PDA

View Full Version : Млечен фенклуб



divergent
02-21-2016, 20:33
Добре дошли в пресцентъра на клуба на феновете на млечни продукти! Реших, че това е перфектния раздел, защото тук можем да изразим любовта си към сиренето и кашкавала! Нека всеки сподели своите предпочитания и станем едно голямо млечно семейство! Когато се съберем по-голям отряд, може и да организираме обир на мандра! ;)

Прясно или кисело мляко обичате повече? Имате ли предпочитана марка или си набавяте от едноличен търговец, домашно производство? Как предпочитате да консумирате киселото мляко? А прясното? Добавяте ли конфитюр, ядки, плодове, бисквити, корнфлейкс?
Кой е любимият ви вид сирене? Кои видове сте опитвали? Предпочитана марка? В комбинация с какво ядете сиренето?
Предпочитана марка кашкавал?
Колко често консумирате млечни продукти и какви? Мислите ли, че са полезни или сте на мнение, че прекомерната употреба е вредна? Кои са най-странните комбинации от млечен продукт с друга храна сте опитвали? А коя е любимата ви комбинация? Приготвяли ли сте някога млечен продукт в домашни условия?
Продуктите от млякото на крава, коза, овца или бивол предпочитате?
Опишете чувството, когато консумирате любимия си млечен продукт.

Животно
02-21-2016, 20:36
много неща ям със сирене, а прясно мляко пия кат смок по 1-2 литра на ден

Indistinct
02-21-2016, 20:36
Кисело мляко. На Ситово. :D
Чисто или с овесени ядки е най-добре.
Кашкавал пак на Ситово.
Чувството - мммм.

inewton
02-21-2016, 20:37
Кисело мляко. На Ситово. :D
Чисто или с овесени ядки е най-добре.
Кашкавал пак на Ситово.
Чувството - мммм.

А сирене?

Indistinct
02-21-2016, 20:39
А сирене?

Засега се въздържам от коментари.

inewton
02-21-2016, 20:41
Засега се въздържам от коментари.

Не си издаваш сиренаря. Страхуваш се, че някоя мръсница ще ти го вземе ли?

divergent
02-21-2016, 20:44
Аз си мисля, че мога да не ям месо, но не мога да не ям сирене, кашкавал и мляко! :D Краве дирене на Карабунар мога да си ям ей така на бучки без нищо. Иначе понякога си припомням детството с филии с лютеница и сирене. ^_^ Крема сирене също си мажа на препечени филийки, обичам и да си го панирам. :) Понякога се глезя с моцарела и домати, а по банкети бодвам и синьо сирене с грозде или ананас. Кашкавала на филийка, пържен, паниран, дай ми го и няма да остане! :) Прясно мляко си купуваме от домашен производител, ползвам го за шейкове и фрапета, а на закуска го ям с корнфлейкс. Кисело мляко на Верея, 4,5%. По една кофичка на ден, мога и чиста, но предпочитам с плодове или какаво. Яла съм домашно биволско, козе също, но ми миришат отвратително и не мога да ги ям. Иначе вкуса е коренно различен от купешкого, усещаш, че ядеш нещо истинско.

Indistinct
02-21-2016, 20:44
Не си издаваш сиренаря. Страхуваш се, че някоя мръсница ще ти го вземе ли?

По-скоро не искам да изваждам лоши спомени. Както разбра, днес за малко да ме отровят.

inewton
02-21-2016, 20:45
По-скоро не искам да изваждам лоши спомени. Както разбра, днес за малко да ме отровят.

Гадост какво ли е било това сирене... Сигурно е било престояло.

