в случая, когато трябва нещо да се търси, чакането не е начинът.

а защо не да чакаш за добрия резултат, като работиш редовно за неговото постигане, т.е. можеш да работиш за доброто решение на проблем до постигане на пълен резултат, макар и да трябва да мине време...

npp
02-21-2016, 04:42
http://novinite.bg/articles/70852/Ubiecat-ot-Kaliforniya-iskal-da-ubie-i-mashtehata-i-brat-si

Ето този пич например е точно същия като мен. Като прочетеш тоя пост, все едно четеш за мен. Човека беше казал в друга статия "цели 5 години гниех в самота" можеш ли да си представиш цели 5 години? Цели 5 години е търсел това което иска, и не е успял да го намери. А тия ми обясняват някви тъпотии на библията че които търси винаги намирал... не стига че и при това съм се молил на господ и така нататък. Да ви кажа имаше някакъв "уж" резултат след молитвите ми, успях да осъществя контакт с него и той ми изпрати послание. Но нещата се объркаха и не всичко стана така както го очаквах. Просто обяснено - господ не успя да ми помогне. Той се опита да, но опита някак си така - Ех този пич се чувства зле , хайде ще се опитам да му помогна , но и той самия ще трябва да се потруди. Ако ставаше въпрос за нещо важно, той щеше да ми го даде наготово ей така , нали? Я почакай... защо казвам потруди като "уж" той има всяка земна власт?? Виж ти...

този пич е бил доста излъган от измамата, защото е искал нещо за себе си, което се е оказало неосъществимо до онзи сетен момент, без да си даде реална сметка какво им е на другите, какво е да си на тяхно място, не го съдя, но примерът му не е добър пример за подражание, иначе е добър пример за това какво не бива да се допуска да има/да се случва на света с човеците - жалко че това младо момче е погинало така

npp
02-21-2016, 04:49
Все пак каквото и да се случи, никога няма да изпитвам почит към небесната сила. Не мога да почитам някого , който ме заплашва с ада ако не го почитам. Ада е място което никога не свършва нали така? Да беше място на което да си 100000 години ще е добре , защото все някога ще има край, но завинаги ??????????????? ОТКЪДЕ НАЙЪДЕ ИМА ПРАВО ТАКА ДА СИ ИГРАЕ С ЖИВОТА НА ХОРАТА ТОЗИ БОГ?? Той идея си няма какво е вечност в ада , тъй като той самия си има вечно царство на небето , нали така? Той си царува там при добрите хора които не са направили кой знае какво, а ние които искаме просто да сме щастливи , но като няма кого - ще трябва гнием в ада , за дето ТОЙ не ни е дал това което искаме. Всичко което написах е логично. Хората служат на тези сили от страх че ще лежат в ада, никой никога няма да тръгне да им служи по своя воля. Лайнари скапани...

истинският Бог не е виновен за лошото, което не е могъл да предотврати, защото ако можеше, Той нямаше въобще да го допусне да се случи - за какво Му е да го причини нарочно?!, ти би ли причинил нещо лошо на децата си ако си добър родител?!, точно тази подсказка ни дава и Исус:

"ако вие, които сте зли, знаете да давате блага на чадата си, колко повече Отец ви, Който е на небесата, ще даде добри неща на тия, които искат от Него!" Матей 7: 11,

"Добрият човек от доброто си съкровище изважда добри неща; а злият човек от злото си съкровище изважда зли неща." Матей 12: 35,

"Някой си човек имаше двама сина. И по-младият от тях рече на баща си: Тате, дай ми дела, който ми се пада от имота. И той им раздели имота. И не след много дни по-младият син си събра всичко и отиде в далечна страна, и там разпиля имота си с разпуснатия си живот. И като иждиви всичко, настана голям глад в оная страна; и той изпадна в лишение. И отиде да се пристави на един от гражданите на оная страна, който го прати на полетата си да пасе свини. И желаеше да се насити с рошковите, от които ядяха свините; но никой не му даваше. А като дойде на себе си рече: Колко наемници на баща ми имат излишък от хляб, а пък аз умирам от глад! Ще стана да ида при баща си и ще му река: Тате, съгреших против небето и пред тебе; не съм вече достоен да се наричам твой син; направи ме като един от наемниците си. И стана и дойде при баща си. А когато бе още далеч, видя го баща му, смили се, и като се завтече, хвърли се на врата му и го целуваше. Рече му синът: Тате, съгреших против небето и пред тебе; не съм вече достоен да се наричам, твой син. Но бащата рече на слугите си: Скоро изнесете най-хубавата премяна и облечете го, и турете пръстен на ръката му и обуща на нозете му; докарайте угоеното теле и го заколете и нека ядем и се веселим; защото този мой син бе мъртъв, и оживя, изгубен бе, и се намери. И почнаха да се веселят." Лука 15: 11-24

