PDA

View Full Version : Искам да скъсам с него но го обичам



zyzylink11
03-01-2016, 18:17
Здравейте, имам 2 годишна връзка (той е в чужбина) и обичам приятеля си. В началото се разбирахме добре но после започнаха разни скандали изневерявал ми е много пъти, но аз глупачката всеки път му прощавах каквото ще да става. Страшно много е ревнив, разрешава например след училище да изляза с приятелки на някъде после като се прибера вкъщи и ако случайно реша отново да изляза с приятелки направо ми казва "за днеска ти стига толкова".. дори не иска да ме пусне да ходя на село при баба. Докато се стъмни времето задължително трябва да съм се прибрала вкъщи.. например когато съм в училище и излизам от час в 11 часа тябва да му звъна точно в 11 ако закъснея с 5 минути започва да ми крещи.. Аз когато ми причернее заради неговите глупости 20 пъти сигурно съм го оставяла, но да речем след ден два пише ми звъни ми за да се сдобрим и аз готово сдобрявам се.. Дори не искаше да уча висше, но нашите ме задължаваха и аз имах желание да уча но той не ми позволяваше, искаше веднага след като завърша 12 клас да се омъжа за него. Та както и да е накрая се съгласи с 300 зора да уча бяхме на ръба на раздялата.. Беше ми казал"ако ще учиш ми кажи още от сега да се разделию, а ако няма да учиш кажи на вашите да си знаят, че аз няма да те чакам още 5 години(той е голям от мен с 5 години)за да се оженя. Той искаше да се омъжа за него и да заминем за Австрия при неговите. Но се съгласи накрая де, даже после ми каза че само за да не се разделим ще дойде да живее при мен. аз го усещам, усещам любовта му към мен, правил е за мен много немога да го отрека. Просто усещам че от 4-5 медеца има голяма промяна в него. Усещам любовта му и аз го обичам много в момента не мога да се оплача от него изобщо.. Обаче проблема е там че просто искам да скъсам с него.. Не мога да си го обясня защооо.. Помеже не ми разрешава ра излизам много тук там и затова аз виждам приятелките си излизат с разни компании забавляват се и аз искам да мога така, но уви.. немога. Та въпроса ми е струва ли си да го зарежа и да си живея живота както на мен ми харесва и да нямам такива главоболия и мисли като"дали постъпих правилно, дали не съм сбъркала и да седя на тръни дали ще се ядоса за нещо". Само ме е страх ще после ще съжалявам.
Благодаря предварително:)

divergent
03-01-2016, 18:24
Колкото и да го обичаш, трябва да обичаш себе си повече и да не си причиняваш този тормоз повече. И аз съм имала връзка с момче по-голямо от мен, но нямаше никакви ограничения. В една връзка трябва да има свобода, не единия да командва другия и да управлява живота му. Още повече, че щом ти изневерява и то все още си с него, няма никакво право да те контролира, ти си тази, която трябва да го държи изкъсо. Също каква връзка имате след като той е в чужбина? Връзка от разстояние в рамките на страната не е лесно да се поддържа, да не говорим за международна... Непременно прекрати отношенията си с него възможно най-скоро. Няма да съжаляваш, че си избрала свободата си. :)

mincheto
03-01-2016, 18:29
Не си струва зарад никой мъж да рониш сълзи...зарязвай го.

martiriz
03-01-2016, 18:57
Скъсай с него, едва ли се чувстваш добре във връзка, в която той е прекалено ревнив и егоистичен и те иска само и единствено за себе си. Поне аз това долових от твоя кратък разказ. Правилно чувстваш, че е време да сложиш край. Той се налага в живота ти прекалено много и се опитва да те контролира. Ти не си му кученце, което да изпълнява заповедите му, мисли за себе си, твоето щастие е най-важно!

Indistinct
03-01-2016, 19:10
Значи ти не можеш да се виждаш с приятелки повече от веднъж на ден, но той може да ти изневерява когато си поиска?
Веднага го зарязвай, не знам как си го търпяла толкова много време. Тази история ми напомня досущ на връзката на една моя приятелка, която наскоро заряза гаждето си.
Такива мъже се удовлетворяват единствено и само когато всичко е под техен контрол, когато владеят живота на всеки около тях. Поредните енергийни вампири. Ако искаш да не живееш като слугиня, зарежи го, завърши си висшето , а през това време ще си намерила някой, който те цени и уважава.

zyzylink11
03-02-2016, 06:54
От авторката ..това че ми беше изневерил беше в началото на връзката но ,аз исках просто да го отжележа. Той си идва да ме види седи при мен 1 месец после пак си заминава за 3-4месеца после пак си идва и така. Последно ми каза че се съгласява да уча и щял да дойде при мен да живеем заедно в студентски град.Засега всичко е добре не се оплаквам кой знае колко понеже го обичам ,но го има тъпото желание за раздяла просто ей така (за момента без причина) просто искам да си живвя живота както на мен ми харесва. Проблема е ,че ме спира страха в бъдеще да не съжашявам.

