PDA

View Full Version : Трябва ми есе



zorniica
02-21-2016, 15:32
Здравейте, трябва ми есе на тема "Разни хора, разни идеали днес". Моля Ви помагайте. Благодаря предварително.

divergent
02-21-2016, 16:33
мисля, че това е за "тийн учител", ама както и да е. в увода представи алеко и кажи, че въпреки творбата е създадена еди кога си, днес идеята ѝ все още е актуална. в тезата кажи за различията в интересите, мненията и целите на хората от различните възрастови групи, социални сфери или държави. в същинската част просто развий подробно идеите от тезата. заключението е импровизация. :D набързо само това мога да ти кажа, опитах се да ти предложа някакъв план, дано да съм помогнала поне малко

Dwyd96
02-21-2016, 18:32
мисля, че това е за "тийн учител", ама както и да е. в увода представи алеко и кажи, че въпреки творбата е създадена еди кога си, днес идеята ѝ все още е актуална. в тезата кажи за различията в интересите, мненията и целите на хората от различните възрастови групи, социални сфери или държави. в същинската част просто развий подробно идеите от тезата. заключението е импровизация. :D набързо само това мога да ти кажа, опитах се да ти предложа някакъв план, дано да съм помогнала поне малко

*Когат не си ходила на училище и бъркаш есето с ЛИС*

divergent
02-21-2016, 19:39
*Когат не си ходила на училище и бъркаш есето с ЛИС*
Когат' не си чувал, че има два вида есета - такова на свободна тема, което не обвързваш с литературно произведение или автор, и есе с литературна тематика, където също като в ЛИС-а присъства литературен анализ, но включваш и собствено мнение, примери от живота и тн. :)

Dwyd96
02-21-2016, 19:53
Недей да се палиш.... Вредно е за бебето :D...
Темата която автора е дал си е за най-обикновено есе... Кви литературни есета, кви 5 лева... Но все тая...

divergent
02-21-2016, 19:57
Недей да се палиш.... Вредно е за бебето :D...
Темата която автора е дал си е за най-обикновено есе... Кви литературни есета, кви 5 лева... Но все тая...

По-спокойна не съм била, кой пали? :D И какво бебе, wtf?! :D Аз съм свикнала след като темата на есето ми е пряко свързана с дадена творба, да вмъквам и литературни анализи, така поне са ни учили в училище. Няма да споря, защото не съм достатъчно информирана, но пък съдейки по многобройните реформи в образУванието, нищо чудно да е нова практика този формат между лис и есе и евентуално ако си завършил преди години, да не сте се засякли. :D

Dwyd96
02-21-2016, 20:04
Ами всичко е възможно... Но заради вмъкване на анализ в есе, са ми смъквали от оценката на областен кръг на олимпиада по Бел :D