npp
02-21-2016, 04:53
Какво очакваш да направя? Какво да направя за да намеря компания , отделно и приятелка която да обичам и да ми бъде вярна? Иначе съм планирал следното: Някой ден ще спестя 600 лева, не знам как ще стане , но трябва да го направя. Ще почна да търся някое красиво момиче , и ще и предложа тези 600 лева , за да прекара един ден с мен. От 4 часа през деня до 9 часа вечерта да се мотае с мен срещу 600 лева. От нея ще искам само да прави това което кажа , и да ми отговаря честно и подробно на абсолютно всички въпроси. Например:-

- Съгласна ли си да пообиколим малко и да си поговорим през това време?
- Оф , вече ми стана тъпо от тва обикаляне , съгласна ли си да отидем на някое място и да си починем?...

Да правим същите неща като тези. И когато стане 9 часа , и вечер да и кажа

-"Ухуу , кога стана вечер? Виж колко ясно се вижда , освен това и подухва много хубав вятър , харесва ли ти? Колко хубаво щеше да бъде ако ти чувстваше това , което аз сега чувствам..."

И започвам да броя парите , но преди да платя , аз я моля за 1 прегрътка и 1 целувка, и тя се съгласява...
И така всеки поема по пътя си , и аз оставам отново сам. Сякаш това никога не се е случвало. В този живот от нищо няма смисъл , ако то не е вечно.

лошото е, че ако искаш най-голямо качество, тогава може да ти се наложи да се бръкнеш и повече, а знаеш, че досега имаше малко такива богаташи на света - просто това не е универсалният начин за решение на проблемите, например по-скоро фантазията е някакво по-универсално решение за такива проблеми

女性の目
02-21-2016, 07:36
Мисля , че отново имах някакъв контакт с Иисус, няма да разказвам. След съня които той ми изпрати , аз разбрах че трябва и аз да направя едно усилие, в съня той ми показа какво се изисква от мен. Аз трябваше само да направя това, и да чакам. Но аз не успях да го направя. Бих искал да разкажа с детайли точно какво се случи , но като гледам какви неща пишете знам че никой няма да разбере и грам от това което ще напиша. Бяхте прави за това , че не може всичко да стане ей така хоп без да си мръдна пръста, Иисус каза същото. По-скоро се оказа , че не мога да получа това което искам само защото съм слаб (не физически). А че случая не мога да направя нищо. Иисус опита с добро, опита и с лошо. Когато опита с лошо беше много страшно, но предполагам той осъзна че до никъде няма да стигна с лошо, и беше прав. Питам се, защо нещата трябва да са по този начин? Защо всичко не е лесно... защо всичко не бъде перфектно... той ми даде ясен отговор че никога няма да успея да стигна целта си. Да ви кажа... донякъде желанието ми да намеря компания и красива приятелка започва изчезва.
И се надявам в бъдеще всичко да изчезне напълно... за да не се измъчвам заради това. Ще ходя в градинката до блока ми сам в 20:30 часа вечерта , и ще стоя там до 11:00, ще пия енергийни напитки и кока-кола през цялото време , и ще си надуя музиката от телефона ми на макс. Това ще бъде е единственото нещо което може да замени това да си имам приятелка... която толкова винаги много съм искал.

inewton
02-21-2016, 09:29
Питам се, защо нещата трябва да са по този начин? Защо всичко не е лесно... защо всичко не бъде перфектно...

Защото ще е твърде скучен. Какво удовлетворение ще изпитваш тогава от някой постигнат успех.

golemiq_korab_minava
02-21-2016, 12:02
https://www.facebook.com/MikeProDJ/videos/10206721773256207/

:D

аз пък се забавлявам повече на тиха разходка в пиродата сам, отколкото на купон... всъщност до сега на купон не съм се забавлявал.. компанията ми трябва да бъде наистина много близка.

defender
02-21-2016, 12:43
:D

аз пък се забавлявам повече на тиха разходка в пиродата сам, отколкото на купон... всъщност до сега на купон не съм се забавлявал.. компанията ми трябва да бъде наистина много близка.

