PDA

View Full Version : На море с приятели (под 18) - как?



Fancy9920
03-02-2016, 18:15
Здравейте! С приятели сме решили да ходим тази година на море заедно (на по 16-17 сме), но има няколко затруднения. Всички за първи път ще ходим (ако изобщо стане) без родители, придружители и т.н., но все още има няколко неща, върху които мисля... Например ясно е от града до Варна или Бургас - ще стигнем с автобус, но после и до някой курорт - с какъв транспорт? Следващия въпрос - квартира ли трябва да търсим, защото май на хотел няма да стане (защото нямаме 18 ), и как точно става всичко? Моля някой, който вече е ходил на почивка с приятели, да ми обясни малко по-подробно и благодаря! :)

Животно
03-02-2016, 18:42
от Варна и Бургас до курортите си има автобуси

Животно
03-02-2016, 18:43
а знаеш ли колко кеш ше ви трябва ?

Fancy9920
03-02-2016, 18:53
Не е ставало въпрос за пари, а за другите неща. Щом всеки 2-ри на моята възраст ходи (даже и хората с родители, които имат средни доходи като мен), значи няма да имам проблем с парите.

Животно
03-02-2016, 18:58
не бе, просто питам, да не би да си правиш някви нереални сметки

Животно
03-02-2016, 18:59
квартирата е по-евтино

Fancy9920
03-02-2016, 19:09
Няма страшно, профил математика съм, всичко е изчислено :D а другото - просто намирам дадена квартира в интернет в дадения курорт, звъня на номера и обяснявам на човека за колко нощувки и така... Не съм сигурен дали точно така се прави?

Животно
03-02-2016, 19:24
еми да, ама трябва отрано да се резервира

Fancy9920
03-02-2016, 19:32
Добре, последен въпрос (и най-важен!) - аз съм на 17, но другите са на по 16, има ли някакъв проблем, че никой няма 18? Единствен ли е проблемът, че може хазяите да направят проблем (но има и такива, които не биха правили проблеми)?

Грозния
03-02-2016, 22:29
Не е ставало въпрос за пари, а за другите неща. Щом всеки 2-ри на моята възраст ходи (даже и хората с родители, които имат средни доходи като мен), значи няма да имам проблем с парите.https://www.youtube.com/watch?v=UDc7b3kKC2E :D

Добре, последен въпрос (и най-важен!) - аз съм на 17, но другите са на по 16, има ли някакъв проблем, че никой няма 18? Единствен ли е проблемът, че може хазяите да направят проблем (но има и такива, които не биха правили проблеми)?Да, има - ако нямате поне един пълнолетен придружител и ако някъде ви спипат ченгетата и ви поискат лични карти след 22:30 ч., почивката ви може да приключи преждевременно, дори да имате кеш! Нещо повече - непълнолетни нямат право да наемат стаи в хотели или квартири по законен път!

LoveInfect
03-02-2016, 22:37
https://www.youtube.com/watch?v=UDc7b3kKC2E :D
Да, има - ако нямате поне един пълнолетен придружител и ако някъде ви спипат ченгетата и ви поискат лични карти след 22:30 ч., почивката ви може да приключи преждевременно, дори да имате кеш! Нещо повече - непълнолетни нямат право да наемат стаи в хотели или квартири по законен път!

На името на родителите мисля, че може.

Грозния
03-02-2016, 22:43
На името на родителите мисля, че може.И как ще стане това? Дори да резервират по интернет, при чекирането няма как да пуснат вътре човек с друга идентичност! Освен ако квартирата, плащането и спането не са "под масата", но дори тогава едва ли някоя баба в стремежа си да крие данъци ще си сложи таралеж в гащите, като приеме непълнолетни без придружител!

gimli
03-03-2016, 08:05
Хубаво, харесва ми идеята ви. Отивайте да шпорите коври на морето!
Сега по същество: вие като го обмисляте говорили ли сте с родители нещо ала бала те какво мислят?

Fancy9920
03-03-2016, 09:23
Родителите сме говорили с тях, ако става въпрос за доверие - защото мислят, че можем да се справим, но относо това, че нямаме 18 - те не могат да кажат нищо по въпроса, понеже не знаят как стоят нещата.

baby_baby
03-26-2016, 12:33
Има си автобуси но колко пари ще имате във вас?

Ако имате повече ходете на хотел по-добре е

lover32
03-26-2016, 13:11
До курорта трябва да отидете с автобус, но за хотела не знам, но май няма да ви позволят, защото нямате 18, така че търсете някоя квартира, която да не е много скъпа.

ДОТА
03-26-2016, 14:56
Родителите сме говорили с тях, ако става въпрос за доверие - защото мислят, че можем да се справим, но относо това, че нямаме 18 - те не могат да кажат нищо по въпроса, понеже не знаят как стоят нещата.

Един пълнолетен трябва да има с вас и той да носи отговорност, иначе при проблеми ще отнемат родителските права на родителите ви и ще ви пратят в приемно семейство, ако имате късмет де, защото е по-вероятно да ви пратят в някое възпитателно училище, където да ви сцпят дупарите