Животно
02-21-2016, 20:45
Аз си мисля, че мога да не ям месо, но не мога да не ям сирене, кашкавал и мляко! :D Краве дирене на Карабунар мога да си ям ей така на бучки без нищо. Иначе понякога си припомням детството с филии с лютеница и сирене. ^_^ Крема сирене също си мажа на препечени филийки, обичам и да си го панирам. :) Понякога се глезя с моцарела и домати, а по банкети бодвам и синьо сирене с грозде или ананас. Кашкавала на филийка, пържен, паниран, дай ми го и няма да остане! :) Прясно мляко си купуваме от домашен производител, ползвам го за шейкове и фрапета, а на закуска го ям с корнфлейкс. Кисело мляко на Верея, 4,5%. По една кофичка на ден, мога и чиста, но предпочитам с плодове или какаво. Яла съм домашно биволско, козе също, но ми миришат отвратително и не мога да ги ям. Иначе вкуса е коренно различен от купешкого, усещаш, че ядеш нещо истинско.

домашното си е домашно

baby_baby
02-21-2016, 20:48
Не обичам много много млечните продукти но но ям кисело мляко но само домашно

divergent
02-21-2016, 20:49
По-скоро не искам да изваждам лоши спомени. Както разбра, днес за малко да ме отровят.
Леле, пропуснала съм момента с неприятната ти случка със сиренето. Надявам се, че не съм те травмирала с млечния фенклуб. :)

Indistinct
02-21-2016, 20:49
Гадост какво ли е било това сирене... Сигурно е било престояло.

Ами да. Подозирам сервитьорката.

Indistinct
02-21-2016, 20:50
Леле, пропуснала съм момента с неприятната ти случка със сиренето. Надявам се, че не съм те травмирала с млечния фенклуб. :)

Спокойно, ще го преживея. :D

inewton
02-21-2016, 20:51
Ами да. Подозирам сервитьорката.

И все още се чудя, как не ви е срам да признавате така открито, че ядете сирене.

Indistinct
02-21-2016, 20:52
И все още се чудя, как не ви е срам да признавате така открито, че ядете сирене.

Ти не ядеш ли сирене? А сега, де.

inewton
02-21-2016, 20:54
Ти не ядеш ли сирене? А сега, де.

Нормално от магазина- да. Такова каквото вие ядете- никогаш!

Indistinct
02-21-2016, 20:56
Нормално от магазина- да. Такова каквото вие ядете-никогаш!

Преди магазина къде е било? От животните. :D

inewton
02-21-2016, 20:57
Преди магазина къде е било? От животните. :D

Ама вие ядете от хората. :wink:

Indistinct
02-21-2016, 21:00
Ама вие ядете от хората. :wink:

Кой те заблуди така?

inewton
02-21-2016, 21:01
Кой те заблуди така?

Никой, просто знам.

Indistinct
02-21-2016, 21:03
Никой, просто знам.

Не става така "просто знам". Трябва да има обяснение.

inewton
02-21-2016, 21:04
Не става така "просто знам". Трябва да има обяснение.

Яж си сиренето и мълчи!

Indistinct
02-21-2016, 21:05
Яж си сиренето и мълчи!

Нали обяснявах досега. Няма да ям скоро сирене.

mincheto
02-23-2016, 07:38
Ям животински продукти освен яйца :arrow: алергична съм

Животно
02-23-2016, 11:22
минке, нали беше много примерна, пишеше в модераторската тема да се оплакваш, а в същото време си рекламираш новия форум тука

solo_
02-23-2016, 15:39
Не си издаваш сиренаря. Страхуваш се, че някоя мръсница ще ти го вземе ли?

:D

divergent
02-23-2016, 17:50
А кой е най-щастливият ви момент, в който сте яли сирене или кашкавал? Млякото с мента или чисто?
Имало ли е случаи, в които млечните продукти са ви спасявали живота?

solo_
02-23-2016, 18:09
Синьото сирене спасява живота

LoveInfect
02-23-2016, 20:03
Ние като ни донесат мляко от село, го правим на кисело мляко, и само домашно си ядем :D

Omega
02-24-2016, 16:47
Шопска салата или вскякъв друг вид салата със бяло сирене ( нямам предпочитание към марка ) стига да не се разсмърди, че направо е ужас. Кашкавал рядко, гледам да не прекалявам с него ( все пак се води мазна бомба). Иначе обичам паниран кашкавал, но се въздържам, защото е мастна бомба.