Да не правите секс на тихо в природата? Романтик си ти.

А как една компания може да ти стане много близка, какви са условията?

女性の目
02-21-2016, 12:46
Защото ще е твърде скучен. Какво удовлетворение ще изпитваш тогава от някой постигнат успех.

Наистина ли искаш да знаеш? Какво ме кара да имам повече вяра в бог от колкото в собствените ми способности, ето и отговора. Бях чел в интернет за хора които си продават душите на дявола срещу някакво желание. Сред тях има и немалко известни личности - 100 кила , Криско , Азис - лицемери. Всичките чалга певици са си продали душите даже в една стара песен на Тони Стораро "отличен 6" се пее за три шестици... толкова е явно. Виж тези хора подписват някакъв евтин договор и получават всички което искат. Но разбира се тези хора както казах са лицемери и за тях парите са над всичко, искат курви пари и наркотици , и за това ги получават. Защото тези желания са мръснишки... друго е просто да поискаш човек които да те обича и хора на които можеш да имаш доверие. За да намериш такива хора, трябва да ги получиш от Бог - все пак именно той иска да обичаш човека до себе си , а не парите. Защо тогава той не ми даде това за което го молих? Аз го молих за да му изпълня неговата воля, при това имах немалко вяра. А самия той изръсва , че който търси намира ако вярва. А малко ли е вярата която имам аз? Според това което ти написах мислиш ли , че ми е малко вярата? Имах няколко пъти контакт с Иисус Христос и той се опита да ми помогне но това което той направи , изобщо не беше достатъчно. Нещата просто не се получиха и всичко отиде на майната си. Нерви ме това че той казва , че има всякаква си земна власт? Следователно без никакъв проблем може да ми даде това което искам нали? Та аз нали съм вярващ? Аз не получих абсолютно нищо, нито приятелка , нито верни и добри приятели , нито пък кой знае колко пари. Единственото нещо което получих беше един скучен живот изпълнен със страдания. И Бог ме остави да правя грехове , за да може да има някакво извинение когато кажа тези неща. След всичко което съм преживял и всичко което съм чел в библията съм стигнал до следния извод - човек няма свободна воля. Ако човек имаше свободна воля, защо той би отивал в ада за самоубийство? В библията пише "Който не е с мен , е срещу мен, никой не може да има 2-ма господари" добре тогава. Аз не искам да служа на никого, не искам нито пари , нито приятели , нито приятелка и НИТО ЖИВОТ СЛЕД СМЪРТТА. Искам като се самоубия да няма нито ад , нито рай. Но какво правя на Бог с моето самоубииство че да ме праща в ада само заради това? Аз не правя нищо против него , нито нещо за него, просто съм решил че света който той е създал е смотан да кажем и съм решил да се гръмна. И освен това живота е даден на мен и аз решавам какво ще правя с него. За каква свободна воля става въпрос.... щом не ти е позволено да правиш каквото си искаш. Хубавите неща в живота ми винаги са били за малко ... имах само един единствен близък приятел , който вече никога няма да го видя, и най-лошото е че не мога да си спомня носталгията когато бях с него. Ако някога е имало нещо хубаво в живота ми то е траело много много кратко. Бог си мисли че е справедлив, но не е така, самия той не го осъзнава и няма как да го осъзнае. Той има вечно царство което никога няма да свърши, той никога няма да бъде свален от трона си и за това той си няма представа как ще се чувства един нещастен човек ако получи това което иска. След всичките ми напразни молитви изпитах нечовешка злоба и започнах да го мразя. Как може да имам толкова вяра и той да не ми дава това което искам? Изобщо защо имам вяра?? Как може такъв човек като мен пристрастен от интернет , и които няма какъвто и да било интерес към религиите , да бъде толкова вярващ и дори да е имал контакт със сина на бог? А истинските праведни хора които служат на бог , имат много по-малко вяра и от мен. Да не кажа никаква... Обяснението е че за предишните ми 2-а рождени дни си бях пожелах да вярвам в бог , и то наистина се сбъдна без да съм отворил и грам библията и така нататък. Аз никога не съм видял някакво доказателство , че Бог съществува, вярата сама се появи при мен. След като получих тази вяра , аз започнах силно да вярвам че ако се помоля за едно красиво и свястно момиче може би бих могъл да я получа? Но след толкова напразни молитви виждате какво стана. И все пак е останало само едно нещо което имам възможност да опитам и което наистина ми доставя удоволствие. Когато отида сам в градинката до блока в 20:30 часа вечерта ... да гледам цели 3 часа небето , всичко около мен и луната , и да си надуя музиката увеличена на макс докато се наливам бавно с енергийни напитки. Искаше ми се да можех да притежавам един малък собствен свят, една малка планета само за мен и там аз самия да бъда БОГ. Не мога да повярвам че тези мошеници , които искат само пари , наркотици и курви ги получават... а аз... АЗ които исках само едно желание, нещото което съм искал повече от всичко което някога съм искал в живота си и НЕ ГО получих. Гледам се във огледалото и ми иде да го разбия. Ето , приемете тоя пост като свидетелство за всички лъжи на библията. Ако някога нещо се промени и получа желаното момиче и приятели, бих оправдал всичко което съм писал тук, но това едва ли някога ще се случи. Ето какво се случи при последния ми контакт с Исус: Бях нарисувал малък портрет на Иисус , и после с черни бои написах да/не между него , и написах малко по-надолу където бях оставил малко празно място: "всичко ще се нареди ли някога?" след което го хвърлих на земята от високо и когато видях странно петънце , което по-скоро клонеше към "не" . Мисля , че още на следващия ден отидох в тъмния двор на училището и пак изкрещях името "Иисус" и го питах тоя отговор наистина е така. В същия ден той ми изпрати един сън. Сънувах как едно високо стройно и красиво момиче облечено в черна рокля , скъпи бели обувки и кафяви слънчеви очила слезе от една кола и не знам сякаш заедно ходихме по коридорите на училището, но нито я целунах нито прегърнах , нито говорих с нея. Разбрах че този сън ми е изпратен само от него , защото момичето беше точно такава каквато исках да бъде. Не разбрах този сън добре за това на следващия ден отидох пак до двора на училището вечерта и пак му изкрещях името и го питах какво точно означаваше този сън. И от тогава до сега като се сетя за този сън ми идва на ума , че може би ще имам това момиче. Не знам какво да си мисля... сега разбрахте ли защо вярвам повече в Бог , отколкото в себе си?

