PDA

View Full Version : Проблем при пътуване извън страната



Marin Simeonov
02-21-2016, 13:14
Здравейте, имам следния проблем: Сестра ми и брат ми живеят в Англия и искам и аз да отидя при тях тази година, но не мога да си изкарам паспорт защото съм на 15 и понеже брат ми и сестра ми са от друг баща и от същата майка, аз съм писан на името на техния баща вместо на биологичния ми по грешка, и за изкарването на паспорт трябва съгласието на двама родители но този човек, който ми се води баща не се знае къде е и нямаме никакъв контакт с него. Въпроса ми е има ли някакъв начин да изкарам паспорт със подписа на биологичния ми баща или само с този на майка ми или да пътувам без паспорт? Благодаря ви предварително за вниманието :)

П.С.: Не е важно, но забравих да добавя че ще живея там а не само временно.

divergent
02-21-2016, 16:41
Няма значение за колко време ще ходиш там. За да излезеш извън страната преди да си навършил пълнолетие, ти трябва декларация от двамата родители. След като нямаш връзка с човека, който е вписан в акта ти за раждане като твой баща, няма как да ти бъде изкаран паспорт, декларация също. Мисля, че има вариант истинският ти баща да заведе дело и да ти издадат ново удостоверение, следователно вече да няма пречки за заминаването ти. Обаче отнема време и пари, в съда не бързат за никъде...

Marin Simeonov
02-25-2016, 18:10
Благодаря за информацията, вече има напредък! С майка ми намерихме познат на човека който търсим, но и той не е чувал от него много време и ако намери някакъв начин да контактува с него ще му предаде да се свърже с нас :)

divergent
02-25-2016, 18:17
Дано да ви се получат нещата. И все пак, ако не сте в добри отношения, тати може да се заяде и напук да не се съгласи да ти издаде декларацията, познавам няколко такива случаи. За всеки случай проучи дали не е възможен и варианта, който предложих, само превантивно. :)

Dwyd96
03-05-2016, 15:31
Консултирайте се с адвокат ... Със сигурност има някакво юридическо решение по въпроса...