PDA

View Full Version : ТЪРСЯ ХОРА С МРАЧНО СЪЗНАНИЕ



solo_
03-03-2016, 20:41
Търся хора с мрачно и демонично съзнание (без значение мъж/жена - момиче/момче)
-Ако в този форум има такива хора, нека пишат лично съобщение !
*Хора под 17 години да НЕ пишат !

АгентМура, теб не те искам !

ПП: БЕЗ СПАМ !!!

defender
03-03-2016, 20:59
човек с демонично съзнание никога, няма да те послуша и да ти пише ЛС, а ще направи точно обратното за да ти е гадно.

така, че поставяш неизпълнимо условие.

solo_
03-03-2016, 21:08
човек с демонично съзнание никога, няма да те послуша и да ти пише ЛС, а ще направи точно обратното за да ти е гадно.

така, че поставяш неизпълнимо условие.

аз не съм казал че се нуждая от помощ или нещо от този род, че за не ми пише и да ми е гадно
както виждаш аз не съм казал защо търся такъв човек

defender
03-03-2016, 21:11
виж сега, ти имаш желание да ти пишат лс, но те няма да го направят, защото няма да искат да ти изпълнят желанието, защото така е по-демонично.

какъв демоничен човек ще съм ако ти изпълнявам желанията, да не съм дядо коледа.

solo_
03-03-2016, 21:13
виж сега, ти имаш желание да ти пишат лс, но те няма да го направят, защото няма да искат да ти изпълнят желанието, защото така е по-демонично.

Ако те не ми пишат ЛС, то те губят.
defender, в техен интерес е да ми пишат - ако не ми пишат, то аз нищо не губя.

defender
03-03-2016, 21:14
демоничния човек би трябвало да е демоничен и към самия себе си, следователно той няма да иска да действа в свой интерес за да му е гадно.

демек гадорията трябва да е максимално пълна, както за тебе, така и за тях си.

solo_
03-03-2016, 21:27
...
ще видя какво ще стане.

АгентМура
03-03-2016, 22:46
Аз съм истински зълтак, вземи ме в организацията си!

solo_
03-03-2016, 23:17
Зълтак бил...

АгентМура
03-03-2016, 23:29
ЗЪЛ СЪМ ВЕ ГЕЙ!

solo_
03-05-2016, 19:36
Добре
Направи нещо зло ! / Кажи нещо зло !

АгентМура
03-05-2016, 19:46
НЯМА! Бих те избил обаче!

solo_
03-05-2016, 19:58
Ако кажеш нещо зловещо, ще те изненадам приятно. :)

Dwyd96
03-05-2016, 22:16
Когато бях горе-долу на 3, котката ни роди мъртвородени котенца. Попитах баща ми дали можем да им направим надгробни кръстове и той се съгласи. Докато ги майстореше, го му зададох следния въпрос: "Не са ли прекалено малки?". Татко: "Какво имаш предвид?". Аз: "Няма ли да ги приковем за тях?". След няколко минути мълчание, той отвърна "Не, няма да сторим това.". Аз: "О."

solo_
03-05-2016, 22:19
Когато бях горе-долу на 3, котката ни роди мъртвородени котенца. Попитах баща ми дали можем да им направим надгробни кръстове и той се съгласи. Докато ги майстореше, го му зададох следния въпрос: "Не са ли прекалено малки?". Татко: "Какво имаш предвид?". Аз: "Няма ли да ги приковем за тях?". След няколко минути мълчание, той отвърна "Не, няма да сторим това.". Аз: "О."

Ти си много сатанински, we...

_Toni_
03-05-2016, 22:21
http://inews.bg/%D0%9B%D1%8E%D0%B1%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%82%D0%BD%D 0%BE/%D0%9F%D0%BE-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B5-%D0%B4%D0%B0-%D0%BD%D0%B5-%D1%81%D1%80%D0%B5%D1%89%D0%B0%D1%82%D0%B5-%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B7%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%89%D0%BE-%D0%BC%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%87%D0%B5-%D0%B2-%D1%82%D1%8A%D0%BC%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%BE%D1%89_l.a_c.3992_i.315675.html

АгентМура
03-05-2016, 22:35
Ако кажеш нещо зловещо, ще те изненадам приятно. :)

Бих ти отказал на това предложение, за да изглеждам още по- проклет, но ще ти издам една история.
Един път бяхме се напушили яко в парка след полунощ и си говорихме с още няколко приятелчета на една пейка. В един момент долових някакъв шум иззад един храст! Помослихме, че е заек и се запътихме натам в тая посока бавно... Почнаха да се чуват силни стъпки от там и побягнахме към тях. Настигахме един човек, той се препъна и ние го нападнахме. Пребихме го като куче. Докато го биехме разбрахме от него, че е мастурбирал докато ни гледа. Той бе възрастен педофил на около 40 год. Тъпкахме го с крака известно време. После се избавихме от безжизненото му тяло в един шубрак. Сега аз ходя да дебна често в този парк посред нощите! Внимавайте, манафи! Ще ви хвана!

_Toni_
03-05-2016, 22:47
АгентМура, ти агресор ли си ?

АгентМура
03-05-2016, 22:55
АгентМура, ти агресор ли си ?

Ти как мислиш? Тъпо коте!

knox
03-18-2016, 08:20
Хората с мрачно съзнание обикновено не искат да се свързват и да контактуват с други, общуването обикновено не им се получава много добре дори и със себеподобните им... Като цяло мрачните занимания са самотни занимания. А и в крайна сметка никой не е изцяло мрачен, всички сме хора - биологични създания в крайна сметка, колкото и да се различаваме един от друг ние все пак си приличаме много, и всички имаме по много страни. Да бъде погълнат човек изцяло от Мрака означава да загине, да умре... или да полудее! Няма как да оцелееш дълго така.

inewton
03-30-2016, 05:48
Когато бях горе-долу на 3, котката ни роди мъртвородени котенца. Попитах баща ми дали можем да им направим надгробни кръстове и той се съгласи. Докато ги майстореше, го му зададох следния въпрос: "Не са ли прекалено малки?". Татко: "Какво имаш предвид?". Аз: "Няма ли да ги приковем за тях?". След няколко минути мълчание, той отвърна "Не, няма да сторим това.". Аз: "О."

