PDA

View Full Version : Чертежи по Инженерна Графика



lubo951
02-28-2016, 12:28
Добър ден! Имам няколко чертежа зададени като курсова работа. Трябва да се начертаят на ръка или на компютър. Проблема е, че никой не ми обясни как става въпросното чертане и тъй като друг път никога не съм чертал толкова сложни чертежи, идея си нямам как става. Казаха ми, че с AutoCAD може да се чертае, опитах се, но не мога да работя с нея. Въпроса ми е има ли някой, който разбира как се чертаят и ще може ли да ми помогне? Предлагам и заплащане. :)

LoadRunner
02-28-2016, 12:40
1во кво точно значи инж графика, снимай задание и опиши
а када без да се учи не може да се чертае

lubo951
02-28-2016, 15:08
http://prikachi.com/images/422/8661422X.jpg
Ето това е единият от чертежите. Единственото което ни показаха е, видове линии и тяхното значение (дебела прекъсната линия, тънка непрекъсната линия и т.н.). Обаче това не ми върши никаква работа тук.

LoadRunner
02-28-2016, 19:19
това е много просто, и принципно е голяма глупост
значи за да го направиш е трябвало да ви кажат около 10тина команди ако не и повече
за мене чертежа е неточен щото относно дъгите с радиус 55 и 34 не е показано къде точно се пресичат в кръговете
или с други думи не е показано в пространството къде са координатите на центровете им спрямо координатите на центровете на кръговете или аз не го виждам, значи щом не е показано ще е на око
ше ти направя пдф и ще го принтираш

LoadRunner
02-28-2016, 19:27
аз сега щи го направя ама честно казано за никъв хуй не ставате 90% от студентите, ама честно
аз не виждам къв е проблема да вземеш един бял лист, да забучиш един пергел в него, да направиш двете кръгчета, после с даденото отстояние 52mm да направиш и другите 2 кръгчета, купуваш си пластмасова кривка, праскаш дъгите дето свършват в кръгчетата купуваш си пластмасови кръгчета от книжарницата и праскаш и закръгленията дето са по 4, 5 и 6 mm и готово

LoadRunner
02-28-2016, 19:51
еми готово ама как щи го пратя

LoadRunner
02-28-2016, 20:07
http://prikachi.com/images/156/8662156e.jpg

Dwyd96
02-28-2016, 22:13
Хахахха... ЮЗУ ли си?
Тва е мега простото да го начертаеш... 20 минути работа.
Но LoadRunner e прав, че чертежа е неточен...
Освен това за такъв обект би трябвало да има още 1 проекция...
3-та курсова ми беше 20 пъти по сложна от тая глупост... Като се замисля че след като завършим ще имаш същата титла като мен пред името си ме кара на смях

П.с закво му го направи... Нека се помъчи :D ако един чертеж не може да прекопира, за кво е влязъл..
По-добре за баничар да учеше -.-

lubo951
03-04-2016, 16:58
Хахахха... ЮЗУ ли си?
Тва е мега простото да го начертаеш... 20 минути работа.
Но LoadRunner e прав, че чертежа е неточен...
Освен това за такъв обект би трябвало да има още 1 проекция...
3-та курсова ми беше 20 пъти по сложна от тая глупост... Като се замисля че след като завършим ще имаш същата титла като мен пред името си ме кара на смях

П.с закво му го направи... Нека се помъчи :D ако един чертеж не може да прекопира, за кво е влязъл..
По-добре за баничар да учеше -.-

Ще ми е интересно да не разбираш нищо от програмиране например и да те пратят да напишеш компютърна програма без да ти обяснят какви програми/инструменти да използваш. И дори да намериш кои точно да използваш как ще работиш с тях след като никой не ти е обяснил нищо. Ама предполагам, че голям гений си се родил та на теб помощ няма да ти е нужна. lmao Благодаря все пак на LoadRunner, че се опита да помогне някак. :)

LoadRunner
03-04-2016, 20:01
аз не знам кво точно съм се опитал да помогна НЯКАК след като ти го начертах и ПДФа който не съм ти пратил и който само трябва да принтираш си стои на компа ми

Dwyd96
03-04-2016, 20:24
Ще ми е интересно да не разбираш нищо от програмиране например и да те пратят да напишеш компютърна програма без да ти обяснят какви програми/инструменти да използваш. И дори да намериш кои точно да използваш как ще работиш с тях след като никой не ти е обяснил нищо. Ама предполагам, че голям гений си се родил та на теб помощ няма да ти е нужна. lmao Благодаря все пак на LoadRunner, че се опита да помогне някак. :)

Има учебници, видео уроци, ръководства и още толкова много места от които можеш да прочетеш и да разбереш как да я направиш тая курсова.

Да не говорим че може и на ръка да го начертаеш (опция която аз нямах)... Толкова си тъп, че не можеш да го пречартаеш ли??
На нас също не ни обясняваха как да си направим курсовите и въпреки това няма някой който да не ги е направил... Но то трябва да седнеш и да почетеш малко...

Един съвет... Ориентирай се към специалности в които не трябва много мислене, че явно не ти се отдава.

П.С в курсовата ми по програмиране имаше, неща и от следващия семестър и въпреки това си я направих, само с помощта на видео уроци от youtube..

Dwyd96
03-04-2016, 20:28
аз не знам кво точно съм се опитал да помогна НЯКАК след като ти го начертах и ПДФа който не съм ти пратил и който само трябва да принтираш си стои на компа ми

Заеби го... Виж че е кух като шотландска гайда..

lubo951
03-05-2016, 21:38
Заеби го... Виж че е кух като шотландска гайда..

Не знам какъв ти е проблема. След като не искаш да помагаш, горе в десния ъгъл има един "Х". Използвай го и не се превъзнасяй колко знаещ си. В днешно време и помощ да не поискаш б*хти и обществото сме. Нищо чудно, че всички познати бягат по чужбина. Все тая както казваше един познат "Не спори с идиот, първо ще те свали на неговото ниво, след това ще те бие с опит".

Dwyd96
03-05-2016, 22:01
"Не спори с идиот, първо ще те свали на неговото ниво, след това ще те бие с опит".

Познаваш Марк Твен???

Ако трябва да бъдем точни, ти не търсеше помощ, ти търсеше някой да ти направи курсовата... Съмнявам се да си толкова глупав, че да не можеш да пречертаеш 2 кръга и 5 линий -.-

lubo951
03-05-2016, 22:22
Познаваш Марк Твен???

Ако трябва да бъдем точни, ти не търсеше помощ, ти търсеше някой да ти направи курсовата... Съмнявам се да си толкова глупав, че да не можеш да пречертаеш 2 кръга и 5 линий -.-

Чух го от познат, не знаех кой е оригиналния автор на цитата.