PDA

View Full Version : Исус да мре



stalker681
02-25-2016, 17:00
Исус да мре да му осквернят гроба
Аллах да живее
Исус да мре
Елате при Мюсюлманските ви приятели
Аллах разбира страданието ви и ще ви помогне
Не като Исус който е жесток и ви изпраща на сигурна смърт
Аллах е велик и винаги е бил велик
Аллах ще ви помага във всичко във всяко ваше начинание
Аллах е добрия Исус е лошия
Исус да мре Аллах е велик
Исус да мре Аллах е велик
Исус да мре Аллах е велик


Обърнете внимание на долните редове :

Тази тема не подкрепя тероризма
ние само мразиме Исус
Ние не сме лоши хора
Ние само богохулстваме
и искаме Исус да бъде забравен а християните будистите и протестантите да се молят на Бог Аллах

solo_
02-25-2016, 17:11
ДА МРЕ !!!

npp
02-26-2016, 05:29
какво зло ви е причинил Исус?!

лигочи

stalker681
02-26-2016, 06:36
какво зло ви е причинил Исус?!

лигочи

Веднага ти казвам лигоч

1.ДАДЕ МИ СЕСТРА НЕ БРАТ
2.НЕ СЪМ ТУРЧИН (ТОВА НАЙ МНОГО МЕ ЗАБОЛЯ)
3.МАЙКЪЛ ДЖЕКСЪН УМРЯ

ТОВА СТИГА ЛИ ТИ ЛИГОЧ

npp
02-26-2016, 07:30
Веднага ти казвам лигоч

1.ДАДЕ МИ СЕСТРА НЕ БРАТ
2.НЕ СЪМ ТУРЧИН (ТОВА НАЙ МНОГО МЕ ЗАБОЛЯ)
3.МАЙКЪЛ ДЖЕКСЪН УМРЯ

ТОВА СТИГА ЛИ ТИ ЛИГОЧ

а не ти ли е хрумвало, че както много хора са се оказвали в затруднение, поради което не са могли да направят/постигнат едно или друго, така и Господ може да е срещал затруднения - защо си мислиш, че Той нарочно би причинил зло на някого?!

скапаната човешка религия е онази, която ви научи да си вярвате, че Господ е винаги в състояние да направи всичко за вас, което ви се иска, без да допринасяте за всеобщото спасение в Него - проклета да е!

DoctorSatan666
02-26-2016, 08:47
скапаната човешка религия е онази, която ви научи да си вярвате, че Господ е винаги в състояние да направи всичко за вас, което ви се иска, без да допринасяте за всеобщото спасение в Него - проклета да е!

Малко си се пообъркал тука. "Човешката религия" я има тъкмо защото някой иска Бог да е в състояние да направи всичко за тях. Точно по същия начин както твоята религия я има защото искаш да има добър и справедлив Бог, но не си в състояние да игнорираш всичките очевидни противоречия в съществуването на такъв Бог. Затова, вместо да въртиш и сучиш фактите, по-лесно е просто да промениш Бог, като кажеш че той съществува, но не е в състояние да осигури спасение за всички. Добре, но тази смяна те остава с един статичен бог, който дефакто няма значение дали го има или не, защото няма никакви сили да "спасява". А това оставя теб и вярата ти безполезни. Та за да заобиколиш това, си създаваш допълнителна уговорка - че Господ не е в състояние да промени нищо сега, но с достатъчно молитви и вяра, той ще придобие силата да променя и да осигури на всекиго каквото му трябва. Така няма логически противоречия, а личната ти роля и значимост в цялата работа не се обезсмисля. Доста добра историйка, а? Удобна, точно там където трябва.

npp
02-26-2016, 09:39
Малко си се пообъркал тука. "Човешката религия" я има тъкмо защото някой иска Бог да е в състояние да направи всичко за тях. Точно по същия начин както твоята религия я има защото искаш да има добър и справедлив Бог, но не си в състояние да игнорираш всичките очевидни противоречия в съществуването на такъв Бог. Затова, вместо да въртиш и сучиш фактите, по-лесно е просто да промениш Бог, като кажеш че той съществува, но не е в състояние да осигури спасение за всички. Добре, но тази смяна те остава с един статичен бог, който дефакто няма значение дали го има или не, защото няма никакви сили да "спасява". А това оставя теб и вярата ти безполезни. Та за да заобиколиш това, си създаваш допълнителна уговорка - че Господ не е в състояние да промени нищо сега, но с достатъчно молитви и вяра, той ще придобие силата да променя и да осигури на всекиго каквото му трябва. Така няма логически противоречия, а личната ти роля и значимост в цялата работа не се обезсмисля. Доста добра историйка, а? Удобна, точно там където трябва.

в Библията ненапразно пише, че човекът е създаден по Божий образ и подобие, а може ли човек да избегне съня?!, не, защото е имало случаи човек да заспи дори прав в опитите си да остане буден в продължение на дни, следователно има вероятност и Бог да не може да избегне съня напълно, а срещал ли е човек трудности в живота, поради които не е могъл да осъществи една или друга цел веднага?!, да, защото знаеш как и ти си искал да постигнеш нещо, но не си успял, най-малкото защото не си имал парите за да можеш да си го позволиш в онзи момент, следователно може да се окаже, че Бог също среща трудности, поради които не може да осигури всички с изобилен и вечен живот веднага, всъщност това и е причината, поради която Той даде вярата, за да допринасят духовните служители за всеобщото спасение в Него чрез нея, Бог е всемогъщ, но не винаги е бил напълно в състояние да направи всичко, затова обаче можем да сме съпричастни на Неговата дело по спасяване на човечеството, с което да Му помогнем да го извърши докрай по-скоро