Какъв болен мозък... Как от малки си личат заблудените овце.

Аз на 3 знаех почти цяла литургия наизуст.

Dwyd96
03-30-2016, 08:38
Какъв болен мозък... Как от малки си личат заблудените овце.

Аз на 3 знаех почти цяла литургия наизуст.

Явно не разбра че е от нета...
И много ли си горд че от 3 годишен ти промиват мозъка с глупости?

inewton
03-30-2016, 18:16
Явно не разбра че е от нета...
И много ли си горд че от 3 годишен ти промиват мозъка с глупости?

Ами като не казваш...

Не, чадо. Гордостта е смъртен грях. Олицетворение на гордостта е самият Луцифер.

Dwyd96
03-30-2016, 20:42
Дам, както алчност, гняв, чревоугодие... Все неща спомогнали цивилизацията да се развие..

По думите ти съдя че Луцифер е зъл...

solo_
03-31-2016, 14:18
На никого не сте онтересни ! Стига сте rasajdavali...

inewton
03-31-2016, 15:27
Дам, както алчност, гняв, чревоугодие... Все неща спомогнали цивилизацията да се развие..

По думите ти съдя че Луцифер е зъл...

Прав си. Амбициозният човек проявява повечето (ако не и всички) от тези грехове и аз съм съгласен с теб. Ама все пак трябва да кажа, че на теория това не е хубаво защото ще ми падне авторитета. Той вече падна де, ама това е друга тема.

По думите ми можеш да съдиш само, че Луцифер е горд. Не знам какви релации си правил за да достигнеш до твоя извод.

LoveInfect
03-31-2016, 18:46
Ти видя ли какво пише за Луцифер в онази книга?

inewton
03-31-2016, 18:49
Ти видя ли какво пише за Луцифер в онази книга?

Да.

Dwyd96
03-31-2016, 18:53
По думите ми можеш да съдиш само, че Луцифер е горд. Не знам какви релации си правил за да достигнеш до твоя извод.


Гордостта е смъртен грях, грехът е лошо нещо, Луцифер е горд=> Луцифер е лош :D Просто е :D

Освен това, кога си имал авторитет?...

inewton
03-31-2016, 18:58
Гордостта е смъртен грях, грехът е лошо нещо, Луцифер е горд=> Луцифер е лош :D Просто е :D

Освен това, кога си имал авторитет?...

Но какво е грях? Това е въпросът.

Имах някога.

Dwyd96
03-31-2016, 19:03
Но какво е грях? Това е въпросът.

Имах някога.

Нали гордостта беше грях...

Но ако трябва да сме по-точни.. Грях е действие против волята и законите на всемогъщо същество, за чието съществуване има по-малко доказателства и от броя мозъчни
клетки на фолк певица в деменция ;)

inewton
03-31-2016, 19:09
Нали гордостта беше грях...

Но ако трябва да сме по-точни.. Грях е действие против волята и законите на всемогъщо същество, за чието съществуване има по-малко доказателства и от броя мозъчни
клетки на фолк певица в деменция ;)

Църквата я нарича грях. Но трябва ли да вярваме на църквата след толкова много лъжи!? В някои музеи и частни колекции, включително и в прочутия Ватикански архив се пазят десетки Евангелия. Книги, които официалната църква заклеймява. Изключени са от Библията на Никейския събор. А тези Писания могат да разрушат сегашните основи на християнството. Християнството не е това, което ни представя църквата.

Dwyd96
03-31-2016, 19:15
Църквата я нарича грях. Но трябва ли да вярваме на църквата след толкова много лъжи!? В някои музеи и частни колекции, включително и в прочутия Ватикански архив се пазят десетки Евангелия. Книги, които официалната църква заклеймява. Изключени са от Библията на Никейския събор. А тези Писания могат да разрушат сегашните основи на християнството. Християнството не е това, което ни представя църквата.

Нали ти беше този, който знаеше литургията на изуст...Знаеш на изуст нещо измислено от църквата, която така плюеш... Също така каза че Гордостта е грях, тоест си съгласен с църквата, въпреки че сам казваш че може и да е .лъжа.... Нещо не ми се връзва... Обичаш да те лъжат или просто си прихванал раздвуението на едни особени "индивиди" от форума???

inewton
03-31-2016, 19:20
Знам я наизуст, да. И ти да си слушал нещо над 100 пъти, и ти ще го научиш.

Мнението ми е, че и според първите християни тези седемте са били грехове, но не толкова страшни. Църквата ги провъзгласява за най-големите човешки пороци за да създаде мирни и покорни маси. Е, не й се е получило.

Dwyd96
03-31-2016, 19:29
Знам я наизуст, да. И ти да си слушал нещо над 100 пъти, и ти ще го научиш.

Мнението ми е, че и според първите християни тези седемте са били грехове, но не толкова страшни. Църквата ги провъзгласява за най-големите човешки пороци за да създаде мирни и покорни маси. Е, не й се е получило.

Тоест ти ходиш на църква за да ти промиват мозъка и за да те превърнат в покорен мирянин..Така ли? (Все пак каза че си чувал литургията над 100 пъти)

inewton
03-31-2016, 19:31
Тоест ти ходиш на църква за да ти промиват мозъка и за да те превърнат в покорен мирянин..Така ли? (Все пак каза че си чувал литургията над 100 пъти)

Ходex. Много години. Още от малък. Отскоро не ходя.

