PDA

View Full Version : Как да възвърна гъстотата й?



Chochiana
02-26-2016, 18:28
Здравейте,

Преди пубертета косата ми беше неуписуемо гъста, като че ли имах планини и планини от нея.
Гордеех се с гъстотата, плътността й, обема й, блясъка й - правеше ми удоволствие да седя пред огледалото да си правя какви ли не прически. Дори и да си беше само пусната пак ми харесваше.
Парти ли каза?! Прическата ми беше първата мисъл, а тоалета втората.

А сега е точно обратното, не ми прави удоволствие да се занимавам с нея нито да я държа пусната нито прически и прочие. Самата гордост която беше, вече я няма. Сега бих казала че е на половината от това което имах преди. Не е толкова гъста и плътна даже и е рядка. Освен да си изсуша косата със сешоар за максиум 2 минути никакви други горещти уреди не съм използвала както преди така и до ден днешен.

Какви мерки мога да предприема да възвърна жизнеността, гъстотата, плътността и обема й?
Билкови шампоани например, балсам за коса който мога всеки ден да втривам и да поседя малко с него и други?
Посъветвайте ме с всички възможни мерки!
Ще съм Ви много благодарна! :)

Indistinct
02-26-2016, 19:17
Колко дълга си оставяш косата? Защото и от това също зависи, дали ще е по-рядка или не.

Chochiana
02-26-2016, 20:23
Преди косата ми като беше идеална беше до кръста и въпреки че беше толкова дълга пак си беше сууууупер гъста.
Сега е малко над плешките ми и отново искам да я пусна толкова дълга но в момента в който тръгне да се расте веднага става рядка и расте доста бавно а някой път ми се струва че не мърда.
Като ме пострижат с около 3 пръста и косата си порасва толкова колко беше преди пострижката и така и не успява да стигне до желаната дължина.

Indistinct
02-26-2016, 20:30
Преди косата ми като беше идеална беше до кръста и въпреки че беше толкова дълга пак си беше сууууупер гъста.
Сега е малко над плешките ми и отново искам да я пусна толкова дълга но в момента в който тръгне да се расте веднага става рядка и расте доста бавно а някой път ми се струва че не мърда.
Като ме пострижат с около 3 пръста и косата си порасва толкова колко беше преди пострижката и така и не успява да стигне до желаната дължина.

Същото беше и при мен, но явно организмът ми не издържа да изхранва това "чудовище" и трябваше да я скъся почти до раменете. Скъсих я бързо, затова нямаше време да ми оредее, сега стана пак по-гъста и смятам отново да се пробвам да видя до каква дължина може да издържи.

Chochiana
02-27-2016, 17:00
Същото беше и при мен, но явно организмът ми не издържа да изхранва това "чудовище" и трябваше да я скъся почти до раменете. Скъсих я бързо, затова нямаше време да ми оредее, сега стана пак по-гъста и смятам отново да се пробвам да видя до каква дължина може да издържи.

Колко време я държа къса за да се сгъсти?
Аз вече я държа къса 5/6 години и от година/две се опитвам пак да я пусна дълга но нещо не се получава.

tori
02-28-2016, 11:48
Пробвай някакви козметични витамини. Там, А, цинк, желязо... Имаше едни, които всички хвалеха ама убий ме, не ми иде на акъла как се казваха. Прави домашни маски редовно, а преди миене можеш да масажираш скалпа с бядемово масло. И се храни правилно. Пробвай хинин, може да ти помогне.

Indistinct
02-28-2016, 12:52
Колко време я държа къса за да се сгъсти?
Аз вече я държа къса 5/6 години и от година/две се опитвам пак да я пусна дълга но нещо не се получава.

Малко повече от половин година. Но имай предвид, че моята коса расте много бързо.

TROLLDADLOLCAKE
03-01-2016, 10:51
А ти сигурен ли си,че няма някой плешив твой предшественик - баща или дядо..и просто да ти е от гена?

Chochiana
03-01-2016, 18:33
Малко повече от половин година. Но имай предвид, че моята коса расте много бързо.

Тя и моята растеше бързо но това се промени с времето.

Chochiana
03-01-2016, 18:34
А ти сигурен ли си,че няма някой плешив твой предшественик - баща или дядо..и просто да ти е от гена?

