PDA

View Full Version : Защо?



depressed__
02-25-2016, 22:16
Здравейте, искам да ми помогнете... Момиче на 18г. съм и не мога да разбера защо съм такава. Изглеждам добре, не ми липсва внимание от срещуположния пол, но съм прекалено срамежлива и не мога да го превъзмогна това. Буквално не мога да говоря нормално с момчета, просто се изчервявам, като малоумна и това е и имам чувството, че аз сама се саботирам.... Например някое момче ме харесва и аз си пиша с него, излизам с него ама просто нещо... Моля ви, дайте ми съвет.. Как да превъзмогна срама си?

TROLLDADLOLCAKE
02-26-2016, 03:24
Като гледам нямаш ниска самооценка за себе си,тъй като казваш, че си красива (изглеждаш добре).Това е добре.Но тогава на какво се дължи ниското ти самочувствие?Да не би преди време да си била зарязвана,или пък някой да те е прецакал?Ако е така - забрави го!Няма нищо по - лошо от това да живееш в миналото, то е МИНАЛО.Излез и бъди себе си,ти си личност..имаш своите собствени качества и недостатъци,от които не трябва да те е срам - това те прави човек.Трябва да имаш самочувствие,най - малкото, защото изглеждаш добре!Познавам поне 5 грозници, които си имат приятели..това трябва да те стимулира! ;) :D

baby_baby
02-26-2016, 07:31
С времето ще ти мине

golemiq_korab_minava
02-26-2016, 11:13
приеми се такава каквато си.. ще се намери някой, който харесва срамежливи.

inewton
02-26-2016, 11:17
На 18 си и искаш да се промениш? Много пъти съм го казвал, но пак ще го кажа, хората не се променят, особено тези над 16-17. Просто приеми, че не може и това е.
И последвай съвета на Корабчето, това е най- правилното решение.

depressed__
02-26-2016, 19:02
Имам чувството, че нямам късмет с момчетата просто.. Харесвала съм две момчета и се оказаха коренно различни от моите представи.. Винаги съм разочарована, винаги попадам на някакви простаци и явно грешката е в мен.. Писна ми, дори още съм девствена, а съм на 18.

LoveInfect
02-26-2016, 19:22
Отиди на психолог, да открие от какво е. Ако ти е вградено в теб, няма да се освободи, но аз мисля че не е.

depressed__
02-26-2016, 19:25
Как така вградено в мен?

ForzaFelipe
02-26-2016, 21:45
Филмираш се, спри с това. Ти си срамежлива, ок, все пак уж на нас мъжете се пада честа да правим първите крачки, така че...Това, че не си срещнала никой не значи нищо, ти или не си го търсила, или не си готова за това, или просто не е дошъл момента. И какво като си още девствена, на 18 си, не на 78. Някой го правят по-рано, някой по-късно, няма голямо значение. Да Не те тревожи ;)

depressed__
02-26-2016, 22:23
На мен не ми е проблем да стоя девствена до 30 :D.. Ама не е там работата, просто сега примерно си намеря приятел и как ще реагира, като му кажа, че съм девствена? Това ме притеснява, иначе не бих го направила с някой просто за да не съм девствена вече, искам да имам емоционална връзка с този човек. Може и това да ми е проблема.

ForzaFelipe
02-26-2016, 23:13
След като искаш да имаш емоционална връзка, а не просто да се чукнеш някой за да стартираш брояча, е нормално да си девствена на 18...Не си срещнала подходящия човек, това не е толкова притеснително, ще го намериш. Това, че искаш емоционална връзка не е болест или проблем... толкова рядко вече се срещат такива хора, че...

Как ще реагира ако му кажеш, че си девствена? Ами ако ще имаш емоционална връзка с този човек, едва ли ще си обуе гащите и ще избяга като разбере това......Не бива да те е срам от това, да не говорим, че за едно момче е огромен жест и отговорност, да разбере, че след толкова време той ще е първият ти...Ако ли не, то повярвай ми той няма да бъде за теб. Така че няма от какво да се притесняваш, само глупаците биха ти се изсмяли, че си девствена.

Omega
02-26-2016, 23:52
Форза ти го е казал :) А на вън има толкова простаци. Скоро, ще ти се свалят, не се притеснявай. Дано да има поне, твой тип м/у свалячите. Особено ако си от София или някой друг по голям град. Като влезеш в университета ( като унсс например).

depressed__
02-27-2016, 13:59
Много добре знам, че има мноого простаци, но именно такива избягвам. Аз искам просто нормално момче, добро, а не някакви гъзарчета.

Omega
02-27-2016, 14:53
Интересно ми е откъде си ? И откъде си сигурна, че точно тези нормални момчета ( така да се каже, добрички ) на теб ще ти допаднат. На тези така, наречени добри момчета им се води лоша репутация, че са скучни ( предполагам, не всички ). Без да засягам, лично някого, поне мен ме намират за скучен :)

depressed__
02-27-2016, 15:29
Според мен, няма скучни хора, всеки е забавен и интересен, по свой си начин и дори да е "скучен" е 100 пъти по-добре от надъхан дрисльо.