inewton
02-21-2016, 13:04
Как очакваш Бог да ти изпрати всичко, което искаш? Сам каза, че Сатана е този, който изкушава грешниците със земни блага. Бог не действа така, трябва да имаш вяра и да водиш (поне доколкото е възможно) богоугоден живот за да бъдеш възнагрен; и на Земята, и в Царството Небесно.
А ти каква вяра имаш? Искаш нещо от Него все едно това е дядо Коледа и след като не го получиш, започваш да хулиш Бога. Това не е истинска вяра.

golemiq_korab_minava
02-21-2016, 13:05
Да не правите секс на тихо в природата? Романтик си ти.

А как една компания може да ти стане много близка, какви са условията?

ами някак си да се познаваме от по-преди. и да си имаме приказка.. иначе трябва да се отпусна само, ако се натряскам.

golemiq_korab_minava
02-21-2016, 13:07
Как очакваш Бог да ти изпрати всичко, което искаш? Сам каза, че Сатана е този, който изкушава грешниците със земни блага. Бог не действа така, трябва да имаш вяра и да водиш (поне доколкото е възможно) богоугоден живот за да бъдеш възнагрен; и на Земята, и в Царството Небесно.
А ти каква вяра имаш? Искаш нещо от Него все едно това е дядо Коледа и след като не го получиш, започваш да хулиш Бога. Това не е истинска вяра.
искал е само едно нещо. :Д ама не осъзнава, че са му дали много.. Само с искане не става.

inewton
02-21-2016, 13:37
искал е само едно нещо. :Д ама не осъзнава, че са му дали много.. Само с искане не става.

И аз това казвам. Но някои хора са такива. Никога не оценяват това, което имат и постоянно искат още и още. А когато някой ден го получат, започват да искат нови неща. И така... целият им живот преминава в искане и неудовлетворение.

Dwyd96
02-21-2016, 18:59
И аз това казвам. Но някои хора са такива. Никога не оценяват това, което имат и постоянно искат още и още. А когато някой ден го получат, започват да искат нови неща. И така... целият им живот преминава в искане и неудовлетворение.

А в някой общества го наричат амбиция...

inewton
02-21-2016, 19:05
А в някой общества го наричат амбиция...

