PDA

View Full Version : Проблем с баща ми



dirtydozen
02-26-2016, 12:35
Здравейте, аз съм момиче на 16 години. Бих искала да споделя проблема си тук и евентуално да получа някакви приятелски съвети от вас, защото тази ситуация много ме притеснява. Както се подразбира от годините ми, аз съм тинейджър и все пак водя ако мога така да се изразя "личен живот". Имам приятел, който е с 3 години по-голям от мен. Много искам да го запозная с баща ми, но неговото държание е направо отвратително. Случвало ми се е да ме засече със съученик да се прибирам от училище и веднага да попита "Това гаджето ли е?", но не закачливо и шеговито, а с приповдигнат тон. Като повдигна темата за момчета баща ми сменя темата, прави се че не ме чува и какво ли не още само и само да не говорим за това. Другия проблем е проблема с излизанията. Ученичка съм и разбира се като повечето ученици държа на образованието си и наблягам на него, тъй като ми е приоритет, но разбира се всеки има нужда от почивка и забавление. Първа смяна съм в училище, прибирам се по обяд, след което веднага започвам да подготвям уроците за следващия ден. След като съм готова с ученето излизам с приятеля си, но разбира се не казвам на баща ми, а вместо това го лъжа, за което наистина много ми тежи на съвестта, а най-лошото е, че замесвам и собствената си майка, тя разбира се знае всичко с подробности за приятеля ми, разбира ме, опитва се да разговаря с баща ми, но без успех. Та искам да ви попитам някой има ли подобни проблеми? Знам, че не е мястото тук да разказвам такива неща, но просто искам няколко съвета, не знам как да подходя..

TROLLDADLOLCAKE
02-29-2016, 01:57
От една страна разбирам баща ти,тъй като последно време се убиха толкова много деца в катастрофи,пушенета на чайчета и какво ли не..от които и МОЯ приятелка..Един вид иска да те предпази.От друга страна прекаленият контрол също е лошо нещо,тъй като детето ти става антисоциално, озлобява се срещу връстниците си и изостава във всяка една насока...Мой приятел имаше същият проблем и него лично го посъветвахме да седне с баща му на масата и да му каже,че вече е голям човек и му трябва малко свобода (задушаваха го с учене,въпреки отличните му оценки в училище).Първоначално баща му реагира доста остро,като заяви, че докато той му плаща сметките,той ще решава кога къде и с кого да излиза,но след месец явно осъзна,че това, което прави е прекалено и започна да му позволява все повече и повече неща (разбира се, които не са безумни)...Моят съвет е да опиташ същото..но не се карай с него, а седни и поговори като възрастен с възрастен.

stalker681
02-29-2016, 04:38
на 16 е и има гаджета засрами се да ти изсъхнат ръчете

baby_baby
03-06-2016, 20:44
Нормално е баща ти да се притеснява за теб а при бащите на момичета е по-различно радвай се че се притеснява за теб

mincheto
03-07-2016, 03:55
Естествено е баща ти да се притеснява за теб,запознай го с гаджето си.

stalker681
03-07-2016, 05:35
тихоооооо тихооооо тихоооооо аз съм руби до нахю и ако не сте тихи ще извикам зловещата баба яга която ще ви кажетрани мрани трац та трац за пръс за да има донахю може пък и да стане нещо с неподобаващ край като акт за писане на глоба или простотията на един човек като пуги муги суги а знаете ли че на ден от главата ти падат по 80 косъма.После като забъракш манджата слагаш солта и почваш да казваш как си бе младеж аз съм бат ти колю.

С много обич батко ви МАРТУУУ2