PDA

View Full Version : Зайко у дома



Rad00oo
02-24-2016, 19:23
Бих искал да споделите тези който имат домашен любимец зайче как го гледате, какво му давате, и т.н.

mincheto
02-24-2016, 19:35
ЖИВОТНО е селяндур :!: ;d :X :lol:

Животно
02-24-2016, 19:56
хахахахахахахахахха искрено се забавлявам с тебе

Животно
02-24-2016, 19:59
минчето се засегна, ама нали знаеш, ти можеш да избягаш от селото, ама селото от теб, никога

TROLLDADLOLCAKE
03-09-2016, 12:07
Преди имах зайче..Имаше си клетка, в която го прибирах само вечер (защото не ме оставяше да спя - гризеше каквото намери).Иначе са сравнително лесни за гледане..Храна за зайци има във всеки един зуу магазин..Не е скъпо и са големи душици!

sevdalina
03-13-2016, 15:35
И аз имам зайче, много е лесно за гледане, подариха ми го с клетка. Взимам му храна за зайчета и морковчета.

baby_baby
04-11-2016, 21:20
Много е лесно да се гледа зайче просто да си има клетка и му купувай храна за зайци

HollyGolightly
04-16-2016, 03:03
И к'во, затворили сте го в клетката като хамстер и го тъпчите с боклуци от магазина и после се хвалите тук и там как имате заек и колко било лесно отглеждането му?
Имам заек, Mini Lop на почти 3 години е. Живее вкъщи, трениран е да си ползва само и единствено клетката за естествените си нужди, през останалото време е свободен да се разхожда. До сега с него проблеми не съм имала. Храни се предимно със зеленчуци и сено, заешка храна му давам само за допълнение. Понякога яде и плодове, но не често.
Ако си взимаш заек, гледай да е мъжки, понеже женските са по-агресивни. Вече няколко приятелки ми се оплакват, че женските им зайци ги хапят. Също така избягвай "джуджетата" от типа netherland dwarf или lion head, понеже при добиването на вида и многото кръстоски им е станало нещо и е много по-вероятно да са агресивни (това са ми го казвали няколко човека, които се занимават с развъждането на породисти зайци)
Освен това трябва да си наясно, че ако се грижиш добре за него може да живее 8-12 години, така че си помисли дали си готова за такава дългосрочна отговорност.
Лесното му е това, че е до някаква степен независим, няма нужда от всекидневни разходки, освен ако самата ти не искаш да го разхождаш с каишка навън (been there, done that) както и не се нуждае от ваксини и не заема много място
Лошото е, че често трябва да му сменяш, понеже мирише, а и е трудно да си опазиш праговете и кабелита 8-)

Ако имаш някакви конкретни въпроси ми пиши ЛС и ще ти отговоря.

leo_N
04-16-2016, 19:34
Малко момиченце си купува зайче.
Продавача го пита:
Какво искаш мъничко черничко или бяло и пухкаво?
Момиченцето отговаря:
Няма значение, питона и без това ще го изяде.