Dwyd96
03-31-2016, 19:34
Ходex. Много години. Още от малък. Отскоро не ходя.

Аха... Тоест ти трябваха 16-17 години за да "прогледнеш"... мислех те за по-интелигентен :D


Какъв болен мозък... Как от малки си личат заблудените овце.

То излиза че ти си най-заблудения в цялата история тук :D

inewton
03-31-2016, 19:37
Аха... Тоест ти трябваха 16-17 години за да "прогледнеш"... мислех те за по-интелигентен :D

За тези въпроси се замислих преди 2-3 години. Не са 16-17. :D

Dwyd96
03-31-2016, 19:38
За тези въпроси се замислих преди 2-3 години. Не са 16-17. :D

Тогава 15 години.. Няма много разлика...
И как така си "праведен" християнин след като не ходиш на църква и не спазваш църковните догми? Какъв ти е критерия за праведен и за грешник. ?

Indistinct
03-31-2016, 19:46
Ходex. Много години. Още от малък. Отскоро не ходя.

Какво разбираш под "отскоро"?

kuik
03-31-2016, 19:46
Религията има едно положително нещо. Сближава хората и им дава надежда. Също така тя спада към графа "Общи интереси". Цял живот съм атеист и живея с мисълта "Можеш да постигнеш всичко сам, стига да искаш. Нямаш нужда от лъжи, които те подкрепят." Всеки сам си избира в какво да вярва. Стига това да не пречи на живота на другите, всичко е ок.

Dwyd96
03-31-2016, 19:48
Религията има едно положително нещо. Сближава хората и им дава надежда. Също така тя спада към графа "Общи интереси". Цял живот съм атеист и живея с мисълта "Можеш да постигнеш всичко сам, стига да искаш. Нямаш нужда от лъжи, които те подкрепят." Всеки сам си избира в какво да вярва. Стига това да не пречи на живота на другите, всичко е ок.

И сега папата, сектанта и московския митрополит от форума ще те погнат :D

inewton
03-31-2016, 19:49
Тогава 15 години.. Няма много разлика...
И как така си "праведен" християнин след като не ходиш на църква и не спазваш църковните догми? Какъв ти е критерия за праведен и за грешник. ?

Не си спомням досега да съм казвал, че съм праведен.

Все още не знам. В момента си изграждам представите.

kuik
03-31-2016, 19:49
И сега папата, сектанта и московския митрополит от форума ще те погнат :D

Добре са дошли. :D

inewton
03-31-2016, 19:49
Какво разбираш под "отскоро"?

Не те интересува. Дори да те интересува, няма да кажа.

Dwyd96
03-31-2016, 19:50
Не те интересува. Дори да те интересува, няма да кажа.

Отбягваш въпроса ми ;(

inewton
03-31-2016, 19:50
Добре са дошли. :D

Папата го пиши бегал, митрополита няма да те хока много. Но се подготви добре за критиките от страна на сектанта. :razz:

inewton
03-31-2016, 19:52
Отбягваш въпроса ми ;(

Кой въпрос? За праведника и грешника ли?

Dwyd96
03-31-2016, 19:53
Кой въпрос? За праведника и грешника ли?

Всички въпроси от онзи пост :D

Indistinct
03-31-2016, 19:53
Не те интересува. Дори да те интересува, няма да кажа.

Интересува ме, а ти няма да ми кажеш.
Тогава друг въпрос. Защо реши това?

kuik
03-31-2016, 19:54
Папата го пиши бегал, митрополита няма да те хока много. Но се подготви добре за критиките от страна на сектанта. :razz:

А сектанта е? :D

Dwyd96
03-31-2016, 19:55
Интересува ме, а ти няма да ми кажеш.
Тогава друг въпрос. Защо реши това?

Чакай си реда... Сега има лекция от папа ям си сополите...

inewton
03-31-2016, 19:59
Всички въпроси от онзи пост :D

Според църквата не съм праведен. Според себе си също не мога да кажа, че съм праведен. Човек, който не вярва сляпо в Бог не е праведен (не само според църквата).

Праведен е този, който вярва в Бог и води Богоподобен (доколкото е възможно) живот. Всечки останали са грешници. Само че остава въпросът Кой е бил Иисус, какъв живот е водил, как е починал и т.н. Мисля, че версията на официалната Библия се различава от истината.

inewton
03-31-2016, 19:59
А сектанта е? :D

npp, разбира се. Не си ли личи? :D

Indistinct
03-31-2016, 20:01
Чакай си реда... Сега има лекция от папа ям си сополите...

Мисля, че вече дойде и моят ред.

inewton
03-31-2016, 20:02
Защо реши това?

Заради някои исторически факти. Като например Първия Вселенски събор, на който християнството е нагодено за да служи на властта. Отдавна го мисля. Дори бях направил такава тема, която, както се очакваше, получи само 1-2 половинчати отговора и замря. Фанатиците предпочитат да вярват на приказки.

Dwyd96
03-31-2016, 20:04
Богоподобен (доколкото е възможно) живот. Всечки останали са грешници. Само че остава въпросът Кой е бил Иисус, какъв живот е водил, как е починал и т.н. Мисля, че версията на официалната Библия се различава от истината.

Тоест ти се стремиш да живееш подобно на "човек" , който не знаеш как е живял... Ми тва е като да пикаеш срещу вятъра и да очакваш да не се напръскаш :D...

inewton
03-31-2016, 20:05
Тоест ти се стремиш да живееш подобно на "човек" , който не знаеш как е живял... Ми тва е като да покажеш срещу вятъра и да очакваш да не се напръскаш :D...

Не се опитвам точно защото не знам как е живял. Чети внимателно!

Dwyd96
03-31-2016, 20:10
Не се опитвам точно защото не знам как е живял. Чети внимателно!