Бог можеше да направи да няма нощ на земята, обаче не напразно е направил света така, че да има ден и нощ, които се редуват, защото знаеш как земята се върти около оста си и има само едно слънце, което да я осветява от определен ъгъл, така щото от осветената и страна е денят, но след него настъпва нощ, защото земята се върти около оста си непрестанно, с което Бог сякаш загатва за това, че Той също не може да избегне стълкновението с "нощта(тъмнината)", освен това една от Неговите заповеди гласи: "пазете съботата, за да я освещавате, да не вършиш своята работа в събота, понеже вашият Бог създаде света за шест дена, но в седмия ден си почина, затова Той го освети и благослови"(Изход 20:8-11), какво означава това?!, защо не е трябвало израилтяните да вършат своята работа в събота, след като тази заповед е била дадена векове след седмия ден?!, ако Той е бил напълно буден тогава (по времето когато тази заповед е била дадена), защо те не е трябвало да вършат своята си работа в събота, понеже заповедта казва, че те трябва да постъпват така защото Той си е починал в седмия ден, след като е бил напълно буден през шестте дена на сътворението?!, следователно Бог все още е бил в състояние на непълна будност за всеки тогава когато тази заповед им е била дадена, а това е било векове след седмия ден, а и само с това тълкувание заповедта е напълно смислена, иначе с друго тълкувание би била абсурдна ако Бог е бил напълно буден тогава но ги е карал да почитат деня, в който Си е починал?!?!, защото ако Той и дотогава е бил в кондиция на (така да се каже) "полусън-полубудност", поради което не е бил напълно в състояние да се погрижи съвършено за всеки, тогава би било съвсем логично духовните служители да трябва да внимават да не оскверняват Неговото създание/творение докато/когато Той е в онова състояние, и дори да го освещават(включително възстановяват, в случай че е необходимо), ето Господ, Исус, знаел е, че има хора, които се нуждаят от спасение, и е отишъл да ги (по)търси и ги е намерил, като е изгонил бесовете от обладаните им, излекувал е болните сред тях, и дори е възкресил някои от мъртвите им, така Той е освещавал/възстановявал Божието създание

лесно е да кажеш "дай, искам всичко, и то веднага", но дали онзи, от който (го) искаш е напълно в състояние да ти го осигури веднага?!, а ако не е и ти можеш да му помогнеш за да го направи, тогава ще можеш да ускориш това като му помогнеш (за) да ти реши проблема по-скоро, а именно системата на човешката религия е, която учеше хората на това, че Бог е едва ли не напълно буден през цялото време и те няма нужда да вършат истинска правда, понеже (разбираш ли) Той сам ще им реши проблемите веднага?!?!, а ето че и ти си един от безумците...

defender
02-26-2016, 10:23
в Библията ненапразно пише, че човекът е създаден по Божий образ и подобие, а може ли човек да избегне съня?!, не, защото е имало случаи човек да заспи дори прав в опитите си да остане буден в продължение на дни, следователно има вероятност и Бог да не може да избегне съня напълно,

По тая логика Бог старее, разболява се и умира.


ПП: Всяка ерес предава на носителите си кретенизъм.

npp
02-26-2016, 18:30
По тая логика Бог старее, разболява се и умира.


ПП: Всяка ерес предава на носителите си кретенизъм.

ако за Бог нямаше край, тогава нямаше ли всички да сме сега в Рая на вечния живот а не в този свят под грях?!

"Аз съм Алфа и Омега, първият и последният, началото и краят." Откровение 22: 13

Той пръв се явява на вселената, и последен си отива, за да се яви после пак...

"Каквото съществува е станало вече; И каквото ще стане е станало вече; И Бог издирва наново онова, което е било оттласнато." Еклесиаст 3: 15

defender
02-26-2016, 19:06
"Аз съм Алфа и Омега, първият и последният, началото и краят." Откровение 22: 13


Светът е започнал с Иисус (Бог Слово) т.е. "В началото бе Словото" и света ще завърши с второто пришествие на Иисус - това означава Аз съм началото и краят, първия и последния т.е. относно този свят.

А не означава това дето го казваш ти: "Той пръв се явява на вселената, и последен си отива, за да се яви после пак.."

А къде точно си отива, нали той е навсякъде?

Също то така едва ли не си фен на прераждането.

Dwyd96
02-26-2016, 20:19
"Причината, поради която знам, че съм Господ, е защото един ден, докато се молех, осъзнах, че говоря на себе си."
Никълъс Патерсън

Не Бог е създал човека, а точно обратнтото..
В своето си отчаяние и безпомощност да се справят с проблемите, хората са си създали фалшива опора, на която да се уповават и която да им дава надежда..
Богове има още от зората на човечеството и ще има до момента в който човечеството не започне да разчита на себе си...

npp може ли да питам от коя секта си? :D

Indistinct
02-26-2016, 20:24
"Причината, поради която знам, че съм Господ, е защото един ден, докато се молех, осъзнах, че говоря на себе си."
Никълъс Патерсън

Не Бог е създал човека, а точно обратнтото..
В своето си отчаяние и безпомощност да се справят с проблемите, хората са си създали фалшива опора, на която да се уповават и която да им дава надежда..
Богове има още от зората на човечеството и ще има до момента в който човечеството не започне да разчита на себе си...

npp може ли да питам от коя секта си? :D

Готов си да приемеш, че цялото ти съществуване е една чисто и никаква случайност?

solo_
02-26-2016, 20:32
Готов си да приемеш, че цялото ти съществуване е една чисто и никаква случайност?