Pug_306
03-02-2016, 06:56
Въобще няма да съжаляваш, такъв човек не ти трябва, ще стане и по-зле !

TROLLDADLOLCAKE
03-02-2016, 07:03
Късай го!Такива тънкопишковци (без извинение), които се изживяват като командири на армията с нечий живот са ми ясни..

inewton
03-02-2016, 07:04
Мюсюлманин ли е?

solo_
03-02-2016, 07:28
Късай...

Indistinct
03-02-2016, 07:32
това че ми беше изневерил беше в началото на връзката

Той си идва да ме види седи при мен 1 месец после пак си заминава за 3-4месеца после пак си идва и така. Последно ми каза че се съгласява да уча и щял да дойде при мен да живеем заедно в студентски град.Засега всичко е добре не се оплаквам кой знае колко понеже го обичам ,но го има тъпото желание за раздяла просто ей така (за момента без причина) просто искам да си живвя живота както на мен ми харесва. Проблема е ,че ме спира страха в бъдеще да не съжашявам.

Казал ти е, че се съгласява да учиш?? Той може ли да те спре от това да имаш бъдеще?
Още веднъж ти казвам, такива са щастливи само когато управляват живота на хората. Разкарай го.

solo_
03-02-2016, 07:37
Разкарай го.

Тя него или той нея ?
Песента казва всичко ->

https://www.youtube.com/watch?v=7v7qCOG_DmY

baby_baby
03-02-2016, 07:47
Не ти трябва такъв мъж само да те командва и да не ти позволява да се развиваш щом не искаш да си с него го оставяш и не го мислиш повече

Indistinct
03-02-2016, 07:47
Тя него или той нея ?


Казала съм го достатъчно ясно.

Разкарай го (него).

solo_
03-02-2016, 07:49
Казала съм го достатъчно ясно.

Разкарай го (него).

НЕ е нужно да ми викаш!

zyzylink11
03-02-2016, 08:08
Да мюсюлманин е. Аз знам че съм зависима от него ,но немога да събера сили и да се оттърва от рази връзка защото го обичам също.

filmimilmi
03-02-2016, 08:41
Ти шегуваш ли се? Изневерявал ти е, заплашва те, че щяло да стане лошо, ако решиш да заминеш да учиш, крещи ти, ако закъснееш да му се обадиш и те ругае каква си била, а не стига и това ами е в чужбина и не го знаеш дали не ти изневерява (пък и го е правил, следователно няма проблеми с това да те лъже)... Първо, той не те обича (защото не виждам как го показва с тези заплахи), а просто иска да те притежава. Второ, в момента те държи буквално като на каишка, а ти си толкова уплашена от него, че почваш от страх да си търсиш оправдания, че го обичаш. Трето, изневерявал ти е, от къде си сигурна, че няма пак да го направи или не го е правил вече след като е в чужбина и може перфектно да се крие

zyzylink11
03-02-2016, 12:06
Просто каквото и да прави по някакъв начин чувствам любовта му ,правил е много за мен ..Веднъж аз исках да се разделим той докато си беше в чужбина и само и само да не се разделим скара се с техните и след седмица вече беше при мен. И всички тези неща си ги спомням и някак си ме спират . Мен че не ме пуска навсякъде по всяко време да ама и той си е вкъщи само на фитнес ходи и помага малко на баща си в работата. Иначе само привечер ако излезе да изпие едно кафе излиза ..и токос

mincheto
03-02-2016, 12:09
чувствам любовта му

Право казват старите хора.....любовта е сляпа...

mincheto
03-02-2016, 12:10
Да мюсюлманин е..

Въобще не ти трябва,зарязвай го докато е време,омъжиш ли се за него,ще му бъдеш робиня с фередже до живот.Турците са страшно ревниви.

zyzylink11
03-02-2016, 12:19
Въобще не ти трябва,зарязвай го докато е време,омъжиш ли се за него,ще му бъдеш робиня с фередже до живот.Турците са страшно ревниви.
Само да отбележа ,че и аз съм туркиня

mincheto
03-02-2016, 12:31
Само да отбележа ,че и аз съм туркиня

Това няма никакво значение ти каква си ,а3 преди да се запозная със сегашният ми мъж бях с едно турско момче и беше страшно ревниво постоянно имаше скандали.

zyzylink11
03-02-2016, 12:52
Единственото което искам е да заспа и като се събудя всичко да е приключило ..не искам да преминавем през всичко това нямам кураж

mincheto
03-02-2016, 12:54
И през кое по-точно те е страх да преминеш?Тогава по-добре изобщо не се захващай...