Тва чаках да кажеш :D

Тоест ти не се опитваш да бъдеш праведен... Че тогава защо ти е тази религия... Един вид ползваш религията само за да парадираш колко набожен си и как другите са "заблудени овце" "еретици" и тем подобни, задето не се опитват да живеят праведен живот (което и ти не правиш)... Сичко това ми изглежда като духовен снобизъм, а не като религиозни обеждения.. :D

kuik
03-31-2016, 20:13
npp, разбира се. Не си ли личи? :D

npp? За първи път го/я чувам. :D

inewton
03-31-2016, 20:14
Как ме подлъга... :D

Трябва ми за да си отговоря на някои въпроси. Снобизмът и парадирането се отнасят до латинския, не до религията.

Oбеждения... :razz: :lol: :razz:

Dwyd96
03-31-2016, 20:16
npp? За първи път го/я чувам. :D

Той е от някаква много странна секта... Принципно се появява след като изречеш набор от вълшебни думички...


ДО NPP:
Боговете са мъртви и човекът е оставен сам на себе си.

Indistinct
03-31-2016, 20:17
Снобизмът се отнася до латинския :D

Това ми звучи познато. :D

kuik
03-31-2016, 20:17
ДО NPP:
Боговете са мъртви и човекът е оставен сам на себе си.

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

inewton
03-31-2016, 20:18
Боговете са мъртви и човекът е оставен сам на себе си.

Eто това е снобизъм. Не помня от кого е, но си го изкопирал 1:1 без дори да споменеш от кого е.

npp e човекът-секта.

Dwyd96
03-31-2016, 20:20
Как ме подлъга... :D


Oбеждения... :razz: :lol: :razz:

Корекцията на правописните ми грешки, няма да промени двуличието ти...

Как ще си отговориш на въпросите си, след като не следваш религиозното учение.(Тъй катоако го следваше, щеше да си праведен)


П.п
Мислех че всички са запознати с Ницше и идеята за мъртвия бог... СЪЖАЛЯВЯМ ЧЕ ВИ НАДЦЕНИХ НИВОТО НА ОБЩА КУЛТУРА

inewton
03-31-2016, 20:22
Корекцията на правописните ми грешки, няма да промени двуличието ти...

Как ще си отговориш на въпросите си, след като не следваш религиозното учение.(Тъй катоако го следваше, щеше да си праведен)

Няма да промени и неграмотността ти.

Защо трябва да следвам някакво установено учение вместо да се опитам да търся истината сам!? Мисля, че така имам по-голям шанс.

Dwyd96
03-31-2016, 20:30
Няма да промени и неграмотността ти.

Защо трябва да следвам някакво установено учение вместо да се опитам да търся истината сам!? Мисля, че така имам по-голям шанс.

Ами нали каза че религията ти трябва за да си отговориш на въпросите, които имаш... Ако не използваш остановено вече учение, какво... Собствена религия ли ще си основеш...

П.п
Да разбирам ли че след като започнахме с лафа за неграмотността, си се изчерпал по темата?

Indistinct
03-31-2016, 20:32
П.п
Мислех че всички са запознати с Ницше и идеята за мъртвия бог... СЪЖАЛЯВЯМ ЧЕ ВИ НАДЦЕНИХ НИВОТО НА ОБЩА КУЛТУРА

А ти да си запознат с идеята за мъртвата философия, което ще обезцени целия този разговор?

Dwyd96
03-31-2016, 20:34
А ти да си запознат с идеята за мъртвата философия, което ще обезцени целия този разговор?

Не изцяло... Не чета bullshits :D написани от някой, който не може даже да се изпикае без инвалидната му количка :D

inewton
03-31-2016, 20:36
Ами нали каза че религията ти трябва за да си отговориш на въпросите, които имаш... Ако не използваш остановено вече учение, какво... Собствена религия ли ще си основеш...

П.п
Да разбирам ли че след като започнахме с лафа за неграмотността, си се изчерпал по темата?

На въпросите за съществуването и дейността на Бог. Няма как да открия нещо в Библията. Нито в другите познати религии. Ти ако откриеш ми кажи. Аз междувременно ще търся.
P.S. Не.

Indistinct
03-31-2016, 20:36
Не изцяло... Не чета bullshits :D

Наричаш Хокинг bullshits? Тогава е напълно възможно да се каже същото и за Ницше.

Dwyd96
03-31-2016, 20:37
Наричаш Хокинг bullshits? Тогава е напълно възможно да се каже същото и за Ницше.

Виж корекцията и ще разбереш..

Dwyd96
03-31-2016, 20:39
На въпросите за съществуването и дейността на Бог. Няма как да открия нещо в Библията. Нито в другите познати религии. Ти ако откриеш ми кажи. Аз междувременно ще търся.
P.S. Не.

И отново стигаме до въпроса "Защо подяволите ти трябва религията" ...

Indistinct
03-31-2016, 20:40
Виж корекцията и ще разбереш..

И не би зачел нито една от теориите му?

kuik
03-31-2016, 20:41
Всички значм, че няма "бок". Незнанието си можем да оправдаем със случайност и вероятност за дадено събитие, както и късмет.

inewton
03-31-2016, 20:41
И отново стигаме до въпроса "Защо подяволите ти трябва религията" ...

Нали това казвам. Не ми трябва. Трябва ми друго. В БГ Наука го наричат извънрелигийно богопознание.

Dwyd96
03-31-2016, 20:41
И не би зачел нито една от теориите му?

Бих... Но не и гореспоменатата

Indistinct
03-31-2016, 20:44
Бих... Но не и гореспоменатата

Тоест си на принципа "това не ми харесва как звучи, значи не е вярно"?