неговото да, но на тези тук не е случайност - https://www.youtube.com/watch?v=qwwccgjmK-A

Животно
02-26-2016, 21:35
"Причината, поради която знам, че съм Господ, е защото един ден, докато се молех, осъзнах, че говоря на себе си."
Никълъс Патерсън

Не Бог е създал човека, а точно обратнтото..
В своето си отчаяние и безпомощност да се справят с проблемите, хората са си създали фалшива опора, на която да се уповават и която да им дава надежда..
Богове има още от зората на човечеството и ще има до момента в който човечеството не започне да разчита на себе си...

npp може ли да питам от коя секта си? :D

и на мен ми е много интересно

npp
02-27-2016, 04:38
Светът е започнал с Иисус (Бог Слово) т.е. "В началото бе Словото" и света ще завърши с второто пришествие на Иисус - това означава Аз съм началото и краят, първия и последния т.е. относно този свят.

А не означава това дето го казваш ти: "Той пръв се явява на вселената, и последен си отива, за да се яви после пак.."

А къде точно си отива, нали той е навсякъде?

Също то така едва ли не си фен на прераждането.

тъпо разсъждаваш както си правеше и преди, говори се за начало и край на вечността, която официално е започнала със сътворението:

"В начало Бог създаде небето и земята." Битие 1: 1

а след като свърши, ще започне отначало, като събитията ще бъдат същите едно към едно в същия ред и последователност каквито са били в предишната вечност т.е. в настоящата, това се казва и в горепосочения стих, ето го пак:

"Каквото съществува е станало вече; И каквото ще стане е станало вече; И Бог издирва наново онова, което е било оттласнато." Еклесиаст 3: 15

каквото е станало в предишната вечност, това е и което е станало и ще стане в настоящата, затова се казва, че онова, което вече е станало е било оттласнато, и че Бог го издирва наново т.е. че се случва/ще се случи отново, защото вечността е кръговрат, иначе ако Той можеше да не допусне да има край, тогава нито един от родените до сега в този свят човеци нямаше да се роди тук под грях, защото и Бог нямаше да има нужда да сътворява този свят, но ето как краят на вечността за съжаление се оказва неизбежен дори и за Него

npp
02-27-2016, 05:03
"Причината, поради която знам, че съм Господ, е защото един ден, докато се молех, осъзнах, че говоря на себе си."
Никълъс Патерсън

Не Бог е създал човека, а точно обратнтото..
В своето си отчаяние и безпомощност да се справят с проблемите, хората са си създали фалшива опора, на която да се уповават и която да им дава надежда..
Богове има още от зората на човечеството и ще има до момента в който човечеството не започне да разчита на себе си...

npp може ли да питам от коя секта си? :D

не съм сектант

stalker681
02-27-2016, 07:15
ще те сакам на лунна светлина

Dwyd96
02-27-2016, 07:33
Готов си да приемеш, че цялото ти съществуване е една чисто и никаква случайност?

Целият живот във вселената е породен от случайна комбинация на благоприятни за живота условия и процеси.

Освен това спора с религиозни фанатици може да се реши само с 1 изречение " Папата си яде сополите :D"

http://m.youtube.com/watch?v=w5XxaHadkDo

Indistinct
02-27-2016, 08:52
Целият живот във вселената е породен от случайна комбинация на благоприятни за живота условия и процеси.

Освен това спора с религиозни фанатици може да се реши само с 1 изречение " Папата си яде сополите :D"

http://m.youtube.com/watch?v=w5XxaHadkDo
Ако за теб папата е единствения пример за християнин, виждам защо мислиш по този начин.
Спорът може да се реши само с едно изречение. Би ли отрекъл, че човекът има душа?

inewton
02-27-2016, 09:41
Целият живот във вселената е породен от случайна комбинация на благоприятни за живота условия и процеси.

Освен това спора с религиозни фанатици може да се реши само с 1 изречение " Папата си яде сополите :D"

http://m.youtube.com/watch?v=w5XxaHadkDo

Не говори така за Светия Отец, че...
Същото се отнася и за Indistinct и всички останали девиации.

Indistinct
02-27-2016, 09:56
Не говори така за Светия Отец, че...
Същото се отнася и за Indistinct и всички останали девиации.

Откъде си абсолютно сигурен в святостта му?

DoctorSatan666
02-27-2016, 10:00
тъпо разсъждаваш както си правеше и преди, говори се за начало и край на вечността, която официално е започнала със сътворението:

"В начало Бог създаде небето и земята." Битие 1: 1

а след като свърши, ще започне отначало, като събитията ще бъдат същите едно към едно в същия ред и последователност каквито са били в предишната вечност т.е. в настоящата, това се казва и в горепосочения стих, ето го пак:

"Каквото съществува е станало вече; И каквото ще стане е станало вече; И Бог издирва наново онова, което е било оттласнато." Еклесиаст 3: 15

каквото е станало в предишната вечност, това е и което е станало и ще стане в настоящата, затова се казва, че онова, което вече е станало е било оттласнато, и че Бог го издирва наново т.е. че се случва/ще се случи отново, защото вечността е кръговрат, иначе ако Той можеше да не допусне да има край, тогава нито един от родените до сега в този свят човеци нямаше да се роди тук под грях, защото и Бог нямаше да има нужда да сътворява този свят, но ето как краят на вечността за съжаление се оказва неизбежен дори и за Него
Чакай сега, ако всяка следваща "вечност" е точно копие на предната, това не означава ли че няма никакво значение кой какво прави? Доколкото съм разбрал, ти казваш че всеки грях ще се върне, тъй като всяка душа ще се окаже на мястото на всички останали в някоя от следващите вечности. Но това предполага че ние живеем в първата вечност, тоест ние правим съдбата на всички следващи, защото иначе, ако не сме в първата, то значи всичко, което се случва в тази вечност е копие на отминала вечност и следователно ничии дела нямат никакво значение и всичко вече е предначертано, а само душите се сменят. Но ако това е първата вечност, то къде отива цялата идея за вечност изобщо? Вечността, както я описваш ти, може да е цикъл от вечности, но не може да има първа и последна вечност. А ако няма първа и последна вечност, то тогава коя е онази вечност, която определя какви ще бъдат следващите? Или като казваш че всяка следваща ще е копие на предната, имаш предвид че по-скоро ще е отражение на предната - т.е. каквото се акумулира в предната, това ще се "разгърне" в следващата - т.е. има натрупване във всяка следваща.

inewton
02-27-2016, 10:14
Откъде си абсолютно сигурен в святостта му?

