PDA

View Full Version : Гадно ми е как постъпва..



nlucy
02-26-2016, 17:14
Аз съм момиче на 16. Миналата година станах много близка с две момичета от класа ми. Обаче с едната се имах повече и бяхме неразделни с нея, където беше тя,там бях и аз. След това тя ме заеба и другото момиче, защото се сприятели с човек от класа и започна да ни отбягва все едно, спря да споделя и всичко.. След което аз се сприятелих със други две момичета от класа, те бяха моя тип..Забавни, ученолюбиви. Но тогава така наречената ми " най-добра приятелка" реши, че иска да се върне след като дружката й направи мръсно. Това лято го прекарах цялото с нея,но когато започнахме училище тя стана друга, имаше се повече с другото момиче, където бяхме трите и започна да ме игнорира. Спря да ми обръща внимание, по едно време даже не ми казваше здравей или довиждане..Седнах и говорих с нея два пъти, че извън училище е една а там е друга, но ефект-нямаше..Писна ми да й ходя подир гъза и да се опитвам да запазя приятелството ни след като тя не полага никакви грижи за него, но нещо не мога да кажа "край" винаги гледам да и помогна за контролно или нещо, все едно ме използва и когато преди една седмица спряхме да си говорим, започна да говори зад гърба ми и да ми прави тъпо пред учителите, и писах дали има проблем с мен, но тя отрече всичко и ми каза, че съм се променила и че винаги съм с другите от класа. Еми като ми е хубаво с тях, защо пък да не бъда там? В същото време си казвам, как бих могла да стоя при нея при положение, че тя не ми обръща никакво внимание, винаги е с третото момиче?

kuik
02-26-2016, 18:32
Зарежи я... Няма смисъл да се хабиш за човек, който не те иска в живота си като приятел или те приема за такъв, само когато си му нужен. Истинските приятели остават в трудни моменти и са винаги до теб, когато могат да помогнат.

nlucy
02-26-2016, 18:40
Зарежи я... Няма смисъл да се хабиш за човек, който не те иска в живота си като приятел или те приема за такъв, само когато си му нужен. Истинските приятели остават в трудни моменти и са винаги до теб, когато могат да помогнат.

Въпроса е там, че не мога. Не знам как, смисъл..след това ще ми е много кофти.

kuik
02-26-2016, 18:51
Нея не я е грижа за теб. Просто спрете да поддържате контакт, ако не е наложително. Тя е свикнала да има полза от теб и затова те търси. Ако забележиш, че иска да те използва се отдръпваш, ако те заговори, говори ѝ без много подробности. На контролни си помагаите - няма лошо. По-добре да сте неутрални отколкото да се мразите, защото си опитала да я задържиш като приятел, но тя те дърпа надолу.

TROLLDADLOLCAKE
02-29-2016, 01:46
Звучиш ми като влюбена в нея.Без да ми се обиждаш.
Такива използвачи има от край време.Това не означава,че ти трябва да стоиш и да се кланяш на някоя си дрисла,която не оценява усилията,които полагаш за нея.Много ме е яд как медиите,телевизията и всички романтични филми налагат и учат как трябва да обичаш своята половинка, но никой не учи децата в училище да обичат себе си и да уважават себе си!Ти си личност,имаш своите плюсове и минуси и трябва да го осъзнаеш!НЕ си длъжна да робуваш, на когото и да било..Когато виждаш,че те използват просто стани и си тръгни най - малко от уважение към себе си. ;)

mincheto
03-01-2016, 10:15
По-добре на хората в устата,от колкото на хората в краката:!: ;)

martiriz
03-01-2016, 13:25
Няма за какво да ти е гадно, не трябва да си около хора, които не те оценяват. Ако евентуално се почувстваш някога виновна, че си я оставила, въобще не го мисли, като я гледам, най-много да дойде при теб да ти реве, за да препише я на някой тест, я на някое контролно. Не продължавай взаимоотношения с използвачи, не си струва, а и само си тровиш нервите.

baby_baby
03-01-2016, 13:35
Като ти е писнало от нея не се занимавай явно само те използва то се вижда щом едната и приятелка и е направила мръсно и веднага и дошла при теб