Dwyd96
03-31-2016, 20:44
Нали това казвам. Не ми трябва. Трябва ми друго. В БГ Наука го наричат извънрелигийно богопознание.
Вече си във фаза, противоречие... Има още няколко стъпки докато почнеш да си говориш сам :D

Как ме подлъга... :D

Трябва ми за да си отговоря на някои въпроси. Снобизмът и парадирането се отнасят до латинския, не до религията.

Oбеждения... :razz: :lol: :razz:

Dwyd96
03-31-2016, 20:45
Тоест си на принципа "това не ми харесва как звучи, значи не е вярно"?

Това е просто една неиздържана откъм факти теория -.-

inewton
03-31-2016, 20:46
Вече си във фаза, противоречие... Има още няколко стъпки докато почнеш да си говориш сам :D

Вадиш думите ми от контекста. Тогава говорехме за съвсем друго нещо, за предишното ми аз.

Аз отдавна си говоря сам. :D

Indistinct
03-31-2016, 20:46
Това е просто една неиздържана откъм факти теория -.-

Къде са издържаните факти на другите му теории?

inewton
03-31-2016, 20:47
Това е просто една неиздържана откъм факти теория -.-

Защото теориите на Ницше са напълно издържани откъм факти...

Dwyd96
03-31-2016, 20:49
Вадиш думите ми от контекста. Тогава говорехме за съвсем друго нещо, за предишното ми аз.

Аз отдавна си говоря сам. :D

Беше именно за това... Ако беше за предишното ти аз, щеше да е в минало време...

Dwyd96
03-31-2016, 20:50
Защото теориите на Ницше са напълно издържани откъм факти...

Да ти докажа ли че човекът е поставен на самоцел?

kuik
03-31-2016, 20:50
Тоест си на принципа "това не ми харесва как звучи, значи не е вярно"?


Това е просто една неиздържана откъм факти теория -.-

Колкото по-вярно звучи една теория, толкова по-лесно е да си мислим, че е така. Не всичко, което звучи добре и има някои истини, може да се приеме за факт.

inewton
03-31-2016, 20:51
Беше именно за това... Ако беше за предишното ти аз, щеше да е в минало време...

Ми, не, не трябваше. Започвам да се чудя как си си взел матурата.

inewton
03-31-2016, 20:51
Да ти докажа ли че човекът е поставен на самоцел?

Опитай.

Dwyd96
03-31-2016, 20:55
Ми, не, не трябваше. Започвам да се чудя как си си взел матурата.




Тва чаках да кажеш :D

Тоест ти не се опитваш да бъдеш праведен... Че тогава защо ти е тази религия... Един вид ползваш религията само за да парадираш колко набожен си и как другите са "заблудени овце" "еретици" и тем подобни, задето не се опитват да живеят праведен живот (което и ти не правиш)... Сичко това ми изглежда като духовен снобизъм, а не като религиозни обеждения.. :D



Как ме подлъга... :D

Трябва ми за да си отговоря на някои въпроси. Снобизмът и парадирането се отнасят до латинския, не до религията.

Oбеждения... :razz: :lol: :razz:

Най-нагло се опитваш да ме лъжеш...

И отново ти казвам... Ако си се изчерпал, просто кажи " Аз съм един нагъл лицемер" и сприс обидите :D

Dwyd96
03-31-2016, 21:02
Опитай.

Като завършиш ще си търсиш ли работа?

inewton
03-31-2016, 21:04
Най-нагло се опитваш да ме лъжеш...

И отново ти казвам... Ако си се изчерпал, просто кажи " Аз съм един нагъл, лицемер" и сприс обидите :D

Аха... чак сега разбрах за кое говориш. Мислех, че е за последното ми изречение.

Религията се асоциира с църквата, което не е правилно (по чисто лингвистични причини).В този смисъл не ми е нужна. Не ми трябва учението на църквата. Трябват ми забранените Евангелия. Така че в този смисъл не ми е нужна религията (в смисълът, който ти влагаш в нея).

Какво печеля ако те лъжа?

inewton
03-31-2016, 21:05
Като завършиш ще си търсиш ли работа?

Надявам се да ми предложат преди да съм завършил, в противен случай ще си търся, да.

Dwyd96
03-31-2016, 21:10
Аха... чак сега разбрах за кое говориш. Мислех, че е за последното ми изречение.

Религията се асоциира с църквата, което не е правилно (по чисто лингвистични причини).В този смисъл не ми е нужна. Не ми трябва учението на църквата. Трябват ми забранените Евангелия. Така че в този смисъл не ми е нужна религията (в смисълът, който ти влагаш в нея).

Какво печеля ако те лъжа?

Чакай малко... Още в началото разделихме църквата от религията ти.. (Жалък опит да се измъкнеш)...

Пък и след като евангелията са отново свързани с вече съществуващо учение, това не прави ли аргументите ти изложени по-горе(ония за достигането до истината сам), невалидни :?

Dwyd96
03-31-2016, 21:13
Надявам се да ми предложат преди да съм завършил, в противен случай ще си търся, да.

A защо ще си търсиш?
Бог, не е ли предопределил целият ти живот вече.. ?

inewton
03-31-2016, 21:15
Чакай малко... Още в началото разделихме църквата от религията ти.. (Жалък опит да се измъкнеш)...

Пък и след като евангелията са отново свързани с вече съществуващо учение, това не прави ли аргументите ти изложени по-горе(ония за достигането до истината сам), невалидни :?

Щом знаеш, че религия и църква са различни неща, защо беше нужно да се заяждаш за горното!?

Учението е различно. Непълно или напълно погрешно в зависимост от съдържанието на "апокрифите".
Не ги прави невалидни. Да търсиш нещо скрито също е да го достигнеш сам.

inewton
03-31-2016, 21:16
A защо ще си търсиш?
Бог, не е ли предопределил целият ти живот вече.. ?

Може би е предопределил да си търся.

