PDA

View Full Version : Дева Мария - девствена или не ?



LoveInfect
02-28-2016, 09:53
Здравейте хора,
Реших да пусна нова тема за да освежим малко раздела. И с това ще помоля соло да не спами ако може. И така въпросът, който конкретно ме интересува е, как така Дева Мария би била наистина девствена. Някой знае ли дали това е наистина биологично възможно. И има ли някакви доказателства за това дали е била с мъж или не ? Вие какво мислите ? И на какво мнение сте - забременяла ли е девствена или не ?

Dwyd96
02-28-2016, 09:58
Виж в раздел секс, темата на Petur2019 :D... Там съм обяснил всичко :D...

По темата има един виц... "Само евреин би мислил че майка му го е родила девствена"..
Абсолютно невъзможно е да зачене девствена... По скоро е изневерила на Иосив(или квото беше там) и е нямала кво да каже, освен " Заченах от светия дух" :D...

LoveInfect
02-28-2016, 10:01
Ми добре .. :D ама ай всички не мислят така. Знам доста хора, които си мислят че Мария, наистина си е карала бремеността девствена. Ама тогава май не им се намирало и генеколог да я провери. ??

Dwyd96
02-28-2016, 10:06
Е как бе нали цезар е измислил цезаровото сечение (е) :D..
Да вярваш че е родила девствена... То тва е като раждането на Анакин Скайуокър :D

Dwyd96
02-28-2016, 10:10
http://www.popsci.com/blog-network/ladybits/scientific-miracle-theories-marys-virgin-birth

Ето ви няколко теории..
<сега ще се навъдят npp, defender, и newton и ще почнат да ме наричат еретик>

LoveInfect
02-28-2016, 10:12
Rolf :D :D и да .. нищо чудно да те почнат. Не знам от къде идва цезарово сечение :D но знам, че Цезар със съвсем други неща се е занимавал :D

Dwyd96
02-28-2016, 10:17
Rolf :D :D и да .. нищо чудно да те почнат. Не знам от къде идва цезарово сечение :D но знам, че Цезар със съвсем други неща се е занимавал :D

Тва с цезар беше препратка към The Simpsons :D

Животно
02-28-2016, 10:18
npp сега ще ти обясни

LoveInfect
02-28-2016, 10:26
http://www.popsci.com/blog-network/ladybits/scientific-miracle-theories-marys-virgin-birth

Ето ви няколко теории..
<сега ще се навъдят npp, defender, и newton и ще почнат да ме наричат еретик>

Според този линк, най логично е да е мутация. Аз мисля, че е първото обаче :D

LoveInfect
02-28-2016, 10:27
Тва с цезар беше препратка към The Simpsons :D

Чакай, чакай какво с the Simpsons ? Каква е връзката ?

solo_
02-28-2016, 11:02
И с това ще помоля соло да не спами ако може.

Не мислиш ли, че това беше излишно ?

LoveInfect
02-28-2016, 11:34
Не

solo_
02-28-2016, 11:36
Не

Щом казваш...

npp
02-28-2016, 12:35
Здравейте хора,
Реших да пусна нова тема за да освежим малко раздела. И с това ще помоля соло да не спами ако може. И така въпросът, който конкретно ме интересува е, как така Дева Мария би била наистина девствена. Някой знае ли дали това е наистина биологично възможно. И има ли някакви доказателства за това дали е била с мъж или не ? Вие какво мислите ? И на какво мнение сте - забременяла ли е девствена или не ?

много е вероятно (никога) да не е имала полов живот, защото в онези времена праведните поклонници на Господ Бог(Йехова) са избягвали да водят полов живот, но са се предавали на молитва и пост, и не са смеели да нарушат нито една от Божиите заповеди, просто така е било прието сред тях, но не защото половият живот е греховен сам по себе си, понеже не е, но защото не са искали да отнемат от възможността си да вършат Св. дела - искали са да запълват времето си само с най-Св. дела

LoveInfect
02-28-2016, 16:33
Ти представяш ли си живота без една от основните човешки нужди ?? Вредно е да не се прави цял живот секс !

inewton
02-28-2016, 16:33
Ти представяш ли си живота без една от основните човешки нужди ?? Вредно е да не се прави цял живот секс !

Амин, чадо.

divergent
02-28-2016, 19:32
Защо изключвате идеята за изкуствено оплождане? Като бях малка гледах една латино сапунка дето една 15-годишна беше настинала, ама я объркаха с оная за оплождането, та добре я излекуваха... Тоя филм датира от мбого много години назад, почти колкото непорочното зачатие на Дева Мария.

Сега сериозно, доколкото мога де. Да предположим, че е съществувала като реална историческа личност, не мога да си обясня логично факта да е заченала без да прави секс. Ако всички истории не са легенди и действително са се случвали всякакви чудеса, каква е причината да не се случват и днес? Има някаква конспирация в цялата история.

LoveInfect
02-28-2016, 20:35
Чудесата не са ли неразгадана наука ?

npp
02-29-2016, 08:06
Ти представяш ли си живота без една от основните човешки нужди ?? Вредно е да не се прави цял живот секс !

по принцип не е вредно освен фактът че може да се окаже проблемно за някои хора, затова и в Библията няма пълна забрана на половия живот, нито пък има заповед за задължителен такъв, но все пак е имало и праведни човеци на тази планета, които не са водили/имали полов живот

LoveInfect
02-29-2016, 12:36
Имало е... но сексът като цяло е част от човешките първични инстинкти, и е здравословен.