ForzaFelipe
02-27-2016, 16:35
Ох, айде пишете си на лично и ако сте от един град излезте... :lol: Ще се решат проблемите и на двама ви.

golemiq_korab_minava
02-27-2016, 19:36
Интересно ми е откъде си ? И откъде си сигурна, че точно тези нормални момчета ( така да се каже, добрички ) на теб ще ти допаднат. На тези така, наречени добри момчета им се води лоша репутация, че са скучни ( предполагам, не всички ). Без да засягам, лично някого, поне мен ме намират за скучен :)

Може да си скучен, но не каза кой те намира за такъв? Разликата между добър, умен и скучен е огромна.
В едно изчалгазирано общество е нормално всеки по-различен да бъде определян като скучен.

KREED
02-27-2016, 22:42
Че това си е някаква рядкост бе! На 18г. девствена! Само ще ти кажа едно браво, че търсиш нормална и истинска връзка, а не някаква зарибявка за 2-3 месеца!

TROLLDADLOLCAKE
02-29-2016, 10:28
Начи...аз си търся сериозна приятелка...споменах ли го...
Даже на 18 ми е супер..ако може и по - срамежлива такава.. :D :D :D

depressed__
02-29-2016, 21:12
Разбирам, че ти е забавно, но на мен въобще не ми е. :D

filmimilmi
03-01-2016, 07:37
Ако за 18 години никой не те е канил на среща не говори много в подкрепа на твърдението ти, че си красива. Високата ти самооценка е без значение в случая. Покажи ни своя снимка и ще ти кажем какво не ти е в ред. Хубаво e да го знаеш. Например, ами ако имаш мустачки? Тези работи не e много прието дасе изкават на живо лице в лице, така че ти може с години да живэш в заблудата, че си окей вместо най-накрая да епилираш мустака и да си решиш проблема със срещите с момчета. Те защо пък да са простасци само, защото не те харесват? Напротив, не са чак такива щом спестяват да ти го кажат. Но иначе както казват, "за всеки влак си има пътници", така че предполагам, че все пак все някой някъде някога ще може и да те хареса. Просто /отслабни/обръсни мустака/изстискай пъпките/измий си косата или каквото и да е там нужно като грижи по теб и ще видиш как ще получиш вниманието, за което толкова много копнэш и цивриш... Успех!

depressed__
03-01-2016, 09:06
Това си го измисли, въобще прочел ли си какво съм написала? Казах, че съм излизала с момчета, но просто все нещо не ми допада в тях и казах, че са простаци, тези които са ме зарибявали :) Относно снимката, можеш да си гледаш работата, няма да си разпространявам снимки по форумите. Нямам проблеми с килограмите нито ми е известно да имам мустак и се поддържам. Благодаря все пак за полезния съвет :)

filmimilmi
03-01-2016, 11:04
Не може всичките да са простаци. Слез на земята и пренареди критериите си по важност.

mincheto
03-01-2016, 12:35
Говори за коли и спортове,покажи му,че разбираш от теми дето го вълнуват.

depressed__
03-30-2016, 18:13
Отново се връщам след дълга пауза... Заради този срам се изложих супер много! От някъде месец се зарибявам с едни момче и го харесвам, ноо естествено се срамувам. Излизаме в обща компания, но излезем ли двамата се спичам много и снощи останахме само двамата, разкарвахме се с колата и накрая спряхме и той тръгна да ме целува, мен ме хвана срам и уж тръгнах да го целувам и аз и се дръпнах и с цялата си глупост му казах: "Не се занимавай с мен.", а после "Не ми обръщай внимание кво говоря!" :)
Е аз какво да правя, само се излагам..
П.П. Той ми писа снощи след случката, но днес не е. Дали чака аз да му пиша?

DreamCatcher...
03-31-2016, 08:04
Не се излагаш, просто не си сигурна в себе си и не знаеш какво да правиш. Кажи си АЗ МОГА, отпусни се, бъди себе си, а той, ако има интерес към теб ще се помъчи да те разбере и да те предразположи по някакъв начин. Направи ти крачката и му пиши, вече от там ще прецениш дали иска да поддържа някаква връзка с теб или не.

nIkEnCeTy_bE
03-31-2016, 10:29
Като влезеш в университета ( като унсс например).

Чакай, че ми стана интересно. :D Да, вярно, УНСС е най - многобройния университет, но и много откъм тъпи свалки и селяни. :D Авторке, в УНСС поне ще се забавляваш, ако не друго.

golemiq_korab_minava
03-31-2016, 16:42
Отново се връщам след дълга пауза... Заради този срам се изложих супер много! От някъде месец се зарибявам с едни момче и го харесвам, ноо естествено се срамувам. Излизаме в обща компания, но излезем ли двамата се спичам много и снощи останахме само двамата, разкарвахме се с колата и накрая спряхме и той тръгна да ме целува, мен ме хвана срам и уж тръгнах да го целувам и аз и се дръпнах и с цялата си глупост му казах: "Не се занимавай с мен.", а после "Не ми обръщай внимание кво говоря!" :)
Е аз какво да правя, само се излагам..
П.П. Той ми писа снощи след случката, но днес не е. Дали чака аз да му пиша?

КАК ШЕ ТРЪГНЕ ДА ТЕ ЦЕЛУВА ИЗВЕДНЪЖ БЕ


ИНАЧИ И ТИ ЯКО СИ ГО ОТРЯЗАЛА

АКО ГО АРЕСВАШ МУ ПИШИ, ЧЕ СИГУРНО НА НЕГО МУ Е СРАМНО ДА ТЕ ПРИТИСКА.