Dwyd96
03-31-2016, 21:18
Щом знаеш, че религия и църква са различни неща, защо беше нужно да се заяждаш за горното!?

Учението е различно. Непълно или напълно погрешно в зависимост от съдържанието на "апокрифите".
Не ги прави невалидни. Да търсиш нещо скрито също е да го достигнеш сам.

Но използваш " откритото" за база, което не е като да достигнеш сам до истината. Или в последните минути дефиницията на "сам" е придобила друг вид?


И аз, не съм те питал "За какво ти е църквата," питах те "Защо ти е тази религия"..

Dwyd96
03-31-2016, 21:20
Може би е предопределил да си търся.

Ами ако е предопределил да си търсиш, защо се надяваш да те наемат преди да завършиш... Нелогично ми звучи :D

inewton
03-31-2016, 21:23
Но използваш " откритото" за база, което не е като да го достигнеш сам...


И аз, не съм те питал "За какво ти е църквата," питах те "Защо ти е тази религия"..

За да го постигна напълно сам трябва да се върна във времето, което не е възможно.

Ми да, и аз ти говоря за религия. Религията не започва с Никейския събор. Ранните християнски общини също са имали религия.

inewton
03-31-2016, 21:24
Ами ако е предопределил да си търсиш, защо се надяваш да те наемат преди да завършиш... Нелогично ми звучи :D

Защото не знам какво е предопределил.

Dwyd96
03-31-2016, 21:27
Защото не знам какво е предопределил.

Аами тогава защо не стоиш и не чакаш да видиш какво е предопределил... Защ учиш за контролното, ами ако той е предопределил да те скъсат?.... Колкото и да учиш все си е тая нали така...
Пък ако е предопределил да го минеш, ще го минеш и без да си учил ;)...

Dwyd96
03-31-2016, 21:29
За да го постигна напълно сам трябва да се върна във времето, което не е възможно.

Ми да, и аз ти говоря за религия. Религията не започва с Никейския събор. Ранните християнски общини също са имали религия.

Пак не схващам... Веднъж казваш че ти трябва религията за да достигнеш до отговорите, след това не ти трябва, след това отново ти трябва (но частично)... А сега пък ти тряябва религията на ранно-християнските общини...
В крайна сметка се нуждаеш от нещо... Но и ти не знаеш от какво...

П.с откъде си сигурен че тия евангелия са достоверни?

inewton
03-31-2016, 21:31
Аами тогава защо не стоиш и не чакаш да видиш какво е предопределил... Защ учиш за контролното, ами ако той е предопределил да те скъсат?.... Колкото и да учиш сеси е тая нали така...
Пък ако е предопределил да го минеш, ще го минеш и без да си учил ;)...

Защото съм казал: "Бездействието е по-лошо от всяко действие."

Това не работи така. Той може да е предопределил основните събития, но човек има и свободна воля.

inewton
03-31-2016, 21:32
Пак не схващам... Веднъж казваш че ти трябва религията за да достигнеш до отговорите, след това не ти трябва, след това отново ти трябва (но частично)... А сега пък ти тряябва религията на ранно-християнските общини...
В крайна сметка се нуждаеш от нещо... Но и ти не знаеш от какво...

П.с откъде си сигурен че тия евангелия са достоверни?

Да, тези отговори се променяха в зависимост от твоето разбиране за религия.

Няма как да съм сигурен, но ако не са достоверни, защо се пазят така секретно?

Dwyd96
03-31-2016, 21:35
Защото съм казал: "Бездействието е по-лошо от всяко действие."

Това не работи така. Той може да е предопределил основните събития, но човек има и свободна воля.

А ти откъде разбра, че работи така.. Нали църквата и одобрената от нея библия не бяха достоверни източници..

inewton
03-31-2016, 21:37
А ти откъде разбра, че работи така.. Нали църквата и одобрената от нея библия не бяха достоверни източници..

Тези неща са обяснени още в началото на Стария Завет. Там няма промени.
И пак казвам, не съм сигурен.

Dwyd96
03-31-2016, 21:40
Тези неща са обяснени още в началото на Стария Завет. Там няма промени.
И пак казвам, не съм сигурен.
Добре .. Все тая..

И все пак човек трябва да направи първата стъпка, заа да достигне до това което му е"писано"...

Dwyd96
03-31-2016, 21:42
Да, тези отговори се променяха в зависимост от твоето разбиране за религия.

Няма как да съм сигурен, но ако не са достоверни, защо се пазят така секретно?

Не... Разбираането ми за религията от самото начало беше същото.. Явно твоето се е променило многократно, за да си пастне с тезата ти... И да успееш да си докажеш, че не страдаш от ддуховен снобизъм :(

Стана късно пък и разговора взе да става скучен... ;( Късмет с откриването на изчезналия кивот или каквото ще ти трябва след 5 минути зи да откриеш "истината"

inewton
03-31-2016, 21:43
Добре .. Все тая..

И все пак човек трябва да направи първата стъпка, заа да достигне до това което му е"писано"...

Поне аз така мисля. Но винаги може да се каже, че тази стъпка също е предопределена и т.н. Подобни схващания мисля, че имаше при Русо.
Все пак това са въпроси, които нямат еднозначен отговор.

inewton
03-31-2016, 21:44
Не... Разбираането ми за религията от самото начало беше същото.. Явно твоето се е променило многократно, за да си пастне с тезата ти... И да успееш да си докажеш, че не страдаш от ддуховен снобизъм :(

Свързваше я с църквата. Не е същото.

Dwyd96
03-31-2016, 21:45
Поне аз така мисля. Но винаги може да се каже, че тази стъпка също е предопределена и т.н. Подобни схващания мисля, че имаше при Русо.
Все пак това са въпроси, които нямат еднозначен отговор.