Не на празно съм пояснила в темата си че съм имала гъста коса, гена ми е такъв.

divergent
03-01-2016, 19:27
Пробвай някакви козметични витамини. Там, А, цинк, желязо... Имаше едни, които всички хвалеха ама убий ме, не ми иде на акъла как се казваха. Прави домашни маски редовно, а преди миене можеш да масажираш скалпа с бядемово масло. И се храни правилно. Пробвай хинин, може да ти помогне.

Аз се сещам за едни витамини за коса, кожа и нокти - Ревалид май бяха, ефектът е страхотен.

Chochiana
03-01-2016, 19:32
Пробвай някакви козметични витамини. Там, А, цинк, желязо... Имаше едни, които всички хвалеха ама убий ме, не ми иде на акъла как се казваха. Прави домашни маски редовно, а преди миене можеш да масажираш скалпа с бядемово масло. И се храни правилно. Пробвай хинин, може да ти помогне.

Ако се сетиш, драсни :)

Chochiana
03-01-2016, 19:33
Аз се сещам за едни витамини за коса, кожа и нокти - Ревалид май бяха, ефектът е страхотен.

Ревалид само в България ли са достъпни или и в чужбина може да ги има

divergent
03-01-2016, 19:39
Е на този въпрос не мога да отговоря. :д Най-вероятно ще ги има, но с различно име, за коя чужбина говорим?

Chochiana
03-01-2016, 19:49
Е на този въпрос не мога да отговоря. :д Най-вероятно ще ги има, но с различно име, за коя чужбина говорим?

Англия :Д

mincheto
03-02-2016, 05:05
Пробвай следното:
--------------------------------------------------
Маска за коса с тривитаминол за бърз растеж
Съставки:
2 супени лъжици тривитаминол (продава се във ветеринарните аптеки);
1 супена лъжица мас (обезсолена и разтопена);
1 супена лъжица алкохол (ракия,водка,ром,коняк...);
1 супена лъжица оцет;
2-3 капки газ (не се слага на изрусена коса)
По желание може да се добави: Жълтък (много полезен и много улеснява измиването на маската), кисело мляко, мед (много подходящ за суха и изтощена коса), счукан аспирин или хинин, бадемово масло и др.
През два месеца е добре да се мени вида на маската или да се прави пауза,защото косата свиква с нея.
Приложение:Най-добре е маската да се направи преди къпане,за да се отмие после с шампоан.Първо се нанася в корените,след което и по цялата дължина на косата.След това косата се хваща с шноли,слага се найлонова торба отгоре (или найлонова шапка за баня),увива се с хавлиена кърпа и стои така минимум 1 час,след което се измива.Добре е през първата година маската да се прави 2 пъти в седмицата,после се прави почивка,а след почивката - по-рядко.
Ефект:Косата става по-дълга за кратко време,а също и по-гъста,здрава и блестяща.

Обезсоляване на маста:Взима се известно количество мас (например 1 чаена чаша) и се слага в съд с повече вода.Слага се да заври и се засичат 30 мин. след завирането.Изчаква се да изстине хубаво,така че маста отново да се втвърди и се събира с лъжица - самата мас остава като капак върху водата.Събраната мас е вече съвсем обезсолена,защото всичката сол е останала във водата!
Преди маската маста се разтапя на котлон за по-лесно нанасяне.




Вариации:

"Ако под "овча маска" се има предвид маската с Тривитаминол /Виалитон е търговското му наименование/ ето какво мога да споделя - приготвям я по следния начин: в порцеланов съд слагам 2 чаени лъжички от готова маска за коса /в момента ползвам тази на Miosotis с плацента и костен мозък/, 2 чаени лъжички от Тривитаминола, чист хинин на прах /количество на върха на ножа/ и малко шампоан за по-лесно измиване. Втривам в коренита на косата и завивам с найлон и кърпа или хавлия, стоя с маската минимум 2 часа и измивам косата по обичайния начин. Доволна съм от резултата - преборих се с косопада /слава богу при мен е сезонен/, косата расте бързо /за радост на фризьорката ми Laughing /, става лъскава и обемна. Щях да забравя да напиша, че с клечка за уши, натопена в тривитаминола си мажа и миглите - още не опират в тавана, но са по-здрави и лъскави."