Ти откъде си сигурна в учението на един католик-изменник?

defender
02-27-2016, 10:17
тъпо разсъждаваш както си правеше и преди, говори се за начало и край на вечността, която официално е започнала със сътворението:

"В начало Бог създаде небето и земята." Битие 1: 1

Как може творението да е преди твореца?

„В начало беше Словото, и Словото беше у Бога, и Бог беше Словото. 2. То беше в начало у Бога. 3. Всичко чрез Него стана и без Него не стана нито едно от онова, което е станало.“


а след като свърши, ще започне отначало, като събитията ще бъдат същите едно към едно в същия ред и последователност каквито са били в предишната вечност т.е. в настоящата, това се казва и в горепосочения стих, ето го пак:

"Каквото съществува е станало вече; И каквото ще стане е станало вече; И Бог издирва наново онова, което е било оттласнато." Еклесиаст 3: 15

каквото е станало в предишната вечност, това е и което е станало и ще стане в настоящата, затова се казва, че онова, което вече е станало е било оттласнато, и че Бог го издирва наново т.е. че се случва/ще се случи отново, защото вечността е кръговрат, иначе ако Той можеше да не допусне да има край, тогава нито един от родените до сега в този свят човеци нямаше да се роди тук под грях, защото и Бог нямаше да има нужда да сътворява този свят, но ето как краят на вечността за съжаление се оказва неизбежен дори и за Него

„и царството Му не ще има край.“ – т.е. няма никакви периоди от вечности и някакви нови начала и край. Все едно Бог да върши някакви суетни неща на повторения на едно и също, все едно е зациклил.

А това, което си цитирал от Еклесиаст си го извадил от смисъл на Библията.

Ти си хващаш някакво изречение, после го изкарваш от логическия смисъл на цялото Слово и почваш да си фантазираш върху него идиотщини.

defender
02-27-2016, 10:38
ПП: Отделно, погледни, че Еклесиаст разсъждава като цяло за суетата на живота, а ти къде оИде у рЯкЪта.

defender
02-27-2016, 10:49
А като почнеш да си фантазираш идиотщини върху цитати от Библията, тогава ги оправдаваш пред себе си (и пред нас) с това, че Бог ти бил говорил "нови неща", и ей ти на цял свидетел-херувим с почести.

Елементарен си просто, но бая нагъл.

Даже си преписваш свидетелски монопол над словото.

npp
02-27-2016, 11:08
Чакай сега, ако всяка следваща "вечност" е точно копие на следващата, това не означава ли че няма никакво значение кой какво прави. Доколкото съм разбрал, ти казваш че всеки грях ще се върне, тъй като всяка душа ще се окаже на мястото на всички останали в някоя от следващите вечности. Но това предполага че ние живеем в първата вечност, тоест ние правим съдбата на всички следващи, защото иначе, ако не сме в първата, то значи всичко което се случва е копие на отминала вечност и следователно ничии дела нямат никакво значение и всичко вече е предначертано, а само душите се сменят. Но ако това е първата вечност, то къде отива цялата идея за вечност изобщо? Вечността, както я описваш ти може да е цикъл от вечности, но не може да има първа и последна вечност. А ако няма първа и последна вечност, то тогава коя е онази вечност, която определя какви ще бъдат следващите? Или като казваш че всяка следваща ще е копие на предната, имаш предвид че по-скоро ще е отражение на предната - т.е. каквото се акумулира в предната, това ще се "разгърне" в следващата - т.е. има натрупване във всяка следваща.

проблемът ти е, че бързаш да се изхвърляш но не показваш здрав разум подобно на дефендър

след като е дадено на човека да избира доброто, тогава той ще може да избере него, следователно бъдещето за настоящата вечност предстои да се види (а не като нейното минало, което вече е станало), понеже предстои да се промишлява за него, защото и никой освен истинския Бог не знае какво ще е, тъй като Той никога не разкрива от тази информация на никого, понеже ако някой го/я узнае, в такъв случай това би съсипало възможността за нещо по-добро от вече разкритата предопределена съдба, и именно поради тази причина в библейските писания никъде няма предсказания за бъдещето, но има само предупреждения за онова, което би могло да се случи ако се върши (голяма) неправда/(голямо) беззаконие, затова и е учението на истинския Господ Бог, което ни дава да разберем истината за душата и живота, понеже Той за тази цел и дойде (за) да принесе Себе Си за изкупление на света, и Неговото учение ни дава да разберем, че ако сега не работим за спасение на света, или поне за колкото се може повече човеци, според Неговата правда (тъй като и не е възможно да има друг успешен начин), тогава нито в която и да е от следващите вечности ще се работи така за всеобщо спасение от същите позиции по същото време, така че, миналото е минало, но бъдещето подлежи на определяне, защото човеците могат да работят за нещо по-добро що се отнася до всеобщото спасение, понеже и нямат по-добър избор, тъй като времето непрестанно тече и изтича, без значение с какви мерни единици (ще) се отмерва, с метричните(секунди, минути и пр.) или други, то винаги тече с една и съща скорост, но така досега минаха хилядолетия от грехопадението, и на много хора им се видя, че минава бързо, защото дори в последните си/им дни, изминалите години им се виждаха като един кратък миг, но представи си какво би станало ако всички, благодарение на които досега светът е бил по-добро място за живеене престанат да се трудят за това и оставят всичко на произвола?!, как цялото великолепие на света би пропаднало?!, следователно може, но дори и би било редно, да се работи за подобрение, когато все още не е дошло пълно осигуряване на човеците с изобилен и вечен живот в истинския Господ Бог, и колкото повече човеци се включат в сериозното допринасяне в това отношение, толкова по-добре (ще е) за света, следователно бъдещето зависи от това как човеците (ще) се отнасят към него, като броят на необходимите истински Светии за пълното осъществяване на всеобщо спасение може да бъде под 50 процента от общото население