zyzylink11
03-02-2016, 12:58
Като му кажа че искам да се разделим ще каже защоо..нали ме обичаше нали щяхме да бъдем щастливи.И аз като му отворя тези старите теми че ми е изневерявал и тем подобни ще каже защо рогава навремето ми прости за всичко

mincheto
03-02-2016, 13:04
Мойто лично мнение,e че щом го е направил веднъж..ще повтори и потрети,но само ти можеш да решиш какво да направиш...

zyzylink11
03-02-2016, 16:38
На същото мнение съм с всички говорите абслютни верни неща но се чувствам привързана и сякаш ще стрдам ако го оставя просто ей така при условие че в момента се разбираме добре ,а пък на мен с 2 думи ми се живее ..Винаги ми е ставало гадно докато сме разделени ,постоянно мисля за него гледам кога последно е бил на линия постоянно говоря за него на приятели все той ми е в главата само дето с него не говоря . Искам по някакъв начин да съм сигурна ,че няма да ми липсва .

LoveInfect
03-02-2016, 16:45
Ти нормална ли си ? Вие нямате никакво бъдеще заедно, ако не искаш животът да ти е такъв ! За такъв мъж само робиня може да се ожени, ти си свободна жена, бъди смела, говори с родителите си ! Ако пък е толкова зле замини в друг град !

mincheto
03-02-2016, 17:28
Момиче,казах ти няма ''не мога '' или пък '' привързана съм към него '',ако искаш да продължава да се държи така с теб остани с него.

divergent
03-02-2016, 17:29
На същото мнение съм с всички говорите абслютни верни неща но се чувствам привързана и сякаш ще стрдам ако го оставя просто ей така при условие че в момента се разбираме добре ,а пък на мен с 2 думи ми се живее ..Винаги ми е ставало гадно докато сме разделени ,постоянно мисля за него гледам кога последно е бил на линия постоянно говоря за него на приятели все той ми е в главата само дето с него не говоря . Искам по някакъв начин да съм сигурна ,че няма да ми липсва .

Ей тая пуста привързаност винаги ви спира и си проваляте живота? И какво - чувстваш се като в затвор, но ще си останеш с тоя човек само защото ти е удобно и така си свикнала? Няма да те лъжа - да, гадно ще ти е, разделите са неприятни, след като сте били заедно толкова дълго ще е трудно да свикнеш без този човек в живота си. Обаче дискомфорта и празнотата са временно явление, след време ще осъзнаеш, че си направила правилния избор и няма да съжаляваш. Защото колкото и да си привързан към един човек, когато ти липсва свободата под каквато и да е форма, няма как да си истински щастлива.

zyzylink11
03-02-2016, 17:37
Напоследък се промени обаче почна да ме пуска да излизам след като се стъмни не ми се натрапва както преди ..Някои мои приятелки казват че под това се крие нещо (например като се държи сравнително добре с мен и моите желания аз може и да се откажа от ученето на висше) ?

divergent
03-02-2016, 17:47
Напоследък се промени обаче почна да ме пуска да излизам след като се стъмни не ми се натрапва както преди ..Някои мои приятелки казват че под това се крие нещо (например като се държи сравнително добре с мен и моите желания аз може и да се откажа от ученето на висше) ?

Или му е дошъл акъла, или цели нещо, както ти казват. Вече ти казахме да го зарязваш, но все пак решението си е за твоя живот и си е твое. Но каквото и да решиш, при никакви обстоятелства не се отказвай от университета! За баткото не знам дали ще съжаляваш, но за това определено.

mincheto
03-02-2016, 17:48
Така се държи привидно,за да му вържеш , a ти вържеш ли му ще си най наивната глупачка,щото после оттърваване от него няма да има,ти ще му бъдеш робиня до живот особено пък,aко му родиш дете,тогава щеш или не няма да се оттървеш от него ,..така,че мисли преди да правиш или казваш нещо .

mincheto
03-02-2016, 17:50
или цели нещо, както ти казват.

Ето това е самата истина:!:

zyzylink11
03-02-2016, 17:57
Просто ей така да му кажа не те искам вече въпреки че те обичам не виждам въдеще с теб-ей това немога да го направя .. Но се надявам в най скоро време да събера смелост или уловя удобен момент ..иначе като се отнася добре с мен немога да преценя нищо ,а и сърце ми не дава за момента защото го обичам. Ще си дам време дано всико се подреди

divergent
03-02-2016, 18:09
Просто му кажи, че не си представяш да прекараш живота си с него и не си щастлива във връзката ви, обичта между двамата не е достатъчна, за да и успешна една връзка. Задължително затвърди позицията си и кажи, че решението ти е окончателно и повече не искаш да сте заедно.

zyzylink11
03-02-2016, 18:35
Де да беше толкова лесно и на действия отколкото на думи :) За сега ще го следя ,а и в никакъв случай няма да се откажа да уча

mincheto
03-03-2016, 04:14
Ти си имай едно на ум с него и по-надалеч стой от него.