Нали, предопределяше само основните събития.. Нали човек имаше свободна воля.

Dwyd96
03-31-2016, 21:45
Свързваше я с църквата. Не е същото.

От самото начало разделихме църквата от религията...

inewton
03-31-2016, 21:47
Нали, предопределяше само основните събития.. Нали човек имаше свободна воля.

Да, и аз казвам, че мисля така. Но не мога да съм сигурен, че това е правилният отговор. Има други (дори противоположни) схващания, които също звучат логично. Аз съм избрал това.

Dwyd96
03-31-2016, 21:48
Да, и аз казвам, че мисля така. Но не мога да съм сигурен, че това е правилният отговор. Има други (дори противоположни) схващания, които също звучат логично. Аз съм избрал това.

Тоест ти СИ ИЗБРАЛ... (Един вид самоцеш)

inewton
03-31-2016, 21:49
От самото начало разделихме църквата от религията...

Ти от самото начало говореше за ходене на църква, промиване на мозъци и лицемерна религиозност.

Dwyd96
03-31-2016, 21:50
Църквата я нарича грях. Но трябва ли да вярваме на църквата след толкова много лъжи!? В някои музеи и частни колекции, включително и в прочутия Ватикански архив се пазят десетки Евангелия. Книги, които официалната църква заклеймява. Изключени са от Библията на Никейския събор. А тези Писания могат да разрушат сегашните основи на християнството. Християнството не е това, което ни представя църквата.


Според църквата не съм праведен. Според себе си също не мога да кажа, че съм праведен. Човек, който не вярва сляпо в Бог не е праведен (не само според църквата).

Праведен е този, който вярва в Бог и води Богоподобен (доколкото е възможно) живот. Всечки останали са грешници. Само че остава въпросът Кой е бил Иисус, какъв живот е водил, как е починал и т.н. Мисля, че версията на официалната Библия се различава от истината.



Ето още на втора страница си разделил църквата oт християнството.. Така че номера с различните тълкувания не минава...

Темата "Защо ти е нужна религията" я започнахме след като разделихме религията от църквата. Така че аз и за елфи може да съм говорил все е тая :D

inewton
03-31-2016, 21:50
Тоест ти СИ ИЗБРАЛ... (Един вид самоцеш)

Да.
Ти също си избрал.

Dwyd96
03-31-2016, 21:51
Да.
Ти също си избрал.

Тоест човека все пак е оставен на самоцел? :D

inewton
03-31-2016, 21:52
Ето още на втора страница си разделил църквата oт християнството.. Така че номера с различните тълкувания не минава...

Аз съм ги разделил. Не говорехме ли за твоите схвания относно религия?

inewton
03-31-2016, 21:53
Тоест човела все пак е оставен на самоцел? :D

И все пак това може да е било предопределено.

Dwyd96
03-31-2016, 21:55
Аз съм ги разделил. Не говорехме ли за твоите схвания относно религия?

На базатаа, на твоето разделяне на църква от християнство (религия) зададох въпроса, "Защо ти е нужна религията?" .. Така че...

Dwyd96
03-31-2016, 21:57
И все пак това може да е било предопределено.

И все пак може да съществуват и еднорози... И все пак МОЖЕ да се преместя да уча в Хогуортс.. МОЖЕ да се науча и да летя...
Във всяка религиозна книга между редовете има много МОЖЕ БИ..

inewton
03-31-2016, 21:58
На базатаа, на твоето разделяне на църква от християнство (религия) зададох въпроса, "Защо ти е нужна религията?" .. Така че...

Пак не виждам къде е проблема. Аз говорех за религията като система за познаване на Бог.

inewton
03-31-2016, 21:59
И все пак може да съществуват и еднорози... И все пак МОЖЕ да се преместя да уча в Хогуортс.. МОЖЕ да се науча и да летя...
Във всяка религиозна книга между редовете има много МОЖЕ БИ..

А кое те кара да мислиш, че не съществуват еднорози? Кое те кара да мислиш, че като хвърлиш камък ще падне на земята?,...

Dwyd96
04-01-2016, 07:33
А кое те кара да мислиш, че не съществуват еднорози? Кое те кара да мислиш, че като хвърлиш камък ще падне на земята?,...

Ами хвърлих камък и той взе че падна на земята... :D

Dwyd96
04-01-2016, 07:34
Пак не виждам къде е проблема. Аз говорех за религията като система за познаване на Бог.
по какъвто и начин да говориш за религията, противоречията между казаното от теб си остава...

solo_
04-01-2016, 07:51
Боговете са мъртви и човекът е оставен сам на себе си.

Едно правилно нещо да кажеш и ти...

inewton
04-01-2016, 08:14
Ами хвърлих камък и той взе че падна на земята... :D

Аз те питам откъде си сигурен, че ще падне преди да го хвърлиш.

inewton
04-01-2016, 08:14
по какъвто и начин да говориш за религията, противоречията между казаното от теб си остава...

Добре. Causa finita! Явно няма да се разберем.

Dwyd96
04-01-2016, 14:33
Добре. Causa finita! Явно няма да се разберем.

Явно общуваме на различно ниво.. :D

Dwyd96
04-01-2016, 14:47
Аз те питам откъде си сигурен, че ще падне преди да го хвърлиш.

Ами бях сигурен, тъй като и преди съм хвърлял и знам какво ще стане...

inewton
04-01-2016, 15:44
Явно общуваме на различно ниво.. :D

Най-накрая си призна. :D

inewton
04-01-2016, 15:46
Ами бях сигурен, тъй като и преди съм хвърлял и знам какво ще стане...

В това няма никаква логика. Просто го приемаш а priori, което не доказва че следващия път също ще падне.

Dwyd96
04-01-2016, 17:10
В това няма никаква логика. Просто го приемаш а priori, което не доказва че следващия път също ще падне.