"нека оставим първоначалното учение за Христа и нека се стремим към съвършенство, без да полагаме изново за основа покаяние от мъртви дела, вяра в Бога, учение за кръщения, за ръкополагане, за възкресяване на мъртви и за вечен съд. И това ще сторим, ако Бог позволи. Защото за тия, които веднъж са били просветени, и са вкусили от небесния дар, и са станали причастници на Светия Дух и са вкусили, колко е добро Божието слово, още са вкусили и от великите дела, които въвеждат бъдещия век, а са отпаднали, невъзможно е да се обновят пак и доведат до покаяние, докато разпъват втори път в себе си Божия Син и Го опозоряват. Защото земята, която се е поила от дъжда, що пада често на нея, и която ражда трева полезна на тия, за които се и обработва, получава благословение от Бога; но ако ражда тръни и репеи, отхвърля се; тя скоро ще се прокълне, и сетнината й е да се изгори. Обаче, ако и да говорим така, надяваме се от вас, възлюбени, за нещо по-добро, нещо, което води към спасението." Евреи 6: 1-9

defender
02-27-2016, 11:39
като броят на необходимите истински Светии за пълното осъществяване на всеобщо спасение може да бъде под 50 процента от общото население

Какво всеобщо спасение, как така може да спасиш хора без тяхното желание, които не искат да вярват или да имат нищо общо с Бог.

Къде пише за някакво всеобщо спасение заради по-малко от 50%.

Аз например изобщо не искам да имам нищо общо с твоето полуспящо божество и неговия свят, не искам ти да ме спасяваш, с твоето всеобщо насилствено спасение.

И от какво точно спасяваш ти, след като вечностите се били повтаряли в кръговрат.

npp
02-27-2016, 11:55
Как може творението да е преди твореца?

„В начало беше Словото, и Словото беше у Бога, и Бог беше Словото. 2. То беше в начало у Бога. 3. Всичко чрез Него стана и без Него не стана нито едно от онова, което е станало.“

сега запя друга песен, обаче не си ли даваш сметка, че след като Словото се е явило преди Бога (понеже както виждаш е написано, че най-напред е било То, след което се е оказало у Бога, и чак след това Бог е станал Словото), тогава това може да означава, че дори и самият Той е подчинен на Словото, сиреч на вечната константна непроменлива истина


„и царството Му не ще има край.“ – т.е. няма никакви периоди от вечности и някакви нови начала и край. Все едно Бог да върши някакви суетни неща на повторения на едно и също, все едно е зациклил.

А това, което си цитирал от Еклесиаст си го извадил от смисъл на Библията.

Ти си хващаш някакво изречение, после го изкарваш от логическия смисъл на цялото Слово и почваш да си фантазираш върху него идиотщини.

ПП: Отделно, погледни, че Еклесиаст разсъждава като цяло за суетата на живота, а ти къде оИде у рЯкЪта.

ето че сам си отговаряш на въпросите в тези два последователни поста, макар и отново да си противоречиш, защото истинският Бог не е суетен, но другият("тъмнината") е суетният, и поради това и на света имаше суета на суетите както пише и в Еклесиаст, а след като истинският Бог е първият, който се явява на вселената, и последният, който департва, тогава Неговото царство наистина няма (да има) край, дори и ако претърпява някакъв род смърт(преход), защото след това Той пак се явява пръв, и де факто никога не (е) спира(л) да съществува, а никой друг и нищо друго не се възцарява преди него, нито е имало някой който или нещо което го е надживявал(о), макар и "тъмнината" също да е безкрайно съществуваща, но нейното (про)явление никога не се е възцарявало преди истинския Бог, нито някога Го е надживявало, а когато в библейските писания се говори за вечните неща, говори се въз основа на учението за вечен съд

твоето свидетелство изглежда абсурдно, защото не обяснява всичко


А като почнеш да си фантазираш идиотщини върху цитати от Библията, тогава ги оправдаваш пред себе си (и пред нас) с това, че Бог ти бил говорил "нови неща", и ей ти на цял свидетел-херувим с почести.

Елементарен си просто, но бая нагъл.

Даже си преписваш свидетелски монопол над словото.

вече си супер жалък с твоите просташки ругатни, библейските писания са написани не от мен, и те сами свидетелствуват за себе си, защото всеки библейски стих не е сам по себе си, но е основан на всички други библейски стихове, така че за да може да се разбере значението на всеки един библейски пасаж, трябва да се вземат предвид всички други библейски пасажи, а не както ти изопачаваш истината като си цитираш само някакви кратки отрязъци без да вземаш предвид останалите стихове на писанието, така че не обвинявай другите за своята собствена некомпетентност

defender
02-27-2016, 12:08
сега запя друга песен, обаче не си ли даваш сметка, че след като Словото се е явило преди Бога (понеже както виждаш е написано, че най-напред е било То, след което се е оказало у Бога, и чак след това Бог е станал Словото), тогава това може да означава, че дори и самият Той е подчинен на Словото, сиреч на вечната константна непроменлива истина

Словото и Бог е едно и също нещо.