Само че аз не говоря за амбиция, разбира се, тъй като тя е необходимото условие за успех.
Имам предвид фикс идеята за повече и повече, алчността... Това са пороци, амбицията не е.

npp
02-22-2016, 04:43
.

досега на света е имало стотици милиони (а може би и милиарди) хора, които не са имали живота, който са искали да имат, аз също никога не съм имал най- красива и добра жена, най-добри приятели, и достатъчно пари, но кой знае още колко много мъже са били така?!, ако вселената беше пуста, т.е. ако в нея включително нямаше Бог и ангели, и ти вървеше по някакъв коридор в космоса, където има много смъртоносни капани, като например сблъскващи се в него астероиди, падащи големи сталактити, скални срутвания, свлачища, и др., какво щеше да направиш тогава?!, щеше ли да обвиняваш мъртвата материя, която нито чува, нито вижда, нито може да разсъждава, камо ли да чувства?!, кой щеше да обвиняваш за това, че си тръгнал по този космически коридор, чийто край не се вижда, за да търсиш по-добро място за живеене, но все още си насред пустош, в която има само мъртви обекти(камъни, скални маси, и пр.)?!, защото тогава Бог нямаше да Го има за да обвиняваш Него, но щеше да си като един от онези филмови герои пътуващи сами в пустия космос със скафандри и космически съоръжения, като в онзи филм на стенли кубрик("2001"), "гравитация" и "интерстелар", казвам това, защото истината е, че нито истинският Бог беше в състояние да предотврати злото, което се е случвало досега, иначе ако беше в състояние да го направи, тогава щеше да го предотврати, то въобще нямаше да се случи, и тогава животът в този свят щеше да е само рай, обаче за съжаление "тъмнината" взе своя дан, и това стана защото нямаше достатъчно истински вярващи на света, които да служат на истинския Бог за да се предотврати/отмахне злото, и защо нямаше?, защото системата на човешката религия докара заблуда на светото място и заблуди мнозина, и така вследствие на това толкова много злини с толкова много хора се оказаха неизбежни, но ние трябва да побеждаваме злото с добро, и неправдата с правда, иначе проблемите няма да се решат и да престанат...

дано истинският Господ Бог да ти осигури възможно най-доброто в живота, понеже когато срещам случаи на неуредици като твоя, изпитвам точно обратното на удовлетворение, както и за истинските Светии няма друга награда освен пълно спасение за изобилен и вечен живот на колкото се може повече хора в Него, но дали всеки човек желае само доброто на другите?!, защото така както и аз обикновено все предпочитам да има изобилен и вечен живот за всички човешки и други одушевени същества в истинския Господ Бог, но мнозина ми желаеха злото, и немалко от тях ми причиниха зло, или както някои казваха, направи добро, за да ти причинят зло, ето защо има нужда от изповядване на правдата, иначе не би имало назидание за повече хора, а може да има дори и за всички, така щото всеки да стане и бъде добър към всеки друг, това е възможно, но трябва да се работи за това, когато не идва на тепсия, затова вместо да се вайкаш, можеш да започнеш да мислиш и постъпваш трезво, като за начало е добре да спреш да си мислиш, че истинският Господ Бог е виновен за някакво зло, всъщност е много чудно как все още има хора, които вярват, че Той е виновен за такива неща - че кой високопоставен уважаващ себе си човек съвсем нарочно би причинил зло някому, знаейки че по този начин ще се изложи пред мнозина?!, а колко повече Бог не би направил такова нещо?!, но сатана е "богът" на суетата, лукавият прецаква човеците, не Бог, и ако виждаш, че нещо не е наред, тогава, преди отново да си помислиш, че вината за това е у Бога, задаваш ли си въпроси като: "в състояние ли е Той да предотврати проблемите?!", "в какво положение Се намира в момента?!", "дали не среща трудности?!", "възможно ли е да има някакво препятствие, което Му пречи да реши всички проблеми?!", и т.н., защото фактът че Той е Бог, не е гаранция, че не е възможно да се окаже не в пълно състояние да предотврати злото напълно, поради това и ни е дал вяра(та), за да можем да бъдем съпричастни на пълното решение на проблемите...

ако не можеш да имаш нещо, тогава защо трябва да се тормозиш/затормозяваш?!, дали пък някакви сатанински сили не са причината за целия онзи гняв и цялото негодувание?!, някои вече са открили наличието на такъв допир, невидим за физическото зрение и немалко други физически сетива...