По твойта логика... Ако ти извадя сърцето може и да оцелееш :D...


П.П и кво съм си признал... Че не искаш да разбереш че си противоречиш сам ли?

Indistinct
04-01-2016, 17:13
Не ви ли хрумва, че може да има неща, невъзможни за осъзнаване или обясняване от човека?

kuik
04-01-2016, 17:24
Не ви ли хрумва, че може да има неща, невъзможни за осъзнаване или обясняване от човека?

Недей, моля те. xD Още повече ще се задълбае темата. Остави ги да спорят. :)

Dwyd96
04-01-2016, 17:26
Недей, моля те. xD Още повече ще се задълбае темата. Остави ги да спорят. :)

Няма да споря с духовен сноб :D

Indistinct
04-01-2016, 17:32
Недей, моля те. xD Още повече ще се задълбае темата. Остави ги да спорят. :)

Зададох прост въпрос. Не мога ли?

inewton
04-01-2016, 17:32
Няма да споря с духовен сноб :D

Ще се откажеш... Най-после един правилен избор. Браво! Успя да прецениш възможностите си.

LoveInfect
04-01-2016, 17:35
Ми да правилен е избора :D

LoveInfect
04-01-2016, 17:36
Не ви ли хрумва, че може да има неща, невъзможни за осъзнаване или обясняване от човека?

На мен ми хрумна, и точно това ми е обяснението :) . Всъщност директена прилика е как изглежда Всевишният.

kuik
04-01-2016, 17:39
Зададох прост въпрос. Не мога ли?

Не в това е проблема. Тамaн вчера приключихме с темата за "бок". :D


На мен ми хрумна, и точно това ми е обяснението :) . Всъщност директена прилика е как изглежда Всевишният.

Ladies, please stahp! xD

LoveInfect
04-01-2016, 17:42
При тези теми, такава със становище "приключена" няма :razz:

kuik
04-01-2016, 17:43
При тези теми, такава със становище "приключена" няма :razz:

Така де...дропнахме я. :D

Indistinct
04-01-2016, 17:44
Не в това е проблема. Тамaн вчера приключихме с темата за "бок". :D



Ladies, please stahp! xD

Като гледам си вземал голямо участие в дискусията..

LoveInfect
04-01-2016, 17:45
Дропваме я :)
Пикни нещо ;)

Dwyd96
04-01-2016, 17:50
Ще се откажеш... Най-после един правилен избор. Браво! Успя да прецениш възможностите си.

Ами със своите аргументи, показа че имаш достоен опонент- ти самият :) Когато спреш да си мениш мненията на всеки 5 минути, като вкиснала кифла в цикъл ми пиши ;)


Пък и днес като за първи април получих заданието за курсовата ми :(

kuik
04-01-2016, 17:56
Като гледам си вземал голямо участие в дискусията..

Не ми се занимава с безкрайни и безсмислени теми. :)


Дропваме я :)
Пикни нещо ;)

Good one. ;d



Пък и днес като за първи април получих заданието за курсовата ми :(

Кофти. ;с

Dwyd96
04-01-2016, 17:57
Кофти. ;с


Няма проблеми аз вече поздравих роднините на асистента на ум :)

kuik
04-01-2016, 18:02
Няма проблеми аз вече поздравих роднините на асистента на ум :)

Добре, че не си пратил "подаръци". :D

inewton
04-01-2016, 18:02
Ами със своите аргументи, показа че имаш достоен опонент- ти самият :) Когато спреш да си мениш мненията на всеки 5 минути, като вкиснала кифла в цикъл ми пиши ;)


Пък и днес като за първи април получих заданието за курсовата ми :(

Пиша ти.

Честито!

inewton
04-01-2016, 18:03
Няма проблеми аз вече поздравих роднините на асистента на ум :)

Какво държание... А аз със моя асистент ходя до факултета, дори в сряда се прибираме заедно (което не му попречи да не ме пусне на теоретичната част). :D

kuik
04-01-2016, 18:05
Какво държание... А аз със моя асистент ходя до факултета, дори в сряда се прибираме заедно (което не му попречи да не ме пусне на теоретичната част). :D

Все пак това му е работата, значи е свестен. :)

Dwyd96
04-01-2016, 18:07
Какво държание... А аз със моя асистент ходя до факултета, дори в сряда се прибираме заедно (което не му попречи да не ме пусне на теоретичната част). :D

И на теб да ти дадът курсова с теория която ще вземете може би след 5 седмици и ти ще си с подобно държание ;)

inewton
04-01-2016, 18:08
Все пак това му е работата, значи е свестен. :)

Не го упреквам. И аз не обичам такива шуробаджанащини.

inewton
04-01-2016, 18:09
И на теб да ти дадът курсова с теория която ще вземете може би след 5 седмици и ти ще си с подобно държание ;)

Е ли нещо, с което мога да ти помогна? Днес не съм в цикъл.

Dwyd96
04-01-2016, 18:16
Е ли нещо, с което мога да ти помогна? Днес не съм в цикъл.

Да... кажи ми как данните ще се поддържат в динамична структура (едносвързан линеен списък) в оперативната памет на ПК :)

inewton
04-01-2016, 18:18
Да... кажи ми как данните ще се поддържат в динамична структура (едносвързан линеен списък) в оперативната памет на ПК :)

Това не е от моята област. Дори не знам какво е ПК (може би се сещам, ама не съм сигурен че е това).

От всичкото разбрах само линеен, което едва ли носи смисълът, който аз влагам в него.

Dwyd96
04-01-2016, 20:47
Това не е от моята област. Дори не знам какво е ПК (може би се сещам, ама не съм сигурен че е това).

От всичкото разбрах само линеен, което едва ли носи смисълът, който аз влагам в него.

Аз пък се надявах да ми дадеш целият код наготово ;(