Спирам на тази тема, не ми се занимава с глупостите ти и губене на време, явно няма се разберем.

Според мен, може би преди си бил дълго време в някакво друго учение и оттам си пренесъл духа на това учение и върху Словото.


Ясно се вижда печата на развинтената психика на индийските учения.

npp
02-27-2016, 12:26
Какво всеобщо спасение, как така може да спасиш хора без тяхното желание, които не искат да вярват или да имат нищо общо с Бог.

"И някой си началник(т.е. знатен юдеин(високопоставен поклонник на тогавашната юдейска религия)) Го попита, казвайки: Благи Учителю, какво да сторя за да наследя вечен живот? А Исус му рече: Защо Ме наричаш благ? Никой не е благ(също: всемогъщ), освен един Бог. Знаеш заповедите: "Не убивай"; "Не кради"; "Не лъжесвидетелствувай"; "Почитай баща си и майка си"; А той каза: Всичко това съм опазил от младостта си. Исус, като го чу, рече му: Едно още ти не достига. Продай все що имаш и раздай го на сиромасите(т.е. покай се от всички неправди, а най-вече от онези на човешката религия, така щото да започнеш да бъдеш милостив и да проявяваш милост към човеците, като започнеш от най-нуждаещите се) и ще имаш съкровище на небето; дойди и Ме следвай. И той, като чу това наскърби се много, защото беше твърде богат(т.е. защото се бе обогатил с чрезмерното богатство на човешката религия). И Исус като го видя, каза: Колко мъчно ще влязат в Божието царство, ония които имат богатство(т.е. богатството на човешката(666) религия)! Защото по-лесно е камила да мине през иглени уши(т.е. невярващ да наследи вечен живот), отколкото богат(т.е. отколкото такъв богаташ) да влезе в Божието царство. А ония, които чуха това рекоха: Тогава кой може да се спаси(т.е. след като дори и религиозните човеци не могат да се спасят)? А Той каза: Невъзможното за човеците за Бога е възможно. А Петър рече: Ето, ние оставихме своето и Те последвахме. А Той им рече: Истина ви казвам, няма никой, който да е оставил къща(т.е. човешка(666) религия), или жена(т.е. или човешко(666) вероучение/вероизповедание), или братя(т.е. духовни братя от системата на човешката(666) религия), или родители(т.е. духовни родители от същата система), или чада(т.е. или духовни ученици/последователи/прозелити на човешка(666) религия), заради Божието царство, който да не получи многократно повече в сегашно време, а в идещия свят вечен живот." Лука 18: 18-30

с други думи, това е приоритет на истинските Светии


Къде пише за някакво всеобщо спасение заради по-малко от 50%.

например в Откровение 14, там се говори за 144 хиляди истински Светии и за самата жетва при свършека


Аз например изобщо не искам да имам нищо общо с твоето полуспящо божество и неговия свят, не искам ти да ме спасяваш, с твоето всеобщо насилствено спасение.

говориш така сякаш едва ли не (ти) си по-буден от Онзи, Който наистина е единственият истински Бог?!, при положение че се знаеш колко си смотан, аз ли насилвам, или ти си насилственият богохулник?!, както казва и Господ (в цитата) по-горе, никой не е всеблагомогъщ освен самият истински Бог


И от какво точно спасяваш ти, след като вечностите се били повтаряли в кръговрат.

да речем, че като свидетелствувам истината на истинския Господ Бог, по този начин съм съпричастен на Неговото всеобщо спасение, но не казвам, че Спасителят не е Той

defender
02-27-2016, 12:38
например в Откровение 14, там се говори за 144 хиляди истински Светии и за самата жетва при свършека


И 144 хиляди означава всеобщо?

Тези 144 хиляди са спасените от 12-те еврейски рода по 12 000 от род, а не 144 хиляди истински нпп-светии.

npp
02-27-2016, 12:58
Словото и Бог е едно и също нещо.

Спирам на тази тема, не ми се занимава с глупостите ти и губене на време, явно няма се разберем.

Според мен, може би преди си бил дълго време в някакво друго учение и оттам си пренесъл духа на това учение и върху Словото.


Ясно се вижда печата на развинтената психика на индийските учения.

вижда се твоето суетно фарисейско противене/зверене, ти не си обясняваш толкова много неща, а се представяш като че разбираш два-три стиха?!, например, обяснил ли си си защо, след цяла изминала до момента представен в Битие 1:1 времева безкрайност, Бог е трябвало да създаде цялото вселенско творение едва преди около 5-6 хилядолетия, и грехът и смъртта са царували на света за всички векове от грехопадението насам?!, възможно ли е Бог да е стоял празен в продължение на цялата онази изминала до момента представен в Йоан 1:1 времева безкрайност?!, какво е имало/било тогава?!, възможно ли е да има безкраен живот за някоя душа в някакъв Рай, ако вселенското творение е било създадено едва преди около 5-6 хилядолетия?!, защото за да може души да наследят такъв безкраен живот или да страдат вечно в ад, тогава те трябва да са безкрайно/вечно съществуващи, иначе не биха пребъдвали за да (може да) ги постигне което и да е от онези две неща, а ако са безкрайно съществуващи, тогава къде са били и какво е било с тях за цялата изминала до момента представен в Йоан 1:1 и Битие 1:1 времева безкрайност?!, възможно ли е ако има вечен живот в Рай, те никога да не са го наследявали преди по протежение на цялата онази изминала времева безкрайност?!, а ако тогава са наследили безкраен живот, тогава всички души би трябвало сега да са все още в онзи Рай, и тук в този свят нямаше да се роди нито една от тях, било то като човек, или животно, на всичкото отгоре те щяха да живеят онзи живот включително още безброй много пъти по толкова и занапред, защото нямаше да има как всяка от тях да не наследи такъв безкраен живот по протежение на цялата онази изминала времева безкрайност - все пак това е цяла времева безкрайност, понеже е безначална/няма начало, следователно няма безкраен живот в Рай, но има вечен живот с начало и край, иначе тук в този свят нямаше да се роди нито една от душите, било то като човек, или животно, да не говорим за още много други неща, които не си си обяснил, но ето сега пак се ежиш с цялата си фарисейска суетност...

npp
02-27-2016, 13:05
И 144 хиляди означава всеобщо?

Тези 144 хиляди са спасените от 12-те еврейски рода по 12 000 от род, а не 144 хиляди истински нпп-светии.

означава, че истинският Господ Бог би могъл да спаси цялото човечество дори и само чрез 144 хиляди Негови истински Светии, тъпчо

но нито представяш същинското(духовното) значение на думата израил/израилтяни/израилски, защото не се има предвид само хора, които физически са родени, намиращи се или живели в географската държава израел, но става въпрос за най-свети/праведни човеци, които могат да се окажат изкупени от всякакви държави/народи/племена от тази планета, защото са най-достойни на дело, понеже истинският Бог предпочита праведните пред неправедните

defender
02-27-2016, 13:21
означава, че истинският Господ Бог би могъл да спаси цялото човечество дори и само чрез 144 хиляди Негови истински Светии, тъпчо
Брахманин (бивш), Бог не спасява насила, за разлика от твоя измислен спящ бог, мутробос.

solo_
02-27-2016, 15:07
Искате ли да ви кажа едно нещо което ВЕДНАГА ще прекрати спора - има ли, няма ли Господ

defender
02-27-2016, 15:18
ВЕДНАГА ще прекрати спора - има ли, няма ли Господ

Ами мисля, че това зависи от капацитета на човека. Например на човека постнал подобна тема какъв може да му е капацитета? Аз лично не се сещам.

solo_
02-27-2016, 16:02
Ами мисля, че това зависи от капацитета на човека. Например на човека постнал подобна тема какъв може да му е капацитета? Аз лично не се сещам.

И все пак не е нужно фактите да се спорят. dreamwalker вече е кзала ! А каквото коже тя, то е истина

Dwyd96
02-27-2016, 17:00
Не говори така за Светия Отец, че...
Същото се отнася и за Indistinct и всички останали девиации.

Кво му е святото??.. Едва ли можем да си представим кви извращение стават около него :D(което си е и нормално, все пак е човек).
Ако искаш да научиш за цялата "святост" на папската институция прочети "Les Borgia" на Александър Дюма- баща....

inewton
02-27-2016, 17:13
Кво му е святото??.. Едва ли можем да си представим кви извращение стават около него :D(което си е и нормално, все пак е човек).
Ако искаш да научиш за цялата "святост" на папската институция прочети "Les Borgia" на Александър Дюма- баща....

Чел съм го. И "Свещения вертеп" съм чел. Но това е било в миналото. Последните 4-5 папи са свети хора.

Dwyd96
02-27-2016, 19:58
Чел съм го. И "Свещения вертеп" съм чел. Но това е било в миналото. Последните 4-5 папи са свети хора.
Дам ;)
При последния имаше само към 9 изнасилени момчета.

Животно
02-27-2016, 21:15
какви свети хора са папите бе хахахахахаах

defender
02-27-2016, 21:19
Последните 4-5 папи са свети хора.

Да, баш последния се моли в джамия. Явно не познава Писанието добре.

npp
02-28-2016, 06:27
Брахманин (бивш), Бог не спасява насила, за разлика от твоя измислен спящ бог, мутробос.

не съм "брахманин (бивш)", а ти си калпазанин

дори и някой да не бъде спасен, заплющи ли му яко, как само ще предпочете да бъде спасен и нищо друго!

ти си спящ, фарисейско леке такова, докато истинският Господ Бог не спи за истинските Светии, дори и за кратко да изпадне в по-дълбока фаза на полусън за някой от тях, както беше в случаите когато немалко от тях бяха заловени и убити

inewton
02-28-2016, 09:11
Да, баш последния се моли в джамия. Явно не познава Писанието добре.

Bсички ме нападате. Аз съм боксовата круша на тоя форум. Но някой ден ще си отида и няма да има върху кого да изливате грубия си селски гняв. Тогава ще ме оцените.
А сега, просто отминавам грубите ви селски нападки с изтънчено безразличие.

LoveInfect
02-28-2016, 09:17
Как ще си боксова круша inewton ? Ако не беше подсилен, със силни аргументи, хич на никой нямаше да му е интересно да те напада :D . То мн хора си тръгнаха от тоя форум. Ако и ти си тръгнеш доста тъпо ще е. Виж, че и Лиора не влиза.

defender
02-28-2016, 11:41
Bсички ме нападате.

сега остава и ти да се самонападнеш.

Гледах един филм дето двама щяха да се бият, ама точно преди боя, единия почна сам да си удря шамари и другия го остави.

npp
02-28-2016, 12:44
сега остава и ти да се самонападнеш.

Гледах един филм дето двама щяха да се бият, ама точно преди боя, единия почна сам да си удря шамари и другия го остави.

и ти искаше да си бием шамари, но никой не ти угоди, и ти започна да се самонаказваш - да не би да си гледал това, пък сега да ти се струва, че си го гледал на екран?!

defender
02-28-2016, 12:48
и ти искаше да си бием шамари, но никой не ти угоди, и ти започна да се самонаказваш - да не би да си гледал това, пък сега да ти се струва, че си го гледал на екран?!

Прощавай братко-свидетелю, но започва да ми се струва, че ме ползваш да си начешеш сектанските комплекси.

inewton
02-28-2016, 13:09
сега остава и ти да се самонападнеш.

Гледах един филм дето двама щяха да се бият, ама точно преди боя, единия почна сам да си удря шамари и другия го остави.

многозле.ком

defender
02-28-2016, 13:17
многозле.ком
мисляченесичактолковазле. ком

defender
02-28-2016, 13:24
мязашнаdreamwalker.ком

inewton
02-28-2016, 13:28
неминапомняйзанея.ком

defender
02-28-2016, 13:30
щоВетяемногоУбава.ком

inewton
02-28-2016, 13:33
убаваеамавеченеесреднас.к м

defender
02-28-2016, 13:36
амидаЯизвикаме.ком

елаМа.ком

inewton
02-28-2016, 13:50
неиговоритака.ком

RagioL
02-28-2016, 13:52
Bсички ме нападате. Аз съм боксовата круша на тоя форум. Но някой ден ще си отида и няма да има върху кого да изливате грубия си селски гняв. Тогава ще ме оцените.
А сега, просто отминавам грубите ви селски нападки с изтънчено безразличие.

надценяваш се

inewton
02-28-2016, 13:59
Подценяваш ме.

npp
02-29-2016, 08:12
Прощавай братко-свидетелю, но започва да ми се струва, че ме ползваш да си начешеш сектанските комплекси.

и това го казва най-активният хулител

RagioL
03-02-2016, 10:39
Подценяваш ме.

напротив
ти започваш да играеш ролята на жертва

LoveInfect
03-02-2016, 13:43
Егати спора. Вкарайте малко аргументи, че тук на Факултета заприлича.
цигания.kom

RagioL
03-02-2016, 14:46
съмнявам се че е нужно

inewton
03-02-2016, 15:00
напротив
ти започваш да играеш ролята на жертва

Това беше малко лирическо отклонение. Не влизам в ролята на жертва по принцип.

LoveInfect
03-02-2016, 16:18
solo много често влиза, се вкарва в ролята на жертва.

solo_
03-08-2016, 12:26
щоВетяемногоУбава.ком

Айде бе ?

solo_
03-08-2016, 12:29
solo много често влиза, се вкарва в ролята на жертва.

Млък !

RuiMyaoBG
03-13-2016, 12:44
stalker681 - вече мисля,че знам защо искаш да се самоубиваш :P

FlektarnCom
06-27-2017, 16:02
Исус да мре да му осквернят гроба
Аллах да живее
Исус да мре
Елате при Мюсюлманските ви приятели
Аллах разбира страданието ви и ще ви помогне
Не като Исус който е жесток и ви изпраща на сигурна смърт
Аллах е велик и винаги е бил велик
Аллах ще ви помага във всичко във всяко ваше начинание
Аллах е добрия Исус е лошия
Исус да мре Аллах е велик
Исус да мре Аллах е велик
Исус да мре Аллах е велик


Обърнете внимание на долните редове :

Тази тема не подкрепя тероризма
ние само мразиме Исус
Ние не сме лоши хора
Ние само богохулстваме
и искаме Исус да бъде забравен а християните будистите и протестантите да се молят на Бог Аллах

Богохулството дори на майтап, доколкото последно чух, не е добра идея.

Mithridates
06-28-2017, 19:31
Смешни сте..
Първо .. пише се Иисус - оригинално - Иешуа
Второ - Ицето е всъщност един от мюсюлманските пророци - сред най - уважаваните - наричан Иса
(Което означава че ако сред вас има мюсюлмани - вие практически оплювате един от пророците си)
Трето - християните и юдеите не са обявени за неверници - те са наречени "хора от книгата" - но със статут като на еретици - отклонили се "лекинко"
Четвърто - Християнския - юдейския и мюсюлманския Бог е един и същ (Бог Авраамов - Бог Исаков - Бог Яков)
Бог на Агар - родила от Авраам - Исмаил (праотеца на Исмаилитяните)
и пето .. доказахте некомпетентноста си по религията.
(атеист съм - да се знае)

defender
06-28-2017, 20:18
Четвърто - Християнския - юдейския и мюсюлманския Бог е един и същ (Бог Авраамов - Бог Исаков - Бог Яков)
Бог на Агар - родила от Авраам - Исмаил (праотеца на Исмаилитяните)

Не е един и същ, тук специално (това което си цитирал) може нещата относно Бог да съвпадат и в трите религии, но има и много неща, в които не съвпадат.

angelche3
07-01-2017, 19:59
Не защитавам чичо-христос ама винаги съм казвал да го духа алах =Д аре и едно поздравче за бай-алах
https://s15.postimg.org/nq9f4cuzv/Untitled-2.gif

angelche3
07-01-2017, 20:08
666

angelche3
07-01-2017, 20:08
666 PI4OVE OK

angelche3
07-01-2017, 20:09
TAKA LI? HUU TOGAVA BB

angelche3
07-01-2017, 20:09
TAPSAHA MI RANICATA BOKLUCITE DA GI EBA XUHGAXHUAHXAUHXAUHXHUAHXUA

angelche3
07-01-2017, 20:09
ZNAM 4E MI TAPSAHA RANICATA AMA KO DA GI PRAVQ KAJETE ? PITAH GOSPOD ZA RANICATA AMA KO DA PRAQ WE

angelche3
07-01-2017, 20:10
MISLEH DA GI ZAKOLQ AMA DAJE NE ZNAEH KOI SA TE ?????????????? ;DDDDDDDDDDD

angelche3
07-01-2017, 20:10
666 ЖЪЛТИЯ МЕСИЯ

RiB
07-11-2017, 15:36
Той е умрял отдавна бе, сопол рязан :lol: